zampano 2009 okt. 17. - 23:45:56
(89/189)
-ugyanis
zampano 2009 okt. 17. - 23:28:16
(88/189)
Egy kicsit mûveltebb is lehetnél, ugyanis a skizofrénia nagyon más, mint a disszociatív személyiségzavar - ugyanis te az utóbbiról beszélsz.
barackvirág30 2009 aug. 12. - 15:07:21
(87/189)
Uhh,nem semmi film. Elég véres.....Brrrrrr :S
10/10
szat04 2009 aug. 12. - 08:10:03 10/10 Előzmény th.zsofi
(86/189)
a SPOILER-t luxus kiírni?
még jó hogy a film után néztem meg a port.hu-t.
prunco 2009 júl. 10. - 13:59:28 Előzmény th.zsofi
(85/189)
Az egész filmet a skizó csaj szemszögébõl kell látni.
5/10
th.zsofi 2009 júl. 04. - 20:44:05 5/10 Előzmény leguan
(84/189)
***SPOILER PÓTOLVA***

hát nemtudom, nekem nem annyira tetszett. szerintem szarul csinálták meg, mert oké, hogy elmegyógyba volt már az elején is, de igazából nekem úgy jött le, hogy az egész történet az, hogy hogy került oda, és pl mikor az elején a barátnõjével még mentek a kocsival akkor képzelte el a furgont meg a csávót, meg a levágott nõ fejet?? azt egyáltalán nem értettem, hogy miért rakták bele, mert ez egy skizofrén horror volt, viszont ha az akkor csomó mindent rendesen el*asztak a filmen, pl amikor a kisgyereket lelövik, ö a csajjal van a szobában, és a csaj látja is, tehát akkor ki lötte le a kisfiút..mert elvileg a skizó csaj, viszont akkor hogy látja a barátnöje a szobában.. meg akár a végén amikor megy a furgon ö meg követi, akkor ki vezeti a furgont? vagy amikor a skizo csaj is furgonban van a barátnöjével hátul, akkor is látja a barátnöje, meg ódzkodik elöle, mikor hozzáér és akkor is ki vezeti a kocsit. ezt a filmet sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni, mert maga a történet jó. láttam már sokkal jobb skizós filmeket.
goodboy 2009 ápr. 12. - 16:13:30
(83/189)
A végén a csavar tetszett, de viszont ha ilyen a csavar a végén én az egész filmet másképp építettem volna fel.
leguan 2009 márc. 03. - 16:11:47
(82/189)
Elsõre nem értettem a dolgot,viszont másodjára igen.

A film elején a nõ már zárkában van,hogy gyogykó vagy börtön mindegy.

Aztán elindul a sztori,ami tulajdonképpen CSAK a nõ fejében létezik, és a csúnya gyilkos bácsi nem egyéb,mint egy lelki menekülése a nõnek, õ kreálta a saját elméjében,hogy így megváljon bûneitõl.

De a végén mégis ráeszmél:nem menekülhet bûneitõl...visszatér a valóságba.
Így a bakik is kiküszöbölõdnek,mert csak a nõ fantáziájában voltak...

(teszem azt a kocsis levágott fejes rész)

Kitûnõ film.
5/10
snuque 2009 febr. 20. - 23:54:22 5/10
(81/189)
õsszel olvastam egy cikket az [origo]-n. a francia horrorfilmeket méltatták h milyen jók. asszem 3at választottam ki a listából, de akkoriban csak egyet sikerült megszereznem. ez volt az A L'intériuer (Inside). Szerintem az jobb.

A hozzászólás többi része esetlegesen SPOILER-es!!!

