Téma: Maffiózók

SpencerBarnes 2013 aug. 14. - 15:10:11
(250/290)
A másik meg, igen is zavar, hogy mostanában nem lehet megnézni úgy egy sorozatot/filmet
hogy ne legyen benne szegény néger testvér, meleg, vagy leszbi.
És igen, az élet része az is, csak ne tolják a pofámba, amikor esetleg vacsora alatt nézném a filmet.Stimt?
SpencerBarnes 2013 aug. 14. - 15:08:12
(249/290)
"Véleményt írni úgy, hogy végig se nézted, elég érdekes dolog."
Szerintem, meg tanuld meg értelmezni amit írtam, aztán válaszolj. Hol is írtam azt hogy nem néztem végig?
A másik meg az, hogy miért ne akarnának úgy élni? Az emberek 50%-a finoman szólva "segédmunkás" ha így, ha úgy.
Nyilván az ilyen egy üveg sör elõtt szeretne azonosulni a szereplõkkel, ha bevallja ha nem
De ezen nem akarok vitázni
10/10
Bavaria 2013 aug. 04. - 13:20:54 10/10 Előzmény SpencerBarnes
(248/290)
Jó néhány butaság van ebben az írásban, már bocsánat. Azért rajonganak több tíz millióan a sorozatért, mert úgy akarnak élni mint Tony? Volt meleg vonal, jolvan. Elõfordul az ilyen. Tom Hankset Oscar díjjal jutalmazták azért mert meleget játszott. A Ponyvaregényt is abbahagytad, amikor Ving Rhamest kíntatták a pincében? A Maffiózókat nem a Bada Binges csöcsös csajokért kellett nézni. Kiváló zeneválasztások, jelenet részek, drámaiság, Tony álmai. Közel engedte a nézõt a család dolgaihoz a sorozat. Mindenkinek volt szinte személyes drámája a 6 évad alatt. Véleményt írni úgy, hogy végig se nézted, elég érdekes dolog.
SpencerBarnes 2013 júl. 24. - 18:12:30
(247/290)
Eddig valahogy kimaradt az életembõl, nem is vagyok sorozat függõ,
most hogy szegény James meghalt, gondoltam lenyomom az összes részt, fõleg hogy már HD-ben elérhetõ.
Kb 3 hét alatt toltam le, érzéseim vegyesek kicsit, lehet hogy más szemmel nézem a dolgokat :)
Elsõ sorban, ami nem tetszett a megvalósításban, hogy enyém egész Jersey, de testõrök nélkül mászkálok,
hogy ne legyek feltûnõ...miközben egy ócska celeb körbe veszi magát gorillákkal...
Voltak benne jó részek, és rettentõen unalmasak, de ez mondjuk bele fér egy sorozatba.
Ami életszerû volt legalább, hogy egymást is folyton lehúzták, ügyeskedtek családon belül is,
meg hogy sose volt pénzük, mert folyton elverték.
Voltak kimondottan jó karakterek, mint pl. Dr. Jennifer Melfi, miatta néztem meg az elsõ részt, miután
megtudtam hogy szerepel ebben is, a nagymenõkben ismertem meg.
A homoszexuális száltól behánytam, úgy tûnik hogy már egy sorozatba is kötelezõ elem a néger, és homokos elem,
különben megszólják hogy miért is nincs benne ilyen. De mi a t@kömnek kellett premier plán mutatni, hogy egy bajúszos csávó smárolja a másikat, azt a mai napig nem tudom, úgy is volt annál az évadnál hogy hagyom a fenébe.
Az, hogy miért ez a legsikeresebb sorozat, gondolom azért van, mert az átlag ember tudat alatt szeretne
úgy élni mint Tony...még ha tagadja is.Más kérdés, hogy kisebb szinten is van bõven gyomorideg, amivel meg
senki se akarna cserélni.Lehet, hogy jobb leülni egy sörrel a fotelba nézni valamit, mint ebben az iparágban nyomni.
összességében nézhetõ, de a maga "nyolcvan akárhány" részével ami megfelel kb 50 teljes filmnek, bennem
nem hagyott akkora nyomot, mint mondjuk 5 normális, JÓ film.
10/10
offtopic
convar 2013 jún. 28. - 12:08:11 10/10
(246/290)
Igaz, nem "gengszteres" hanem csak "bûnözõs", de ez is egy elég komoly drámai sorozat, majd meglátod.
10/10
offtopic
convar 2013 jún. 28. - 12:06:35 10/10 Előzmény GMontana
(245/290)
Sons Of Anarchy
10/10
fenegyerek18 2013 jún. 24. - 17:15:43 10/10 Előzmény GMontana
(244/290)
Sajnos James Gandolfini elhunyt szóval nem valószínû, hogy lesz folytatás vagy film! De ha másik gengszteres sorozatra vágy bátran ajánlom a Boardwalk Empire-t ami szintén remek sorozat!
dud2009 2013 jún. 20. - 08:29:05
(243/290)
James Gandolfini - nyugodjék békében!
10/10
GMontana 2013 jún. 05. - 22:46:20 10/10
(242/290)
Rég láttam már ezt a sorozatot ezért újranéztem. Ma megnéztem az utolsó részt is... Kedvenc sorozatom mai napig. Szerintetek elõ fogják még venni ezt a történetet és esetleg pár résszel meglephetnek még minket az alkotók, vagy esetleg egy film elképzelhetõ lenne?

