ReignMan 2015 jún. 24. - 18:43:34
(185/385)
Egyébként ha filmként tekintek rá, a Waterworld ugrik be, pont ugyanez, történetben, meg mindenben. Vagy ezt már mondta más? Mondjuk azt nem értem, hogy az miért 6.1 az imdb-n, ez pedig 8.6, de nekem mindegy is. Egyébként érdekes, hogy a címszereplõ Max totál mellékszereplõ volt a filmben, vagy nem?
ReignMan 2015 jún. 24. - 18:39:01 Előzmény mohi2015
(184/385)
Azt azért nem mondanám, hogy szar, de egysíkú, fordulatoktól mentes adrenalinbomba, mint egy pc-s játék, ahol lõni és vezetni kell egyfolytában. Mint a RAGE. Valójában ez a RAGE megfilmesítve...:) 5/10
9/10
JudyP16 2015 jún. 24. - 10:40:12 9/10 Előzmény mohi2015
(183/385)
Ilyen akció dús filmet még nem is láttam akinek nem tettszik az nem tudom h milyen filmeket néz.... de áááááá mindegy
borkasztik 2015 jún. 21. - 07:45:57
(182/385)
Azt is számításba vetted hogy ugyan az a rendezõ alkotta aki az eredetiket is? :O
Itt mindet megépítettek, volt egy külön kis videó ami a kocsikat mutatta be.
Szerintem hihetlen izgalmas és a magába szippantó, Az elsõ perctõl kezdve lehet érezni. Annak ellenére, hogy film végtelen egyszerû egy cseppet se ül le. A régi MAd MAx filmeket is nagyon szeretem és mégis képes vagyok ezt is ugyan úgy élvezni, éreztem George MIller igazi munkásságát a filmben. Rég izgultam ennyit egy moziban egy film miatt pedig én se vártam nagyot a filmtõl
Ne a hibákat keresd hanem hagyd hogy a film magába szippantson.
3/10
mohi2015 2015 jún. 21. - 04:06:30 3/10 Előzmény vjúská
(181/385)
Nagyon sz* r film! Nem érdemes egyáltalan megnézni.....gyerekként megnéztem az igazi Mad Max filmet (Mil Gibson), ezek tényleg jó filmek voltak....a mostani 2015-ös egy kalab sz*r finoman mondva....Hármas a tízbõl!!!
vjúská 2015 jún. 16. - 23:06:35
(180/385)
látványos, színes szagos, Charlize Theron lenyomja Tom Hardyt

https://laurafilmblog.wordpress.com/2015/06/16/mad-max-fury-road/
7/10
ToklászMongol 2015 jún. 15. - 14:47:40 7/10
(179/385)
Moziban 1-szer jó, de nem estem tõle hanyatt.
Max tényleg háttérbe szorult.
7/10
Larvitar 2015 jún. 15. - 09:45:08 7/10
(178/385)
-Spoiler-
Az autók nagyon jól meg vannak csinálva, és a tüzes gitár is tetszett (bár nem sok szerepe volt). A szereplõk is jól hozzák a figurát, a külsejük is rendben van, különösen Halhatlan Joe esetében. Amit viszont hiányolok, az a történet, a cselekmény. Egész film alatt menekülnek a sivatagban és robbantgatnak; ami persze látványilag rendben van, de nem sok tartalom van mögötte. Kicsit zavaró volt az is, hogy kihagytak bizonyos jeleneteket. Pl. amikor Max elment valakit megölni, semmit nem mutattak belõle csak azt, hogy elintézte a dolgot, és visszajött véresen. Egyébként Max alapból a háttérbe szorul az egész film alatt, és mondhatni csak dísznek van ott. 10/7.
boom49 2015 jún. 11. - 09:11:08
(177/385)
2 óra megszakítás nélküli road-movie akció állomások nélkül. 100% nosztalgikus érzés, érdekes döntés Max hangsúlyáról, végül összességében egy új Mad Max film.

