malvinkicska 2018 márc. 07. - 13:05:11
(281/601)
Mindent megértek valamirõl szólni kell egy sorozatnak, de legalább ne lenne ennyire gagyi, aztán hetekig lovagolnak egy eseten és nem halad sehova.
Nem akarok példálózni, de más sorozatokat is néz az ember, vannak bennük gyengébb részek, de , hogy az egész szinte semmi.
Miért soroljam Te is tudod, most ami nagyon tetszik az a Velvet divatház, és leadják végig a 4 évadot.
Ebben a sorozatban úgy van beállítva, mintha senkinek nem halt volna meg fiatalon a felesége, és nem kezdett új életet, de legalább a migrációs száll lenne jobb de az is egy nulla. 18 éves már nem gyerek azt csinál amit akar, itt csak húzzák az idõt, meg a nézõket hülyére veszik, ezen lovagolnak szinte az elejétõl, most már azért jóval a felén túl van már a sorozat részei de semmi nem oldódott meg.
3/10
napraforgó 2018 márc. 07. - 12:26:13 3/10
(280/601)
Ferrel kapcsolatban nagyon ambivalensek az érzéseim. A kora miatt már felnõtt, nagykorú állampolgár, nemigen lehet semmire kényszeríteni. A viselkedése meg szinte óvodás, ahogy cirkuszol a semmin, milyen jogon is szól bele az apja magánéletébe? Luciána megjegyzésén és röhögtem, amikor a gyerekek nevelésérõl beszélt - hol kell, és pláne hol is lehet nevelni egy 18 éves lányt???? A kisfiú még csak hagyján, de mondjuk eddig sem az apja nevelte, hanem a dadusa. Fernanda és Luciána között meg olyan kicsi a korkülönbség, hogy mostohaanyát biztos nem játszhatna mellette, hanem lehetne barátnõ, vagy szinte egy nõvér. Gracet ki kell rúgni, messzire számûzni, hogy még a távolból se befolyásolhassa az unokahúgát és akkor minden rendben is lenne.
malvinkicska 2018 márc. 07. - 09:33:10
(279/601)
A részen végig futottam ,mert tudom amit te írsz az úgy van.
Fer nagyon utálatos kis nõ elég lenne ha már idõsebb lenne nekem egyáltalán nem tetszik a játéka, nem hiába sokat foglalkoznak, mostanában a Televizás sorozatok már egy kalap kakit érnek, mert a színészek, túl játsszák magukat a téma gyatra a színhely sem mindig jó egyszerûen most már nagyon semmik lettek, ezek a sorozatok sajnos.
Annyit veszekednek benne és nagyon unalmas, mert mindig ugyan az a téma, D ás Luci, és Grész küzd a rendõr a banyák, között.
3/10
napraforgó 2018 márc. 07. - 02:43:35 3/10
(278/601)
Az epizód Fernanda hisztijével kezdõdik, nem akarja az apját meghallgatni sem. Bobbyt Márta egész jól meg tudja nyugtatni. Cezar talál egy bevándorlót, akit Mark és Juan tartott fogva, az illetõ találkozik is Miguellel és Susannal. Sajnos a fogvatartóik nevét nem tudja, csak azt, hogy 2 férfi, 2 nõ volt az, aki vigyázott rájuk. Bezárva tartották õket, csak munkára vitték kis õket egy zárt teherautóban. Az egyik lánynak, a kedvesebbiknek a rokona meghalt itt a közelmúltban, ez Miguelt arra indítja, hogy találkozót kérjen Caritótól. Márta szívatja Liliánt, elõhoz neki egy bõröndöt, hogy abba pakolhasson, mivel el kell mennie. Lilián erre gyorsan megbocsát Guttiereznek és jelentezik is nála, hogy segít neki a jótékonysági est megszervezésében, meg a PR intézésében. Ezzel meglepi Juant, aki már szintén fölajánlotta a segítségét. Grace meglátja Davidot és Luciánát, ahogy a zöldben csókolóznak és nem nem tetszik neki. Aztán késõbb Fernanda is meglátja õket, még nagyobb hisztit vág le. Tano sem tudja megnyugtatni, emlékezteti a saját helyzetükre is, de Fert semmi nem nyugtatja meg. David és Luci törik a fejüket, hogyan oldhatnák meg a helyzetet, Luci fölveti, talán ideiglenesen szét kéne válniuk. David errõl hallani sem akar.
