Téma: Ma Reggel

offtopic
kõmacska 2012 aug. 02. - 00:48:55 Előzmény kõmacska
(8672/8852)
Eléggé érdekesnek találom, hogy van egy világsikerû regény, ami Hódmezõvásárhely-Kutasipusztán játszódik, amit több millió példányban adtak ki, x nyelvre lefordítottak, azonnal megfilmesítettek, a filmet Svédországtól Caracasig játsszák, színházi elõadásokat csinálnak a sztoriból, ide vonzotta a német turisták hadát évtizedeken át, és MI NEM TUDUNK RÓLA SEMMIT.
Hát ezen annyira kiakadtam, hogy azon gondolkoztam, mi lehet vajon az oka. Tegnap már leírtam egy-két okot, ami miatt a nyíltan nem-magyar-barát hatalom ezt a történetet azóta is, a mai napig(!!!) elsüllyeszti (a magyarok félázsiai népség, ugye....)

Most elõveszek egy privát okot az ellenszenvre és hallgatásra, amirõl tegnap nem írtam. Ez pedig maga a fõszereplõ Piroska személye. Állítólag ez nem is egy tanyasi lány volt, hanem a vásárhelyi patikus lánya, Késõi Katalin. Nekem gyanúsan hangzott a családnév: Késõi.... utánanéztem, naná felvett családnév, magyarosították nemtommirõl. Kíváncsi volta, hogy nézett ki az illetõ leányzó, nem találtam róla képet, csak az anyjáról, íme:
<-
Seven7Crown 2012 aug. 02. - 00:21:57
(8671/8852)
Vegyétek már észre, hogy Orbán kiszólása, csupán hergelés volt!
A lényeg, hogy a magyal mindent megtehet, nem úgy mint pl.a skandinávok/Érdekes, hogy pont õket húzta elõ a kalapból!:P/
És ez a buzdítás, nagyon bejön azoknak, akiknek éppen nincsen semmijük, de legalább jól belerúghatnak az akkorra már megutáltatott szemét nyugatba, hiszen ez egy teljesen legális cselekedet a részükrõl!
Csak azt nem veszik észre, hogy ez a kampánybeszéd, egyben a halálos ítélete is ennek a népnek!
olahmiki1959 2012 aug. 02. - 00:21:35
(8670/8852)
"Nyalunk bizony, fõleg ebben a melegben kellemes édesség a fagyi."

Szívesen megkóstolnám a fagylaltodat.
Ebben a melegben...
olahmiki1959 2012 aug. 01. - 23:17:08
(8669/8852)
"Gyurcsányt az utókor rehabilitálni fogja ,egy igazi Deák Ferenchez hasonlítható nagyság mégha megpukkad is Orbán és a sok lakája."

Ez kifejezetten tetszett, akkorát röhögtem rajta.
Egyébként az, hogy ti Gyurmást ennyire ajnározzátok, arról árulkodik, hogy pontosan tibennetek munkálkodik az 50-es évek személyi kultusza, bálványimádása, minden, a ti oldalatokról jövõ baromság és kártékony gondolat kontroll nélkül való elfogadása.
Csak azért, mert aki mondja, vagy teszi, a "mi kutyánk kölyke".

