malvinkicska 2017 nov. 20. - 18:00:59
(61/601)
Megnéztem azt a pár percet az a savanyú Sonia is táncolt ivott valóban édesek voltak felszabadultan táncoltak.
David beszélt az orvossal és mondja állandóan Licia jár a fejébe, látta maga elõtt mikor csókolta, és elment szerintem a féltékenység vitte oda.
Graciela képes lenne az ördöggel is szövetkezni csak övé legyen David, de szerintem az neki nem fog menni.
3/10
napraforgó 2017 nov. 20. - 17:11:16 3/10
(60/601)
Grace mint társ együtt akar dolgozni Daviddal. El nem tudom képzelni, hogy egy festõmûvész mit ért a borászkodáshoz? Gondolom állandóan David nyakán fog lógni és nagyon vigyáz, nehogy egy másik nõ a közelébe kerüljön.
3/10
napraforgó 2017 nov. 20. - 17:07:17 3/10
(59/601)
Érdekes, hogy ez a Graciela egy napot sem öregedett mintegy 15 év alatt. Megjött és már keveri is a kakit. Belerondított az anyja és Juan terveibe és már tanítja álnokoskodni a kamasz unokahúgát.
Kicsit fura, hogy mind David, mind Luciana szükségét érzi megosztani a nagy kalandját valakivel, uramisten, megesett egy csók!
Helyesek a fiatalok, ahogy buliznak, még a karótnyelt Soniát is sikerült megfertõzniük....David eléggé tapló, hogy kirángatja Lucit a mulatozó társaságból. Vajon mi olyan fontos késõ este, amivel nem várhatott reggelig?
malvinkicska 2017 nov. 20. - 17:05:19
(58/601)
Graciela azzal a negédes stílusával felkavarta az álló vizet David és Luci között, most megcsendesedett Luci, hogy ez a nõ a társ tulaj
G nem akar semmi mást csak Davidot megkaparintani, mert mindig szerelmes volt bele azért ölte meg a tesóját.
A sorozat érdekes, mivel a nõ halálával kapcsolatban senkinek nem voltak kételyei.
Lilian és Juan be vannak rezelve, mivel ez a nõ tisztába van a mocskukkal.
Az utolsó pár percet nem láttam azt láttam táncoltak, majd pótolom, nem olyan eget rengetõ.
3/10
napraforgó 2017 nov. 18. - 04:21:22 3/10
(57/601)
Most még egy ötlet eszembe jutott az elrontott, túl savas borral kapcsolatban. Miért nem csinálnak belõle egy jó minõségû vörösbor ecetet? Még ha nem is lehet olyan drágán eladni, mint egy márkás vörösbort, de azért egy jó borecet sem olcsó és a kár egy része meg is térült volna általa.
------
Az jó, hogy David végre magához tért a gyászából, ez más embereknek általában egy évig tart, és a legtöbb embernek akkor is csinálnia kell tovább a dolgát, muszáj dolgozni menni, ellátni a háztartást, a gyerekeket, esetleg szülõket gondozni, vagy az állatokat ellátni. Kevesen engedhetik meg azt maguknak, hogy bezárkóznak egy lesötétített szobába és sajnálják magukat. Davidnál 2 évig tartott ez az idõszak, de most úgy tûnik, hogy hajlandó visszatérni az életbe és végre kezd újra a munkával is foglalkozni. Az, hogy mint férfi sem halt meg, köszönhetõ Luciánának, aki külsõleg némileg hasonlít az elhunyt feleségére, Lisára, legalábbis külsõre ugyanaz a tipus, csinos, barna, hosszúhajú fiatal nõ. Persze Luci sokkal energikusabb, élettel telibb, míg Lisa nem ártotta magát soha a birtok ügyeibe, Luci a munkában is társa tudna lenni Davidnak. És lehet, hogy nem egészen azonos korosztály, de 15 év azért nem extrém sok, egy 25 éves nõ egy 40 éves férfival még jó páros lehet.

