malvinkicska 2018 jan. 18. - 07:48:27
(181/601)
Majd késõbb nézem meg , mert nagyon el vagyok foglalva és a net is vacakol újra sajnos.
3/10
napraforgó 2018 jan. 18. - 03:13:38 3/10
(180/601)
Perla és Carito Juan háta mögött is segíteni próbálnak a bevándorlóknak. Persze az a fél l víz, meg a személyenkénti egy szendvics nem nagy segítség, az egy napra nem elég. Örülnek, hogy a migránsok egy részének sikerült munkát szerezni (naná, Adolfo úr birtokára közvetítették ki õket), így már nincs az a zsúfoltság a szálláson. De még mindig sok a beteg.
Carito megtudja Migueltõl, hogy pont az unokatestvére volt, aki meghalt a Santa Barbara birtokon. Fura, én mindig azt hittem, hogy ez az emlegetett unokatestvér is lány, furcsa, hogy nem unokabátyként emlegették, a spanyolban biztos van külön szó a nemek megkülönböztetésére.
Lilián úgy tûnik, hogy elfogadja Adolfo ajánlatát, aki nem is nagyon titkolja, hogy mit is vár a nõtõl.
Érdekes, hogy a Lucianának a vízumára mondott 5 nap várakozási idõ eltöltését nem csak az õ, meg az öccse idõtöltésével jelzik, hanem a többi szereplõ életével is. Miguel pl. vigyorogva megy sokfelé Erikával (holott már lerendezték a halott migráns ügyét, így nem igazán szorul semmiféle segítségre). Márta a mexikói ízeket próbálja megismertetni Gutierezzel. Susant meg Mark végigcibálja a városon, miközben látszik, hogy a nõ retteg tõle.
Kicsit fura Luci és Leon hazaérkezése, nem látjuk õket megérkezni, sem repülõvel leszállni, sem busszal jönni, csak úgy hirtelen már ott vannak. És hol van Luci? Hát rögvest David karjaiban. Döbbenten látom, hogy nem az édesanyját üdvözli elõször, nem is a võlegényét keresgéli kérdezõsködve, hanem egybõl David elé/mögé pottyan, huhu, itt vagyok, megjöttem felkiáltással. És ölelgetik egymást ezerrel. Eközben Luciana baromira féltékeny Miguelre, nem tûri, hogy segítsen Erikának, vagy vígasztalgassa Caritot. Kezd a lány is nagyon ellenszenvessé válni. Valahogy el kéne már döntse, hogy kit akar, mit akar, és a másikat nem ölelgetni, csókolgatni. Valahogy azt gondolom, hogy õ is az anyja vére, annak sem volt elég a férje, Lilián férje is kellett, így Luci is két férfit szeret egyszerre.
malvinkicska 2018 jan. 17. - 12:50:15
(179/601)
A sorozat baráton fent van van kedved akkor nézed mikor akarod, abban is nagyon jól alakítanak.
A M3-on megy a Bûvölet harmadik évada hat után pár perccel kezdik nézem mivel a két évadot láttam de többet nem, ez is sok évados, és lehet nem fogják folytatni.
3/10
napraforgó 2018 jan. 17. - 12:05:26 3/10
(178/601)
Igen, a Velvet divatházat szívesen megnézném, de nem késõ este. Én hajnalban kelek (nem mintha muszáj lenne, egyszerûen csak ilyen a biológiai órám), nekem este 10 óra már túl késõ. Talán egyszer megismétlik egy délutáni idõsávban, vagy akár egy hajnali órában.
malvinkicska 2018 jan. 17. - 12:00:23
(177/601)
OFF annyit írok neked Berg és Halit együtt nagyon tudnak alakítani a Seherezádéban is együtt játszottak, aztán én megnéztem a Karadaiy sorozatot igaz olvastam, mert az csak fordítva van, ott Kenan volt a partnere de olyan színészi alakítást ritkán lehet látni, szinte utánozhatatlan, persze ez nem csak az én véleményem nagyon sok százezren nézték meg. Az biztos nagyon egy oldalú a felhozatal, mert ismétlés ismétlés hátán van, aztán egyik semmit mondóbb a másiknál.
