Téma: Ma Reggel

Seven7Crown 2012 aug. 01. - 21:42:18
(8652/8852)
És minek van nagyobb értelme?
Az Orbán tetteit rögtön kiteregetõ olcsóbb net, vagy az óriási pénzeket felemésztõ jobbikos propaganda hatékonyabb?:-D
Mert szerintem a net frankóbb!;-)
olahmiki1959 2012 aug. 01. - 21:23:43
(8651/8852)
Errõl a "félázsiai származék" kifejezésrõl ami most állandó szereplõje lett a médiának, jutott eszembe néhány gondolat.
Mindenki tiltakozik ellene, fel van háborodva, kikéri magának, hogy hogy mondhatott ilyet a magyar miniszterelnök.

Magyarország népesség összetétele igen érdekes.
Zsidó honfitársaink a Szentföldrõl, a Közel-keletrõl származnak, ami Ázsia.
Cigány honfitársaink - ha jól tudom, - a Távol-keletrõl, Indiából jöttek, ami Ázsia.

A honfoglalás-kori több százezres magyar népesség, amelyik végig vándorolta a fél világot, a vogulok, osztjákok, marik földjérõl indult, a Távol-keletrõl, útközben pedig keveredett avarokkal, kabarokkal, iráni lovasnépekkel, törökökkel, kunokkal, késõbb a tatárjárás idején tatárokkal, és számtalan egyéb kisebb-nagyobb népcsoporttal, amelyek mind Ázsia felõl érkeztek.

Nyugatról valahogy nem volt annyira vonzó ez a tájék, egyedül sváb honfitársaink azok, akik onnan érkeztek.

Úgyhogy a "félázsiai származék" talán nem a legudvariasabb kifejezés, de hogy sok igazság van benne, az biztos...
Seven7Crown 2012 aug. 01. - 21:23:17
(8650/8852)
Örülnének, hogy jobb lenne a.z életük a nyeregben!:-D
-csengõzoli-- 2012 aug. 01. - 20:45:52
(8649/8852)
Jé,tényleg,tegnap óta átkerült az MSZP honlapja a második tízbe a találatok közt.
Így kénytelen leszel elhinni,hogy a cikk írásakor bizony még az elsõ 10-ben volt.
Nem tudom mit értesz "minden" alatt, az MTV-né s két jobbos tévén kívül szerintem más csatornán nincs jobboldali túlsúly.
Ebben pedig nem különböznek a régi rendszertõl,az MSZP alatt ugyanez volt,csak echo és hír helyett az ATv nyomta a balos sódert.
Illetve annyiban mégiscsak különböznek,hogy jelenleg nem orbán Viktor közvetlen jóbarátja a TV2 híradójának tejhatalmú ura.
Gyurcsány idejében Bárdossal ez volt a helyzet.
Namindegy.
Egyébként ma a net a meghatározó médium.
A nyugdíjasokon kívül mindenki ott lóg, sokkal mérvadóbb mi jelenik meg az indexen, az origon vagy a hvg onlineon, mint hogy mi van az MTV híradójában.
Azt pedig gondolom te sem tagadod,hogy s.p-rõl kb százszor annyi írás,karikatúra született,mint Gyurcsányról.
Naivitás lenne azt hinni,hogy véletlenrõl van szó
adamnagysweetmovie 2012 aug. 01. - 20:42:18
(8648/8852)
Egyébként érdemes minden jobboldali ideírogatónak elgondolni, hogy érezné magát, ha 2014-tõl pont ugyanezt tenné egy a ló másik oldalára vetõdõ baloldali kormány.

Bár én csak egy félázsiai származék vagyok, de javaslom a fentebbieket mindig megfontolni a hsz-ek elõtt.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 01. - 20:28:23 Előzmény -csengõzoli--
(8647/8852)
A netes médián kívül már minden elfojtottak.

