Téma: Mamma Mia!

mcdidi 2008 aug. 10. - 21:16:18
(346/1366)
Szóval a film, aminek még az elõzetesét sem láttam, de már a címébõl tudtam, hogy: Megakarom nézni!

Szóltam is egyik barátnõmnek jöjjön el velem. Azt mondta nem jön mert az õ egyik barátnõje szerint nem jó. Na jól van mondom magamban. Ezt mindig is utáltam, ha valakinek nem jön be valami akkor az úgyis van, és erre már régóta nem adok.

Fogtam magamat, és elsétáltam a moziba. Elterveztem utána bevásárolok. Így is tettem.
Viszont a film kellemesen kikészített. A lábaimat feltettem az elõttem lévõ ülés támlájára és a küllõimmel ott vezettem az ütemeket. Még a papucsomat is levettem. Nem voltunk sokan a moziban és néhányszor bizony, felakartam állni és táncolni. Aztán ezt átgondoltam mert ültek mögöttem. De alig bírtam visszafogni magamat.

Baromi jó volt a szereposztás, és a történet. A dalok beszúrása a történetekben egyenesen patentosra sikerült.

A film végén, még van egy ráadás dal. Na ott már nem érdekelt ki elõtt billegek. Táncolva hagytam el a mozit, és akik ott maradtak már nem a vásznat nézték, hanem engem.

Dalolva mentem bevásárolni, és a csikititát énekeltem még a buszon hazafelé is. Közben baromira nem foglalkoztam azzal ki minek néz közben.

Egyet tudok ajánlani, aki nem látta mindenképpen nézze meg.


Na szóval az ÉLET, a NAPSÜTÉS, a SZERELEM, minden benne van ebben a filmben. Kivétel az ÉRTELEM és az EGO.
Ez egy igazi film, és biztos nem leszel tõle búval bélelt hetekig.

Viszont a film nézése közben rájöttem, hogy ideje lenne neki állni pasizni, mert üres marad a Pasik és én c. emlékkönyvem. :-(
Bíró Blani 2008 aug. 10. - 18:29:31
(345/1366)
EZ nem lehet igaz... Kicsillagozták a mondanivalóm lényegét... és átírták moderáltra. A szemetek...
imádom a mamma miát... minden korosztálynak megfelel :D
És ,,NAGYON GÖRÖG"!!!!
kellybib00 2008 aug. 10. - 16:34:15
(344/1366)
Milyen diplomatikus vagy James
1/10
James Dean 2008 aug. 10. - 16:14:55 1/10
(343/1366)
Köszönöm.
1/10
James Dean 2008 aug. 10. - 16:13:17 1/10
(342/1366)
" Fogadd meg egy másik filmet leszóló hosszászólónak írt tanácsodat! "


Külön élvezet lehetett számodra, gondolom, h utánaolvastál korábbi - más filmekre írt - hozzászólásaim közt.

Értékelem a fáradozásodat.
Õszinte - s egyben hízelgõ - jele ez az érvek kiapadásának.
5/10
bree-gee 2008 aug. 10. - 15:15:25 5/10
(341/1366)
Nem értem.Megnézte, nem tetszett, leírta, ennyi.Ha nem nézte volna meg nem tudott volna róla véleményt írni.Messze volt õ még a fikázástól, hidd el.
Nem tetszhet minden embernek, ez van:)
The Nanny 2008 aug. 10. - 15:11:29
(340/1366)
Fogadd meg egy másik filmet leszóló hosszászólónak írt tanácsodat!

"Akkor ne nézd! Várható volt, h beindul a kötelezõ fikázás, pedig ez egy nagyon is jó film."
1/10
James Dean 2008 aug. 10. - 15:00:59 1/10 Előzmény Pankast
(339/1366)
"James Dean", miért mentél el a filmre, ha még az ABBA-zenét sem bírod? Ezt a filmet nem ilyen nézõknek készítették!"


A szövegértés enyhén szólva nem lehet az erõsséged; de ha mégis, várom, h bekopizd, h hol írtam, h nem bírom az ABBA zenéjét.

Az ABBA-val semmi baj nem volt a filmben.
Sõt: a dalok húzták azt föl.
1/10
James Dean 2008 aug. 10. - 14:52:32 1/10 Előzmény The Nanny
(338/1366)
"Mellesleg tizenkét éve van a szakmában, és rímek tekintetében Romhányi utódjaként is szokták emlegetni."

Eme megjegyzésed pedig úgy veszem, mint az elfogultság hevében eleresztett költõi túlzást.
1/10
James Dean 2008 aug. 10. - 14:50:03 1/10 Előzmény The Nanny
(337/1366)
"Magyar szöveget írni pedig nem szótárból lehet."

Ez igaz.
De ezt max te állítottad.

A dalok magyarítása csak helyenként emlékeztet az eredetire, s erre az sem mentség, h valaki énekelhetõvé akarta tenni õket.

Mint önálló szövegek megütnek egy elfogadható szintet, de mint az ABBA dalok magyar fordításai?

