offtopic
Sz Peter 2015 máj. 26. - 20:37:10
(105/385)
"A rendezõ határozottan leszögezte, hogy semmiféle kronológiai kapcsolat nincs"

Erre valami forrás? ;)
kompikotró 2015 máj. 26. - 20:24:24
(104/385)
:D Van hogy a rendezõ is tévedhet...hiába leszögez valamit,attól még Max az elsõ részben lesz az ami és ezért fogadjuk el olyannak a második részben amilyen! :)
kompikotró 2015 máj. 26. - 20:20:41
(103/385)
Igen végül is ez csak nézõpont kérdése! Történetileg igen kevéske szál fûzi össze a filmeket,de még is kapcsolódnak egymásba! Ha már itt tartunk én el tudtam volna képzelni egy olyan folytatást,amiben a második rész "néma kis sráca" aki a saját elmondása szerint nagy törzsfõnök lett mikor felnõtt,mondjuk összetûzésbe keveredett egy másik törzzsel és kialakul egy háború,amibe Max (Mel Gibson) is belekeveredik! Még a sztorit is meg tudnám úgy írni,hogy nem kerülnek közvetlen kapcsolatba,de még is Max a jó oldalt segítené! Mindegy...engem ezzel a filmmel kapcsolatban az zavar,hogy a Mad Max névvel akarnak eladni valamit,ami önmagában is megállta volna a helyét,mint egy poszt apokaliptikus elborult elméjû akció mozi! :)
1/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 26. - 20:01:53 1/10
(102/385)
hál isten,hogy elfogyott a pénz
az elsõ mad max olyan etalon,amit nehéz túlszárnyalni ebben a témában :)
gmanarts 2015 máj. 26. - 19:58:28
(101/385)
Mert Max elvesztette a családját, ettõl még nem folytatás, hiszen teljesen más világban is játszódik.

Eredetileg nem lett volna elsõ rész, családi dráma, bosszú film, csak nem volt pénz, így kényszerbõl lett olyan a Mad Max 1 amilyen. Csináltak egy eredettörténetet. De ettõl a Road Warrior nem folytatás, csak az a Mad Max, amit terveztek.
A rendezõ határozottan leszögezte, hogy semmiféle kronológiai kapcsolat nincs a részek között. Az elsõ film nem igazi Mad Max ennyi.
kompikotró 2015 máj. 26. - 19:56:37
(100/385)
Elõbb tanulj meg fogalmazni és értelmesen magyarul beszélni! Utána fórumozz...minõsíteni csak azért nem minõsítelek,mert nem alacsonyodom a szintedre! :) Na szevasz!
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 26. - 19:52:05
(99/385)
Nem? Akkor miért is kezdõdik úgy a második rész, hogy bemutatja az elõzõ rész eseményeit, elmondva, hogy hogyan vesztette el Max a családját?:

"A romlás örvénye magával rántotta a rendes embereket. Az olyanokat, mint Max.
Felbõdült egy motor és mindene odalett. Lelketlen, kiégett, magányos emberré vált.
Múltjának démonjai üldözték, céltalanul bolyongott a pusztaságban.
És itt, ebben a felperzselt világban tanult meg újra élni."
gmanarts 2015 máj. 26. - 19:30:44
(98/385)
Még ha ez igaz lenne, akkor egy mellékszereplõt nem lehet újraértelmezni?
gmanarts 2015 máj. 26. - 19:29:16
(97/385)
Nem, nem a folytatása.
Sz Peter 2015 máj. 26. - 18:21:36
(96/385)
A második rész nem az elsõ folytatása?

Szerintem nézd meg még egyszer a The Road Warrior-t!
anonem 2015 máj. 26. - 18:18:43
(95/385)
Milyen karaktert lehet itt "újraértelmezni"? A hapsi egy mellékszereplõ, semmi más.
gmanarts 2015 máj. 26. - 17:22:19
(94/385)
A Mad Max trilógia semelyik része sem kapcsolódik semelyikhez sem kronológiailag. A második rész nem az elsõ folytatása. Különálló filmek, hasonlóan, mint például a régi Batman és az új, nem következnek egymásból történetileg. Max karaktere minden részben újraértelmezõdik és független a korábbi filmektõl kronológia értelemben, mivel történeti folytonosság nincs ebben a világban.
kompikotró 2015 máj. 26. - 16:18:49
(93/385)
Üdv!

Tegnap elmentünk megnéztük...
Hogy is mondjam...kár volt a sztoriba belekeverni Mad Max-et! Lehetett volna simán " A harag útja" és kész! Ha így tekintünk rá,akkor egy tömény akció az egész. Történet nulla,színészi játék nulla. Senkivel sem tudtam azonosulni,sõt néha az az érzésem támadt,mint ha az egész film önmaga paródiája lenne! Semmilyen kapcsolata nincs a trilógiával,talán csak annyi,hogy megint csak egy kamion után lót fut mindenki! Az egész filmben a jármûvek nyûgöztek le igazán,de más nem nagyon! Az akció is már annyira eltúlzott volt,hogy egy idõ után le is fáradtam.