Feltételezem, hogy majd meg kell kûzdeniük a sok ellenlábassal. Gondolom Lucit sem fogja támogatni sem az anyja, sem Miguel, de David ellenségei lesznek a fõ akadály. Ott az anyós, a sógornõ, az idétlen Sonia, na és Fernanda is keresztbe fog feküdni a kapcsolatuk elõtt. És akkor még ott az ügyvéd és talán még az aggódó barátok is. A vadidegenek véleményével én fikarcnyit sem törõdnék, kinek mi köze hozzá. Meg aztán minden csoda csak 3 napig tart.
3/10
napraforgó 2017 nov. 17. - 18:04:05 3/10
(56/601)
Azt nem gondoltam, hogy Graciela oda is megy, az elõzõ részben épp azt magyarázta az ügynökének a telefonba, hogy nem megy Californiába, csak késõbb, helyette a kiállításával ment volna 2 másik városba Európában.
Ehhez képest gondolt egyet és váratlanul megjelent Sonomában. Birtam, ahogy az anyjával suttogtak egymás fülébe, kifelé meg nyájaskodtak. Mindkettõ kígyó.
Az meg röhejes volt, ahogy Márta nevelte a 25 éves lányát, nem való, hogy a fõnökkel sétáljon. Az, hogy fényes nappal mentek be a városba a két gyerekkel, az nem számított semmit, ettõl még megszólják a rossznyelvek.
Fura, hogy az, hogy õ meg Guttiérezzel sétálgatott, kicsit sem zavarta. Õ is, meg a lánya is felnõtt, független nõ, kinek mi köze hozzá, hogy kivel hová mennek, mit csinálnak.

Érdekes, hogy tegnapelõtt még borostyánkõsavnak nevezték azt a vegyületet, amit ma már borkõsavnak. Igaz, hogy ez a két anyag szinte azonos, de a borkõsav név sokkal ismertebb. Ez egy savanyúságot szabályozó anyag és úgy tudom, hogy szokták is használni a borkészítésnél, csak mértékkel.
Végre eszébe jutott Luciánának, hogy meg kéne nézni, hogy milyen cég forgalmazza a környéken ezt a vegyszert nagy mennyiségben, és ki vásárolt a birtok dolgozói közül. Én erre már tegnap este rájöttem, csak már nem nyitottam ki újra a számítógépet, hogy leírjam.
Érdekes volt, hogy azt mondták, hogy ezt a gran reserva nevû bort évekig érlelik, vajon ezt tette tönkre Juan, vagy egy másik fajtát? Mivel szõlõt minden évben szüretelnek, nem lehetett volna pótolni az elrontottat az egy évvel késõbbivel? Lehet, hogy akkor nem érlelik 3-4-5 évig, csak kicsit kevesebb ideig, de a lekötött mennyiséget le tudták volna szállítani, legfeljebb némi árengedménnyel, mert nem annyira óbor.
malvinkicska 2017 nov. 17. - 17:08:44
(55/601)
Jól gondoltad Graciela lesz aki fel vásárolja a bort, így tart be az anyjának meg Juanak amit meg is érdemelnek, igaz neki Davidra fáj a foga szerelmes bele már régen.
azt figyeltem davit sokkal másabban nézett most Gracielára, mint Lucira szokott, nekem csábosabb volt.
Miguel nagyon szeretné Lucianat de az azt mondja várjanak még, mert nincs tisztába az érzéseivel, szerintem õ is Davidot jobban kedveli.
Az anyja Márta felelõsségre vonta amiért elmentek sétálni, nagyon sok gyerekes dolog van benne hiszen L egy érett nõ azzal sétál akivel akar.
A két ördög most nyalizni fog Gracielanak, de az is dörzsölt, biztos venni fogja a lapot.
Ami nekem fura volt ma G nagyon érdekesen volt sminkelve olyan halál kinézete volt a szõke hajjal túl fehér volt az arca, meg úgy az egész nõ.
3/10
napraforgó 2017 nov. 16. - 16:52:53 3/10
(54/601)
Nem határozatlan ez kissé ez a David? Percenként gondolja meg magát a birtok eladásával kapcsolatban. És mindig végleges a döntése... egész a következõ percig.