Ugyan már.
kisanna8 2008 aug. 10. - 14:40:33
(336/1366)
Szerintem nagyon jó a film, már kétszer megnéztem. A legnagyobb meglepetés Pierce Brosnan hangja volt,nem néztem volna ki belõle, hogy így tud énekelni...szerintem nagyon jó.Ráadásul a hangulat is magával ragadja az embert, igazi könnyû, nyári film, szuper zenével.
Vidory 2008 aug. 10. - 14:21:59
(335/1366)
Én tegnap láttam a filmet de még mindig a hatása alatt vok, pierce brosnan hangja kicsit fura de sztem elmegy és Meryl Streep, nem is tudtam h ilyen jó hangja van és 59évesen az a spárga:)...,remek volt a film lehet még1X megnézem:p
Bíró Blani 2008 aug. 10. - 14:03:32
(334/1366)
Imádni való, tüneményes film amit még harmadszorra sem tudtam megunni.
Meryl Streep elképesztõen fiatalos... A HETI VÁLASZ a lehúzó és undorítóan negatív és egyoldalú kritikájával együtt ***moderálva***!!!!!!
hsmvanessa 2008 aug. 10. - 09:11:42
(333/1366)
Én naon imádom a Mamma miát,és nem értem,h lehet arra rosszat mondani,én csak jót tudok!Télleg nem értem,h lehet oanokat mondani,h meg kéne etetni a fordítóval az angol szótárt,mellesleg a rajongóknak igazuk van,azért nem kéne lebecsülni õket,Meryl Streep-nek fantasztikus hangja van,és nekem Pierce Brosnan hangja is naon bejött!Bár ez ízlés kérdése!Én utálom az oanokat akik lebecsülik az oan filmeket,mint a Mamma mia!,és az oan színészeket,színésznõket,mint Meryl Streep,és a többiek!Ja,és az nekem plussz pont h Ben benne volt a filmben!Annyira király film!Mamma mia forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The Nanny 2008 aug. 10. - 01:09:38
(332/1366)
"Ja, és a dalok fordítása botrányos, elkövetõjével szívesen megetetném az angol szótárt."

Kb. egy hét alatt húsz sláger - rímekbe szedett, filmbéli jelenetekhez illõ - szövegét plusz a film magyar szövegét kellett elkészítenie Speier Dávid szinkrondramaturgnak, aki a kritikusok szerint emberfeletti és kimagasló munkát végzett. Mellesleg tizenkét éve van a szakmában, és rímek tekintetében Romhányi utódjaként is szokták emlegetni. Ha lennének ebbéli információid, tudhatnád, hogy legyen szó bármilyen filmrõl, a szinkrondramaturg nem egyszerû fordítást készít, hanem magyar szöveget ír. Magyar szöveget írni pedig nem szótárból lehet.
Pankast 2008 aug. 10. - 00:38:47
(331/1366)
Egyszer már írtam (talán 294-es), s azóta harmadszorra is láttam a filmet. Nem tudom, Xylon (aki Pistiként írta alá hozzászólását) benéz-e még a fórumra néha, neki üzenem.. bevallom, tévedtem! Benny ugyanis a Dancing Queen c. számban tûnik fel a "tömegjelenetben", nem pedig a Mamma mia c. dalban.

"pecsilany" -nak üzenem: a "The winner takes it all" c. dal a film egyik legszebb jelenetében hangzik el, és igenis, Meryl ezt is szépen énekli. Ennél a dalnál azonban a színészi játék sokkal fontosabb, mint az énektechnika...vagy úgy is fogalmazhatnék, ezt itt így kellett és lehetett elõadniae Merylnek. Szerintem egyébként minden dalt, ahol szólózik, szép és nagyon izgalmas hangon és módon ad elõ.

"Moldávia bánata"! Nem láttam az Agnethával készült 4 részes riportot, de sokat tudok a tagokról, mint egykori "ABBA-korszakos" rajongó, és újabb képeket is láttam már a "lányokról", s több infot is hallottam. Tudni kell, hogy ma már 60 éven felüli ráncos "nénik", , mindenféle magánéleti tragédiát átélve és magukkal hordozva. Elég, ha csak annyit tudsz, hogy Annifrid az utóbbi néhány évben mind a férjét ( aki rákban halt meg), mind állapotos, 31 éves lányát (autóbalesetben) elvesztette. A lelkieken túl pedig..ebben a korban illúzióromboló volna azn "összeállás" tõlük, nem?...Elmondták már, hogy életük legszebb szakasza az ABBA-ban töltött 10 év volt.

Igazán nem értem, hogy "Amerika" miért jelentkezik idõnként, és újra meg újra miért jelenti ki, hogy õ bizony nem nézi meg a filmet... Kit érdekel?

"James Dean", miért mentél el a filmre, ha még az ABBA-zenét sem bírod? Ezt a filmet nem ilyen nézõknek készítették!
offtopic
The Nanny 2008 aug. 09. - 23:16:14
(330/1366)
"Ebben a koppintós világban, már alig várom, h elkészüljön a film magyar változata LGT vagy Hungária dalokkal"

[url=http://www.premierfilm.hu/film010110271225_made_in_hungaria_%E2%80%93_eletrajzi_musicalfilm_fenyo_miklosrol.html]Made in Hungária[/url]
10/10
Koly 2008 aug. 09. - 23:04:53 10/10
(329/1366)
A dal címe: Chiquitita.
Én most fogom harmadszorra +nézni,egyszerûen fantasztikus volt a film,a dalok és a színészek is!!!Meryl Streepnek pedig gyönyörû hangja van és ahogy 59 évesen mozgott...
Zempy 2008 aug. 09. - 21:07:04
(328/1366)
Valaki tudna segíteni? Mi a címe annak a dalnak, amit Donna barátnõi énekelnek, mikor Donnát vigasztalják?? Nincs rajta a soundtrack-on! :( Elõre is köszi!
5/10
bree-gee 2008 aug. 09. - 19:42:52 5/10
(327/1366)
Hát, örülök, hogy elõttem valaki kiírta magából a negatívumokat, így nekem csak bólogatnom kell.:)
Nem voltam én sem elájulva a filmtõl, pedig nekem nincs bajom úgy általában az "5 percenként éneklõs" filmekkel :)