Szerintem nem mindenki baloldali, aki felváltva hol fetrengve röhög, hol szégyelli magát, amit ezek a nemzetmentõk mûvelnek...
Én pedig baloldali értékrendû vagyok, mégsem tapsolok a jelenlegi baloldali pártoknak, ahogy nem utasítom el a konzervatív értékrendet is... Én csak magánembereket ismerek, akik normális konzervatívok, politikai szinten idehaza nincs konzervativizmus. De errõl már írtam nem olyan rég.

Szóval nem ilyen egyszerû a képlet.
Anno és most is beírtam a keresõbe, de most nálam az elsõ 10-ben nem jön be, csak a Fidesz meg a Katolikus Egyház. Persze nem biztos, hogy az az oka, amivel a cikk magyarázza, de az az erkölcsi nívó, amit képviselnek, sajnos nem zárja ki ezt az interpretációt sem...
olahmiki1959 2012 aug. 01. - 19:45:47 Előzmény drProktor
(8646/8852)
Ez a hozzászólás még hozzád képest is elég gyengécske volt.

"Én ugyanis úgy emlékszem, boykottálták a parlamenti munkát, pláne,
ha Gyurmás jelen volt.(Jaj, de remek ez a humor!)"

Egy mondaton belül több csacsiságot is írtál.

A Fidesz kizárólag akkor bojkottálta a parlamenti munkát, amikor Gyurmás felszólalt, akkor demonstratívan kivonultak, utána rögtön visszatértek a terembe. ((Tehát nem emlékeztél jól).

A bojkottálást pontos jével írjuk. (Mi, kultúremberek. Ez ugyanis nem elütés dolga, hanem mûveltségé. A két betû, a j, és az y több mint 10 centire van egymástól a klaviatúrán).

Ez a humor tényleg remek, a forrása pedig kiapadhatatlan. (Rossz hír a számodra.)
Mindenesetre a nagyon unalmas, általatok kínkeservesen kiizzadt "FizeSS" kifejezésnél nagyságrendekkel jobb.

A saját intellektuális, és morális nagyságomtól nem vagyok elragadtatva, nincs rá szükségem, ezekkel a tulajdonságaimmal együtt kell élnem, mit csináljak, ezt dobta a gép. (hihi!).
Elég bizonyíték a számomra a szavaidból sütõ, gyûlölettel vegyes félelem, és bizonyítási kényszer, hogy a porton megjelenõ számtalan hozzászólás közül mindig az enyéimnél érzel valamiféle késztetést arra, hogy válaszolj rájuk. Ezzel talán tudtodon kívül, de saját magad bizonyítod, hogy engem tartasz érdemesnek arra, hogy vitatkozz velem.

Még akkor is, ha ez az elsõ néhány mondat után mindig át is megy egy majdnem alpári stílusú személyeskedésbe.

Visszaolvasva az írásod végét, még csak annyit tennék hozzá, hogy engem néhányszor már megdicsértek a neten, nemcsak itt, hanem már fórumokon is, veled kapcsolatban nem emlékszem ilyesmire. (Dantonb veled kapcsolatos hízelkedéseit most hagyjuk, azokra kár szót vesztegetni. Petõfi Sándor: A kutyák dala c. költeménye plasztikusan fejezi ki a kettõtök kapcsolatát).

Az viszont egészen meghatott, hogy azt írod, sajnálsz.
Ha majd lesz egy kis idõm, elmorzsolok egy könnycseppet a szemem sarkában.
fo.ma 2012 aug. 01. - 18:57:01
(8645/8852)
!
drProktor 2012 aug. 01. - 18:44:04
(8644/8852)
Csak úgy hirtelenjében hadd kérdezzek vissza, úgy véled,
a FizeSS remek ötleteit postán adhatta be a szoclib kormánynak?

Én ugyanis úgy emlékszem, boykottálták a parlamenti munkát, pláne,
ha Gyurmás jelen volt.(Jaj, de remek ez a humor!)

Örömmel olvasom, hogy teljes mértékben el vagy ragadtatva a
saját intellektuális(és nyilván morális) nagyságodtól.

