Téma: Ma Reggel

3/10
kgyuri0 2009 okt. 07. - 03:50:19 3/10 Előzmény CsengoZoli
(112/8852)
Már megint mellébeszélsz!
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 19:45:15 2/10
(111/8852)
Nem érted, csak fújod a fidesz nótát, de hû maradok az elveimhez, régen se szóltam hozzád, a továbbiakban sem fogok.
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 19:40:57 2/10
(110/8852)
Na látom csak részben értetted úgy, ahogy írtam, mindegy. A lakosság eladósodásáról nem osztom a véleményed. Persze, a hitelezés mûködik, egész addig, míg nem olyanok kapják, akiknél esély nincs a visszafizetésre - ebbõl lett a válság. Ingyen kell miden? Költözz Te Kinába. :)ÖSzödöt hagyjuk, süketelhetsz, elolvasom.:)Adó, és juttatások: elõbb meg kell teremteni a juttatás alapját, de ezt még mindig nem érted.Gazdaságpolitika: nem kell hozzá nagy oktatást, de a hülye reklámokat könnyebb volt megjegyezni... :) A tisztulás jelei a sok bukta, az önkormányzatoknál is szeretném, ha beindulna - tátva maradna a szád...
Hát pont azt írtam, hogy a politika nem tisztul-ezért kell az önkormányzatoknak nem politikai alapon mûködni, elkülönülve az országgyûléstõl, és legfeljebb tized ennyinek, mint most.
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 19:00:36 2/10
(109/8852)
Nem.
offtopic
CsengoZoli 2009 okt. 06. - 18:00:39
(108/8852)
Hjaj,ok,de csak neked :)
A többieket most kérem,hogy ne olvassák tovább! :P
Az elejével teljesen egyetértek,a Medgyessy féle osztogatás okozta,hogy közel kerültünk az államcsõdhöz.
Pont! :)
Már ezért sem szavaznék az MSZP-re, megyón kívül a nagyja ugyanaz,mint akik akkor ezt hagyták.
Aztán, kiderült,hogy az MSZP totál ugyanolyan populista párt,mint a fidesz (tehát ebben sem jobb egy fokkal sem), mikor ígért fût fát, annak ellenére,hogy tudta óriási szaharban vagyunk.
Sõt, Gyurcsányék elsõ intézkedései közé tartozott az áfa csökkentés!
Egy olyan országban,ami már ezerre csúszott le a gazdasági lejtõn.
Igen, õk megléptek egy 101. népszerû intézkedést is,csak,hogy szimpatikusak legyenek és megnyerjék a választásokat.
Ez jól példázza,hogy õket sem érdekelte,hogy mi lesz velünk,igértek ami csak a szájukon kifért.
Hogy az ország,hogy állt a 2006os választások elõtt azt szerintem nem tudta a fityesz.
Miért ne használta volna ki ha tudta?
Összeesküvés elméletek kíméljenek.
Persze utólag már lehet magyarázni,hogy mindenki tudta,de ez nem igaz!
Úgy mondogattuk,hogy persze a politikusok hazudnak,de tényeket senki sem tudott.
Illetve a szocik igen,de õk akkora demokraták,hogy ezt eltitkolták,Istenem,mennyivel jobbak,mint a fityesz,mekkora demokraták.
Mondjuk az egy dolog,hogy õk titkolták,nade, hogy a számvevõ szék is hallgatott róla,hogy ez a helyzet,az az igazán nagy baj!
PL. anno kérdezted,hogy miért mondom,hogy nem demokráciában élünk,hát ez a tökéletes példa rá!
Azzal,hogy az ÁSZSZ nem jelezte,hogy ekkora szaharban vagyunk és nem kaptunk róla világos képet,hogy nem dübörög a gazdaság,ahogy azt a szocik állították, szóval ezzel a lépéssel át is kerültünk a banánköztársaság kategóriába.
Ezek után bármely választáson én,mint szavazó honnan tudjam az aktuális kormány valós eredményét, hisz ezt nálunk úgylátszik el lehet titkolni.
Innentõl kezdve nem demokráciáról beszélünk,ez valami egészen más.
A lakosság valóban elkezdett eladósodni,de ácsi,ez nem az õ hibájuk!
Ha olcsó hiteleket ajánlanak és nem kérnek megfelelõ fedezetet,akkor persze,hogy sok ember felveszi.
Sõt egy ilyen esetben az hibázik,aki nem használja ki a lehetõségeket!