A film nyit a Fallout New Vegas képével, majdegy jelentet a Fallout Tacticsból, kis Jövõ Hírnöke, hogy egy Mad Max 1-2-3 egyveleg (az 1-bõl Max családja (végre), a 2-bõl a kamionkonvolyos alaptörténet, a 3-ból az elveszett gyerekek, a hullafehérre kent kelekótya srác, Velõ-Verõ stb.) keretében elmenjünk megkeresni a Szárazföldet a WaterWorldbõl, miközben a Level 70 Elite Tauran Chieftain gitárosa (World of Warcraft) tolja az aláfestõzenét. Azaz a film fogta az összes híres post-apokaliptikus filmet (és egy-két kevésbé híres ZS-kategóriásat: Bûnös Zóna, Végítélet), összegyúrta õket, és eladta új filmként.
Mondjuk elég eredetiség van benne hogy élvezzük és emlékezzünk rá, szóval végülis kit érdekel, de akkor is elég nagy hányada a filmnek nosztalgára alapoz.

Max szokás szerint segít jobbá tenni a világot a maga eléggé önzõ módján, de most nem rá fókuszál a történet, valóban +csak ürügy", bár annál azért több: õ a szükséges plusz lendület, a történet elõrelökdösõje.
A fókuszban/elõtérben inkább a világ sorsa van, amirõl itt-ott szól egy-egy levágott robbanólándzsa az õrült száguldás közepette (ki ölte meg a világot? olaj-mocsár-föld, feminizmus stb.).

Jó, hogy a film nem akart más, túlságosan újító lenni, inkább csak feleleveníteni a Mad-Max-érzést, bár talán elbírt volna picivel több saját ötletet mint a fõgonosz maszkja, és a megállás nélküli üldözés.

Erõs 8/10.
Belmont 2015 jún. 10. - 21:38:07
(176/385)
Gmanarts kolléga eszmefuttatása nyomán is (134) írnám, hogy aki ebben a filmben "logikát" keres és "logikai hibákat" lát, az elvéti a lényeget. Vagyis hát nem, mert elsõ ránézésre ez tényleg egy akciófilm, ami vagy tetszik, vagy nem (már kiveséztétek, nem tudok mit hozzátenni). De amit egyébként megjelenít, annak alapján nem csak egy õrületfolyam, hanem jelképes fogódzókat ad.
Más kérdés, hogy a végén ezt mekkora polkorrekt okádékkal öntötték le (tehát az a kérdés, hogy miért - ez annyira kirívó, hogy nem is csak nekem tûnt föl, mint látom). Fogódzók tekintetében mindenkinek ajánlanám a Metropolis c. proto-scifit. (Megvan a tudjátokmelyikmegosztón.)
1/10
offtopic
cellasto 2015 jún. 10. - 19:55:11 1/10
(175/385)
még beszóltál neki anno,amikor vmi terézanyu vagy mi volt a nickje
biztosan azóta szeret :D
1/10
offtopic
cellasto 2015 jún. 09. - 21:40:01 1/10
(174/385)
"Charlize Theron bõven elviszi a hátán a filmet, igazából az õ karaktere az abszolút fõszereplõ, Tom Hardy, mint Max csak a cím miatt kell"