Hitelesebb lenne, ha más dícsérne, de megértem,
hogy ez elsõdleges fontosságú,
nagyságod visszfényébõ nyilván juttatni szeretnél OV barátodnak és ugrócsoportjának,
rájuk fér, még bele is szakadhatsz az öngerjesztésbe. Tényleg sajnállak.
(Pedig az a benyomásom, te személy szerint nem különösebben nyersz ezen,
te "önszorgalmú kutya" vagy(hirtelen csak rémlik!)
adamnagysweetmovie 2012 aug. 01. - 17:54:53
(8643/8852)
A következõt kéne tenni:
1) A demokratikus ellenzéki pártoknak bejelenti, hogy a regisztráció esetén bojkottot hirdet a választásokra, mert már annyira lejt a pálya a Fidesznek.
2) Ha Orbán van annyira felelõtlen, hogy mégis keresztülveri egy hollókõi képvisel egyéni indítványával a regisztrációs szabályt, akkor azonnal tömegtüntetést kell szervezni és Brüsszelhez fordulni, úgy mint Basescu tette.
3) Ha Orbánt semmi nem tántorítja el, mert megszállott, akkor viszont össze kell fogni az ellenzéknek. Ha összefognak, akkor viszont nem az a 25-30% demokratikus gondolkodású ellenzéki menne el regisztráltatni, hanem mindenki, aki hallott a botrányokról és azt érzi, Orbán nem azt teszi, amit a választásokon ígért.

Szerintem Orbán kijelentését ilyen módon maximálisan ki lehetne használni egy társadalmi mozgósításra a hatalmi önkény ellen. Ennél nagyobb öngólt én még sosem láttam....
olahmiki1959 2012 aug. 01. - 17:41:05
(8642/8852)
"(. . .)nyolc évig minden javaslatot, ötletet erõbõl lesöpörtek(. . .)"
Errõl az jutott eszembe, hogy hol élsz te?. Tényleg nem vagy normális?
Egy fideszes javaslatot mondjál, amit a 8 év alatt oly kegyetlenül "lesöpörtek"!

Nem tudok mondani, ugyanis az ÖSSZESET lesöpörték.
Megfordítom a kérdést.

Ugyan, mondjál már EGY fideszes javaslatot, amit elfogadott az akkori baloldali kormány.
Nem tudsz mondani, mert nincs ilyen.

Tudod, az, hogy agresszíven válaszolsz, - amivel csak a gyengeségeidet leplezed le folyamatosan, amit eddig nem tettem szóvá, de most már megteszem - azzal nem lesznek igazabbak az állításaid.
Velem azért jársz rosszul, mert én egy pillanat alatt, ujjpattintásra tudom megcáfolni az "érveidet". (Az érv szót nagyon idézõjelbe tettem).

Az általad bálványozott Gyurmás Fegyenc annak idején azt mondta a parlamentben, a tõle megszokott túlmozgásos, mentális problémák egyértelmû jeleit bemutató felszólalásában, hogy ha a Fidesznek vannak javaslatai, adják le a titkárnõjének az elõszobában, választ fognak rájuk kapni.
Így viselkedik egy igazi demokrata, ugye, Proktor?
A szaud-arábiai futballistákat viccesen terroristának nevezni, egy magát demokratának hazudó embertõl, az teljesen elfogadható, ugye, Proktor?
Az ellenzéket képletesen veszett kutyáknak nevezni, akiket a sintértelepre kell vinni, az demokratikus, européer megnyilvánulás, ugye, Proktor?

Ha te haragszol a jobboldalra, és szidod, gyûlölöd Orbánt és kormányát, akkor haragudj magadra, és a hozzád hasonló, a tehetetlen indulattól szinte szétrobbanó, a szokásos baloldali, ócska panelekben gondolkodó, végtelenül rosszindulatú, tehetségtelen, a 40 év begyepesedett gondolkodását a rendszerváltás óta levetkõzni képtelen emberekre, politikusokra, volt kormánytagokra.

Orbánt ugyanis ti hoztátok létre, ti alkottátok meg, és most kétségbeesetten sipákoltok, az eredményt látva.
Hamarabb kellett volna meggondolni, tudod, Proktor.