Nem tud valaki ehhez hasonló sorozatot mondani nekem? Valami gengszteres sorozat jó lenne ezek után :) lõre is köszönöm!
10/10
convar 2013 márc. 30. - 19:18:02 10/10
(241/290)
http://comment.blog.hu/2013/03/29/tony_sopranot_siman_kinyirtak_volna_interju_lou_ferrante-val_a_torveny_a_racsok_mogott_cimu_sorozat_

"Azt kell mondjam, imádtam a sorozatot, tényleg nagyon jó, jó munkát végeztek. Habár van egy dolog, ami a valóságban sosem fordulna elõ, de ezt nem akartam elmondani Lorraine Bracconak, aki Dr. Melfit játssza a sorozatban. A maffiózók valódi világában Tony Sopranót megölték volna, ha pszichiáterhez megy. Egyrészt mivel mindenki attól félne, hogy elárulja a titkainkat, másrészt pedig egy olyan fõnök, aki nem tudja megoldani a saját problémáit, gyengének számít, a gyenge fõnök pedig mindannyiunk vesztét okozhatja."

Ebben mondjuk lehet vmi, tehát ha úgy vesszük a Maffiózók cselekményének egyik legfontosabb alappillére máris egy ordas nagy logikai baki :)
10/10
convar 2013 febr. 09. - 19:46:08 10/10
(240/290)
Jó képek:

Az utolsó vacsora Maffiózókra "konvertálva":
http://3.bp.blogspot.com/-OwgLOWrPxh8/T5GF1ZgONDI/AAAAAAAADyA/qGl3eopZ3R0/s1600/The_Sopranos_Widescreen_312200522814PM122.jpg

***

http://laatutaustat.com/taustat/var/albums/TV/Sopranos/Sopranos_%5B1680x1050%5D_3.jpg

***

Látszik hogy egyeseken nem kellett sokat dolgozni a stylistoknak hogy a sorozatbeli formájukat hozzák, akár az utcáról bejõvel egybõl lehetett volna forgatni velük. De azért akadnak kivételek, a legmarkánsabb példa sztem Steve Van Zandt (Silvio Dante), akit am civilben talán még soha nem láttam fejkendõ nélkül :)

http://www.vanityfair.com/hollywood/2012/04/sopranos-exclusive-slideshow/jcr:content/par/cn_contentwell/par-main/cn_slideshow/item0.rendition.slideshowWideHorizontal.sopranos-ss01.jpg

***

http://www.vanityfair.com/hollywood/2012/04/sopranos-exclusive-slideshow/jcr:content/par/cn_contentwell/par-main/cn_slideshow/item1.rendition.slideshowWideVertical.sopranos-ss02.jpg


:)))
10/10
RichieAprile 2013 febr. 02. - 17:48:54 10/10 Előzmény convar
(239/290)
"Dominic Chianese elárulta, hogy Jun bácsi jellegzetes szemüvegét otthon tartja a számítógépe mellett. A színésznek egyébként kiváló a látása, így a forgatás alatt a szemüvegben nem látott semmit"

LOL

Érdekes lehetett úgy forgatni.
10/10
convar 2013 febr. 01. - 12:32:25 10/10
(238/290)
Ha vki még nem tudna róla és mindeközben felveti a pénz :D

http://comment.blog.hu/2008/06/25/jon_a_maffiozok_mega_dvd


Am van pár érdekes infómorzsa a cikkben, nekem ez a kedvencem:

"Dominic Chianese elárulta, hogy Jun bácsi jellegzetes szemüvegét otthon tartja a számítógépe mellett. A színésznek egyébként kiváló a látása, így a forgatás alatt a szemüvegben nem látott semmit"

:D
10/10
convar 2012 dec. 27. - 23:02:57 10/10
(237/290)
A napokban újranéztem pár részt. Részben a húgom miatt, mert gondoltam legyen már neki fogalma arról hogy ez egy milyen zseniális sorozat.

