5/10
Acme 2007 dec. 23. - 17:44:23 5/10
(203/503)
A nagy afrikakutató, Livingstone felbukkanása azért fontos, mert így válik egyértelmûvé, hogy tényleg ez az a Stanley, akire gondoltunk már elõször.
zszoltan 2007 dec. 23. - 17:40:52
(202/503)
OFFTOPIC
Mind a mai napig nem értem azt a reklámszakmát. Miért jobb a filmbe pénzt befektetõknek, hogy idõre kapjanak egy félbehagyott (mondhatni eleve selejtes) terméket annál, hogy egy hónap késéssel minõségi filmet adhatnának el? (Az az érzésem, hogy erre senki nem tud igazán értelmes választ adni.)
10/10
Semprini 2007 dec. 23. - 17:33:10 10/10
(201/503)
Akkor viszont mégse a producerekkel van a gond, hanem a nézõkkel, nem? XDXD
10/10
Plasmatics 2007 dec. 23. - 17:12:49 10/10
(200/503)
Sajnos itt pont a producerekkel volt a fõ probléma ugyanis el kellet készülnie idõre a filmnek (produceri nyomásra) mert be lett harangozva , így befejezni nem sikerült csak abbahagyni, ezért a gyengécske befejezés pl. Érthetõ hogy sok embernek nem tetszett a film, de nincs ez vajon azért ,mert mindenki mást várt ,mint amit kapott?
3/10
kambekk 2007 dec. 23. - 17:11:05 3/10
(199/503)
Én annak örülnék igazán, ha a nyersanyagokból össze lehetne rakni újra a mozit. Bár ehhez alapfeltétel kellene legyen, hogy a kimaradt részek is hasznosak legyenek.

Stanley egér õserdei bolyongása például sok. A háttérfigurák poénkodásai (suhanó csiga, menekülõ madarak) ugyan tráfásak, de nem érnek meg annyi hosszú percet (miközben a lila majmok Kabos-Kibédi poénjai kifejezetten idegenek és erõltetettek). A nagy afrikatudós felkutatása is teljesen fölösleges motívum - sem maga a rajzfigura nem érdekes, sem a jelentõsége. Talán ha valami üzenettel szolgált volna a továbbiakra…
A dzsungel-helyszín nálam egyébként is leültette a filmet. Azt még elfogadtam volna, hogy az új szereplõket itt kell megismerni, de poénok és valódi sztori híján a hely fárasztóvá válik (kivétel ez alól a két rabszolgaegér nyammogása). Az azt követõ szellem megidézés pedig nem elég feszes. Mióka annyira ügyefogyottra sikeredett, hogy végül a valódi látomásakor már nem hiteles. Így nem hiszem el neki, hogy sámánként képes harcba indulni az egerek ellen.

És itt jön be a másik szál. Az egérvonal. Úgy láttam, gondot okozott az öregítés. Persze ez alapkoncepció lett - tehát nincs mit tenni ellene utólag sem - de azzal, hogy a régi nagy hõsöket mind nyugdíjazták, azzal eladták a sztori sava-borsát is. Talán lehetett volna ötvözni a régit az újjal. Ha mondjuk a nagy macskaráeszmélés után - amit egyébként ötletesen oldanak meg a készítõk - Teufelék hozzáverõdnek az új dzsungelmacskákhoz, azzal a szerepük is felértékelõdhetett volna. És további poén- vagy konfliktusforrást fakaszthattak volna a kiújuló macska-egér harcban a két macskatábor (öregek-fiatalok, civilizáltak-civilizálatlanok) között. Így viszont bántóan el lettek butítva - nemegyszer szó szerint székbeparancsolva õket.
Az még érthetõ, hogy Lusta Dick figurája nem lett megfuttatva, hisz itt már nem õ a lényeg (pláne, hogy a dzsungelben Stanley volt a kulcsfigura), de háttérsztoriként jó lett volna látni néhány életképet arról, hogy a nagy bõregeresedés után miként is éli az életét.
Ugyanígy Garbowskynál. Láttuk ugyan, hogy Spenótgyára van, de nem tudtunk meg semmit az életérõl. Pedig a laza világmegmentõ szerepkör elég tág teret engedett volna hozzá.
A 4 patkány is túl lett öregítve. Rendben, hogy az Intermaus feladat nélküli szolgái lettek, de ahhoz képest, hogy mekkora balfékek voltak hajdanán, ma már nem történik velük semmi (még csetlés-botlás sem). Pedig még akár börleszkesre is lehetett volna venni õket.

Hiányzott néhány régi poén frissítése is. Például a kihangosító hangszóró szétporladása üvöltés hatására. Vagy Safranek folyamatos szívatása is (ez utóbbi hiányából fakadóan pláne nem értettem, miért áll a legutolsó jelenetben mégis bekötözött fejjel). De leginkább az elsõ részben megszokott urbánus technikai kellékek jamesbondi felvonultatása hiányzott.

Az alkotók alap problémája az lehetett, hogy nem tudták/akarták igazán meghatározmi a célcsoportot. Pedig ha csak a 20 évvel ezelõtti gyerekekre (és az õ csemetéikre) apelláltak volna, máris garantálhatták volna a rentábilis nézõszámot.
A kényszeredett képi poénokból (filmes utalásokból) végig valamifajta önigazolást éreztem arra, hogy mi is tudunk ám világszínvonalon gyerekfilmet rajzolni. Akár Dzsungel Könyvét, akár Oroszlánkirályt, Jégkorszakot, vagy akár Transzformert is.
Pedig a Macskafogó nem velük kellene, hogy harcoljon. Mint ahogy az sem biztos, hogy a csapból is folyó animációáradatban felnövõ mai gyerekek igényeit egy idollá vált filmklasszikus folytatásával kell kiszolgálni – még ha a címadó masina ezirányú transzformenizálódása jól mûködõ ötletnek bizonyult is.