Mit ad isten hirtelen föl is tûnik néhány vásárló, akik elõre lekötnék a jövõ évi bortermést. Így már valóban van esély a birtok megmentésére. Nekem gyanús, hogy Graciela áll a megrendelõk mögött, így próbál keresztbetenni az anyjának és Juannak.
Juan ideges lett a hírtõl, nem is kicsit. Az tetszett, hogy Juan és Lilián egymást hibáztattták, na és persze Luciánát, aki kirángatta davidot a depresszióból.
malvinkicska 2017 nov. 16. - 16:52:07
(53/601)
Az a munka felügyelõ csóka ijesztõ mindenütt ott van kihallgatta Márta telefonját, és nagyon igazad van szaladt, mint egy dedós a lópofához aki félti Gutierezt nagyon, de M meg tesz rá egy lapáttal.
Aztán a sok függöny kihúzás nem volt semmi Luci érte el meg világosodott a sötét Daniel, kezd észre térni de nem teljesen mert nagyon bízik Juanba , hiába figyelmeztette az orvos is. Aztán elakarta adni a szõlõt de erre is Luci ráébresztette , és vissza mondta, és már kezd a pénzügyi helyzet is javulni.
3/10
napraforgó 2017 nov. 15. - 17:41:43 3/10
(52/601)
Engem idegesít, hogy minden részben, néha többször is elõfordul, hogy valaki kijelenti - leginkább az anyós, de sokszor Sonia, vagy akár Márta is, hogy megy és megmondja Davidnak. Ez egy állandóan visszatérõ mondat: megyek, elmondom Davidnak. Vagy Errõl Davidnak is tudni kell. De olyan piszlicsáré szamárságokkal rohangálnak állandóan Davidhoz, ami említésre sem méltó. És ami még idegesítõbb, az, hogy David sokszor ugrik is rá... Kihallgat, számonkér, megtilt, stb. Nevetséges.
Komolyan, mint az oviban - óvonéni, a Peti elvette a macimat, labdámat, meghúzta a hajamat, stb, stb. Igen, 3-4 éves korban ez érthetõ és elfogadható, na de komoly felnõtt embereknél???

Ugyanakkor ott van a gyanújuk, hogy ki tehette tönkre a bort, de Suzan és Miguel errõl mégsem beszél Daviddal, pedig akkor õ jobban a körmére nézhetne Juannak. A banya meg a sok árulkodás helyett inkább meghúzhatná magát, ha már annyit lop a vejétõl, legalább ne lenne állandóan szem elõtt.
malvinkicska 2017 nov. 15. - 17:02:01 Előzmény napraforgó
(51/601)
tovább folyik a vita a szõlõ eladása ügyében persze a szemét Juan és az aós azon van megszabadulni tõle.
David még mindig tétova nem határozott egyéniség sajnos, nem látja át a dolgokat, és nagyon be van csapva mivel vakon hisz Juanba, és az a legnagyobb ellensége.
Mindenkinek van a fején vaj, mert Graciela is tudja Juan lop Davidtól és És J tudja megölte a feleségét G, szóval jól keverik ezek a kártyát.
Aztán David nem nagyon tud mit kezdeni az érzéseivel még most ezt látom, mivel vonzódik a talpra esett Lucia iránt.
Az anyós lópofa mindent elkövet, csak neki lenne jó, a gyerekeket is felhasználja, célja eléréséhez.
Márta most már nem tart tõle jobban oda mond neki dolgokat.
malvinkicska 2017 nov. 15. - 09:23:06
(50/601)
A Mártát alakító színésznõ bûn ronda fiatal korában még rondább volt, mert bele szoktam nézni a Titkok és szerelmek sorozatban ott is játszik ott éppen bolond, de nagyon ronda, most még valamit igazítottak a sminkesek rajta de valóban egy lófejû nõ.
az ilyen nyálas embereket sosem birtam, mert ezek a valóságban is nagyon rondák tudnak lenni, nekem az a véleményem, mert tapasztaltam.
