Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 máj. 01. - 22:15:29 Előzmény malvinkicska
(1694/2794)
Kedves Malvin!

Nagyon köszönöm az együttérzést! :-(
Ez tényleg olyan volt, amit nem lehetett sem kivédeni, sem megelőzni! :-(
Megpróbálunk belenyugodni, de nagyon nehéz!
Túl sok rokont, s barátot veszítettünk el a közelmúltban, lassan már senki sem marad... :-(
offtopic
Csalarozsika 2019 máj. 01. - 22:12:46 Előzmény napraforgó
(1693/2794)
Nagyon köszönöm az együttérzésedet!
Sajnos ez tényleg úgy jön, mint derült égből a villámcsapás! :-(
Sajnálom, hogy a Ti családotoknak is el kellett szenvednie mindazt, amint most mi is keresztülmegyünk. :-(
Minket is csak az vigasztal, hogy "szép halála" volt, s nem szenvedett!
Az ő természetével nagyon nehéz lett volna elviselnie, hogy magatehetetlenné, s kiszolgáltatottá váljon! :-(
Volt részünk ebben is, s mindkét félnek nagy szenvedést okozott.
Annak is, aki szenvedett, s nekünk is, akiknek végig kellett nézni a szenvedését, s nem tudtunk rajta segíteni.
Úgyhogy, ha választani lehet, inkább maradjon a "szép halál"!
Egyebet nem tehetünk, muszáj belenyugodnunk, de nagyon nehéz, mivel nem volt semmilyen előzmény, ami erre utalt volna. :-(
Még egyszer nagyon köszönöm!
offtopic
napraforgó 2019 máj. 01. - 08:21:46 Előzmény Csalarozsika
(1692/2794)
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Sajnos ez nem egyedi eset, a mi családunkban is volt hasonló, igaz már régebben.
Az 50 éves nagybátyám, aki mérnök volt az akkor még működő Bakonyi Bauxitbányáknál, vasárnap családi körben megünnepelte a névnapját. Hétfőn reggel 8-kor bement az irodába és 1/2 9-kor lefordult a székéről, vége volt. Infarktus, nem is lehetett volna segíteni rajta.
A sógorom nagypapája meg egy vasárnapi ebéd közben esett le a székéről, ugyanígy.
Mit lehet mondani ilyesmire? csak azt, hogy legalább nem szenvedett egy percig sem. Persze ez a családot nem vígasztalja, de nincs mit tenni, tovább kell lépni.
Üdvözletem
malvinkicska 2019 máj. 01. - 07:29:34 Előzmény Csalarozsika
(1691/2794)
Kedves Rózsika olvasom mi történt a családban sajnos vannak dolgok amelyek kivédhetetlenek. Lelkiekben megnyugvást kívánok és részvétem.
Luna34 2019 ápr. 30. - 21:03:16 Előzmény Csalarozsika
(1690/2794)
sajnálom. sajnos az ilyesmit nem lehet kiszámítani… én rendőrségen dolgozom… sok ilyen hirtelen tragikus halál van, mikor nem tudják az illetőt megmenteni.
offtopic
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 21:01:25 Előzmény Luna34
(1689/2794)

Nagyon köszönöm / köszönjük az együttérzést!
Nem baleset történt, de ismét csak jól ráéreztél, a halált infarktus okozta. :-(
Olyan erős, hogy az orvosok szerint még ha kórházban lett volna, akkor sem tudják megmenteni! :-(
Azért is sokkol bennünket, mert a dolognak nem volt előzménye, nem panaszkodott, sőt!
Jól érezte magát, s egyébként is törődött az egészségével, kíméletes életmódot folytatott, vigyázott magára. :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 20:56:37 Előzmény Iri
(1688/2794)
Szia!

Sajnos még nem lélegezhetünk fel, lesz itt helyben toporgás és ellentmondás bőven! :-(
Amíg ez a szál véget nem ér, addig komolyabb változásra nem lehet számítani! :-(
Luna34 2019 ápr. 30. - 20:55:16 Előzmény Csalarozsika
(1687/2794)
őszinte részvétem. csak nem baleset történt? az ilyesmire sajnos nem lehet felkészülni, mint ahogy egy infarktusra sem.
offtopic
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 20:53:56 Előzmény Luna34
(1686/2794)

Sajnos beletrafáltál, haláleset történt a családban. :-(
Ráadásul derült égből a villámcsapásként ért bennünket, erre egyszerűen nem lehetett felkészülni.
Azt hiszem, még most is sokkhatás alatt vagyunk, egyszerűen nem tudjuk felfogni! :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 20:51:59 Előzmény Csalarozsika
(1685/2794)
Ui.: Valószínűleg itt is ezt akarták demonstrálni, hogy az alkoholfüggőség hogyan teheti tönkre egy ember és ennek folytán a környezete életét.
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 20:50:32 Előzmény Luna34
(1684/2794)
Nem volt már oka annak, hogy szerepeljenek!
Sátánka meghalt, őt eltemették, ezek után már nem tudtak volna róluk újat mondani.
Legfeljebb még annyit mutathattak volna, hogy együtt maradtak-e végül?
Valószínűleg - ahogyan azt eredetileg is tervezték - elhagyták az országot, ezután pláne nem volt miért maradniuk!