A Magasfeszültségrõl:
úgy láttam h elõtte nem olvastam el sehol véleményeket, hozzászólásokat. Most miután megnéztem elolvastam itt az elõzményeket és azt kell mondjam azokkal értek egyet akiknek nem - vagy legalább is kevésbé - tetszett. Én mondjuk rájöttem magamtól is a dolgokra szal nem kellett elmagyarázni, de akkor is rosszul van kivitelezve. Nem beszélve arról h ez a skizofrénes játék már uncsi. Az elején amikor szalad a csaj az erdõben majd felébred már szinte tudni lehet mi fog történni.
Viszont szerintem baromira nem illik a képbe - szintén az elején - amikor a faszi a kocsiban "enyeleg" a csajjal majd kidobja a fejét. Máshol végig ömlik a vér a filmben, ott meg a kidobott fej olyan mint amit már egy napja levágtak. Határozottan hallani a nõi nyögéseket szal ne mondjátok h a fejet már elõzõleg levágta. Mellesleg a test nem zavarta??? azt otthagyta a kocsiban? szal ez a jelenet tök fölösleges.

Valahol valaki megemlíti h a Hatodik érzék is kaki, mert a film végi csavar azt is elrontja. Hát szerintem az egy tök jó film. Inkább az mint ez. Lehet h kicsit elfogult vagyok, mert nekem a Hatodik érzék volt az elsõ olyan film aminek a végén tökre meglepõdtem a csavar miatt.
Ha már itt tartunk: a Varázsgombát - különbözõ okok miatt - nagyon meg akartam nézni. Meg is néztem. Kár volt. Sztem a Magasfesz jobb mint a Varázsgomba. A gombás film szinte minden percét elõre tudtam.
offtopic
Madmoiselle Dee 2009 febr. 17. - 21:21:11
(80/189)
Ebben is van igazság,de pl aki nem érette a filmet,és ide írt segítség képpen?!akkor mivan?és szerintem eddig senki nem csak 1mondatban írta le h mirõl szól a film.
bredpit 2009 febr. 14. - 19:37:20 Előzmény dave1
(79/189)
amúgy annak mi értelme van, hogy a hozzászólás tartalma két mondat, melyben leírja a "megoldást"? semmi mást, csak azt. ezért kár hozzászólni.
olyan, mintha a Hatodik érzék fórumába beírnám ezt: "SPOILER: Brúsz Villisz is szellem."
Ennyit, nem többet. hiába van ott, hogy spoiler, de mi értelme van lelõni a csattanót??? ez nem spoiler, hanem öncélú dicsekvés, hogy õ tudja és beírja.
egyébként én még nem láttam a varázsgombát elõtte (azóta megnéztem) és nem kicsit vágta haza az info a filmet.
Cosette11 2009 febr. 06. - 22:30:57
(78/189)
SPOILER

Hát pont azért! A nõ skizofrén,beteg...Ha elolvasod az elõzõ hozzászólásokat megérted pontosan.Mi míért,hogy történt,vagyis hogy nem történt...:)Mi az ami valós,melyek azok a "részek" amelyek csak a gondolatában történtek.(És azokat mi váltotta ki...)
Ha láttad elejétõl a végéig...szóval totál érthetõ,hogy ott az elmegyógyintézetben (vagy hol) kötött ki...
Egyébként pont az egyik legjobb rész,mikor Alexnek mondják,hogy biztos,hogy nem láthatja Õt az üvegfalon át Marie,Õ mégis hogy megérezi...
/És egyébként nem csak a végén van "ott",hanem így is kezdõdik a film...Utánna indul a történet,hogy is került oda!/
babalujza 2009 febr. 06. - 20:12:47 Előzmény InteriorLulu
(77/189)
***SPOILER***
Ha az egész az agyában játszódott le, akkor miért volt a végén bilincsben egy intézetben?
Madmoiselle Dee 2009 febr. 05. - 23:28:46 Előzmény madcows
(76/189)
jesszusom teljesen 1et értek veled!!!!
Madmoiselle Dee 2009 febr. 05. - 23:17:27 Előzmény Newcastle United
(75/189)
ooohhh hát akkor a "gyengébbek" nevében köszi a felvilágosítást..
9/10
lotto 2009 febr. 05. - 17:03:19 9/10
(74/189)
Jaja! Ritka az ilyen film, h. egészen attól kezdve megérkezett a KÉPZELT tag a házhoz és csengetett, végig képes vt fenntartani a feszültséget elég max-on!:)

