Téma: Luz Maria

malvinkicska 2019 júl. 01. - 18:05:58 Előzmény Csalarozsika
(1874/2794)
Elnézést megint írok valóban olyan sok butaságot írtak bele, szinte nekem nem nézhető teljesen Mirta uralja sokszor a helyzetet, de azért nekem az valahogy nem jön be Gustavo , miért vállalt el egy ekkora baromságot, régen mikor többet foglalkoztam ezekkel a sorozatokkal pl Fernando Colunga kapásbál vissza dobta volna, mert most is lehet olvasni igen nem vállalnak el mindent a színészek. Az ő emlékezet kiesése történelmet ír igaz akkoriban nálunk is nagyon gyerek cipőbe járt a pszichés betegségek, gyógyítása.
Csalarozsika 2019 júl. 01. - 08:12:17 Előzmény napraforgó
(1873/2794)
:-) Igaz, ami igaz, a készítők tényleg sok butaságot írtak a történetbe!
Jelen esetben viszont Lucecita tényleg nem hibáztatható, hisz még egy orvos is csak alapos utánajárás után merte elmondani Gustavonak az igazat.
Felelős orvos nem is tehet más, úgy cselekszik, ahogyan Dr. Gutiérrez és Dr. Aldama!

Mirta hazugsága eléggé kényes dolog, direkt állt elő olyasmivel, amiről tudta, hogy talán azzal félre tudja vezetni Lucecitát.

"Mirta kisasszony" egy ideig még játszhatja az úrnő szerepét, hogy utána oda kerüljön, ahová már régen kellett volna.

Már nincs hátra több, mint 40 rész, mivel a legutóbbi volt a 140. (Hozzá kell adni a három kimaradt részt, így jön ki ez a szám.)
Mivel töltik meg a még hátralévő harmincvalahány részt? :-)
Azzal, hogy Lucecita hogyan kerekedik felül Mirtán! :-)
napraforgó 2019 jún. 29. - 17:41:33 Előzmény Csalarozsika
(1872/2794)
Kedves tőled, hogy annyira védelmezed Lucecitát. Igazából én sem őt tartom ostobának, hanem azt, illetve azokat, akik ennyire ostobán írták meg a történetét, annyi sok szamárságot tettek bele. Még csodálom is az ifjú Angie Cepedát, hogy ilyen hitelesen, illúziót keltően képes még a szamárságokat is eljátszani.

És a történethez visszatérve valakinek - vagy neki, vagy a józanabb gondolkodású Modestának csak eszébe jutott, hogy megkérdezzen egy tapasztalt és megbízható orvost. Tudom én is, hogy sem Dr. Gutiérez, sem Dr. Aldama nem ideg- és elmeorvos, de lám Dr. Gutiérez vette a fáradságot és utána nézett a dolognak. Mint ahogy Almada sem volt szemsebész, de beleásta magát a szemműtétekbe a fia miatt.

Mirtát ismerve én egy szavát sem hittem volna el Lucecita helyében, de az érthető, hogy nem zúdított rá mindent azonnal a férjére. Remélem, hogy Mirta már nem sokáig bitorolja Lucecita helyét. De még hátra van több, mint 40 rész, amit ki tudja mivel szándékoznak megtölteni.
Csalarozsika 2019 jún. 29. - 16:43:29 Előzmény napraforgó
(1871/2794)
Eddig és ne tovább!
Lucecitának sok mindent fel lehet róni, de azért nem hibáztatható, hogy elhitte a hallottakat!
Abban a helyzetben, sokkos állapotában is elég logikusan gondolkodott, amikor nem hitte el az ordas hazugságokat a kislánya haláláról, stb.

Mirta kihasználta, hogy az orvostudomány abban időben még eléggé gyerekcipőben járt az ideg - és elmegyógyászat terén, s ezzel könnyen vissza lehetett élni!