akkor miért nem mad theron a film címe?
jahh igen,egyszerûbb egy jól bejáratott névvel bevonzani az embereket a moziba...
10/10
mf5hd 2015 jún. 09. - 21:19:04 10/10
(173/385)
Olvasva a kritikákat a sok ömlengés és dicshimnusz miatt voltak fenntartásaim, de mind elszállt, amikor elkezdõdött a film, ugyanis ilyen tökéletesen összerakott, egy perc üresjárattal sem untató, brutálisan jól fényképezett és lélegzetelállítóan látványos akcióorgiát még soha sem láttam, ebben a filmben minden felvonul, amit mai a filmkészítés technikailag tud, a közel dupla ennyibe kerülõ Bosszúállók 2. elbújdoshat a fenébe látvány terén. Bár nem ártott volna valami forgatókönyvfélét is írni a filmhez, ha a történet is méltó lenne a látványhoz a Fury Road azonnal bevonulna a kultuszfilmek közé, így viszont "csak" az utóbbi évek messze legjobb akciófilmje lett. Bár nagy színészi teljesítményre nem igazán volt szükség, de a még majdnem kopaszon, koszosan és fél kézzel is gyönyörû Charlize Theron bõven elviszi a hátán a filmet, igazából az õ karaktere az abszolút fõszereplõ, Tom Hardy, mint Max csak a cím miatt kell, hogy ott legyen. Összegezve a 70. évét taposó Geroge Miller a következõ évekre komolyan feladta a leckét valamennyi hollywoodi akciógurunak. 10/10
Teddy Daniels 2015 jún. 07. - 21:22:21
(172/385)
Biztosan rossz az ízlésem, de nekem nagyon nem jött be, pedig akciófilmre számítottam, mégse.
Jobb lett volna tippmixelni a jegy árát. :)))
SzVanda 2015 jún. 06. - 22:40:55
(171/385)
Nem, nem "mindenki" csak a negatívat értette ki belõle.
De azzal egyetértek, hogy sértegetéssel nem megy sokra, legfeljebb (egy h..lye film miatt) elkezdõdik egy jó kis pocskondizás itt is.
Bubba Zanetti 2015 jún. 06. - 20:53:22 Előzmény Atesz1987
(170/385)
Én megértettem, hogy nem negatív kritikát akartál írni, de mindenki csak a negatívat értette ki belõle, de ne sértõ hangnemben reagálj rájuk kérlek, azzal nem tudod õket felébreszteni. Azért én is vitatkoznék a technikai színvonal gagyi jelzõjével valamelyest. Az általad említett korabeli filmek költségvetésük ellenére sem tudtak olyan technikai megoldásokat, mint ezen filmek. A Vissza a jövõbe alkotói biztos nem kevés pénzt öltek az autójuk megalkotásába, azonban hát mondjuk meg õszintén nyomába sem érhet Max fekete Ford Falconjának, nekem inkább a GMC tûnik gyagyibbnak, ékes példája annak, hogy a kevesebb (de profibb) néha több. Nézzük a hangmérnöki részt. Mondj még egy olyan korabeli filmet, ahol lúdböröztetõbb módon azólnának a naturalisztikus motorhangok, mint a Mad Max I-ben. Vagy mondj olyan filmet, ahol hasonló kameraszögekbõl tudták volna a nagynevû operatõrkollégák érzékeltetni a sebesség érzetét, mint a Mad Max I-ben. Sóval szerintem a rendelkezésre álló szûkös anyagi keretekbõl Millerék egy igenis technikailag igényes, hollywoodi produkciókat megszégyenítõt alkottak, amihez még így utólag sem tennék semmit a helyükben.
7/10
giggs985 2015 jún. 06. - 11:57:06 7/10
(169/385)
Ez egy igazi látványos akciófilm, de nem is nagyon szeretne több lenni ennél. A képi világ, az operatõri munka, az autós jelenetek mind mind ragyogóak, jól kidolgozottak - igazán nagy felüdülés az utóbbi idõkben megszokott CGI agymenések után. Itt azért érzõdött, hogy a legtöbb jelenetet kaszkadõrökkel és igazi kocsikkal vették fel. Respect!