A sok hapsit gondolom Lilian bosszantására írták bele, mert amúgy miért.
3/10
napraforgó 2017 nov. 15. - 04:08:44 3/10
(49/601)
Hogy Mártán mit esznek a férfiak, az rejtély, nagyobb lófeje van, mint a gonosz anyósnak. Lilián férje is veszkõdött utána, aztán volt 10-15 év szünet, amikor Marcost deportálták Mexikóba, na akkor volt hozzá a leghûségesebb. Most meg megözvegyülvén, uszkve 45 évesen hirtelen újra feltûnt Gutierez, meg ott van a birtokon Tano apja is, Ramon, vagy minek hívják, aki szintén közeledni akar hozzá. Nekem baromira nem tetszik a nõ, nemcsak nõként, de õ is olyan mézes-mázosan beszél David gyerekeivel, ami irritál. Miért kell egy bakfislányhoz olyan nyálasan szólni, "hogy vagy kincsem?". A saját lányához soha nem volt ilyen kedves. A "bocsánat, hogy élek magatartása" a másik. Habár, most már neki is kezd kinyílni a csipája és a szája is, hogy a szókimondó lánya vele van. Korábban soha nem mert visszapofázni Liliánnak.
malvinkicska 2017 nov. 14. - 17:05:16
(48/601)
David nem akarta az adományt elfogadni, mert õ szerintem attól büszkébb, hogy ilyet tegyen.
Migueltõl nagyon félti Lucianat, és fordítva is így van Miguel meg tõle, és most a dokinak végül bevallotta érez valamit Luci iránt.
Juan szemét mint mindig, az anyós mega gyerekeket is biztatja az apjuk ellen ami nagyon ronda dolog, de ettõl a nõtõl nem is várok mást.
Luci is kezd érezni valamit David iránt.
A két szemnét nagyon elakarja adni a birtokot de a sok ember meg éppen mást akar.
Az nagyon tetszik amiért Luci most olyan erélyes és kimond mindent kertelés nélkül.
Márta körül legyeskednek a férfiak , már így is futkosó az élete , ha ezt megtudja a sárkány akkor mi lesz belõle, de most már Márta sem hagyja magát, jól beszólt neki nem állják a férfiak, mert egy modortalan kaki keverõ.
3/10
napraforgó 2017 nov. 14. - 16:57:22 3/10
(47/601)
Meg vagyok döbbenve azon, ahogy Miguel beszél Luciánával. Számonkéri a lányt, hogy mit beszélt a fõnökkel, mi van közöttük. Milyen alapon? Nem a felesége, nem a menyasszonya és még csak nem is a barátnõje. Csak egy csók esett köztük és utána Luci kijelentette, hogy csak lassan haladjanak. Ami éppen a nagy semmit jelenti, épp csak nem utasította el végleg. És Miguel még mond valami olyasmit is, hogy ha akarja, engedélyt kér a fõnöktõl, hogy együtt lehessenek. Vagyis itt fõnöki engedély kell az udvarláshoz, a szerelemhez? És ha nemet mond, akkor nem lehet köztük semmi? Mint ahogy nemet is mondana, mint kiderült, mert a szerelem elvonja a figyelmet a munkáról. De amikor Luci visszakérdezett, hogy ha ez vele fordulna elõ, akkor mi lenne. Na erre nem válaszolt semmit sem. Rá nyilván más szabályok vonatkoznának. quod licet iovi non licet bovi.... Hisz odáig már eljutott, hogy zavarja, ha a két fiatalt együtt látja.
malvinkicska 2017 nov. 13. - 18:32:45
(46/601)
Persze a valóságban nem úgy van mint a sorozatban, de itt minden megtörténhet, az sok idõ amíg a szõlõbõl bor lesz.
Azt én is figyeltem Luciana sehova nem kopog nem tudom mit akarnak ebbõl kihozni, hogy így viselkedik.