A nép nem hülye,nem felelõtlen,hanem él egy neki kínált lehetõséggel, akárcsak az USA-ban ,így itt is.
Hogy bekövetkezik egy világgazdasági válság,arra igencsak kevesen számítottak.
A népszavazásról annyit,hogy a népszavazás természetes dolog a demokráciákban.
Akkor is,ha olyan dologról írják ki,ami neked nem tetszik.
Errõl döntöttünk 1989-ben, és nem akarom századszorra is elmondani,hogy aki nem akar népszavazást,az költözzön Kínába!
Hogy fölösleges volt azt eleve cáfolja az,hogy a kormány akaratát leszavazták.
Ha megszavazták volna,amit az MSZP akart,akkor igen, akkor írhatnád,hogy fölösleges volt kiírni a népszavazást,de nem így lett!
Az MSZP rengeteg elõkészítetlen reformot szeretett volna. Többségüket hétfõn kimondták,de pénteken már õk sem értettek egyet vele.
A népszavazás kérdései egyébként is nevetségesek voltak.
Az egyik a tandij,melyel kizárólag a jóeszû,de kispénzû embereket zárták volna ki a felsõoktatásból (hisz a buta gazdag gyerekeknek ezután sem jelentett volna gondot,hogy apu kifizesse,tehát a meglévõ problémán nem változtatott volna).
A másik egy olyan egészségpénztári változtatás lett volna,amirõl maguk a szocik sem igen tudták,hogy mivel jár.
Össze -vissza beszéltek és azzal jöttek,hogy ha bevezetik,akkor kiderülnek a részletek.
Nos,ez egy olyan országban, mint a miénk, nem mûködhet.
Itt nem mûködik a pénzügyi felügyelet.(lásd MÁV biztosító, apropó az igazgatója már szabadlábon,persze errõl ez a pártatlan média kussol! :))
De nem folytatnám,mert tulajdonképen én sem tudom mit tartalmazott volna a magán egészségpénztár, ezt a titkot már a sírba viszik a szocik.
MEgyõzõdésem,hogy ,ha nem 1 hónap alatt akarják bevezetni, vitákat inditanak róla, kiválasztják a lehetõségek közül a legjobbat,akkor máskép is alakulhat a népszavazás,hisz változásra szükség van.
Csak hát ugye gyorsan kellett dönteni, Kóka demokrata úrnak ebben az egészben nagy-nagy pénz volt, rég láttam olyan õszinte mosolyt,mint amikor a Kovács Ágnest ölelte a parlamenti szavazás után :)
Úgylátszik csupán humanitárius okoból nagyon szívén viselte az emberek egészségét :)
Az öszödi beszéden nincs mit nem érteni,hosszan taglalja Gyurcsány,hogy mikor mit miért hazudott.
Akkora demokrata volt,hogy "hazudott reggel,délben,meg este"
Ezt õ mondta,nem én!
Istenem,micsoda demokrata. Hogy ezzel tisztázni akarta végre a helyzetet az szép dolog, elismerésre méltó, kicsit ront a fényébõl,ha figyelembe vesszük,hogy ezt titokban tette.
Na ezzel csak azt akarom mondani,hogy sajnos Ferenc sem volt rosszabb hazug ígérgetésekben,mint Orbán.
Egy picit sem volt jobb! Bár jobb lett volna,ha hiszed-ha nem én drukkoltam,hogy összejöjjön nekik, olyan szépeket mondtak Kókával.
Kár,hogy mindig kiderült a valóságban önös érdekek mozgatják ezeket a drágajó embereket és Kóka is csak akkor sikeres vállalkozó,ha elõre lezsírozott állami üzletekrõl van szó.
Szegény Pannon Puma, nem is tudjuk mi lett vele,lehet valahol itt flangál Bp-en az Ilaltos úti lakótelepen. :)
A nép elhülyülésnél abban nincs igazad,hogy a kettõ másként függ össze.
A nép aszerint viselkedik,ahogy irányítják.
Nem tudom valaha játszottál-e stratégiai játékkal vagy voltál-e fõnök?
Ha igen,akkor tudod,hogy az emberek úgy viselkednek,ahogy irányítják õket!
Ha támogatjuk a vállalkozásokat sok kis üzlet nyilik,ha nem,akkor bezár.
Ha olcsók a hitelek felveszik õket,ha drágák nem.
Ha elviselhetõ adórendszer építünk többen fognak adózni.
Mindig felülrõl mutatnak irányt,amihez lent igazodnak,ez az élet rendje.