3/10 (Mert a grafika azért hozza az eredeti szintet)
5/10
Acme 2007 dec. 23. - 16:19:25 5/10
(198/503)
A nagyközönség ilyen intellektuálisnak beállított favicceken jellemzõen nem hahotázik fetrengve szerintem, ahogy a vontatott történetet sem csípi. Itt semmi sziporkázás nincs, lássuk be, egyértelmû poénok sincsenek.
5/10
Acme 2007 dec. 23. - 16:13:27 5/10
(197/503)
Mondjuk így sem értem, mire akarsz kilyukadni. Én azt mondom, hogy egyik számára sem elég külön-külön.
5/10
Acme 2007 dec. 23. - 16:10:23 5/10
(196/503)
Uppsz, nem olvastam végig a hozzászólásodat. :)
5/10
Acme 2007 dec. 23. - 16:08:08 5/10
(195/503)
Igényes humor alatt az angol iskolát értem. A Simpson családbon én nevetni nem tudok, a South Park útszéli cinizmusa viszont tetszik. Mégsem nevezném egyiket sem igazán igényes humornak, valószínûleg félreértettél. A Hófehért, Macskafogót viszont igen.
10/10
Semprini 2007 dec. 23. - 15:51:30 10/10
(194/503)
Hogy a nagyközöség és az "igényes humora vevõk" számára mi elfogadható, arra jó példa a South Park és a Simpson család, két, igényesnek abszolúte nem nevezthetõ, ám kultikusnak számító rajzfilmsorozat, mindkettõnek immár moziváltozata is van. Hozzáteszem, a Simpsons-mozifilmen én is röhögcséltem, a South Park alpári, vulgárius tabudöntögetése azonban számomra nem tûnik nagyon viccesnek, hogy a rajz-stílusukról már ne is szóljak...
5/10
Acme 2007 dec. 23. - 15:24:42 5/10
(193/503)
Én egyébként nem kétkedem abban, hogy Ternovszky és Nepp el-elröhögcséltek egymás közt a film készültekor, de csak úgy, mint két vénember a szomszéd öregasszony hülyeségein. Négy producer közül nem hiszem el, hogy legalább egy nem vette észre, hogy itt valami nagyon nem kóser. Sajnos sem a 20-as, 30-as korosztálynak, sem a kölköknek nem szól úgy igazán ez a film annak ellenére, hogy mindegyik számára igyekeztek kikacsintásokat beleszõni. Vicces, hogy mindenütt azt nyilatkozzák, mennyire a tömegeknek készült, de a nagyközönség és az igényes humorra vevõk számára sem elfogadható a nívó.
1/10
Redfield 2007 dec. 23. - 14:32:36 1/10
(192/503)
Bocsánat: jelentõs.
1/10
Redfield 2007 dec. 23. - 14:32:11 1/10
(191/503)
Azok, akiknek merészelt tetszeni a film, létszámuk jelentés százalékában szintén leszólták azokat, akiknek NEM merészelt tetszeni a film.
10/10
Semprini 2007 dec. 23. - 14:30:24 10/10
(190/503)
Hát ha anyázni még nem is kezdett senki, de azért elég durván be lett szólogatva azoknak, akiknek merészelt tetszeni a film!
1/10
Redfield 2007 dec. 23. - 14:27:25 1/10
(189/503)
A vitát nem szabad legyilkolni. A vita jó dolog, ha nem is vezet sehová, amíg nem kezdik az emberek egymást anyázni, mert mindíg ott a lehetõség, hogy tanulunuk belõle.
1/10
marklar2 2007 dec. 23. - 14:26:29 1/10
(188/503)
ne keverd a vitát a vitatkozással.
zszoltan 2007 dec. 23. - 14:25:15
(187/503)
OFFTOPIC
És szerintem sikerült is jól megfogalmaznod. Én mindenesetre igen korrekt megjegyzésnek találtam. (Bár az utolsó mondat szerintem nem kapcsolódik szorosan hozzá.) Szerintem is, ha valaki kiáll a nyilvánosság elé egy alkotásával, annak nem a közemberek, hanem a kollegák mûvei közül kell megpróbálni kiemelkedni.

(Bocs az offtopicért, de ahogy látom, ennek a topicnak már reszeltek a Macskafogó 2 ajánlása/ellenjavallata szempontjából. Ami persze nem mentesít, de enyhítõ körülménynek számít.)
10/10
Semprini 2007 dec. 23. - 14:19:25 10/10
(186/503)
Ilyenkor annyi rejtett tehetségû forgatókönyvíró-jelölt jelentkezik, akik mind ezerszer jobbat tudtak volna írni, ez fatasztikus! Meg van mentve a magyar filmgyártás! :-P
1/10
Redfield 2007 dec. 23. - 14:19:09 1/10
(185/503)
A Simpsons-nál ez mûködött. :)
1/10
marklar2 2007 dec. 23. - 14:17:19 1/10
(184/503)
Hát Semprini olyan forgatókönyvet ami a M2-nek volt írok neked huszat is.
A Csupasz Pisztoly, ill. Leslie Nielsen összes munkája -- amik egyébként jók is akár a maguk nemében, de a Macskafogónak eddig nem ez volt a profilja -- is eszembe jutott a film alatt. Tudod, a csináljunk még a kövi mohából is poént, meg jusson minden szívdobbanásunkra egy vicc stílusú filmek.