Az amnéziával kapcsolatban sem voltak olyan tapasztalataik, hogyan lehetne kezelni, s milyen következményekkel jár, ha a páciensre hirtelen rázúdítják a teljes igazságot!
Azt pláne nem tudhatta, hogy az "orvos" személyében sarlatánról van szó, aki nem mellesleg Mirta rokona!

Természetesen sor kerül arra, hogy konzultáljanak más orvossal, jelesül kikérik doktor Gutiérrez véleményét is, aki MIUTÁN ALAPOSAN TANULMÁNYOZZA AZ ESETET, ÉS UTÁNAJÁR A DOLGOKNAK, feltárja az igazságot Gustavo előtt, részletesen elmeséli neki a vele történteket, Mirta összes álnok tettét, stb.
De: Ő sem merte KELLŐ UTÁNAJÁRÁS NÉLKÜL kijelenteni, hogy semmilyen veszélyt nem jelent a betegre nézve a múlttal való szembesítés, s csak azután beszélt Gustavóval, hogy megbizonyosodott róla, nem történhet semmi baj!

Summa summarum: Miután az orvos sem mert kockáztatni, egy laikusnak ugyanez nem róható fel!
napraforgó 2019 jún. 29. - 10:04:02
(1870/2794)
Vajon most, hogy Lucecita hallott egyfajta diagnózist, nem keresi-e meg a két orvos ismerősét, hogy másik orvosi véleményt is halljon? Ott van Gutiérez doktor, Sergio mentora és a család barátja, na és ott van Almada doktor is. Onnan ugyan Luci nem túl szép körülmények között jött el, no de szükség törvényt bont alapon őt is megkérdezhetné Gustavo amnéziájáról.
Nem hiszem, hogy akármelyikük olyan véleményt mondana, hogy Gustavo megőrül, ha szembesítik az igazsággal, a múltjával.
Na de Lucecita megint butuska, ő mindent elhisz Mirtának,meg az általa hozott Doctor Cirogának és mindent annyiban hagy. Hát nem buta ez a nő? Ismeri Mirta alattomos, gonosz természetét és mégsem merül föl benne, hogy megint talált valakit, akivel manipulálhatja a környezetét? Gustavot és persze őt is.
Jajj, ez már fáááj!
napraforgó 2019 jún. 29. - 06:10:03 Előzmény MorningGlory
(1869/2794)
Kedves MorningGlory!
Teljesen egyezik a véleményünk, és ennek a sorozat közben többször is hangot adtam. Igazad van Gustavo gyengeségét illetően, a sorozat elején nagyon bosszantó volt, hogy valami rosszul értelmezett szánalom miatt nem állt ki a Lucecita iránt érzett szerelme mellett.
Habár Angelinával már megszakadt minden házastársi kapcsolata (Angelina néhány próbálkozása ellenére sem sikerült a nőnek az ágyába csábítania Gustavot), és Gustavo anyagilag teljesen független volt a Mendoza családtól, sőt, sokkal gazdagabb náluk, tehát még anyagi, vagy társadalmi érdek sem kötötte hozzájuk, mégis habozott elvágni a szálakat a feleségétől.

Már tudta, hogy szerelmes Lucecitába, már tudta, hogy a lány gyereket vár tőle, még mindig hezitált. Hetek teltek el, mire valami történt.
Az viszont érdekes, hogy mire Emilionak bevallotta a válási szándékát, a pap olyannyira felgyorsította a válást a Szentszéknél (ami hihetetlen, hisz egy ilyen procedúra általában évekig is eltart), hogy Lucecita úgy mehetett férjhez, talpig fehérben, fátyolban, mirtuszkoszorúban, hogy az állapota még nem is látszott rajta (aztán 3 hónappal később már szült is...)