3/10
napraforgó 2018 márc. 06. - 18:38:55 3/10
(277/601)
Ma én is csak a végét láttam, Fernanda ordibált rendesen az apjával, hogy hazudott nekik, mert már ki tudja mióta együtt van Lucival, meg hogy õ elköltözik a nénjével, stb.
Graciela nem nagyon örült ennek a fordulatnak, megpróbálta Tanót rávenni, beszélje le a csajt, de nem sikerült, Fer még rá is megharagudott.
malvinkicska 2018 márc. 06. - 17:32:27
(276/601)
Ma délután egyik sorozatot sem láttam, mert oda voltam vásárolni pótolom.
malvinkicska 2018 márc. 06. - 07:07:12
(275/601)
OFF amiket leírtál mind igaz és érdekes , mert én falun élek éltem, és az úgy volt amikor fiatal voltam, valóban szülõi felügyelet mellet mentünk az úgy nevezett bilétás bálokba, nem volt szégyen a szülõ, más volt a világ. A legény tudta meddig maradhat, kikísérte az ember, azt is tudtuk mennyi perc és kész.
A török sorozatokban ez olyan terror szerint jön le, amit követnek fõleg egyes vidékeken, aztán a mai napig nem nagyon akarják a csók jeleneteket sem, szóval lehetne ezt ragozni de szerintem ez az õ világuk nem érdemes.
3/10
napraforgó 2018 márc. 06. - 04:34:06 3/10
(274/601)
Off
Folytattam volna, de elszállt a hsz.
Azt akartam írni, hogy a mexikói sorozatok és történetek lelkileg még mindig közelebb álnak hozzám, minden érzelmi túlzáskl és a történetek hibái ellenére. Mert egy latinotól nehezen tudom elképzelni, hogy megbántja, leugatja az édesanyját - talán az erõs Szûz Mária kultusz miatt - de a feleségükkel is vidáman ordibálnak, vitatkoznak (nem csak leugatják õket), vagyis emberszámba veszik õket. Igaz, hogy a lányaikat baromira védik a "gaz férfiaktól", vagyis szeretnék, ha a szüzességüket megõriznék a házasságkötésig, vagy legalább 30 éves korukig.... Legalábbis régebben...
Ehhez képest nekem újdonság, hogy mind Márta, mind Adolfó úr áldásukat adják a lányaik olyan kapcsolatára, amelyben a "házasság" szó még ki sem ejtõdött, a legtöbb a "komolyan gondolom" kifejezés volt a kapcsolatra nézve. Igaz, hogy itt már mind a két lány bõven nagykorú volt, egyetemet végeztek, de ez a korábbi történetekben nemigen jelentette az, hogy élhetik a saját életüket. Fõleg így, hogy visszatértek a család kebelére, mégha hiányos is volt az a család, az egyik esetben az apa, a másikban meg az anya hiányzott...
