offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 23:12:04
(30/90)
Nem túl jó választás Makay az biztos.
8/10
dantonb 2011 nov. 09. - 21:03:40 8/10
(29/90)
namármost van egy nem elhanyagolható momentuma ennek a filmnek,fontosabb mint a szinkron hangok meghogy amerikai stb stb ,méghozzá az az hogy valami Tenesse Williams írta az egész sztorit,aki ugyebár elég jó dolgokat írt ezen kívül is.Sõt magától ettõl a drámától annyira nem is voltam elájulva ,mert néhol elég hatásvadász és sablonos elemek vannak benne.Gondolok itt arra ,hogy ismert figura acsak pénzre hajtó de szeretetdeficites atya.Mellesleg a pszichológusok szerint ha neki szereteteljes kapcsolata volt apjával,akkor nem életszerû hogy õ meg hideg legyen ,mert mindenki kvázi továbbadja ,amit kap.
De akarakterek jók voltak nem uccsó sorban a színészek érdemeként.Hülye P.Newman parlagon hagyta gyönyörû feleségét:)Pedig itt Liz Taylor ragyogó nõ.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 20:57:05
(28/90)
Igen, de az sem jobb, sõt.
8/10
dantonb 2011 nov. 09. - 20:54:30 8/10 Előzmény szõnyegtáska
(27/90)
Hogy érted hogy összecsapták a végét? Szeretted volna a gyakorlati megvalósítását is látni hogy hogyan kerül élet Liz Taylor hasába?Vagy mi?
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 15:27:16
(26/90)
Kíváncsivá tettél nagyon, meg kéne nézni ezzel a szinkronnal, csak sajnos nincs filmmúzeum.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 13:55:10
(25/90)
Newmannek Selmeczi? Nem tudom elképzelni sehogy sem. El tudom, de valahogy nem tudom összeilleszteni a kettõt, nem passzol.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 00:25:30
(24/90)
Newmannek Selmeczi? Ezek jól melléfogtak.
szõnyegtáska 2011 okt. 08. - 22:40:45
(23/90)
Kár, hogy a végét összacsapták, de addig... nagyon nagy :) nem tudom megunni :)
offtopic
efes 2011 aug. 16. - 09:04:48 Előzmény perry
(22/90)
:D
Tibag05 2011 jún. 05. - 17:33:38 Előzmény Anditos
(21/90)
Békés kellene hagyni a nyugati filmeket!
a nyomába sem jövünk a büdös életben!
sem színpadon, filmre vinni meg se próbáljuk!
se pénzük, sem akkora tehetségünk!
salug 2011 márc. 24. - 00:01:47
(20/90)
Éppen tegnap ismételték és megnéztem újra.
Nem gondoltam volna, hogy ma Liz Taylor haláláról hallunk.
Nagy színésznõ volt és jó anya. Gyermekei, unokái, dédunokái nagyon szerették. Nyugodjék békében. :(
perry 2011 jan. 28. - 00:40:30 Előzmény greghouse
(19/90)
Oszt jól meg hát mondta hosszú nyíl képalkotó.:)
Uff
greghouse 2011 jan. 28. - 00:08:28
(18/90)
Nem csodálom. Eszenyi pont ellentéte a mondásnak: "a jó szinész olyan mint a jó bor, minél öregebb, annál jobb", tehát ellentéte, õ a kivétel. Jó szinésznõként kezdte, és egyre csapnivalóbb, a rikácsolása már elviselhetetlen.

Jobb is, ha átmegy színházigazgatóba (bár ahogy a legutóbbi rendezését, a Sok hûhó semmiért-et láttam, sajnos pont a Kenneth Branagh, Emma Thompson film után, hát Eszenyi mint rendezõ sem domborított...hogy mi a francnak kellett motorbiciklivel bejönniük a színpadra...összeállhatna Alföldi Robertával az idióta rendezésekben. Elszállt vele a ló. Kamarás meg el van telve a saját fotomodellségével. Kb. annyira alkalmas, többre nem. Meg hogy néha kefélgesse Eszenyit.

Uff.
offtopic
Anditos 2011 jan. 27. - 23:58:58 Előzmény Noncsa
(17/90)
Én Eszenyivel és Kamarással láttam, életemben egyszer jöttem el színházból az elõadás vége elõtt, és ez akkor volt. Borzasztó volt Eszenyi rikácsolása és Kamarás unottsága. Mert nem a szerepe szerint volt az, hanem a szerepet unta.
A film hangulatának nyomába sem ért.
A film 10/10.
offtopic
Anditos 2011 jan. 27. - 23:54:34
(16/90)
A forgatás közben halt meg Liz második (?) férje, Michael Todd, repülõgép szerencsétlenségben. A film forgatásával egy rövid idõre állítólag le is álltak, de Liz végül összeszedte magát és leforgatta a filmet. Nem kis teljesítmény.
greghouse 2011 jan. 27. - 23:45:04 Előzmény snoopycica
(15/90)
Igen. Paul Newman az Oscart a "Color of Money"-ért kapta hivatalosan, de tudjuk, ezek inkább életmû díjak, és már meg kellett volna kapnia a Macskáért. Az Amerikai FilmAkadémiának, aki odaitélte, szerintem bûntudata volt hogy nem a Macskáért kapta, mert tudta, hogy Neumann Pali bácsi már halálán van.

Talán nem véletlenül tette be Ebert (a legelismertebb filmkritikus) a világ valaha készült száz legjobb filmje közé. Newman viszi a hátán az egészet, de ne becsüljük le Liz Taylort sem.

A második megfilmesítésében Jessica Lange szintén jó volt, Newman szerepét ki játszotta... no arra már nem is emlékszem. (Utánanézni IMDbn én is tudok, a lényeg, hogy nem emlékszem.) Newmanra igen. (Lange azért nem volt rossz ott sem.)

Látni kell, még ha hajnalig maradsz is fenn.
greghouse 2011 jan. 27. - 23:27:23 Előzmény beryll
(14/90)
Nem azért, de hogy itt sem hagyjuk ki: Paul Newman nagyapai ágon magyar. Hiszitek, vagy nem, nyugodtan utána lehet nézni, a nagyapja kárpát-ukrajnai magyar zsidó, nem kevésbé magyar mint Tony Curtis volt.

"De nem ezért szeretjük.".
greghouse 2011 jan. 27. - 23:24:25
(13/90)
Nem tudom, hogy ehhez a filmhez van-e mit hozzáfûzni.
Aki nem látta, vagy azért nem látta mert fiatal, vagy mert nincs neki FilmMúzeum, vagy mert mondjuk a South Park vagy Tom és Jerry tipusú filmeket szereti.

Mintha valaki az irodalmat akarná megismerni, és még nem hogy a Háború és Békét, de a Pál utcai fiúkat sem olvasta volna.

sajnálom õket - akik még nem látták a Macská..-t.
ilali 2011 jan. 27. - 02:26:10
(12/90)
***SPOILER***
„ - Van merszem a halálhoz. Hát neked, van merszed az élethez?”
***SPOILER VÉGE***
dr.w 2010 aug. 11. - 17:55:24 Előzmény Dr Milton
(11/90)
Láttam már a filmet korábban, de ma a TCM-en újra megnézem. (Köszönjük Turner úr!) Azt én is imádom, hogy a színészek eredeti hangjával lehet élvezni a filmeket ezen a csatornán. (Utálom a szinkron!) Egy ideje minden este megnézek egy filmet a TCM-en; érdekes, mindig akad egy-egy csemege, és az angolt is gyakorolom :)