madge 2009 febr. 19. - 18:13:18
(88/128)
Febr. 24. kedd - Mad Men 2. évad.
Csak kár, hogy sehol sem reklámozzák, hogy új részek, meg minden...
kathrynkorn 2009 febr. 16. - 16:38:13
(87/128)
en marketinget tanulok XD de total elfelejtem mindig,h megy ez a sorozat tokre neznem, de felek,h igy a 9. resz korul mar nem ertenek semmit. ma megprobalom nem elfelejteni. :D
norsolya 2009 febr. 13. - 17:54:31
(86/128)
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a Mad Men 2. évadának fordítását csinálja-e vki? Az 5. résznél abbamaradt, és nagyon függõ vagyok. :)
offtopic
talp 2009 febr. 03. - 20:30:12
(85/128)
valaki segítsen kérem!

az elsõ és a második rész kellene, cserébe oda tudom adni az összes többi felvételét, természetesen ingyen.

megvannak valakinek?

üdv,
k00001 2009 febr. 03. - 09:52:24
(84/128)
Azért tényleg durva, hogy én vagyok az egyetlen hozzászóló tegnap óta.
k00001 2009 febr. 03. - 09:51:30 Előzmény ondok
(83/128)
Szégyen és gyalázat, de én marketinges létemre a Heti Hetest néztem vasárnaponként (egyrészt családi nyomásra, másrészt megszokásból), de most hogy az m2-n elkezdték ismételni itt görbüljek meg ha egy részt is kihagyok.
robigo 2008 dec. 20. - 16:26:38 Előzmény horvik
(82/128)
Szia Horvik
Ezt nem értem:
"Isten áldja a torrentet és a bitHUmen-t!"

a torrentes felét értem, a másik - bithumenes - felét, segítesz értelmezni?
9/10
msstav 2008 dec. 07. - 09:30:54 9/10
(81/128)
Sziasztok! Sajnos az elözö reszrol lemaradtam, vki fel tudnä väzolni nagy vonalakban hogy mi törtent benne? Eddig meg egy reszt sem hagytam ki, sajnälnäm, ha nem tudnäm követni. Elöre is köszönöm!
10/10
Vinogradov 2008 nov. 14. - 15:39:45 10/10
(80/128)
"Mindenesetre eleve imádom az 50-es/60-as éveket"
gondolom az imádat csak az amerikai korszakra igaz:)


Hát, nem tudom ki az aki imádja mondjuk a kelet-európai 50-es éveket - nem igazán szeretném megismerni az illetõt...

Viszont azért a 60-as évek az akkor Mo-n regnáló rendszer mûködése ellenére egy rendkívül progresszív idõszak volt, amelyet bizony akár még "imádni" is lehet.
10/10
Vinogradov 2008 nov. 14. - 15:35:49 10/10 Előzmény cherry baby
(79/128)
Fantasztikus hangulat lengi be a sorozatot, amelyet a hiteles kosztümök, és a korszakot extrém mértékben reprezentáló környezet is megteremt. Ráadásul a sorozat közege egyike ez azoknak a ritka (és eleddig kiaknázatlan!) területeknek, mikor éppen a legelegánsabb és a legcsínosabb járhat kéz a kézben a leginkább realisztikussal...

Zseniális...

Pl: az elõzõ részben, amikor Betty modell-múltjáról volt szó, és elõvette az akkori ruháit, azok bizony valóban kb. 1954-55-sek lehettek.

(Amúgy az elõzõ rész fílingje is tökéletesen a helyén volt: hashajtóreklámmal kiszorított Kennedy-hirdetések (LOL!!!), haragos kertvárosi szomszéd és az a bizonyos Coca Cola-reklám...)
10/10
Vinogradov 2008 nov. 14. - 15:17:30 10/10 Előzmény horvik
(78/128)
"Én imádom ezt a sorozatot, szerintem zseniális, de ha jól tudom több díjjal is jutalmazták már, így nemcsak én gondolom így! :P"

Biztos, hogy nem csak te gondolod így. A Mad Men sajnos - még ha kellemetlen is kimondani - a mai viszonyok között egy rétegsorozat, s bár nem egyszer díjaznak ilyeneket is, hogy jobban felhívják rájuk a figyelmet, de, mint már írtam, sajnos ezek a díjak az én szememben nem sokat jelentenek, különösen miután a rendkívül gyenge, erõtlen és szánalmas Grey's anatomy elismeréseinek a listáját megnézem...
Az viszont biztos, hogy, bár nálunk csak az ínyencek haraptak rá igazán, azért egy jó pár ezres rajongótábort simán össze lehetne verbuválni.



"Mindenesetre eleve imádom az 50-es/60-as éveket. Véleményem szerint nagyon jól ábrázolják az akkori korszakot, mind a kosztümmel, mint pedig a díszlettel. És a történet is telitalálat. Mondanom se kell, hogy volt szerencsém belelátni egy reklámügynökség mûködésébe és a mai napig ugyanez folyik ott, mint a filmben! :)"

Én is imádom ezt az idõszakot, az ízlés egyik nagy diadala volt, még akkor is, hogy ha a korábbiak közül inkább a dekadensebbeket, vagyis a közép-európai századfordulóét vagy a rokokóét tudnám hozzá hasonlítani.

A többit is csak megerõsíteni tudom, kivéve a reklámügynökségekre vonatkozókat, mert nem ismerem az ilyen cégeket - de a sorozat elég reálisnak tûnik ezen a téren is.