A magyar ember mindig is protest szavazó volt.
Orbánék kétharmados gyõzelme 10-ben nem a Fidesz is Orbán marha jó politizálásának volt az eredménye, hanem a baloldali kormány nyolc évének volt köszönhetõ.
Mindenkinek elege volt már "ezekbõl", és a szavazók azt mondták, hogy mindegy, ki kerül hatalomra, csak "ezek" menjenek már a francba.

Ha Gyurmásék olyan jól vezették volna az országot, amennyire te el vagy tõlük ájulva, akkor még a mai napig is õk lennének hatalmon, tudod, Proktor.

Egyébként a Fidesz javaslatok nyolc év alatti folyamatos lesöprését nem én találtam ki, hanem a parlamenti jegyzõkönyvek tartalmazzák õket.

Ha egy picit gondolkodnál is, a fröcsögés helyett, vagy ne legyünk telhetetlenek, a fröcsögés után, akkor magad is rájöhetnél, hogy a népszavazás volt az egyetlen eset a nyolc év alatt, amikor a Fidesz valamiben ki tudta nyilvánítani az akaratát, mert nem volt más lehetõsége. Soha nem hallgatták meg õket, a baloldali kormány hatalom biztos tudatában, gõgösen, erõbõl, csakazértis módon vezette az országot.

"aminek a te "vitastílusod" csak lenyomata:
primitív, ócska, demagóg gagyi aljas és buta"

Ezt írtad nekem, talán azt gondolva, hogy én ezen majd megsértõdöm, holott szerintem ezt saját magadnak kellett volna címezned.
Vagy még inkább a Danton-b nevû barátodnak, akivel kapcsolatban csak egy régi, elcsépelt, de nagyon igaz mondás jut eszembe:
"Madarat tolláról, embert barátjáról".

Gondolkozz el ezen, Proktor. Valami hasznod talán lesz a kettõnk beszélgetésébõl.
Seven7Crown 2012 aug. 01. - 17:24:53
(8641/8852)
Hát igen, mert a második gyerekkorukat élõ "néniket", és "bácsikat" már nem túlságosan érdemes, és udvarias dolog megcáfolni!:D
olahmiki1959 2012 aug. 01. - 16:55:33
(8640/8852)
Te ne szólj bele a felnõttek beszélgetésébe.
drProktor 2012 aug. 01. - 16:48:30
(8639/8852)
Kedves kõmacska,

Ócska demagógiát vezetsz elõ.

A végén megkérded, miért fél a hatalom a kutaspusztai emberektõl?
Honnan veszed, hogy a „hatalom” fél? Ki fél? Ki a „hatalom”?

Egy frászt fél bárki is,
csak te akarsz ilyen ócska panelekkel népszerûségre törni.
Mert az olyan „trendi” szídni a „hatalmat”, a komcsikat”, az értelmiséget,
a tanult embereket, a „nadrágos embereket”.
Ja, és persze a politikát! Kifejezetten és határozotan: a párt-politikát!

Persze, amikor éppen nem Bibliában utazol, igyekszel jólteljesíteni.
Egyébként úgy veszem ki, te hódmezõvásárhelyi lennél! Vagy környéki?!
Már csak nem „jótékonyságból” állsz egy hódmezõvásárhely környéki ügy szószólójának!?
Mindenesetre korunk legtahóbb politikusának környezetébõl?

Megvizsgáltam az általad javasolt regény és film tartalmát.
Elsõ ránézésre meglehetõsen vérszegény történetecske.
Éppenséggel nem csodálkozom, hogy az ország hivatalossága nem bukott rá különösebben.
Éppen elég probléma volt abból, hogy a magyarokról terjedt a lüke és giccses „piroschkás”,
„tschikósch-kulatschos”, bõgatyás, tschárdásos hej-parasztos turistacsemege.
Én éppenséggel errõl sokszor láttam panaszkodni,
de most végre megismerhettem általad az egyik tettest.

A vicc az, hogy én azt gondoltam, ez afféle jókais,
cigánybárós, sobrijóskás vadromantika.
Hát ahogy elnézem, ez annál sokkal rosszabb,
még unalmas is és fantáziátlan, tényleg tömény giccs.