[teljes tudathasadás]........
InteriorLulu 2009 febr. 05. - 15:40:28 Előzmény somogyi.vikica
(73/189)
SPOILER, SPOILER, SPOILER!!!
Most még nem késõ abbahagyni az olvasást! :-)
SPOILER, SPOILER, SPOILER!

"A csaj nem futkározott egyik kocsitól a másikig, az egész az agyában zajlódott le, õ képzelte, ahogy üldözõbe veszi, ahogy kiszabadítja a "barátnõjét".

Azért ez nem egészen így van. A viszonylag kevés, biztosan megtörtént dolgok (tények) közül az egyik, hogy a rendõrök kimentek a benzinkúthoz, méghozzá egy telefonhívás alapján. Amit ugye csakis a csaj ejthetett meg, és csakis onnan.
A történet szépen összarakható, bár azért akadnak kérdõjelek. Az öreg Citroen létezett, persze a csaj vezette, a sportkocsi nem létezett. Kiment cigizni a hintához, s a házba már valószínûleg csak a furgonnal és vérengzve tért vissza. A maszturbálás vagy megtörtént, vagy nem, bár szerintem igen.
Ami számomra nagyon nem tiszta, a film elején a furgonos õstermelõ esete a levágott nõi fejjel: a logika szerint itt is a csajnak kéne lennie ennek a jóembernek, de ez meg így totál értelmetlenség lenne. Lehet, hogy az van, hogy valóban létezett ez a perverz állat õstermelõ, és még napközben, a barátnõvel való kukoricás kergetõzésben látta meg õt a csaj, annak a perverz állatkodása közepette, s innen jött a saját gyilkos énjének az elképzelt, konkrét alakja, illetve ez adta a lökést az elképesztõ brutalitáshoz. Meg talán a furgon alakja is innen jött, hisz nem biztos, hogy pont ez a Citroen volt az a furgon. Valami furgon volt, az tény, és ez esetben mondjuk a barátnõ apjáé volt.
Bár ha jobban belegondolok, lehet, hogy nem volt az sem, csupán a saját autójuk... Ez talán mindegy is.

Skizó volt a csaj, nyilván, s ahogy még a hsz-ek elején Director kifejtette, a barátnõje felé táplált érzelmeinek titkoltsága következtében felgyülemlett "magasfeszültség" fordult át a vérengzésbe, a célból, hogy senki se állhasson közéjük.

Nekem mindenesetre tetszett, és fõképp a csavar miatt, ami egy amúgy szimpla horrorfilmtõl nem rossz húzás, mégha lehetett is esetleg számítani egy ilyen fordulatra. Ezt az eshetõséget leszámítva nem volt kiszámítható, és végig fent tudta tartani a feszültséget.
9/10
lotto 2009 febr. 05. - 15:04:19 9/10
(72/189)
Sokak szerint spoiler, de ennél jobb tudathasadás-témás skizo-horror.t nemigen tudnék mondani, pedig láttam már jópár úgymond 'rémisztõ' filmet,de mikor ezt láttam pár éve, csak annyit mondtam hogy ez tényleg feszültséggel tömött Magasfeszültség!:)
8/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 05. - 10:14:20 8/10
(71/189)
SPOILER

igen, de a spoilert remélem pótolja a modi...
10/10
antika4 2009 febr. 05. - 10:12:57 10/10
(70/189)
Nagyon brutál film. Szerencsére beteg vagyok, s megtudtam nézni. De utánna nem igen tudtam aludni.***SPOILER*** De a végét nem értem. Most a nõ volt a gyilkos?