Gustavo az amnéziája után meg valóban teljesen meghülyült, egy akarat nélküli báb lett, akit Mirta úgy rángatott, ahogy akart. Azt én megértem, hogy fiatal férfi lévén Mirta könnyedén az ágyába csábíthatta. Gustavo javára írom, hogy mindezek után is közölte Mirtával, hogy ő nem szerelmes belé, és érthetővé tette azt is, hogy nem fogja feleségül venni (ne felejtsük el, hogy Mirta azt hitette el vele, hogy Angelina halála miatt ő özvegy, vagyis nősülhetne).

Lucecita butaságait illetően is egyetértünk. A sorozat meseszövése érdekében Lucecita nemcsak naív és ártatlanka, hanem hihetetlenül ostoba is, állandóan a saját érdekei ellen cselekszik.
Sajnos a sorozat úgy próbálja beállítani a dolgokat, hogy szegényt az ág is húzza, avagy a sors sújtja, pedig szerintem csak a saját ostobasága miatt kerül oly sokszor nehéz helyzetekbe.

Habár csaknem két évtizede én is láttam a sorozatot, de már nem emlékszem a végén a részletekre, hogyan is bukik le Mirta, hogyan találnak egymásra újra a fiatalok.
Maritát az 5 éve ellenére túl nagynak találtam és nem is olyan szép, inkább csak olyan átlagos. És valóban furcsa, hogy annyira kiegyensúlyozott. Mirta mellett, aki az anyjának hívatta magát, ez elég nehéz, hisz ő nagyon távolságtartó "anya" volt. Egy melegszívű dadus mellett kiegyensúlyozott gyermek lehetett volna, de szerintem Ofélia nem volt az a melegszívű dadus, ő egy pénzéhes perszóna volt. Itt sajnos nem mutatták be, hogy hányszor és miként zsarolta meg Mirtát pénzért, mert a korábbiak miatt ez lett volna a természetes. Mert különben ő sokkal jobban járt volna, ha annak idején meglép a Mirta által összeharácsolt ékszerekkel, magára hagyva a nőt. Mirtának is sokkal nehezebb lett volna nélküle - a babát el kellett látni, a színvonalat fenn kellett tartani, stb.

És hogy Maritával az anyjának hívatta magát Gustavo bezártsága idején az gonoszság, hisz Gustavo megmondta neki anno, hogy nem akarja, hogy ő "legyen" a lánya anyja.

Na és Gustavo, aki sehogy sem akar a múltjának nyomára bukkanni, évekig csak ráhagyatkozik Mirtára!
Ha elkezdené a bankjánál, ahol a pénzt felveszi (a Mirtának adott felhatalmazást rég vissza kellett volna vonnia), elkezd érdeklődni az üzlet ipartnerei után (kinek fizetett, ki utalt neki, stb.), megtudja az ügyvédje nevét címét - jó, Alvaro elment, de tuti megbízott új ügyvédet... Egyszóval felkutathatott volna pár régi ismerőst és bízhatott volna véletlenben is, hogy összeakad pár olyan emberrel, aki ismeri őt.
Egyszóval valóban nyomozhatott volna a múltja iránt. A nevét tudta, így akár magánnyomozót is fogadhatott volna, hogy kiderítse amire nem emlékszik. Na de ő nem, ő csak bambul és nem tesz semmit.

Így hát minden édes, cukros, romantikus elem ellenére elég butácska ez a sorozat is.
Csalarozsika 2019 jún. 29. - 05:12:49 Előzmény napraforgó
(1868/2794)
Jól gondolod, Lucecita - miután rátalál a családjára - ismét kibontva hordja majd a haját.
Azonban ezt is megindokolják a készítők: Miután Mirta és sarlatán szövetségese hetet-havat összehordtak Gustavo "betegségével" kapcsolatban, Lucecita nem meri elmondani az igazat.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne próbálná felkelteni Gustavo figyelmét, s ne próbálná elérni, hogy Gustavo visszanyerje az emlékezetét.
Éppen ezért igyekszik felidézni a közösen megért emlékeket.
Gustavo kócos hajjal ismerte meg, úgyhogy ismét kócos lesz a haja! Logikus, ugye? :-)
A viccet félretéve: Később ismét rendezett lesz a haja, miután a dolgok is rendeződtek. :-)