Nektek Észak-Koreába kéne költöznötök, ott éreznétek magatokat igazán otthon.
danton-b 2012 aug. 01. - 23:04:30
(8668/8852)
:D
danton-b 2012 aug. 01. - 23:03:39
(8667/8852)
Te beszélsz történelemtudásról? Ez anép István nélkül eltünt volna nyomtalanul ugyanúgy ahogy az avar a hun és atöbbi.Ezt még Szörényiék is világosan megmutatják az István akirályban,hogy Koppány útja zsákutca volt.
danton-b 2012 aug. 01. - 22:53:13
(8666/8852)
mellesleg Orbán ponthogy a nép szellemi képességeit mentalitását degradálta az ázsiai jelzõvel ,azt kifejezvén hogy ezeknél csak az erõ számít a belátásra hülyék vagyunk -szerinte.tehát õ egyáltalán nem atörténelemmel foglakozott ,azt nem is vitatta értelmes ember hanem lealacsonyította ,negvetésével hazájának népét.Ez pontosan beleillik zsarnoki, Rákosinál gonoszabb jellemébe.De Ti csak nyaljatok neki.
Seven7Crown 2012 aug. 01. - 22:31:33
(8665/8852)
Egyetlen haszna volt ennek az ügynek!
A verdijjal a Jobbik leleplezte magát, a Fídesz, pedig megmutatta, hogy bár titkolják, mégis szélsõséges!
drProktor 2012 aug. 01. - 22:14:38
(8664/8852)
Ezt a záró "gondolatmenést" hívják a szövegösszefüggésbõl való önkényes kiemelésnek.
Akár tanítani lehetne: A FizeSS és a mai magyar jobboldal sunyi és aljas manipulációja,
naná, hogy ilyen "független elmék"(egyébként Humor_Haroldok) is furt alkalmazzák.
danton-b 2012 aug. 01. - 22:14:14
(8663/8852)
Igen sajna ez az ország a viceházmesterek országa ,életelemük a gyûlölködés ,még anémetek is meglepõdtek a Csatáry félék buzgalmán pl.
Seven7Crown 2012 aug. 01. - 22:10:48
(8662/8852)
Itt már csak az a kérdés, hogy azt a bizonyonyos gyûlöletet, ai Orbán hatalmának a kúlcsa, most is feltudja használni,vagy sem?
danton-b 2012 aug. 01. - 22:10:43
(8661/8852)
Tanulni ,tanulni ,tanulni! (by Lenin)Azt sem hallottad hogy barbár ázsiai horda? Pedig ezt már a római birodalomban is közismert volt.Az ázsiai jelzõ nem ahaladás a progresszió a kultúráltság szinonímája .Pl az orsoz csapatok ,amikor elfoglalták Magyarországot,a seregükben sok ázsiai katona volt(Üzbég, kazah stb)Ezek pl nem ismerték az angol Wc-t ,ittak belõle stb stb .
drProktor 2012 aug. 01. - 22:08:23
(8660/8852)
Ezek szerint nem figyeltél eléggé.
danton-b 2012 aug. 01. - 22:06:24
(8659/8852)
Gyurcsány egy igazi demokrata politikus,és egyedül õ mondta ki a valóságot az összes politikus pedig elötte is utána is kisebb nagyobb mértékben hazudozik és azóta is kb egy nagyságrenddel hazugabb mint Gyurcsány valaha is volt.Különösen Orbán egy fõhazug.De ez köll neked ,mert ezt kajálod.Gyurcsányt az utókor rehabilitálni fogja ,egy igazi Deák Ferenchez hasonlítható nagyság mégha megpukkad is Orbán és a sok lakája.
drProktor 2012 aug. 01. - 22:01:03
(8658/8852)
Utolsó rúgások?
Mikike?
danton-b 2012 aug. 01. - 22:00:49
(8657/8852)
"Ebben tökéletesen egyetértettem velük. Egy erkölcsi hullával, egy emberi tartását elveszített politikai nímanddal szemben így kellett viselkedniük."
csak a korlátoltak és a propagandának felülõ a dolgok lényegét felfogni képtelenek számára lett Gyurcsány politikai niemand.Ezek tul.képp nem is érdemelnének szót ,együtt üvöltenek lelkibeteg vezérükkel ,aki szervezett aljas amortizációs kampányt zúdított a nálánál minden szempontból ezerszer különb Gyurcsányra.Ezt már a rendszerváltáskor megérezte ,és azóta is folytonos kisebbségi érzésébe szinte belebetegedett,a kegyelmdöfés a kettõjük vitája volt ,amit azóta sem sikerült kihevernie.Te meg ugyanúgy szajkózod azt amit Kb Rákosi et alattvalói is tettek a pl a Rajk per kapcsán hasonló szellemi képeségekkel megáldva.
olahmiki1959 2012 aug. 01. - 21:50:30
(8656/8852)
"De nagyra vagy azzal, hogy hõseid csak a miniszterelnök beszéde alatt vonultak ki."