Nem az emberek hülyék,ez óriási tévedés.
Õk egy meglévõ gazdasági környezetbõl indulnak ki és arra reagálnak.
Méghozzá érzékenyen,hisz nekik soxor a létük múlik rajta.
Nyugaton 40 éve veszik fel így a hiteleket,mi ebben is balszerencsések vagyunk,nálunk hamar beütött a krah,de én azt gondolom az emberek többsége egy átlagos kockázatot vállalva vette föl a kölcsönöket. (persze biztos volt olyan is,aki nem)
A kormány egyébként könnyen szabályozhatta volna ezt is a bankok szorosabb felügyeletével és szabélyozásával, különbözõ tájékoztatásokkal, magyarázatokkal, oktatással stb,hogy az emberek tudják,hogy létezik pl.apróbetû.
De sajnos politikusainkat már rég megvették a külföldi bankok, így nekik mindent szabad volt és szabad ma is. (jobb és bal o egyaránt)
Írtad,hogy a kamatok növekedése nem a kormány bûne.
Hát de :)
Sajnos azzal,hogy csõdbe vitték az országot, pontosan azt érték el,hogy világszinten a gazdaságilag kiszámithatatlan országok közé kerültünk és ez okozza,hogy csak nagyobb kamatokkal adnak nekünk hitelt, hisz elvileg nagyobb a kockázatuk velünk!
Hogy kitisztult a gazdasági meg üzleti szféra azt felejtsd el.
Nálunk ez olyan szinten összekötõdik a politikával,hogy szó sincs kitisztulásról!
Itt max cserebere van,mint a nagy cégeknél.
Hulye vagy a BKV vezetéséhez? Akkor menj át a MÁV vezetésébe.
Ahhoz is hulye vagy? Akkor menj át az MTV-be , vagy ebbe vagy abba az állami szervezetbe.
Így megy ez,száz évre visszanyúló hagyományai vannak ennek minálunk :)
Najó,elfáradtam,de ezt azé még belinkelem,hogy jókedved legyen :)

http://www.168ora.hu/itthon/bkv-igy-lehet-12-soros-tanulmannyal-20-milliot-keresni-44570.html
1/10
offtopic
fredi60 2009 okt. 06. - 17:44:58 1/10
(107/8852)
"pár napos kezelés utáni 10-20 ezres kórházi napidíj"
Légyszi ne röhögtess!!

Ami pedig az áremelések egy részét illeti, ki tudta 2006-ban, hogy a földgáz ára hogyan fog változni. Tudom, kedvenc vesszõparipátok az a mondat, hogy "nem lesz gázáremelés". De ez nem azt jelentette, hogy most 5-6 vagy akár 10 évig nem fog változni.
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 16:47:51 2/10
(106/8852)
Pfffff, :D Írhatod több részletben is.
CsengoZoli 2009 okt. 06. - 16:45:06
(105/8852)
Nincs kedvem nekem is egy oldalban válaszolni,csak érdekelt,hogy te hogy látod a dolgokat :)
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 16:40:26 2/10
(104/8852)
Na baccus, rongyosra beszélem a számat, Te meg csak ennyi? :)
CsengoZoli 2009 okt. 06. - 16:39:24
(103/8852)
Hm,jó köszi :)
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 15:49:26 2/10 Előzmény CsengoZoli
(102/8852)
Eredeti kérdésedre folytatva: nos a gazdasági válság elõtt meg kellett volna állni a lejtõn, nem kellett volna hagyniuk eladósodni a lakosságot, de akkor lettetek volna a legjobban felháborodva - populista fidesszel az élen, hogy hogy merészel beavatkozni a kormány. Laikusok, fõként akik még a saját háztartásukban sem tudják felmérni, hogy mit bír el a családi ktgvetésük (ha egyáltalán van :( )nem lehet elvárni láthatóan a tervezést, hogy is gondolkodna tovább az ország költségvetésérõl.... Mindenki csak tartotta a markát, sokféle jogcímen juttatásért, segélyekért, kedvezményekért, hát tudod még a szocializmusban sem volt olyan kánaán, mint amit itt látszólag egynémelyek megélhettek. Hát be kell látni most már, hogy egy asztalról nem lehet csak elvenni. :(
Teljesen elhülyült a nép, megtakarítás helyett mindenki eladósodott. No ha nem takarít meg senki, az állam meg szintén nem tud, akkor mi következik?