Am a Barreni erdõt és a 6. évad záróepizódot néztem/néztük meg (az elsõt én ajánlottam neki, a másodikhoz õ ragaszkodott), de jelenetekbõl többet is, pl. azokat is végigzongoráztuk amik fentvannak a jutubon.

A Barreni erdõ am 2. megtekintésre is módfelett szórakoztató volt :) Paulitól azok a fejek amiket vág... :DDD Az egyik legjobb epizód sztem.
10/10
convar 2012 szept. 26. - 12:01:53 10/10 Előzmény Pityesz1989
(236/290)
Tudom már. Am én is rá gyanakodtam már elõtte is csak a kopasz fej megzavart :)
10/10
convar 2012 szept. 26. - 11:59:48 10/10
(235/290)
Egy kis érdekesség. Na mi a WTF ebben a jelenetben?

http://youtu.be/o4fd634BakQ

Segítek, ill. megmondom hogy én mire gondoltam. Hogy az ott még nem Vito, hanem Gino, csak Joseph R. Gannascoli játszotta mindkét karaktert.

Nekem, miután már elég rég láttam a sorozatot, fõleg az elsõ évadokat ez mindenképpen újdonságnak hatott :)


Más: az indexen most arról megy a téma hogy DVDn létezik egy unrated változat is sokkal több erõszakkal, káromkodással, szexjelenettel, stb. Ti tudtátok ezt?
10/10
Pityesz1989 2012 szept. 24. - 15:14:29 10/10 Előzmény convar
(234/290)
Aki a fejét a kezében tartja, az Ralph Cifaretto. Én is a ruhájáról ismertem meg! :)
10/10
convar 2012 ápr. 15. - 21:15:50 10/10 Előzmény mukiwa
(233/290)
Nemtom jársz-e még erre, de: mire vagy kíváncsi pontosan?
10/10
convar 2012 ápr. 15. - 21:11:11 10/10
(232/290)
Még csak most értem a végére, de nem akármilyen ûrt fog maga után hagyni bennem, ezt már most érzem.

A múltkor már mondtam, de csak ismételni tudom magam: ez egy fantasztikus sorozat. Példátlan színvonalú (és mindehhez egyenletes, ez is fontos) mind a koncepció, mind a rendezés, mind a színészi teljesítmény, mind a karakterek kidolgozottsága, mind az írói munka tekintetében. A leghitelesebb, "legéletszagúbb" (az életszerûség jegyében az egyik 1x még fingik is :) ), amelyet valaha láttam. Nincsenek klisék, tipikus (tehát várt) fordulatok... tényleg, mintha csak maga az élet írta volna. (Valójában persze David Chase :) de szemlátomást erre a látszatra törekedett.) Mindez kicsit sem sziruposan tálalva. A karakterek is olyan valóságosak, összetettek, amire bár filmeknél (elvétve) van, de sorozatoknál nemigen akad példa.

Azért term. Tony Sopranoé a legkidolgozottabb, aki egy meglehetõsen ellentmondásos személyiség. Hol az egyik, hol a másik arcát mutatja, attól függõen hogy aznap milyen lábbal kelt fel vagy éppen milyen napja volt :) Idõnként okos, higgadt, bölcs, sõt, empatikus lélek, és nemcsak a szeretteivel szemben (emlékezzünk pl. arra hogy mennyire kiakadt amikor Ralphi agyonvert egy táncoslányt), fõleg olyan "vadállatokhoz" képest mint amilyen Ritcie April, Ralphi vagy éppen Phil Leotardo volt. De a többi emberéhez képest is "emberibb" azért, ismét visszatérve a szerencsétlenül járt lányhoz: emlékezzünk rá, még Sil is csak vállat vont rá. De volt viszont olyan is amikor meg le se sz.rta az ilyeneket (mert emlékszem egy olyan jelenetre is amikor az egyik azt mondja neki hogy "Bocs, de behajtás közben kicsit túl kemény voltam ezért nem élte túl", arra meg semmi reakció), nameg néha õ is akkora egy f.sz volt, olyan arrogáns s.ggfej hogy legszívesebben én magam vágtam volna pofán :D (Most mélypszichológiába nem mennék bele, hiszen azalapján mindenképp lesújtó lenne az összkép, elvégre mégiscsak egy bûnözõrõl beszélünk. Nameg am sem értek hozzá :) )

Bár meg kell hagyni, azért a nõvére sem egy 1xû eset :D Janicenek kifejezetten visszataszító húzásai is voltak.