3/10
napraforgó 2017 nov. 13. - 18:08:26 3/10
(45/601)
Amennyire én tudom, a szürettõl jó pár hónap, amíg a szõlõbõl bor lesz. Ha Davidék birtokán már palackoztak, akkor a szomszéd birtokokon termõ ugyanaz a fajta szõlõt is rég le kellett már szedni. De még ha találnak is szõlõt, esetleg más fajtát, amit most meg tudnak venni, hát mikorra lesz abból bor? Újbor 3-4 hónap múlva, de inkább csak jövõre lesz megfelelõ minõségû.
David még mindig nincs a topon, én biztos inkább azzal foglalkoztam volna, hogy hogy került a borostyánkõsav a borba, amikor ezt jelentették neki és nem azzal, hogy Miguel Lucianával közösen talált ki valamit. Miguel már kezdte pedzeni, hogy Juan keze benne lehet a dologban, David is inkább az ügyvédje körmére nézne. A banya anyósát meg be sem kéne engednie magához, annak mindig van valami gonosz elpletykálni valója. Miért kell azzal egyáltalán foglalkoznia?
Marta meg hogy örül Guttiereznek, annak a disznónak, aki elkapta a férjét és a lányát és még csak egy telefont sem engedett meg nekik.

Az tényleg furcsa, hogy ez a Luciana mindenhová csak beront, soha sehol nem kopog. Nemcsak David irodájába, nappalijába, de a férfiak hálótermébe is úgy rontott be, hogy nem kopogott.
malvinkicska 2017 nov. 13. - 17:07:20
(44/601)
Elkezdõdött a hét, tönkre menet a finom bor, aza mocsok Juan tette, az is bosszút áll az apja miatt, az a sörényes lófejû anyós, meg a férjéért, nem értem én ezeket a régen történt dolgokért, más lakol aki nem tehet róla, igaz kell valamirõl hogy szóljon a történet, de engem már a hideg ráz ettõl a sok gonosztól igaz a mostani világ is ilyen, és az is élesben megy. Miguelt sajnálom, amiért elküldte David, de nem csak a bor ott a téma, hanem Luci aki iránt érez valamit a doki megmondta neki, de annyira befordult már D a saját érzéseire sem figyel. A csaj okos a labor vizsgálat kimutatta mi tette tönkre a bort, és Miguel sejt dolgokat.
Azt nem adom sokért fordult a kocka Gutiérrez haza kísérte Mártát ejtette a lófejt, most már õrjönghet ahogy csak akar.Carito is bele van bolondulva Miguelbe de annak ugye nem kell csak részegen csókolta meg. Nagyon várom sikerül e szõlõt venni és milyen bor lesz, remélhetõleg aza szemét Juan már azt csak nem teszi tönkre.
Máriácska 2. 2017 nov. 12. - 13:09:41
(43/601)
Én nem nézem ezt a sorozatot, de az IMDB-n 7.1/10 a pontszáma (51 nézõ). Érdekes, hogy milyen nagy különbség van a magyarok, és külföldiek megítélése szerint. Az Icerde c. sorozatot nézzük nap mint nap, mert mikor egy kétórás résznek vége, akkor is úgy érzed, hogy még-még-még, annyira jó!
malvinkicska 2017 nov. 11. - 11:22:35
(42/601)
Igazad van a török sorozatoknál is az a téma szegény lány gazdag fiú vállalkozás, hol lehet becsapni a másikat, és megfigyeltem , a török nõk rondábban viselkednek a sorozatokban az áhított férfi után, mint a Mexikóiak ahol teljesen más minden emberek szokásai a vallás egyebek.
Ami igazán nagyon megérte megnézni olvasni kellet igaz az az Icerde - Tégla, ott ésszel dolgoztak nem mondom nem voltak benne kis túlzások de kevés.
Aztán most sorra veszik le a sorozatokat olvasom mivel a szerelmes sztorikat, nem szeretik állítólag a törökök.
Az olasz sorozatok jók nagyon nem hosszúak és lényegre törõek, de még a Sorozat Baráton nincs hozzájuk link sajnos.