Azt elismerve, hogy esetleg a film kivétel lehetett,
esetleg a rendezõ személyiségétõl sok függhet
(ugyanõ csinálta a „Spessarti fogadó”-t, azt sokan szerették,
én speciel azt sem, de ez egyéni)
drProktor 2012 aug. 01. - 14:45:50
(8638/8852)
Engedtem a fölszólításodnak, elolvastam hõskölteményedet.

Elsõ olvasás után:
1. A német nyelvû Wikipedián elolvasnám a regény tartalmát.
Egyelõre nekem semmiféle információ nem áll rendelkezésmre,
egyedül a te lelkendezésed, ami viszont megbocsáss, de nem perdöntõ számomra.
Sajnos nem vagyok annyira jó nénmetes, ehhez idfdõre lesz szükségem.
2. Azt érzékeltem, hogy nem szereted a Torinói lovat.
Ez nekem gyanús.Tarr Béla a jelenlegi idõszak legjobb magyar filmkészítõje,
világviszonylatban is elsõk között! Ha valóban nem lehet ezt összeegyeztetni a Piroskás ügylettel, az nem sok jót igér.
3. Általában is, téged(a hsz-aidat) ismerve, nem tagadom, van némi rossz érzésem
Nem vagy-e te átpolitizált, hogy ne mondjam antipolitikával mérgezett szószóló?
drProktor 2012 aug. 01. - 13:08:26
(8637/8852)
"(. . .)nyolc évig minden javaslatot, ötletet erõbõl lesöpörtek(. . .)"

Errõl az jutott eszembe, hogy hol élsz te?. Tényleg nem vagy normális?

Egy fideszes javaslatot mondjál, amit a 8 év alatt oly kegyetlenül "lesöpörtek"!

Az viszont tuti igaz,hogy a világtörténelemben akár egyedül álló,
rosszindulatú és betegesen hataloméhes ellenzéki maffia "segítette"
az ország közéletét 8 évig.
De hát danton leelõzött.

Ahhoz, hogy ki sértõdött meg jobban attól, hogy nekem rólad Sztálin jutott eszembe,
te viszont óvodás kiscsoportos módjára próbáltad visszadobni
("ez mind te vagy, de én mi vagyok?" - ha jól emlékszem),
nos, ebbe a melléksárdobálásba én már belefáradtam.
Azt próbáltam érzékeltetni, hogy nem a személyemet ért "inzultus" a fölháborító,
hanem az a jelelegi jobbos(pontosan: fideszes mentalitás,
aminek a te "vitastílusod" csak lenyomata:
primitív, ócska, demagóg gagyi aljas és buta (erre hoztam példának Navrácsicsot))