Ekkor begyûrûzött a válság. Ha terméket, szolgáltatást nem tudsz eladni, privatizálni nincs mit, vagy nincs kinek - válság idején ugyan kinek??, akkor adósság, dráguló hitelek, ráadásul most már a puszta megélhetésért. Engem megdöbbentett, hogy állítólagos p.ügyi szakértõk ezt nem látták elõre.. Hát ekkor aztán a nagy adósságállományukkal még szép hogy nõttek a kamatok.... ez is a kormány bûne ugye? Hát nem egészen. Számos intézkedést valóban korábban kellett volna meghozni, de ilyen ellenzéke a világon egyetlen demokratikus kormánynak nincs. :( még válság idején se tudnak a hülyítéssel leállni, összefogni, együttmûködni.
Na azért most a válság miatt számos dolog napfényre került, kicsit tisztul az üzleti/gazdasági/pénzügyi szféra, de sajnos a politika nem.
Az egészségügy is remélem kénytelen lesz letisztulni, mert az is egy nagy disznóság, ami ott folyik. :) Inkább maradjon meg a sok kis kütyü-mütyü aprócska, semmirevaló kórház, mert a zavarosban tök jó halászni(orvosok, és önkormányzatok)...Tisztelet a kivételnek persze. A világon sehol nem engedik, hogy az orvos állami intézményben és magánpraxisban egyaránt dolgozzon....
Rendõrség: ellehetetlenítve, politikai befolyásoltság alatt, ügyészség detto, önkormányzatoknál félelmetes. Nincs önálló bürokrata réteg, fidesz pártállami módszerekkel képez magának - iszonyat!!!!!!
Korrupció? Édes szívem! Meg tudnád állapítani ki a korruptabb? Ez nem párt alapon dõl el. Valóban meg kell tiltani, hogy önkormányzati képviselõ országgyûlési képviselõ is lehessen. Lobbizás mindig is volt, de ez már teljes diktátum. A politika diktál minden téren. Nézd meg õket. Csoda, hogy ide jutottunk? Nem.
Az, hogy valaki szar ember, vagy nem, nem politikai hovatartozás kérdése. Az információ mindig is hatalom volt/lesz, de nem mindegy, hogy jutunk hozzá, vagy egyáltalán hozzájutunk-e. :( Ébresztõ!
Ki kormányozzon? Hát a jelenlegiek közül muszáj választanom, akkor ne a fidesz. Legszívesebben az összeset elzavarnám, de ez lehetetlen. A polgároknak fel kell nõniük, szervezõdniük közös célok, és nem politika mentén. Aztán jöhet az érdekérvényesítés, amit a fidesz kormány esetén látok a legvalószínûtlenebbnek. Õk arra játszanak, hogy maradj Te csak továbbra is gyerek, úgy is beszélnek neked, majd a bölcs vezír megmondja merre kell menni. Na ne. Pfffffff Ezt már láttam 98-tól 4 évig.
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 14:34:04 2/10 Előzmény CsengoZoli
(101/8852)
Mondtam, hogy nem nézted soha a régebbi irásaimat, bár ami igaz, sokat dumálok, de a fele csak pletyka. :)
Én nagyon sokat szidtam korábban is Medgyessyt. Akkora szarvas hibákat követett el a 2*100 napos programjával, aminek isszuk/ittuk a levét sokáig. Sajos õ betartotta a kampány ígéreteit(közalkalmazottak béremelése, nyugdíj korrekció, stb)ez az országnak 190 milliárdba került, eztán megfejelte még a következõ száznapos programmal, ami szintén hasonló osztogatás volt. Jórészt ennek köszönhetõen az euró bevezetése még mindig csak távlati cél.Az csak mellékes, hogy az õ ügynöki múltja volt az elsõ nagy fideszes kirohanás alapja. Az MSZP/SZDSZ ezek, és a gyalázatos eredményt hozó 2004-es EP választások után kikényszerítette a lemondását, de sajnos ahelyett, hogy azonnal visszavettek volna a juttatásokból még a választás elõtt kicsit tovább mentek a szociális juttatások emelgetésében. MAjd felrobbantam a tehetetlen dühtõl. És ne hidd, hogy a fidesz nem tudta,hogy áll a kassza, ez egy mocskos cinikus hazugság volt, de ráadásul megfûszerezték egy idióta válaztási szlogennel:"rosszabbul élünk, mint 4 éve".
