Téma: Maradj!

Timke 2006 máj. 18. - 13:23:10
(2/102)
Nagyon hasonlóan érzek veled, szombaton amikor néztem az lett a végkövetkeztetésem, hogy ezt még egyszer meg kell nézni, mert kb. semmit sem értettem meg belõle. S az a jó ebben a filmben, hogy ezt tényleg meg fogom vizslatni még egyszer, mert abszolút megéri. Sokszor van olyan érzése az embernek közben, hogy igen, ezt most érti, aztán jön egy csavar, s újra nem lehet felfogni semmit sem.
A vágások már az elején megfogtak, ritka az ilyen szintû kidolgozás, s mellesleg nagyon jól átjön. Tetszettek az alakítások is, de még egyszer meg kell nézni ahhoz a filmet, hogy igazán jó kritikát írhassak.:)
Redfield 2006 máj. 18. - 08:21:22
(1/102)
Hát nem semmi egy film... stílusában, és világában leginkább a Fiók (The Jacket), és a Pillangó Hatás (The Butterfly Effect) címû filmeket idézi. Van benne valami megfoghatatlan... Kétszer láttam, és az elsõ alkalommal bevallom õszintén, akárhogy figyeltem, a végére a felét sem értettem. Mi? Mi miért történik itt? Mi volt az?... szóval teljes csõd, de ennek ellenére is tetszett. Az egészben az a legnagyobb "szemétség", hogy a fontosnak hitt jelenetek félretehetõek, mert az apró részletekben rejlik a kulcs. A vágások, és a képi megjelenítések miatt is díjat érdemelne a film, de még a zene is jól, összhangban van azzal, amit látunk. Végül: mire másodjára is megnéztem, a zavaros összevisszaság kezdett kicsit kitisztúlni, és így már nagyjából értem is. Mostmár tényleg nagyon jónak tartom. Szerintem a legjobb az ilyen vágású filmek közül.