Ami Mirtát illeti: Elég nehezen tudott úrrá lenni a helyzeten, Lucecita megjelenése nyomán eléggé megzavarodott.
Szánalmas volt a produkciója, amikor előadta a hazugságait, még Lucecita is átlátott rajta.
Mily "szerencse", hogy pont kéznél volt a sarlatán - rokon!
Ezáltal még lehet húzni egy kicsit a történetet! :-(

Szerintem Caruca állandó megjelenésének és Amadorék háttérbe szorulásának prózai oka van.
A színészek valószínűleg nem vállalták, hogy többet szerepeljenek, "Caruca" viszont igen.
Egyébként van benne logika: Amador családot alapított, a boltban sok a tennivaló, gyerekeik vannak, nemigen érnek rá passziózni. :-)
Csalarozsika 2019 jún. 29. - 04:59:38 Előzmény napraforgó
(1867/2794)
Már megtárgyaltuk, hogy Lucecita ezen a téren roppant önfejű!
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Lucecita és Modesta az Aldama - házból való távozás után varrodában dolgoztak, csak most kerestek szolgálói és szakácsnői állást.
Nem tudni, mi volt ezzel a készítők célja, szerintem főképp azért történtek így a dolgok, hogy Lucecita rátalálhasson a családjára.
Ha a birtokon marad vagy igénybe veszi az apai örökséget, netán Gustavo pénzét, akkor nehezen lehetett volna újra összehozni a családot.
Szerintem kár erre akár egy szót is vesztegetni, így történt, mert "így volt megírva". :-)

Gustavo viselkedésére szintén nincs észszerű magyarázat!
Szerintem minden pénzt megért volna, hogy útilaput kössön Mirta talpára!
Az, hogy a történtek után nem tette meg, teljesen érthetetlen!
Persze, Mirtának mindenképpen szerepelnie kell, de ez így nagyon sántít!
Gustavo valóban nem szereti soha nem szerette.
Hálás sem lehet neki semmiért, bármennyire is ezt próbálja belesulykolni a némber!
Mégis miért legyen hálás? Talán azért, hogy évekre bezáratta?
Esetleg azért, hogy elrabolta a kórházból, holott az orvos közölte, hogy nincs szállítható állapotban?
Gustavo felőle akár meg is halhatott volna!
Summa summarum: Ezer sebből vérzik a sztori!
Csalarozsika 2019 jún. 29. - 04:46:03 Előzmény MorningGlory
(1866/2794)
Szia!

Örülök, hogy megosztottad velünk a gondolataidat!

Egyetértek Veled, dióhéjban nagyon jól összefoglaltad, amit mi is megállapítottunk apránként, a sorozat nézése közben.
Így van, Mirta szerepének kiteljesedésében az érzelmek is szerepet játszottak!
Abban is nagyon igazad van, hogy túlságosan hosszúra nyújtották a sorozatot.
Sajnos a készítők ezúttal is beleestek abba a hibába, amit oly sokszor elkövetnek.
A magas nézettség miatt tovább folytatták, s ez az esetek döntő többségében nem sül el jól, itt is így történt.
Mirta és Sátánka - ahogyan Angelinát átkereszteltük - viselkedése egyaránt dühítő és irritáló.
Engem is bosszant, ahogyan az általad említett többi dolog is.
Gustavo eleve nem a határozottságáról volt híres, de most valóban bábut kreáltak belőle, akit Mirta dróton rángat.
Egyáltalán nem életszerű, hogy a bezáratása után nem penderítette ki a perszónát!
Az Aldama - szálról is elég sokat írtunk, ebbe a sorozatba teljesen felesleges volt, csak arra volt jó, hogy kb. 40 résszel megnövelje az epizódok számát.
Maria Rosával kapcsolatban nekem is hasonló gondolataim támadtak - már annak idején is. :-)

Ami Gustavo emlékezetének visszatérésének mikéntjét illeti: Annyira nem agyament ötlet!
Nem szabad elfelejteni, hogy ekkor már tudja az igazságot, tudja, mire kellene visszaemlékeznie.
Az emlékezet visszatérésében sokszor egy-egy apróság is segíthet, ahogyan az itt is történik majd.