Amit meg is vesznek darabolják, a Dunán mióta megy a Velvet divatház, pedig az is egy jó szórakoztató sztori.
3/10
offtopic
napraforgó 2018 jan. 17. - 11:41:21 3/10
(176/601)
Közben megtaláltam, a neten Sebzett szív - Szeretett hazám címmel, de mint írtam, nem hiszem, hogy megnézném. Halit Ergenc nem a kedvencem, nem szeretem a savószínû szemeit, meg az érzelemmentes arcát. Berguzar Korelt meg szinte nem is ismerem.
3/10
offtopic
napraforgó 2018 jan. 17. - 11:36:50 3/10
(175/601)
OFF OFF OFF
Az biztos, hogy a valóságtól messze elrugaszkodott mexikói limonádékat nem szeretem, csak hébe-hóba vetemedek egy-egy darab megnézésére, most éppen a Paula és Paulinára. De sokáig nem lesz másik, az biztos.
A törökök üdítõ újdonság voltak, de mostanában azoktól is kezd elmenni a kedvem, mert túl sok bennük az erõszak, nem tudnak elrugaszkodni az állandó bosszú-motívumtól.
Megtaláltam ezt a Vatanim senzint a neten, mármint az ismertetõjét, hát nem hiszem, hogy megnézem, ha megveszik. Valahogy nem igazán vagyok vevõ az elsõ világháború, a balkán háború, meg Törökország átalakulása történetének, mindezt egy család történetébe ágyazva. Sejtem, hogy itt is rakásra lesznek borzalmak, vér és erõszak, úgyhogy nálam emiatt nem nyerõ.
Abban igazad van, hogy sok az ismétlés, nemcsak a Dunán, de máshol is, de még inkább egy Matteo atya akár harmadszor is, mint egy Paula és Paulina. És most ismétlik majd a Betolakodót, amely éppoly gyenge, mint emez.
Az angol, francia, olasz, spanyol, koreai sorozatok nekem is hiányoznak, de nem idegenkedem a lengyel, cseh, vagy szlovák sorozatoktól sem, már ha lennének.
1/10
meggymálna 2018 jan. 17. - 10:26:40 1/10
(174/601)
sziasztok !!
Én nem nézek már mexikói sorozatokat régóta !! Nagyon gyengék, semmit mondóak, szinészek túljátszák a szerepüket stb....Szerintem már nagyon kevés nézõ nézi a mexikói sorozatokat !!!!
Mégis állandóan ezeket a mexikói telenovellákat veszik a csatornák nálunk !!! Érdekes a szomszéd országokban bezzeg tudnak sok török és más nemzetikségû jó sorozatokat venni/ pl. olaszt, angolt, indiai stb-t/.....mert tudják, hogy az emberek már nagyon unják és ki nem állhatják a mexikói sorozatokat !! Náluk a nézõket nem nézik hülyének és törödnek velük, hogy miket szeretnének nézni !!
Nálunk sajnos csak azt nézik a csatornák minél olcsóbb sorozatokat vegyenek, ezért veszik a sok unalmas, gyenge mexikói sorozatot !!! Ja és nálunk a tévécsatornák tulajdonasait, szerkesztõit nem érdekilik a nézõk igényei csak a profit !! Küönben nálunk is normális, jó sokféle országból vásárolnának sorozatokat !!!
Ti hogy látjátok ???
Ja és mióta a Fidesz van hatalmon, övék a sok tévécsatorna, azóta teljesen rálááltak a mexikói gyenge sorozatokra !! Gondolok itt a Dana tévé és tv2 sorozataira mostanában !!! Nem akarok pilitizálni, de így van !!