Örökké azzal jössz, hogy igaztalanul vádollak fideszességgel.
Eben is nagyon hasonlítasz Csengõ et-hoz, ez tõlem sem dícséret.
Egyébként pedig: Nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani!
(Ez egy igazi klasszikus mondás!)
danton-b 2012 aug. 01. - 10:07:45
(8636/8852)
És tényleg utoljára még valami,attól még hogy utánozod példaképed csengõ et-at,attól még nem leszel ugyanolyan erdeti figura ,hiszen csengõ csak egy van ,aki utólérhetetlen ,az õ magasságaiba elhivatottságába nemigen juthat közönséges halandó,mert õt tanítani kéne ,hogy hogyan lehet bebizonyítani a fehérrõl hogy fekete,és hogyan lehet a fidesz maffia minden bûnét elhárítani azzal ,hogy "bezzeg a Gyárfás és ne arról beszéljünk hogy a Fidesz pártkatonák vezette Közgép mit lop hanem hogy a Strabag mit lopott",amelyik mellesleg ma is alvállalkozó a Közgépnél.Muhahahah
danton-b 2012 aug. 01. - 09:59:45
(8635/8852)
És még valami ,Proktor rengeteg érvet is ír ,amiket Te állandóan figyelmen kívül hagysz ,legfeljebb ráfogod hogy személyeskedik,miközben mi a baj azzal hogy nyiltan megmondja azt hogy aki szerint kettõp meg kettõ az öt ,az nem tud számolni?
Az igazság akkor is érvényes ha valakinek a személyét érinti.Véleményem szerint Proktor akörülményekhez képest igenis finoman fogalmaz,kerüli az öncélú sértegetést,a hiba azoknak akészülékében van ,akik finomkodással akarnak terelni és ezáltal vitapartnerüket lekezelve hülyének nézni.Napersze csak akkor ,amikor érvelni nem tudnak ,egyébként meg nagyon is szívesen szívesen "Protkóznak" Gyurcsótányoznak ,mert nem bírják elviselni hogy annyival felettük áll az illetõ szellemi téren.
danton-b 2012 aug. 01. - 09:52:11
(8634/8852)
"Mert amikor megtehették volna, gyakorlatilag semmit nem csináltak, viszont most, hogy kiestek a hatalomból, akkor már mindent megígérnek, minden téren baromi szakértõnek mutatkoznak, nyolc évig minden javaslatot, ötletet erõbõl lesöpörtek az asztalról, most pedig marha nagy demokratának mutatják magukat.
Arról nem is beszélek, hogy a többségük meglehetõsen alacsony intellektusú, szinte értékelhetetlen minõségû emberekbõl áll, akiket a saját zsebük megtömésén kívül nem nagyon érdekelt semmi."

Hát ez az,csakhogy fordítva ülöd alovat,mert amit leírtál az tökéletetesen illik a magyar jobboldalra,amelyik 8 évig csak azzal foglalkozott hogyan tehet keresztbe bárminek ,akár az ország rovására is(népszavazások,beruházások megfúrása,metró építés leállítása stb stb)
A különbség csak az hogy ajobboldal még csak nem is mutatja magát demokratának ,hanem kifejezetten egy ázsiai származékoknak való rendszer kiépítésén dolgozik,miközben agazdaságról halvány fingja nincs ,és programnak még a hírét sem ismeri és még avázlatát sem készítette el 8 év ellenzékiség alatt.
Ha a konkrétumokat nézzük az meg egyenesen siralmas:stagnáló gazdaság, mûködõ rendszerek szétverése legyen az a kultúra vagy az oktatás területe.A szocik alatt legalább volt látszatja az eladósodásnak,most viszont soha nem látott mértékû adóprés és megszorítások ellenére ateljes nihil és erõteljes hanyatlás minden téren.Ez persze nem csoda ,hiszen olyan remek intellektusú emberek mondják meg a frankót mint vezéred Orbán ,aki még egy beszédet is papírról olvas fel,és a szakemberek által hülyének tartott Matolcsy.
Na ennyit az intellektusozásodról.Mindenestre ,aki ennek ellenére jobban útálja a baloldalt és nem látja az óriási kbséget a jobboldal sehova nem vezetõ, csupán nacionalista maszlagot nyújtó ,azt beszopó hatalmas intellektusú emberek számára kínált politikája,és a baloldal között annak avéleménye nem számít ,mert nyilvánvalóan eredendõen elfogult emberrõl van szó ,aki még gondolkodni sem szokott.
olahmiki1959 2012 aug. 01. - 08:25:03
(8633/8852)
"Ez is miféle dolog, hogy rám akarsz kenni valami kabátlopás-ügyet,
hogy nekem Sztálin jut eszembe egy bizonyos fajta bunkóságról.
Éppenséggel írhattam volna eleve, hogy mélyen jellemzõ,
hogy a cinizmusotok milyen elõképekbe fejthetõ,
hogy nem véletlen, hogy a FizeSS igazából Sztálin személyében talál egy nagytanítót.
Ez a szánalmas igyekezet, valami gyanút kelteni, hogy én és Sztálin. . ."

Kedves ez a felhorgadt indulat, csak legalább saját magadat olvasnád el, akkor talán nem égnél szénné idõrõl-idõre, Proki! Ugyanis te írtad ezt korábban, nekem. Beidézlek, nem mintha klasszikus lennél...