Ebben tökéletesen egyetértettem velük. Egy erkölcsi hullával, egy emberi tartását elveszített politikai nímanddal szemben így kellett viselkedniük.

"Ebben az idézett részben még minimális , óvodás logika sincs: tetszik,
hogy sajnállak, elmorzsolsz gy könnyet? (Mert teis mgsajnálod maqgad?!
Szegény, csórikám!"

A primitív hangvétel most nem fontos.
Az, hogy már sokadszorra nem veszed észre a szavaimban rejlõ iróniát, azt már megszoktam. Ehhez némi humorérzék lenne szükséges, ami sajnos belõled teljességgel hiányzik, könnyedség, kombinatív készség, kreativitás, a helyzet fonákságának felismerése, stb.

Nem azért morzsolok el egy könnycseppet, mert megsajnálom magam, hanem a meghatottságtól, hogy egy ilyen kõszívû emberbõl is, mint te, némi emberi érzést sikerült kicsikarnom. (Vigyázz, ez is irónia volt!)

Ha nem felejtem el, és kedvem is lesz hozzá, majd mindig elõre szólok, hogyha valami poént, vagy ironikus megjegyzést írok, hogy ne kelljen órákig törnöd a fejedet azon, hogy ez most mi volt. Macerás dolog, de vállalom ezt a kis pluszmunkát.
(Mindig is szerettem segíteni szerényebb intellektuális képességû embertársaimnak.)

"Rohadtak vagytok: morális negatívok(0-nál kisebbek!)"

Gratulálok, ezzel a megjegyzéssel sikerült rátenned az í-re a pontot, mintegy megkoronáztad a mondanivalódat. Nem kell, hogy más írjon rólad bármit, a megnyilvánulásaiddal tökéletesen leleplezed magad. Csak még ahhoz is csacsi vagy, hogy mindezt észrevedd.

És még te vádolsz gyûlölködéssel másokat?...
danton-b 2012 aug. 01. - 21:48:03
(8655/8852)
neigen csakhát az ázsiai az szinonimája abarbár elmaradott,csökött embernek .Pl ha egy bulgárnak vagy szerbnek azt mondod hogy balkáni népek ,akkor nemigen fog ennek örülni ,pedig valóban Balkán ahazája.Kb mint ha valaki mucsai stb.nem is értem hogy anagy hazafiak miért nem rúgják seggbe Orbánt és fikázzák ugyanúgy mint Kertészt.vagy a szolgalélek az elöbbrevaló mint az elvek?
danton-b 2012 aug. 01. - 21:43:33
(8654/8852)
Róluk beszélt Kertész ,akiknek nem hiányzik ademokrácia ,mert genetikeilag szeretnek talpnyalók lenni.Sajnos mivel alegutóbbi választások szerint ezek nameg a meghülyítettek voltak nagy többségben ,ezért Kertész általánosítása is jogos .
drProktor 2012 aug. 01. - 21:42:52
(8653/8852)
Na! Igazat adok zampanonak! Az ám!
OV valóban bizonyos mentalitásra célzott. Pont ugyanúgy, mint egy ideje KertészÁkos.
Azám!
OV hüéyesége nem is itt érhetõ tetten, itt csak a szemétsége buggyant ki.
A hülyeség ott van, hogy úgy beszélt, mint ha a "mindenki a saját feje után"
mentalitás lenne "(fél)ázsiai", pedig pont, hogy az erõ tisztelete és kultiválása az,
lásd Dzsingisztõl TimurLenkig, meg a kínai császárságig az ázsiai vezetõket.

Annak van igazam aki úgy foglalta õssze,
egy félázsiai népnek sikerült egy teljes mértékben ázsiai vezírt választani.