Száz szónak is egy a vége: Ahogyan mindnyájan egyetértettünk, 80-90 rész bőven elég lett volna, az esküvővel, Maria Rosa születésével, legkésőbb Angelina - Sátánka halálával le kellett volna zárni a történetet!
Ha mindnyájan ezen a véleményen vagyunk, az azért jelent valamit!
MorningGlory 2019 jún. 29. - 00:26:00
(1865/2794)
Azt olvastam valahol, hogy a sorozat forgatása közben a rendező beleszeretett a Mirtát játszó színésznőbe és menet közben alakították a forgatókönyvet, hogy több szerepet kapjon. Amikor először vetítették a sorozatot nálunk, tizenpár évvel ezelőtt, emlékszem iszonyatosan dühített először Angelina, majd Mirta viselkedése. Bár még most is, de most inkább dühít Gustavo akaratgyengesége /és Lucecita butaságai/. Gustavo mint egy bábu, akit Mirta úgy rángat, ahogy akar és minden hazugságát beveszi. Sok logikátlan dolog volt már eddig is, pl., hogy Mirta az egyetlen, akire Gustavo a múltjával kapcsolatban támaszkodik, ő meg, mondjuk ki, minden különösebb erőfeszítés nélkül vezeti az orránál fogva. Ahelyett, hogy Gustavo hivatalos úton járna utána a múltjának.
Többnyire a szereplők jellemfejlődése is megfigyelhető egy produkcióban, de itt inkább jellem-visszafejlődés, elsősorban Gustavonál, aki az elején még egy határozottabb férfi benyomását keltette, most meg Mirta játékszere.
A nemrég lezárult Aldama szál nem volt rossz, de nem ide való, teljesen felesleges volt itt, egy külön minisorozatban még jó is lehetett volna.
A kislány tündéri, de azért figyelhettek volna pár dologra, pl. a szereplőválogatásnál, nevezetesen, hogy apja-anyja barna, ő meg szőke. Tudom, tudom a filmekben mindent lehet! De inkább hasonlít Angelinára /totál olyan a haja/, mint a szüleire! Na meg egy kis pszichológiai ismerettel csak rendelkeznek a sorozatkészítők is, szóval abszolút életszerűtlen, hogy van egy kislány, aki anya és apa nélkül nő évekig, de teljesen kiegyensúlyozott.
SPOILER LEHET ---- És a végén még 2 abszolút agyament rendezői ötlet: ahogy lezajlik Gustavo utolsó találkozása Mirtával.... és ahogy végül visszajön az emlékezete...---SPOILER VÉGE
Kissé hosszúra nyújtották a sorozatot, szerintem vége lehetett volna az Angelina szál végén, vagy nem kellett volna ilyen sok évnek eltelnie közben. Vagy az Aldama-szál helyett egyszerűen odaírhatták volna, hogy : 5 év múlva.
napraforgó 2019 jún. 28. - 13:50:49
(1864/2794)
Az is vicces, hogy Lucecita olyan fogadalmat tett, hogy nem hordja kibontva, leeresztve a haját, amíg rá nem talál Gustavora és a lányára , és mint elhangzott, már 3 éve a feje búbján, konytban hordja a haját. Nekem ez nem tűnik fene nagy áldozatnak,hisz így legalább nem lóg szanaszét a bozontja.
Már korábban is csinálhatott volna magának rendes frizurát, mindegy, hogy konty, vagy olyan loknik, amiket a lányok hordtak akkoriban. Aldamáéknál is csak valami masnit biggyesztett a hajába, ott sem volt rendesen kifésülve a haja.
De gondolom, most vége is lesz a konty-korszaknak és Lucika haja megint szanaszét fog állni.