"Mikike!
Tudod, kire emlékeztetsz engem ezzel a dumával?
JoszifViszarionovicsSztálin elvtársra,"
õ kérdezte meg egy alkalommal, hogy
"Miért? Hány hadosztálya van a pápának?!"

Ezt bizony te írtad, csak már elfelejtetted. És ennek okán írtál egy személyeskedõ, engem állandóan a szélsõjobboldallal kétségbeesett erõfeszítéssel összemosni próbáló hszt.
Arra már nem térek ki, hogy kb. 50-szer elmondtam neked, hogy én nem tartozom a Fidesz táborba, nagyon sokszor kritizáltam õket, és a melléfogásaikat, az ugyanakkor igaz, hogy ha nem is szeretem a mostani jobboldalt, a baloldalt viszont egyenesen utálom.

Mert amikor megtehették volna, gyakorlatilag semmit nem csináltak, viszont most, hogy kiestek a hatalomból, akkor már mindent megígérnek, minden téren baromi szakértõnek mutatkoznak, nyolc évig minden javaslatot, ötletet erõbõl lesöpörtek az asztalról, most pedig marha nagy demokratának mutatják magukat.
Arról nem is beszélek, hogy a többségük meglehetõsen alacsony intellektusú, szinte értékelhetetlen minõségû emberekbõl áll, akiket a saját zsebük megtömésén kívül nem nagyon érdekelt semmi.

Ez is elment a füled mellett, továbbra is hajtogatod ugyanazokat a butaságaidat, és mindig többes számban beszélsz "rólunk", mintha én bármikor bármilyen közösséget vállaltam volna a Fideszt ajnározó, elvakult jobboldaliakkal, vagy még inkább a szélsõjobbos megnyilvánulásokkal.
Ezen a téren valami egészen elképesztõen megcsontosodott, meggyõzhetetlen, és nevetségesen idejétmúlt mentalitásról teszel tanúbizonyságot.

Nem tudom, melyik korosztályhoz tartozol, de elment melletted az idõ, Proktor! Nem viccelek, komolyan beszélek!
Ezzel a mentalitással, ezzel a begyepesedett, a baloldal legrosszabb hagyományaihoz hû szemlélettel egyszerûen nem vagy korszerû ember.
Aki minden észérvet, információt figyelmen kívül hagyva, csak a saját beszûkült világában él, mantraszerûen hajtogatja ugyanazokat a dolgokat, és - ami talán a legfontosabb, - nem tud különbséget tenni emberek között, azzal nem igazán tudok mit kezdeni.
Nagyon nagy emberi hibám, - sajnos, - hogy annyi rossz tapasztalatom ellenére, még mindig hiszek a kulturált hangütés jótékony hatásában, az emberek meggyõzhetõségében, és az észérvek erejében.

Ezek közül rád egyik sincs a legkisebb hatással sem.
Olyan személyeskedõ, a mondataidból gyûlöletet sugárzó stílusban válaszolsz bárkinek, aki vitatkozni akar veled, hogy az valami elképesztõ.

Érdekes dolog, hogy az Adamnagysweetmovie nevû hozzászólóval vívtunk elég hosszú szócsatákat, és a végén a dolog beállt egy normális szintre, kerüljük a személyeskedést, jó hangulatban tudunk egymással csevegni, megpróbáljuk egymást meggyõzni, ez néha sikerül, néha persze nem, pedig õ, hozzád hasonlóan, fanatikusan baloldali érzelmû és szemléletû ember. Ennek ellenére vele mindig nagyon szívesen beszélgetek, sõt.
Egy más szemléletû emberrel vitatkozni, az mindig nagyobb kihívás, mint azzal, aki egyetért veled.
Tanulhatnál tõle...

Szerettem volna egy olyan választ írni neked, ami pontról-pontra végigmegy a gondolataidon, aztán rájöttem, hogy teljesen felesleges.
Az égvilágon semmi hatása sem lenne, csak egymás idejét rabolnánk.

Tudod mi az igazság, Proktor?

Borzasztóan unalmas vagy.