Spoiler lehet!

Már az elején zavart az,hogy az "elfogó" mi a fenét keresett a filmben? Az megsemmisült a második részben és kész!
Az elsõ rész fõ gonosza,ha valaki nem tudná,olyan súlyos motorbalesetet szenvedett,hogy azt egy puzzle mester sebész se rakná össze! Mit keresett õ ott???
Maxnak milyen rémképei voltak? A családja az elsõ részben "széthullott"! A karon ülõ kisfia meghalt és a feleségének sem jósoltak az orvosok hosszú jövõt! Ki volt a kislány????
Ez a rész sehogyan sem kapcsolódik az elõzõ háromhoz. Hosszú évek óta vártam rá és nekem csalódás volt,mint egy Mad Max folytatás.
Minden téren irreális volt! A három a hegy oldalából kiálló vízkifolyó csõtõl kezdve a dobolós-gitározós jármûvön keresztül az autókból ki nem fogyó üzemanyagig és még sorolhatnám!
Nem hiszem el,hogy ennyi év után a sztori és forgatókönyv íróknak,nincs annyi fantáziájuk,hogy ne tudjanak írni valami értelmeset!

Röviden tömören akció filmnek már túmáccs,Mad Max folytatásnak meg pocsék!
zov 2015 máj. 26. - 15:15:24 Előzmény tamás pósa
(92/385)
corvin, 17h, tegnap? :)
shoc 2015 máj. 26. - 12:13:26
(91/385)
Jajj de jól sikerült ez a film!!!
Végre.
És a 4dx is élvezetes volt!
1/10
benkewood 2015 máj. 26. - 09:56:18 1/10 Előzmény rider19
(90/385)
"Nálam 10/10, pedig fõleg az elgondolgodtató, mûvész filmeket szeretem, de ez megvett."

Köszi szépen, ezen jót nevettem!!!!!!! :-)))))))))
1/10
benkewood 2015 máj. 26. - 09:51:30 1/10
(89/385)
Kíváncsi vagyok, hogy mitõl esett le az állad mozi után, és hogy miért említed ezt a filmet egy lapon az Avatarral??!!

Én is láttam a trailert, és az alapján nem is akartam megnézni, de ismerõsök ajánlották, és bíztam bennük. Kár volt... Az üldözéses jelenetek hosszúak és unalmasak, színészi játék szinte nulla, a sztori harmatgyenge. A legviccesebb az, hogy az úgynevezett fõhõsnek (Mad Max) szinte semmi szerepe nincs, nem is emlékszek, hogy csinált-e valami hasznosat az egész film alatt. Még a mellékszereplõknek is több (és jobb) szerep jutott... Maga a film az elejétõl a végéig kínszenvedés volt, amibõl számomra egy tanulság vonható le: a trailer alapján bízni kell a megérzéseimben, és nem szabad az ismerõsök ajánlására hallgatni. Az értékelésem 10-bõl 1-es, mert nullát nem adhattam sajnos.
5/10
robinho1983 2015 máj. 26. - 07:21:22 5/10
(88/385)
10/10?
hát nem tudom ki ad ilyen osztályzatot ennek a filmnek, de azt hiszem, az nem látta a régieket. még azok is jobbak, pedig nem a kedvenc filmjeim. semmi új nincs benne. elég a trailert megnézni és nem kell rá pénzt kiadni. a látvány is elmaradt a várakozástól (egy nagy vetítés az egész) és a szereplõk alakítása (egyedül Theron-é nem). a sztori az kb annyi amit vártam. de nem több, mint a régi mad max. de abban nem is kellett csalódnom. minden másban igen. Charlize Theron + sztori = 5/10 (a többi egy hatalmas nagy 0)
Sz Peter 2015 máj. 26. - 06:51:59
(87/385)
"életidegen sztori"

Megmondom õszintén, nekem nem sok tapasztalatom van a poszt-apokaliptikus világról, nem sokban éltem még eddig.
Ellentétben veled. ;)
frenchbullie 2015 máj. 26. - 06:30:20
(86/385)
Üdv! Nagyon kedvelem Tom Hardy-t, ezért érdekelt volna a film. Tegnap erõsen gondolkoztam azon, hogy el kéne menni moziba, de aztán a trailer-bõl okulva, úgy döntöttem, inkább kihagyom ezt az akcióorgiát.
Egyrészt nem látom, hogy ebben a sztoriban igazán teret engedtek volna annak, hogy Hardy kidomborítsa a színészi kvalitásait:-)
Másrészt 3D-ben biztos látványos mozi, de attól tartok, elszédülnék, ha mind a százakárhány perc alatt megpróbálnám szemmel kísérni ezt az õrületes járgányrombolós-száguldozós-csihi-puhit...