Egyébként egy család, ill. nemcsak egy család, hanem egy egész közösség életét kísérhetjük figyelemmel. De ez egy nem akármilyen közösség, hanem a helyi maffia. Tehát a téma adott hogy ne unatkozzunk, hiszen ezekben a körökben még a legszürkébb hétköznapok is igen eseménydúsak lehetnek :) Igen, arra célzok hogy balhéban, erõszakban, trágárságban így aztán nincs hiány. Nyilván sokan ezekért (is) szerették annyira ezt a sorozatot. Én azonban u.úgy rajongtam a nyugisabb, drámaibb részekért is. Mutatok is egy ilyen jelenetet, direkt feltöltöttem:
http://www.youtube.com/watch?v=ZPPcVJoagzc

Dominic Chianesenek (alis Junior) az az arckifejezése... abban minden benne volt! Sztem Oscar díjas alakításokkal vetekedõ színészi munka ez, Hölgyeim és Uraim! De Gandolfini arcáról is le lehet olvasni mindent. Ez volt az a pillanat amikor azt mondtam hogy ilyen nincs. Hogy lehet egy sorozat ennyire "minõségi", ennyire komoly hangvételû? Nem akartam elhinni. Ilyen katarzist még filmeknél is csak héba-hóba élek át.

Drámában az 5. évad am is verhetetlen sztem, elég ha abba gondolunk bele hogy


SPOILER

ezen az évadban zajlik Adriana tragédiája, amely talán a kedvenc szálam volt az egész sorozatban. Szegény... Noha nem õ volt az elsõ áldozat, csakhogy Pussyt viszont egyáltalán nem sajnáltam.

Meg volt még1 érdekes szál, Vitoé :D Na az õ "Túl a barátságon" története sem volt éppen piskóta :D

SPOILER VÉGE


Am a kedvenc epizódom A barreni erdõ, hát az vmi egészen fergeteges volt :D Amit Pauli (akit am idõvel kifejezetten megutáltam, mert õt akárhogy is néztem sztem egy féreg volt) és Chris mûvel benne hát az kész :DDD Amelyrõl érdemes tudni, hogy Steve Buscemi rendezte (amit aztán még 3 másik is követett), aki késõbb, szereplõként maga sem akármilyen színfoltja lesz az 5. évadnak.

Mondjuk hamár itt tartunk, illik megemlíteni Michael Imperioli (alias Christopher Moltisanti) munkásságát is, mivel õ sem csak színészként mûködött közre, jónéhány epizódot íróként is jegyzett.


SPOILER

Az egyetlen hihetetlen motívum számomra az volt, ahogy Tony megbocsájtott Juniornak, miután az meg akarta ölni. Sztem túl könnyen és túl gyorsan. Hiába a nagybátyja, mégiscsak az életére tört!

És végül nézzük a sorozat egyik központi kérdését, amely ugye úgy szól hogy Tony Soprano (és a családja) vajon meghalt-e? Ehhez annyit hogy sajnos már a legelején belefutottam egy olyan spoilerbe hogy igen, így aztán fel voltam készülve a legrosszabbra :) Így aztán amikor megjött a feketeség le voltam döbbenve. Hogy miért? Mert nekem inkább azt súgta az egész hogy nem. Hogy miért? Mert én alapvetõen az a fajta ember vagyok aki azt hiszi el amit lát. És én bizony nem láttam hogy lelõtték volna Tonyt. Még pisztolydörrenést sem hallottam. Am elismerem, lehet így is, úgy is érezni (úgyhogy bizonygatni nem fogok senkit), köztudomású, hogy Chase direkte rendezte így, megadva ezzel mindenkinek a lehetõséget hogy úgy zárja le magában Sopranoékat ahogy akarja. És ez így is van jól.

SPOILER VÉGE


Am van egy olyan szál is amely nélkül meglettem volna, az pedig Melfié, a pszichiáteré. Azt nem mondom hogy untam azokat a jeleneteket, de ha nem lettek volna biztos hogy nem lenne hiányérzetem hogy "azért kár hogy nem volt benne egy pszichiáter" :) Mondjuk az is igaz hogy ezek a beszélgetések sokat segítettek abban hogy kicsit jobban, mélyebben is megismerhessük Tonyt.

Apropó, hamár Melfi: mint olvastam róla, Lorraine Bracconak eredetileg a feleség szerepét ajánlották fel, de õ maga mondott le róla. Hát, sztem nem jól döntött, Carmela szerepében jóval több volt mint Melfiében...

Az is tudvalévõ, hogy Tony anyját, a Liviát alakító Nancy Marchandot maga az élet írta ki a sorozatból, mivel a hölgy valóban elhunyt, mielõtt elkezdhették volna forgatni a 3. évadot.