A Fidesz kormány elõtt ha visszagondoltok még a dunán, M1-en voltak, vetitettek dél-koreai, japán, ausztrál sorozatokt !!!
Ja és a Dunán mi megy évek óta ?? Állandóan ismétlik az ezer éves sorozatokat / pl. Rex felügyelõ, Vidéki doktor, Heyi doktor stb .
malvinkicska 2018 jan. 17. - 09:15:00
(173/601)
A FB-on olvastam a török címe Vitamin Sensin és aki fordította, és jelenben is az Szeretett Hazám címet adta neki.
A fõszereplõ a házaspár, Halit és Berger, a török háborús film sorozat, én nem néztem, zárt csoportban fordítja valaki de én nem jelentkeztem be annyit olvastam a második évad megy, már azon filóznak megveszik e majd , mert nem szokás a török sorozatok minden évadát megvenni.
A másik 45-p -es részek lesznek leadva és ez sokat fog rontani rajta fõleg, ha nem jól vágják meg nem beszélve a lehetetlen hangok, még csak véletlenül sem szokott hasonlítani az eredetihez.
3/10
offtopic
napraforgó 2018 jan. 17. - 08:10:07 3/10
(172/601)
Off
Nem, semmit nem hallottam a Tiszta szívvel sorozatról, fõleg, ha ez Halit és Berg??? Mi ez? a török címe, vagy a fõszereplõk, Halit Ergenc és a felesége?
Vagyis ez nem a mexikói? (Amor real)???
A neten sem találok róla infot, te honnan tudsz róla?
malvinkicska 2018 jan. 17. - 07:23:59
(171/601)
Nagyon szépen össze foglaltad de nekem már nincs hozzá türelmem, annyira semmi, egyszerûen, nincs egy olyan száll ami nagyon érdekes lenne benne, csak egyik nõ itt sír a másik ott kiabál, aztán ez a gyerek téma túl van, ragozva benne. Gabriel Soto itt valóban egy fél cédulás akit mindenki hülyére vesz, és hagyja magát, valóban az Öltözete, kinézete is nem színészhez illõ, ez szerintem nem csk az õ hibája hanem aki öltöztet, nem látja, miért ez a nagyon sok szûk ruha rá.
Aztán a ki sminkel tiszta halál fehér Grész, szóval ez valóban úgy ahogy van sajnos nagyon semmi, annyi hibája van, szinte itt jót nem lehet írni csak a hibákról.
OFF biztosan olvastad már a tv2 megvette a Halit és Berg történelmi jellegû sorozatát, Vatamin Sensin, állítólag Tiszta Szívvel ilyen címet fog kapni, ezt nem láttam , mert ezt is fordítják.
3/10
napraforgó 2018 jan. 17. - 04:44:58 3/10 Előzmény malvinkicska
(170/601)
A mostani rész leginkább arról szólt, hogy Luciana és Leon megpróbált az amerikai követségre jutni, és ahelyett, hogy taxit fogtak volna, számtalan közlekedési eszközzel szelték át a várost. Hát csoda, hogy elkéstek?
Lilián meg bánkódik, mert Márta megint elhappolta elõle a szeretett férfit. Soniának panaszkodik, aki mindkét oldal, Lilián és az alkalmazottak felé is jófej akar lenni.
Kiderül, hogy Erika elfelejtette megmondani Miguelnek, hogy õ Adolfó lánya, és hát Miguel is eléggé ostoba, ha a szomszéd San Akármi birtokon járva erre nem jön rá magától.
Graciela megint festeget kicsit és ebben megzavarja Bobby, akit csúnyán kioszt. Már épp hiányoltam, hogy mi van a tervezett kiállításával, de az ügynök megint jelentkezett, sürgetve a nõt.
Sopánka most Cezár vállán sírja ki magát, aki úgysem tud neki segíteni, de legalább megérti a bánatát.