Haj - Cristina homlokába hulló loknijai is elég hülyén néztek ki, ráadásul nála is láttam, hogy úgy volt odatűzve a póthaj a homlokán. A vörös lokniknak más volt a színük, mint a fején, hátrébb a többi haja.

Ami elég fura, hogy a sorozat második etapjában Caruca állandóan előkerült, bár Lucecita csak egy-két hónapig lakott a bérházukban, olyan fene nagy barátnők lette. Ezzel szemben Amador és Acucéna a házasságkötésük óta gyakorlatilag fel sem tüntek, holott mégis csak ők álltak eredetileg közelebb Lucihoz.
malvinkicska 2019 jún. 28. - 11:21:08 Előzmény Iri
(1863/2794)
Köszönöm szépen az együtt érzést most ezta megyét nagyon elverte a jég, több települést áram is hol van hol nincs biztosan nem győzik a hibát javítani.
Luna34 2019 jún. 28. - 11:03:58 Előzmény napraforgó
(1862/2794)
Szia! nekem is pont ez jutott eszembe,haaonlókat akartam volna én is írni. azt nem értem én sem hogy az apja örökségéhez miért nem akar nyúlni. azért az is sajnálatos hogy mindenkinek segít, viszont a saját dolgait veszni hagyja.. tényleg ott áll az a nagy ház üresen. ha benne lakni már nem is akar, amit megértek akkor miért nem adja el? és támogathatná Modestát is, hogy ne kelljen már dolgoznia. nagyon furcsák ezek nekem is.
Iri 2019 jún. 28. - 10:38:40 Előzmény napraforgó
(1861/2794)
Igen jól mondod Miirtát.
De ő egy kegyetlen mentálisan beteg pszichopata nő
.ezek a fajta emberek keményen tudnak befolyásolni.
Azt se felejtsük el hogy olyan emberről van szó aki nem tudja a múltját. Ő sem tudja mi lenne jó ezért minden kis szálba kapaszkodik.
Iri 2019 jún. 28. - 10:31:23 Előzmény malvinkicska
(1860/2794)
Nagyon sajnálom ami ott történt.. veletek érzek.
Arra való vagyok Nagykálló.
Most akarom hivni anyámat mi volt. Eddig nem lehetett elérni
Itt Pesten semmi. Maradt a hőség.
malvinkicska 2019 jún. 28. - 08:18:03 Előzmény Csalarozsika
(1859/2794)
Köszönöm szépen soraidat a tegnap a környéket verte el a jég, az tőlünk 50 és 100 km-es távolságban Mátészalka, Kisvárda, rosszak az emberek ez van, és az is bűnhődik akik próbálnak normálisan viselkedni ember társaival. a legjobbakat remélem.
napraforgó 2019 jún. 28. - 07:17:14
(1858/2794)
Én még most sem foghatom fel, hogy Lucecita -és vele együtt Modesta miért nélkülöznek, miért cselédednek. Sokat mondogattuk anno, hogy Lucecitának, mint Gustavo feleségének joga és lehetősége lett volna a férje vagyonához hozzájutni, azt használni. Lucecita valami ostoba, rosszul értelmezett ötlettől hajtva - hogy akkor kvázi elfogadná, hogy Gustavo már nem él - nem volt hajlandó a férje vagyonához nyúlni. Az egyetlen kivétel az volt, amikor a cselédeket kifizette, illetve kis indulótőkét adott nekik az önálló életükhöz.