3/10
napraforgó 2018 márc. 06. - 03:14:45 3/10
(273/601)
Off
Tudod, én városi lány vagyok, de míg nagymamám élt, gyerekkoromban gyakran nyaraltunk a testvéremmel a vidéki rokonoknál (még élõ testvérek, unokahúgok, -öccsök). Ott is láttam, amit a régi magyar paraszt-tárgyú filmeken, hogy az étkezõasztalnál csak a férfiak ültek, a nõk a lócán, ott ették az ebédjüket. Aztán ha a férfiak beszéltek - ritkán, de ha elõfordult, akkor a nõk nem szóltak bele a férfibeszédbe. Férfival nõ (asszony a férjével, vagy anya a fiával) csak négyszemközt vitetkozott, veszekedett, a férjét, idegenek elõtt (mégha akármilyen rokon volt is) soha meg nem hazudtolta, meg nem szégyenítette. Négyszemközt megmondhatta az asszony a véleményét.és sokszor rá is tudta venni az urát, hogy megváltoztassa a véleményét, de ezt a férfi nyilván soha nem úgy adta elõ, hogy az asszony nem akarja, hanem, hogy õ gondolkozott, átgondolta és most már máshogy gondolja a dolgot. Ezt a többi férfi respektálta, na de ha arra hivatkozott volna, hogy a felesége, vagy az anyja nem akarja, hát kigúnyolják, kinevetik.
A lényeg a lényeg, hogy én még láttam mintegy fél évszázada azt a régi világot, ami itt, ezekben a török sorozatokban még ma is megnyilvánul. Vagyis azt, hogy itt csak a férfi számít, a férfi szava szent a családban, a nõk, az asszony, meg a lánygyermekek ehhez igazodnak, külön véleményük, nézeteik nem lehetnek. A férfi rendelkezik az asszonyok felett, a lányaikat még felnõtt korukban is szinte terrorizálja, megszabja mit vehetnek föl, hová mehetnek, mikorra kell hazaérniük, stb, stb.
Nekem ez a világ már borzasztó idegen, valahogy nem tudom elképzelni, elviselni, hogy a nõket nem nagyon veszik emberszámba, a véleményüket nem kérdik, nem hallgatják meg, sõt kicsit sem érdekli õket, mit is akarnak. Ezekben a török sorozatokban még nemcsak elvétve lehet látni ezt a világot, ez mindennapos, de én nagyon viszolygok tõle.
malvinkicska 2018 márc. 05. - 17:58:28
(272/601)
Az a másik oldal nekem elfogadhatóbb ahogy alakítanak, mint ez a David családja, ezek állandóan veszõdnek jó hogy írod, a változást nem olvastam eddig köszi.
A török sorozatok azok általában mind azt dolgozzák fel a nõket ott nem sokba nézik, mert amit én nézek fordítva ott is olyan régi törvények uralkodnak a lánynak nem akarták, tanuljon, meghalt a fiú testvér és el kellett venni a sógornõt szerelem nélkül, valóban tõlünk távol álló szokásokat dolgoz fel. Ezt levették a Youtuból mikor kitudódott , hogy adják nálunk is.
3/10
napraforgó 2018 márc. 05. - 17:32:51 3/10
(271/601)
Kíváncsi vagyok a Ferihára, bár tartok tõle, hogy abban is soklesz a nyûglõdés. Az elõzetesben már lehetett látni, hogy az apa terrorizálja családja nõtagjait, Ferihát sem akarja elengedni tanulni. Ha beleragadnak ezekbe a vitákba - nem mehetsz el itthonról - de akkor is elmegyek, stb, stb. hát ez nem biztos, hogy érdekel.
Ezt a Mámoros szerelmet meg péntektõl átteszik 14.25-re, úgyhogy nem fognak ütközni.

Valahogy azt hittem, hogy David sokkal határozottabb lesz és jól rápirít a banyákra, ehelyett csak udvariaskodott és hagyta, hogy kimagyarázkodjanak. Fernanda hisztijét meg le kellett volna állítania, most majd visszaél a lány is, meg Grace is azzal, hogy közel engedte õket egymáshoz. Igazság szerint David mostanában elég keveset foglalkozott a gyerekeivel, nem csinált velük közös programot, hagyta, hogy Grace irányítgassa õket.
Erika és Miguel helyesek együtt, de kicsit vicces, hogy miután Miguel bejelenti Adolfónak, hogy együtt járnak, a papa úgy megörült és úgy viselkedett, mintha legalábbis eljegyzést tartottak volna.