Lesz-e benne izgalom? Ahogy vesszük!
Attól függ, ki mit tart izgalomnak!
Az biztos, hogy már most vágom a centit, hogy az Aldama - szál mielőbb véget érjen, de sajnos még jó ideig "élvezhetjük".
Izgalom? Talán nevezhetjük annak, amikor - SPOILER!!! Lucecita végre rátalál a családjára! SPOILER VÉGE!!! De: Ezt szerintem már Te is láttad! :-)

Így igaz, ne is mondd!
Sajnos volt alkalmam testközelből is tapasztalni, amikor okos, sokra hivatott emberek élete ment tönkre amiatt, mert szó szerint "elitták az eszüket".
Az volt a legrosszabb, hogy nem tudtunk semmit tenni ellene, bárhogyan igyekeztünk is segíteni nekik, a dolog általában tragédiával végződött, s csak a legritkább esetben sikerült az illetőt jobb belátásra bírni! :-(
Iri 2019 ápr. 30. - 20:31:30
(1683/2794)
Megnéztem a következő részek tartalmát nem olyan sokára változás. Ki lehet már bírni. Akit érdekel persze.
Luna34 2019 ápr. 30. - 18:49:18 Előzmény Csalarozsika
(1682/2794)
sajnálom hogy szomorú dolog ért. remélem azért nem haláleset történt.
Luna34 2019 ápr. 30. - 18:48:15 Előzmény Csalarozsika
(1681/2794)
persze sokat kevertek az igaz, de én még láttam volna belőlük egy kicsit… de ők sem lesznek már benne, jönnek most az újak. remélem azért lesz benne majd később izgalom is valami. az iszákosságnak semmi köze a műveltséghez. sajnos rengeteg okos ember iszik a valóságban is…
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 17:33:42 Előzmény Luna34
(1680/2794)
Én is említettem az időpont változtatást, mint lehetőséget!
Szerintem viszont be kellett volna fejezni!

Nem először fordul elő, hogy a mindenáron erőltetett folytatással csak elszúrják a sorozatot, mivel nem tudják hozni a korábbi színvonalat!
Egyszerűen nem tudják, mikor kell abbahagyni!
A lehető legritkább esetben történik meg, hogy az ilyenek jól sülnek el! :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 17:28:49 Előzmény Luna34
(1679/2794)
Mindketten épp elég bajt kevertek, egyáltalán nem voltak "szerethető" karakterek!
Graciela különösen párját ritkította a hisztériázásban, bár tagadhatatlan, hogy a színésznő nagyon jól játszott!
Alvarot hol sajnálta az ember, hol dühös volt rá az akaratgyengesége miatt.
Napraforgónak igaza van, alkoholistára mindenképp szükség van, úgyhogy már debütált is a "váltótárs", a doktor. :-(
Milyen érdekes, mindketten tanult emberek, s ennek ellenére válnak az ital rabjává! :-(
Szerencsére Aldama doktor esetében még van visszaút!
Luna34 2019 ápr. 30. - 17:25:11 Előzmény Csalarozsika
(1678/2794)
nem hiszem hogy lekerülne, de az előfordulhat hogy más időpontba teszik be. szerintem alapvetően nem a folytatással van a baj, hanem azzal hogy nem tudtak izgalmas folytatást csinálni. olyat ami leköti a nézőt. én szívesen nézném, nem unalommal ha valami jó, izgi részek lennének. nem sajnos mem így van.
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 17:23:41 Előzmény Luna34
(1677/2794)
Én nosztalgiából nézem, de már az "első nézéskor" is zavart a sok üresjárat.
A történet megértése szempontjából nem veszítettél semmit a 40-50 rész kihagyással!
Ezek valóban nagyon unalmas epizódok!
Ez is bosszant és a sok butaság is...
Luna34 2019 ápr. 30. - 17:21:37 Előzmény Csalarozsika
(1676/2794)
én azért kíváncsi lennék arra hogy hogy vannak. de akkor már nem lesznek benne ezek szerint.
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 17:20:39 Előzmény Luna34
(1675/2794)
Kár volt elszúrni a sorozatot a "második szakasszal"!
Szinte minden szálat sikerült elvarrni, erre ekkora ostobaságot követtek el, hogy megduplázták az epizódok számát!
Én is attól tartok, hogy a nézettség csökkenni fog, s még azt sem tartom kizártnak, hogy ha ez bekövetkezik, akkor lekerül a műsorról vagy átkerül más műsorsávba! (Nem ez lenne az első eset!)