Ha nem veszed figyelembe a "történet" ordító hibáit, vagy át tudsz lépni rajtuk, akkor élvezni fogod. Én kényszerítettem rá magam, és nem is bántam meg, hogy megnéztem ezt az alkotást, mert a maga nemében remek. De akkor is...
Spoiler: rengeteg olyan dolog került bele, ami hihetetlenül gagyi, vagy ostoba:
- soha ki nem fogyó üzemanyag: ebben a korban ugye ez az egyik legnagyobb kincs, szinte pótolhatatlan. Még szerencse, mert itt 2 napi autós üldözés után sem fogy ki senkinek a benzin / dízel / nitro, még a monster truckok is bírják bármiféle utántöltés nélkül (pedig ha valami, akkor az zabálja az üzemanyagot).
Furiosáék motorral akarnak nekivágni a sivatagnak. Elvileg 160 napig tudnak menni gond nélkül... És mit tankolnak? Hol? Vagy csak majd fél év után ürül ki a tankjuk?
- a legnagyobb kincs még a víz: Halh'atlan Joe ezzel zsarolja a népét. Szerte a sivatagban nincs semmilyen víz*, csak nála. Ha ekkora kincs, akkor annál nincs gazdaságosabb felhasználása mint kizúdítok a hegyoldalból vagy 3000 litert, a jó nép meg csajkákkal alááll?
Persze lehetne az a magyarázat, hogy van belõle dögivel, csak ezzel zsarolja az embereit, de akkor meg minek fejik le az anyatejet??? Most komolyan az olyan jelentõs italforrás? Ez így illogikus.
* Az is érdekes, hogy a tök száraz sivatag egy ponton átváltozik mocsárrá, utána megint semmi. A homok iszonyatosan gyenge víztartó képességekkel rendelkezik, azon aztán nem alakul ki a büdös életben semmiféle lápos, mocsaras terület.
- Az olyan apróságokra mint a menet közben megszerelt motor, vagy a külön élõ nemek (a sivatagban a nõk, a kanyonban a férfiak - miért???) már nem is térnék ki, de összességében ezt a vonalat sajnálatosnak tartom, hogy nem sikerült olyan sztorit megalkotni, ami nem köpi szembe a saját maga által vázolt világ logikáját.
De még egyszer, az akciók és a látvány rendben. Mást nem is vártam a filmtõl, így kap tõlem 7 pontot.
9/10
cungi1989 2015 jún. 05. - 22:05:50 9/10
(168/385)
A kritikusoknak igazuk van...
Ebbõl kultfilm lesz...
9/10
mapk 2015 jún. 05. - 20:51:59 9/10
(167/385)
Bad Mad Max :) Nemis.
Hozza a megszokott hangulatot. Leginkább 2. részhez hasonlít, mivel üldözéses jelenetekre épít, de mindhárom részbõl van, ami visszaköszön.(sajnos:):
A fõgonosz uaz, mint az elsõben, aki az évek során, Donáldszádörlend-é alakult.
(a bevágott kidülledõ szempár, egy az egyben kiollózva, két pillanatnyi Interceptor, egy-két flash, ennyi a kapcs.az elsõ résszel)
A vár, és a mellékszereplõk kb olyan elcseszettek, mint a 3. részben. Pl. a kis távcsövesgnóm"gyerek", pont mint anno, velõbenõ, vagymiaf*sz.(mindenesetre nagyon nem hiányzott:D)
És ha már, hülye elnevezések/fordítások szintén akadnak: Pl. vérzsák, hadfiu. Pff Ez fájdalmasan gagyesz. Oh yeah!
A légbeömlõköpködös jelenet, tiszta játékhatároknélkül. lol
A vasat bírtam volna, ha BauMax-os villáskulccsal javítják meg, ha már poszt-apokaliptikus:D
Sehol egy tehénmobil, na, ez azért zavart!!!
A zene, fõleg a dobok, tetszettek. Jó ötlet, hogy egy külön kamion van szentelve, csak a "zenekarnak". :)
**spoiler
Az anyatejbenmosdás, csodákra képes. A végén, annyi küzdelem, verés és mocsok után, amilyen kimosdott fejjel állnak ott, (pár pirosfilctollvonalat leszámítva), az elég vicces.
**vége
MadMax, Mel Gibson nélkül. Megmondom õszintén, engem nem nagyon zavart. Ha csak ez az egy szerepe lett volna, lehet. Hozzátartozik, csak nemrégiben néztem meg az elsõ 3 részt. Nem emiatt ismertem, vagy szerettem meg, és habár jól játszott bennük, sztm nem élete legnagyobb alakítása(de kétségtelen, meghatározó). Hardy meg, megoldotta, ami rá lett bízva.
-
Majdnem eltaláltam.:) Ha nem is 9, de egy 8at megérdemel, én jól elvoltam vele.

Ui:
Sima 3D-ben felesleges megnézni(Imax hiányában), a 4D nem tudom milyen lehet, de 350 forintért, a 3as Metro, reggel fél8-9 közötti vagy délután fél4-5ig tartó elõadása, durvább élményt tud nyújtani, fõleg ebben a melegben.
gmanarts 2015 jún. 05. - 17:11:56
(166/385)
Egyfelõl gagyinak tartod a filmet technikai aspektusaiban. Jó. De másfelõl meg a hangulatot dicséred. A jó hangulat minek az eredménye? Nem a nívós technikai megvalósításnak - fényképezésnek, vágásnak, hangkeverésnek, effektusoknak, színészi játéknak...? Ha ezek közül egy is kritikán aluli, akkor épp a hangulat vész el.
Jó nagy ellentmondás sikerült összehoznod. Mert ez a "hangulat fasza", de a film meg bizonyos részleteiben "gagyi" egyszerûen kizárják egymást.