Akirõl még beszélnék egy kicsit az Steve Van Zandt, alias Silvio. "Érdekes" a kapcsolatom vele, mert én õt jóval hamarabb hallottam mint láttam, csak errõl egy ideig nem tudtam :) Szal arról van szó, hogy már jócskán bennejártam az elsõ évadban, de egyre gyakrabban éreztem azt hogy valahonnan mintha ismerõs lenne. Aztán 1xcsak beugrott és rendesen leesett a tantusz :) Õ u.is Bruce Springsteen háttérzenekarának, az E Street Bandnek volna az egyik oszlopos tagja. Íme, Sil a való világban :)
http://www.youtube.com/watch?v=WD-0xE7JjN8
4:09tõl õ szólózik (Bruce még mondja is hogy c'mon Sil :) ), de már a legelején ott látszik a jobb alsó sarokban. De a klippekben is feltûnt, pl. a Glory Daysben is:
http://www.youtube.com/watch?v=6vQpW9XRiyM&feature=related

Szal azt tudni kell Steverõl hogy õ elsõsorban zenész és nem színész.

Ja, és az is érdekes adalék sztem hogy a sorozatbeli felesége u.az aki a valóságban is! (Silvio Dante - Steven Van Zandt, Gabrielle Dante - Maureen Van Zandt)

Ja 2, ebbõl kifolyólag nyilván az a kikacsintás sem volt véletlen amikor az FBI beszél Tonyval:

FBI: Tony, ezeket hallgatta már?
Tony: Mi az? Springsteen összes? Kössz, már megvan.

Nameg a gyerekekrõl még pár szót: nyugodtan mondhatjuk hogy elõttünk nõttek fel. Ez a kép elég sokatmondó sztem, S1 vs S6 :)
http://3.bp.blogspot.com/-NYXefBJAO4U/Tfud7PEPqbI/AAAAAAAAAOQ/9vUwvaHSXl0/s1600/before_after_the_sopranos.png

Fõleg AJ átváltozása szembetûnõ, persze nem csoda hiszen õ volt a kisebb. Egyébként Gandolfini meg jól meghízott ahhoz képest ahogy kezdte :) Viszont Melfi meg nincs rajta, de akkor:
S1:
http://photos1.blogger.com/blogger/2088/2881/1600/sopranos01_16.jpg
S6:
http://static.tvguide.com/MediaBin/Galleries/Shows/S_Z/Si_Sp/Sopranos_seasons/season6b/sopranos139.jpg


SPOILER

Ez meg egy másik, mûvészi stúdiófotó, ezen az "eltávozottak" vannak rajta. Bár nem teljes a gárda, ill. aki fogja a fejét az megmondom õszintén nem tudom ki :)
http://www.vanityfair.com/hollywood/2012/04/sopranos-exclusive-slideshow/jcr:content/par/cn_contentwell/par-main/cn_slideshow/item2.rendition.slideshowWideHorizontal.sopranos-ss03.jpg

SPOILER VÉGE


Összegzésképpen azt kell mondjam, hogy ezt a sorozatot mindenkinek látnia kellene, hogy "érezze a különbséget". Nos, én éreztem, ha a Twin Peakst nem számítom (az legyen egy külön kategória, mert nincs szívem letaszítani a trónról :) ), akkor ez lett a kedvenc sorozatom. Az abszolút kedvenc. Így aztán, maffia témában pedig nekem már nem a Keresztapa az etalon. De mégcsak nem is Scorsese filmjei. Hanem ez.


Azt hiszem ez lett a leghosszabb hozzászólásom, de úgy éreztem ezt nem szabad egy-két mondattal letudnom :)


10/10


U.i.: érdekes, hogy a port a rendezõknél pont Timothy Van Pattent nem tünteti fel, pedig õ rendezte a legtöbb epizódot (szám szerint huszat). Nameg a díjak szekció is nem kicsit hiányos (finoman szólva), mert pl. egy Golden Globeot sem tüntet fel, pedig 5öt is elnyert, de Emmynél sem csak jelölésekig jutott: összesen 21et söpört be! Íme, az IMDBé a korrekt lista, már ami az elnyert díjakat és jelöléseket illeti:
http://www.imdb.com/title/tt0141842/awards
arcansas 2012 ápr. 01. - 01:35:51
(231/290)
Én is meglepõdtem!Épp újra meg akartam tekinteni a hozzászólást.Azt hittem délután,csak a szemem káprázik.Elnézést mindenkitõl,ha a 2spoilerféle" kifejezésem nem volt elegendõ!