Juan már szövögeti a terveit, biztos elzárja majd az öntözõvizet David elõl.
malvinkicska 2018 márc. 05. - 17:13:30 Előzmény napraforgó
(270/601)
Folytatódik a szél malom harc gyenge kis férfi ez a David, miért parancsol neki az anyós ez is érthetetlen, aztán ott az a kis pletyka fészek lánya, amit az mond annak úgy kell lenni, túl van ez dramatizálva ez az újra nõsülés és agyerek ügy. Hála az istenek holnap már nem biztos nézem mert elkezdem a Ferihat.
Az elõzetest olvasva nem sok jó várható, mintha kezdõdne a sztori, elég kevés esze volt aki ezt így írta meg.
3/10
napraforgó 2018 márc. 05. - 06:29:39 3/10
(269/601)
Mostanában nem ismertetik az aktuális rész tartalmát a portt.hu-n.
Ezért meg akartam nézni a mai rész tartalmát a holdpont.hu-n, de nem tudtam, mert ott a \"MÁMOROSZ\" szerelemrõl írtak és nem lehetett visszamenni a mostani hétre.
3/10
napraforgó 2018 márc. 02. - 18:04:20 3/10
(268/601)
Bizony kiborult a második bili is, Grace tudomására jutott, hogy David és Luciana együtt van.
David és Luci megnt csúnyán harapdálták egymást, mielõtt ágynak estek.... Nem tudom, hogy miért kell a szenvedélyt ilyen módon ábrázolni, hogy marcangolják egymást.
Grace valóban megõrült, már Davidnak is hisztizett, de ott azért csak visszafogta magát, de Luciánával szemben elengedte magát, rikácsolt, még az arca is eltorzult. És leleplezte magát, fütyül õ a gyerekekre, csak hogy keresztbe tegyen a lánynak, meg a kapcsolatának, képes a gyerekeket az apjuk ellen fordítani.
Szerencsétlen hülye nõ teljesen el van tévedve, azzal vádolja Lucit, hogy elvette tõle Davidot - mintha valaha is az övé lett volna. Sehogy nem érti meg, hogy õ mint nõ nem kell Davidnak, se sülve, se fõve, akkor se, ha a feje tetejére áll.
Kíváncsi vagyok, hogy ezt a Márkot elkapják-e valaha, már megint zaklatja Susant.
Caritonak meg több esze van, mint a liba barátnõjének, õ pontosan látja, hogy Juan és Márk egyáltalán nem segítenek a migránsoknak, csak kihasználják õket, ahogy a lány fogalmaz, rabszolgaként tartják õket.
A bevándorlók helyében én nem szökdösnék, amikor kiviszik õket (nyilván munkára), hanem össze kéne fogni a bezárt férfiaknak és megrohanni, leteperni azt a két pénzéhes csirkefogót, amikor legközelebb jönnek. Aztán megkötözni õket, bezárni, majd - akár névtelenül - értesíteni a rendõrséget, hogy hol találják az embercsempészeket. Márkból kinézem, hogy fegyvere is van, de ha ügyesen elaltatják a figyelmüket, akkor az a 20-30 férfi le tudná gyûrni õket.
malvinkicska 2018 márc. 02. - 17:06:48
(267/601)
David végre kimondta mit érez Luci iránt erre Frész megõrült, szerintem ez nem normális reagálás, egy szem nõi büszkeség nincs benne, egy utálatos számító dög.
azt nem értem elmondta D és L is mi nem volt neki érthetõ.
Lilian mindenki felett pálcát tör, de elõbb magát kellene mérlegre tenni azt a nagy lóképét.
Márta nem szûkölködik nem kell a rendõrnek ott a másik ezek úgy váltják a férfiakat, mint más az alsó nemût.
Fert biztos lovalni fogja a jellemtelen Grész, Luci és az apja ellen.
a kiskölyök Boby aranyos az megmondja a magáét G-nek amit érez és az is van.