Fernanda ráhajt Tanora, állandón a fiú vállát, mellkasát érintgeti, pont úgy, ahogy Erika tette Miguellel. Ott már szinte kínos volt, ahogy Miguel állandóan leszedte a nõ kezét a mellkasáról, de Erika nem volt hajlandó venni a lapot, újra, meg újra birizgálta, símizte.

Sajnos ez egy olyan sorozat, ahol nem tudok drukkolni a fõszereplõnek, hogy nyerje el a szép lányt, mert Gabriel Soto egyre ellenszenvesebb nekem. Az edzõteremben felpumpált izmai éppolyan mûviek, mint a szilikonbabák mellei. A hiúsága látszik azon, hogy méretre csináltatott "kinõtt" ingeket hord, ahol még a karjaira és a derekára is ráfeszül az anyag, ráncot is vet, gondolom hirtelen mozdulatokat nem is lehet tenni bennük. A szakálla sem túl gondozott, amúgy rémesen öregíti is és kiemeli a szögletes száját. A felsõajkai kifelé vastagabbak, nem a közepe táján, mint az átlagemberé. Ha kinyitja, egy legömbölyített sarkú tepsire emlékeztet. De legalább nem szõkíti a haját, mint korábban. Ráadásul a karaktere is eléggé gáz, naív, ostoba embert személyesít meg, akit átver a "legjobb barátja", Juan, az anyósa, a sógornõje és még csak hangyányit sem gyanakszik egyikõjükre sem. Egyszóval elég hülye szegény. És ki szeretné, hogy a fõhõsnõ egy hülye ember ölébe pottyanjon?
malvinkicska 2018 jan. 15. - 17:01:59
(169/601)
A mai részt láttam Grész felajánlotta magát a nagy okos tojás Davidnak , de az elutasította, nem lehetnek együtt, ebben a sorozatban úgy csinálnak aki özvegyen marad annak bûn párt találni. Aztán mit össze nyávog az a csaj Tano után. A rendõrfõnök mit eszik Mártán, nem is szép, idõs is azért jobban oda figyelhettek volna mikor a szerepeket osztották. Juan most hátha bajba kerül a munkásokkal, hogy fül alatt dolgoztatja õket, mert megbetegedtek, annak nagyon örülnék ha történne már benne valami. Davidnak esze nincs nem hiszi a bort az õ beosztottjai közül tették tönkre, de a rendõr mondta ezzel leplezi a sok mocskát.
3/10
napraforgó 2018 jan. 15. - 16:55:00 3/10
(168/601)
David érthetetlen módon haragszik, amiért Miguel feljelentést tett a bor miatt a rendõrségen. Igaz, hogy õ a tulaj, a fõnök, de az a gaz intézõ magától intézkedett a fõnököt ért kár miatt. Hát ez tényleg felháborító... Végül is neki joga van tönkremenni, ha akar, nem kell õt megmenteni, kártalanítani, igaz?
Luciana és Leon meg összevásárol egy csomó giccset a mexikói piacon szuvenír gyanánt.
Sopánka megint sírdogál. És végre elmondja Tanonak, hogy Mark csak így vonta vissza a feljelentését. Aztán megint szakítanak, immáron vagy századszor. És újból sírdogál.
A 3 gonosz összeesküvõ megint tanácskozik. Juan keveri a kakit, illegális bevándorlókat közvetít idénymunkára. Adolfóhoz is kerül egy csapat és Erika, a lánya aggódik miattuk.
Ez az Erika is szemet vetett a lófejû Miguelre. Mi a fene van abban a krapekban, hogy így veszkõdnek érte?
Még az undok, utálatos Perla is aggódik a beteg bevándorlók miatt. Vajon lebukik Juan és Mark?
malvinkicska 2018 jan. 11. - 19:32:23
(167/601)
OFF köszönöm a linket mikor lesz idõm megnézem.