Sõt, gondolom, olyan szinten stimmolhatnak a dolgok, mint az általam már emlegetett Drót címû sorozatban, amelynek egy részébõl többet meg lehet tudni a mindenkori rendõrség szánalmas mûködésérõl és ennek a programmá fejlesztett semmitevésnek és aktatologatásnak az anatómiájáról, mint az elmúlt tíz évben készült nyomozós sorozatok 90%-ából.
A Mad Mennel - gondolom - hasonló lehet a helyzet. Habár nem sok film játszódik reklámügynökségeknél, úgy hogy nincs sok viszonyítási alapom.
10/10
horvik 2008 nov. 13. - 21:00:07 10/10
(77/128)
Igen, ez elmaradt. >.<
cherry baby 2008 nov. 13. - 07:19:26 Előzmény Vinogradov
(76/128)
az még jó korszak. 63ig. csak a képeket elnézve a frizurák-ruhák...
10/10
horvik 2008 nov. 13. - 01:14:41 10/10
(75/128)
Sziasztok!

Én imádom ezt a sorozatot, szerintem zseniális, de ha jól tudom több díjjal is jutalmazták már, így nemcsak én gondolom így! :P
Mindenesetre eleve imádom az 50-es/60-as éveket. Véleményem szerint nagyon jól ábrázolják az akkori korszakot, mind a kosztümmel, mint pedig a díszlettel. És a történet is telitalálat. Mondanom se kell, hogy volt szerencsém belelátni egy reklámügynökség mûködésébe és a mai napig ugyanez folyik ott, mint a filmben! :)

Szóval csak ajánlani tudom! 10/10

Mellesleg mi történt a vasárnapi kezdéssel? És miért van az, hogy az értékelhetõ és értékes sorozatokat késõ este vetítik?
(Isten áldja a torrentet és a bitHUmen-t!)
10/10
Vinogradov 2008 nov. 12. - 15:19:43 10/10
(74/128)
Hát, egész pontosan 1960-ban kezdõdik a történet, még hozzá tavasszal.

De ez részletkérdés.

A lényeg az, hogy még most sem késõ bekapcsolódni.
A sorozat ugyanannyira magával ragadó, mint ezelõtt, és szerintem egy rész után tökéletesen érthetõ, hogy miféle kis széria is ez, és hogy az emberlánya vagy fia kíváncsi-é rá.
10/10
Vinogradov 2008 nov. 12. - 15:17:01 10/10 Előzmény ondok
(73/128)
"Lehet, de bekapscolódni egy sorozatba,sokkal nagyobb elszántságot igényel ,mint egy könnyed kikapcsoló csevegõ mûsor.

Hát, elõször is: ez az a sorozat, amibe gyakorlatilag bármikor be lehet kapcsolódni. Még ha le is maradtunk pár részrõl, akkor sem késõ, hiszen, bár elõfordul, hogy nem értjük egy-egy karakter motivációit, de ez nagyon ritka, és általában elég gyorsan feltérképezhetõek a viszonyrendszerek (ez nem a Drót c. ki is tudja már hány évadot megélt remekmû, ahol nem láttál egy részt, és már fogalmad sincs, hogy hol tartunk). Persze elõbb utóbb be kell pótolni a hiányzó epizódokat, ez elkerülhetetlen, különösen a legtöbb esetben fellépõ menthetetlen addikció esetén (s megértem, ha valakit ezek a nehézségek elrettentenek).

Ettõl függetlenül az én szubjektív álláspontom szerint a Heti hetes nem éppen egy könnyed kikapcsoló mûsor, hanem egy rendkívül fárasztó valami, ami kb. a kisujjáig sem ér fel a Mad Mennek, ami, hát ha valami, minden néha felbukkanó drámaisága ellenére KIKAPCSOL ÉS SZÓRAKOZTAT - de ezen, remélem, nem fogunk összeveszni.



"ráadásul a szinvonal mindíg utólag derül ki ,és a heti hetes engem szórakoztat ,nem érte el az átkapcsolási szintet."

Ez részben igaz, de azért valamennyire lehet tájékozódni, utánaolvasni a dolgoknak (+ a remek m1-es promók önmagukért beszéltek). Igaz, ebben az esetben nem mindig lehetséges, hiszen, ha az ember nem csügg a neten és a megfelelõ oldalakon, lemarad, de hát a mai világ már csak ilyen igazságtalanul mûködik...
cherry baby 2008 nov. 12. - 10:14:40
(72/128)
ez az 50es években játszódik??? ha ezt tudom, néztem volna...
ondok 2008 nov. 09. - 21:19:36 Előzmény Vinogradov
(71/128)
lehet, de bekapscolódni egy sorozatba,sokkal nagyobb elszántságot igényel ,mint egy könnyed kikapcsoló csevegõ mûsor. ráadásul a szinvonal mindíg utólag derül ki ,és a heti hetes engem szórakoztat ,nem érte el az átkapcsolási szintet.
10/10
Vinogradov 2008 okt. 26. - 14:40:40 10/10
(70/128)
Eszemben sincs vitatkozni, de ez egy KICSIT magasabb színvonalat képviselõ valami, mint a Heti hetes nem?
ondok 2008 okt. 26. - 12:06:28 Előzmény Vinogradov
(69/128)
én nézném ,de túl nagy a konkurrencia ,mert amikor kezdõdött nem hagytam ott érte a Heti Hetest ,most meg már nem érdemes bekapcsolódni.