Még ha Lucecita hülyeségét el is fogadnám, ami a férje vagyonához való hozzá nem nyúlást illeti, akkor is ott volt, ott van az apjától örökölt vagyon, a nagy ház és az apja birtoka, érdekeltségei. Azokat miért nem használta fel az életéhez? Ott áll az a marha nagy ház üresen, ott van egy birtok a hegyekben, ahová Gustavoval nászútra mentek, meg a ki tudja még milyen részvények, kötvények, stb. Nem kéne cselédkednie. Ha nem is rongyrázóan, de nagyon tisztességesen meg tudna élni az apai örökségéből és maga mellé vehetné Modestát is, hisz ahogy az asszony támogatta őt, most ő nyújthatna otthont neki.

De nem, ostobácska Lucecita mindenáron cselédkedni akar! Hja, persze, hisz a mese szerint így kerülhet vissza Gustavo új otthonába cselédként.
Nem szeretem az ilyen ostoba, életszerűtlen megoldásokat. Nincs ember, aki inkább pár fillérért takarítana, felszolgálna, mosna, mosogatna, ha egyébként törvényesen (!) módjában állna kényelmesen élnie.

És igen Gustavo is érthetetlen. A helyében én is páros lábbal rúgtam volna ki Mirtát, aki évekre bezáratta. De ha nagyon úriember akart volna lenni, akkor egy tisztes összeggel megköszönhette vola a "szolgálatait" és elküldhette volna a nőt, a sameszával, Oféliával együtt. A kislányához kereshetett volna egy nevelőnőt, hisz már olyan korban van, amikor nem dada, hanem egy tanító kell mellé.
Új személyzettel egy új házban új életet kezdhetett volna.

Azt megtapasztalhatta már, hogy 5 év alatt Mirta mellett semmiféle emléke nem tért vissza, akkor mi a fenének ragaszkodik ehhez a nőhöz? Ha fontosak az emlékei, akkor Mirta nem segítség, sőt. Ha pedig belenyugodottabba, hogy már semmire sem fog emlékezni, akkor is minek tartana maga mellett egy nőt, akit nem szeret, nem is tud, nem is akar szeretni??? Az, hogy Mirta állandóan lóg rajta, inkább zavaró, mintsem hogy hízelgő lenne, vagy akárcsak kellemes. Hisz látható, hogyan sepri le magáról Mirta karjait és csak a jó modora miatt nem küldi el a sunyiba.

Nagyon sok ostoba dolog van ebben a sorozatban, nagyon sok olyan dolog, amit úgymond el kell fogadnunk "mert csak", értelme nincs, csak éppen így megy tovább a sztori.
Csalarozsika 2019 jún. 28. - 04:58:27
(1857/2794)
Most érkeztünk el a sorozat "harmadik szakaszához", Lucecita végre rátalált a családjára!
Mirta minden igyekezete kevés volt ahhoz, hogy Gustavot továbbra is bezárva tartsák!
Közben puszta "szeretetből" elhitette szegény kislánnyal, hogy ő az édesanyja.
Mirta még Sátánkán is túltesz!
Érthetetlen, mi haszna volt abból, hogy évekre bezárassa Gustavot!
A szerelmét nem tudja kierőszakolni, akárhogyan is lóg a férfi nyakán.
Ugyanazt csinálja, amit annak idején Sátánka, s legalább annyira irritáló a viselkedése!

Egyébként finoman szólva sem túl életszerű, hogy Gustavo - miután sikerült "kiszabadulnia" - nem hajította ki azonnal a "kisasszonyt"!
A helyében úgy kipenderítettem volna, hogy a lába se érje a földet!