Ott az a sok menekült vajon fognak e szökni.
3/10
napraforgó 2018 márc. 01. - 18:24:46 3/10
(266/601)
Hát igen, itt sokan nagyon ostobának vannak ábrázolva, legelõször is David, aki vagy 15 éven át nem vette észre, hogy Juan milyen szemét alak, hogy becsapja, meglopja és a tetejébe még gyûlöli is. Aztán ott van az érettségizõ nagylány, akit Grace úgy manipulál, mintha óvodás lenne.
Ennek a Gracielának meg sikerült egy olyan idegesítõ, nyávogó szinkronhangot találni, hogy kiráz tõle a hideg. Az ostobácska Fer meg állandóan hozzá rohangál minden problémájával.

Megnéztem a Gutierezt alakító színész adatlapját, most 41 éves, vagyis 2 éve a forgatáskor még csak 39 volt. Nehéz elhinni, hogy egy ilyen korú férfi két olyan vén tyúkért epekedik, mint Márta és Lilián.
malvinkicska 2018 márc. 01. - 16:51:39
(265/601)
a mai rész is egy nagy nulla ragozzák a semmit, nem tudom mikor lépnek már túl ezen a gyerek dolgon tele van a hócipõm tõlük, nagyon bugyuta egy sorozat.
David egy nagy barom ezzel a gyerek dologgal, szerintem ilyen nincs amit itt követnek, nem õ az egyedüli özvegy ember aki újra szerelmes.
a lánya egy kis mocsadék a Grész a biztatója.
Lópofa ha valamit csinálni kell az neki rangon aluli, az egy here a mások nyakán élõsködik, nagyon várom a végét, nem fogok többet ilyen sorozatban bele kezdeni.
3/10
napraforgó 2018 febr. 28. - 17:30:12 3/10
(264/601)
David már korábban is pedzette, hogy visszafizeti Gracielának a befektetését és ezzel megszünteti a társulást. Remélem, hogy most véghez is viszi, nem jó, hogy egy ilyen nõtõl függjön bármilyen módon. Utána meg csak ki kell rúgja a nõt a házából, az anyjával együtt.
Gondolom, hogy ha Luciana beteszi a bogarat a fülébe, hogy Grace bújtogatja a gyerekeit az apjuk ellen, kinyílik a szeme és megszünteti ezt a fene nagy barátkozást. Ha Fernanda kikerül a befolyása alól, akkor majd lehet vele beszélni.
Bár az sem elképzelhetetlen, hogy ha David megszabadul a két viperától, azok szaladnak és újra összefognak Juannal.
malvinkicska 2018 febr. 28. - 17:01:16
(263/601)
Szerintem nem hiába szapulom Grészt megérdemli, mert amit követnek a lópofával együtt gyomor forgató szerintem inkább lenne egy kicsit durvább, a történet de az ilyen csúszó mászó embereket nagyon utálom, mivel sokat hazudnak és kép mutatóak. Juan most sibolni akarja anyagilag nagyon jól teszi, fizessen, bár csak derülne ki, õ ölte meg a tesóját is. A rendõr fõnök is megéri a pénzét ami a nõket illeti, de legalább valami helyes csajok lenének akkor még érteném de ez két csoroszlya.
David most jön rá amíg nyalogatta a sebeit addig Juan jól lenyúlta. A végén az tetszett Grésszel szakítani akar ami a vállalkozást illeti.
malvinkicska 2018 febr. 28. - 07:38:09
(262/601)
Nem szeretek kérkedni, de a munkám során rengeteg nõvel volt dolgom, de ilyen ragaccsal, mint ez a Grész nem találkoztam, és nekem ez annyira felháborító amit követ egy férfi kegyeiért.A másik tudod ezek a szavak, mint a csúzli és parittya szájú, elfelejtettem melyiket használtam elõzõleg, persze egyet jelent tudom.
Azt nem gondoltam ez a férfi is feltöltette a száját bûn ronda vele.