Hát akkor még a legelégedettlenebbje is tudta, hogy ostobaság. No a fidesz ezen vesztett. Irtam már itt több topicban, hogy hogyan is állt a kölségvetés bevételi- és kiadási oldala - erõsen deficites volt. Adómmorál,túlköltekezés - ráadásul feléltük - a bevételekkel köszönõ viszonyban nem voltak kiadásokkal, ráadásul a lakosság eszméletlen mértékben kezdett eladósodni, méghozzá devizában. Jött az öszödi beszéd, amit a mai napig nem akartok megérteni. Na a kormány e mellett megpróbálta elindítani - kissé rossz sorrendben, és nagyon rosszul propagálva a nagy elosztó rendszerek reformját. Okos viktor a nép mögé bújva kieszközölte a népszavazást, amit az alkotmánybíróság sunyi módon engedett. Innentõl kezdve bármi változtatást próbált még keresztülvinni megfeneklett, de a költségvetési hiány lefaragását célzó intézkedésivel legalább beálltunk a megfelelõ irányba. Az ellenzék és a bölcs nép+köztársaasági elnök azonban megtette amit lehetett, hogy minden kétszeres energiát igényeljen. Igaza volt Gyurcsánynak, félreállt. Nem akart pedig rosszat, de erõtlen volt, néha szétesett, és szerintem belétek/és a pártjába beleunt. Szerencsére Bajnai felvállalta ezt a népszerûtlen válságmenedzselést, különben becsõdöltünk volna.Most érdekes mód viktorka is hallgat a választások elõrehozásáról, bár korábban is hallgatott volna...vagy legalább némi konstruktivitást tanúsított volna. Nos ezért undorodom tõle, és tartom butának. mert bármit is ígér most, eléggé szabott lesz a mozgástere. Nem csak az ország jelen eladósodottsága miatt, de azért is, mert húsz éve halogatják ezt a politikusok - a reformokat - és tetszik/nem tetszik meg kell lépnie. Boldog lehet, megmaradt neki. :P idióta Most röviden ennyi jutott eszembe, majd úgy is beekérdezel részeibe. :D
CsengoZoli 2009 okt. 06. - 12:45:49
(100/8852)
Azért egyre kiváncsi lennék meszag.
Sokmindenrõl írogattunk már,de ami érdekelne,hogy az ország (gazd válság elõtti) katasztrófális helyzete, ez a rengeteg korrupciós ügy, úgy általában a mostani egészségügy, rendõrség stb helyzete, az MSZP által is bevallott hazugságok, az SZDSZ önmaga által elismert hibái , szóval ez az egész kialakult helyzet ami az országban van, ehhez az MSZP-nem semmi köze?
Vagy szerinted ez a rossz helyzet nincs is?
Annyit beszélünk itt mindenfélérõl és mindig kontrázol,hogy nade a fidesz idejében.
De ezt most hagyjuk, hagyjuk a 8 évvel ezelõtti idõket, rendben O.V. egy hlye stb.
Kiváncsi vagyok,hogy amikkel ma, nap,mint nap szembesülsz azt te nem róvod fel a baloldalnak, te azt szeretnéd,ha ugyanezek az emberek folytatnák ugyanigy és akkor azt gondolod jobb lesz? Komolyan érdekel,minden cinizmus nélkül.
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 12:16:55 2/10
(99/8852)
Utálós vagy. :)
CsengoZoli 2009 okt. 06. - 10:53:19
(98/8852)
Persze, majd most elkezdem sorolni az MSZ marhaságait,aztán két hétig azokról vitatkozunk!
Nem-nem,ebbe nem megyek bele.
Gondolom te is fel tudsz sorolni magadtól ilyen marhaságokat a baloldalon is, nem kellek ehhez én.
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 10:42:34 2/10
(97/8852)
Ennyire megijesztettelek, vagy most írod össze? :)
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 10:42:03 2/10
(96/8852)
jav: akarj
2/10
offtopic
meszag 2009 okt. 06. - 10:25:43 2/10
(95/8852)
Szia Zolika! Hát ilyen könnyen ne akar lerázni. :D
CsengoZoli 2009 okt. 06. - 10:08:20
(94/8852)
Nemhát, a szocik semmi rosszat nem csináltak, most is pl. minden jó!
Ha meg mégsem,akkor arról a fidesz tehet!
Illetve jó most is minden, csak a jobboldaliak mondják,hogy rossz.
Meg hát a rossz is tud jó lenni! :)
CsengoZoli 2009 okt. 06. - 10:06:29
(93/8852)
Nem olvasol híreket? :)