3/10
offtopic
napraforgó 2018 jan. 11. - 18:16:10 3/10
(166/601)
3/10
offtopic
napraforgó 2018 jan. 11. - 18:06:56 3/10
(165/601)
OFF
A TV-ben volt egy régi film, néha újra leadják, a címe: Pár lépés a mennyország. Nagy nevek szerepeltek benne, így Keanu Reeves, Anthony Quinn, Giancarlo Giannini. Az is egy szõlõbirtokról szólt, ott sokkal többet muatttak a szõlõbõl, a gondozásából, a szüretrõl, stb. Egy kedves, romantikus történet keretébe volt ágyazva egy olasz-mexikói keverék családról, akik az Usa déli részén termesztettek szõlõt valahol a hegyekben, meg egy a II. Világháborúból hazatérõ amerikai katonáról.
Ott is volt fagy elleni védekezés, tûzgyújtással, de a karjukra valami lepkeszárnyhoz hasonló alkalmatosságot húztak és azzal hajtották a füstöt a sorok között. Lassan sétáltak, szinte táncoltak, nagyon látványos volt. Az a film csak 100 perces, de többet ért az itteni 140 résznél.
malvinkicska 2018 jan. 11. - 17:49:05
(164/601)
ÍA szõlõ termesztésben nem vagyok otthon, pedig régen nekünk is volt szõlõs kertünk, és lakott ott a falutól távol két család aki vigyázott rá, mert sok embernek volt ott.
Aztán régen nem foglakoztak ennyit vele , mint most egy kis permet metszés kocsolás és kés kész, most már az idõ minden meg van változva, az almás kertekben valóban így szoktak füstölni emberek a hideg ellen azt tudom, mert azt csinálták, nem régen is.
Ami ezt a sorozatot illeti nem tudom , hogy ért meg ennyi részt, mert ezt már régen le kellet volna kaszálni, annyira semmi tiszta pletyka, amit utálok nagyon de ez van.
3/10
napraforgó 2018 jan. 11. - 17:22:16 3/10
(163/601)
A mai részben végre elutazott Luciana és Leon, a többiek meg készülnek a hidegfrontra. Azt nem tudom, hogy valóban tönkremegy-e a termés +7 Celsius fok alatt, de elég vicces volt, hogy úgy tüzeltek az egymástól alig több, mint egy méterre lévõ vödrökben, hogy ott egy szál szõlõtõkét sem láttam. Csak az alkalmazottak háza volt a háttérben, na azt jól összefüstölhették.
Azt sem értem, hogy a tüzifát miért a pincében, a boroshordók mellett kellett fölaprítani és onnan kihordani? Igaz, azt nem lehet tudni, hogy üresek voltak-e a hordók, vagy tele voltak - ez utóbbira utal, hogy nem a talpukon álltak, hanem a dongáikon feküdtek. Én mindig úgy hallottam, hogy a pincékben viszonylag alacsony a hõmérséklet és az gyakorlatilag állandó, hát nem tudom, hogy jót tesz-e neki, hogy ki-be szaladgáltak a tüzifás vödrökért.
Na és a rendkívüli készenlét, a túlmunka, meg a sok aggódás mellett ráértek le-leállni és zöldségeket beszélni. Nyaforka ha egy percre magára marad, rögtön elkezdi itatni az egereket, annyira sajnálja magát.
David meg hülyeségeket beszél, õ nem szabad ember, merthogy van két gyereke, ezért nem engedheti meg magának, hogy szerelmes legyen. Inkább szenved és féltékenykedik. Jajj! Sõt, jajajj.
Mondvacsinált, és álproblémákon nyûglõdnek sok-sok részen keresztül.
malvinkicska 2018 jan. 11. - 17:14:00
(162/601)
Sajnos ez a sorozat egyre semmit mondóbb, a mai részben volt egy kis munka mindenki fázott, nagyon gyerekes az egész.
Ami engem irritál az Grész halál sápadtra van sminkelve, aztán david öltözete rémes, szóval az egész nulla.