Lucecita nagyon hamar rájuk bukkant Limában, nem véletlen, hogy Mirta semmiképp sem akart visszatérni oda!
Sajnos a "Mirta kisasszony" még egy ideig próbára teszi a nézők türelmét, hogy aztán odakerüljön, ahová megérdemli!
(Oféliával és a másik cinkosával, a "sarlatánnal" együtt, akinek a megjelenése most már nem sokáig várat magára.)
Csalarozsika 2019 jún. 28. - 04:47:29 Előzmény napraforgó
(1856/2794)
Így van, s éppen ezért gondolom azt, hogy mivel Cristinának nem voltak megélhetési gondjai, nem kellett ilyesmivel törődnie, lett volna rá ideje, hogy a családjával foglalkozzon!
Azt még bizonyos fokig megérteném, ha egy, a férje által elhanyagolt asszony lett volna, olyan férjé, aki éli világát, s nemigen törődik a feleségével, de itt merőben más volt a helyzet!

A család élete romokban hevert, de ő semmit sem próbált tenni ellene, illetve azért, hogy ez a helyzet valamiképpen megváltozzon!
Feleség volt és anya, s mégis elhanyagolta a kötelességeit, helyette léhaságokkal töltötte az idejét!
Na igen, csak ismételni tudom, hogy könnyebb elmenekülni a problémák elől, semmint vállalni a terheket!
Talán azért helytelenítem ennyire a viselkedését, mert - ahogyan azt korábban említettem - a családunkban a nők példás módon álltak helyt a nehéz időkben.
Egyikük sem futamodott meg a problémák elől, teljesítették a kötelességüket, s nem is akárhogyan!
(Sokszor még a férfiaknál is rátermettebbeknek bizonyultak a problémamegoldás terén.)

Továbbra is az a véleményem, hogy szégyellheti magát amiatt, hogy Lucecita vette kezébe a dolgok irányítását, s tette meg azt, amit neki kellett volna!
Ha már Lucecitánál tartunk: Nem mindenki tette volna meg ezt, a család sokat köszönhet neki!
Ha rosszindulatú, számító és haszonleső lett volna, akkor könyörtelenül kihasználja a család szorult helyzetét.
(Amire nem egy példát láttunk a sorozatban.)

Ami Lucecita megaláztatását illeti: Egyrészt százszor is kihangsúlyozták, hogy ő "nem cseléd", másrészt szerintem ér annyit, mint Cristina vagy az Aldama - család összes tagja, sőt: többet!
Nélküle menthetetlenül széthullott volna a család - természetesen Laura hathatós közreműködésével!
Nem kívánom Cristina megszégyenülését, bár ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy ha azt akarja, hogy tiszteljék, akkor viselkedjen ahhoz méltóan!
A csendőr megjelenésekor is bevallhatott volna mindent a férjének, - természetesen négyszemközt - s ezáltal valahogyan el lehetett volna kerülni, hogy Lucecitát pellengérre állítsák.
De: Cristina "természetesen" itt is - mint mindig - a könnyebb utat választotta!

Azt sem gondolnám, hogy a dolog megítélése korfüggő lenne!
Nem tudom, mit gondolsz, vajon hány éves vagyok?
Ha fiatalnak hiszel, nagyon megtisztelő, de sajnos korántsem vagyok az! :-)

Nem arról van szó, hogy ne próbálnám megérteni Cristina viselkedését, de egyetérteni, pláne azonosulni egyáltalán nem tudok vele!

Szerencsére véget ért ez a szál, azt hiszem, lapozhatunk! :-)
offtopic
Csalarozsika 2019 jún. 28. - 04:19:18 Előzmény malvinkicska
(1855/2794)
Kedves Malvin!

Nagyon sajnálom, hogy a jég ekkora kárt tett a házatokban! :-(
Remélem, a tegnapi ítéletidőt sikerült megúszni komolyabb baj nélkül!
Nálunk ugyan nem esett jég, de az erős szél komoly károkat tett a konyhakertben, a paradicsomot, paprikát jól összetörte. :-(
A biztosító szót sem érdemel, csak oda ne jusson az ember, hogy fizetniük kelljen, mert olyankor mintha a fogukat húznák... :-(
Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz, s abban is, hogy a nyár hátralévő részében nem lesz részünk hasonló viharokban!