Téma: Maricruz

4/10
suxel 2014 febr. 08. - 20:28:17 4/10
(181/1561)
A sorozat idõpontja változik, ugye 17:00-ra. Annyi változtatást eszközöltek, hogy nem február 17-tõl, hanem már holnaputántól, ami azt jelenti február 10-tõl.
4/10
napraforgó 2014 febr. 08. - 14:00:38 4/10
(180/1561)
Bizony így van, ahogy mondod. Ha valaki gazdálkodni akar, akkor szeretni is kell, amit csinál. Ha szereti, akkor utánanéz, megtanulja, amit kell. Ha meg csak muszájból csinálja.... Hát annak soha nincs jó vége. Akkor tényleg jobb eladni, amíg értéke van.
malvinkicska 2014 febr. 08. - 13:51:12
(179/1561)
Gazdálkodáshoz szeretnék pár mondatot, az én fiam a falusi életet kedveli és nagy állat barát, ami azt jelenti, hogy nagyon sok fajta van. a fõ a sertés tartás általában két kocája van, ami azt jelenti, hogy 40 malacot is adott már el egy szezonban megjegyzem nagyon figyelni kell a koca falásánál.A nagy hideg télen fûtést szerelt a kis malackáknak, az idõsebb gazdáknak a környéken megfagytak a malacok, ebbõl azt akarom kihozni figyelni és szeretni, kell azt amit csinál és nem el hanyagolható az anyagi része sem. A birtokon fogalmuk sincs semmihez, én így látom meg nem is akarnak csak kapkodnak, össze, vissza. A tanulópénzt meg kell fizetni nem, hullik az ölébe senkinek egyszerre a haszon, pl az én drága Apám azt mondta a gyermekemnek ,Fiam tanuld meg a disznó, úrrá és mazurrá is tud tenni. A saját családom példáját hoztam pár mondatba, nagyon sok szép jó , és rossz dolgot is tudnék untatni nem akarok senkit.
4/10
napraforgó 2014 febr. 08. - 13:20:51 4/10
(178/1561)
:D:D:D
A külön szobát már nost is kiutalom nekik. Mármint a diliházban...

Örülök, hogy egyetértesz a gazdálkodást illetõen. Miguel nem lehetne ennyire tapasztalatlan, ennyire hülye.
Épp ezért mondtam, hogy valami épelméjû magyarázat kellene, amit a szerplõk egymás között megbeszélhetnének.
4/10
suxel 2014 febr. 08. - 12:41:08 4/10
(177/1561)
Mexikói telenovella és nincs a birtokon intézõ. Ilyet se vastagon pipáltam, a sorozatok 95%-ában mindig van egy intézõ, aki negatív karakter, vagy a fennmaradó 5%-ban egy pozitív karakterû intézõ. Javaslom keressék az okot a birtok csõdjében a nagy szamarak, hogy miért nem volt intézõ eddig, aki esetleg értene a birtokgazdasághoz. Még Octavio ha nem is tartózkodott sokat otthon és nem ért hozzá, mert tegyük fel messziföldön tanult, Miguelre egyértelmûen nincs magyarázat. Teljes az egyetértésem veled Napraforgó!
Rögtön az elsõ rész után jegyeztem meg, hogy zavar, hogy az ember szájába adnak mindent. Na most ezt annyival egészíteném ki, hogy minden ami látható a nézõ számára, azt többször is elmondják (pl a fõszereplõk érzései), de ami tényleges kibontásra, magyarázatra szorulna az kibontatlanul marad.
Ezért zavaró ez, mert én is azon a véleményen vagyok, mint Milibindi, hogy az a birtok családi örökség, mert Miguel mintha azt mondta volna egyszer (nem vagyok teljesen azért biztos benne), hogy mindig itt élt. Viszont itt jó az érvelésed Napraforgó, mert nem kell valakit munkára kényszeríteni, ha abban a közegben van az illetõ, úgyis ellesheti a fortélyait. Pláne egy olyan, aki szeret ott élni, s ott is akar családot alapítani, annak kötelessége érteni hozzá, de õ csak össze-vissza kapkod. A naranccsal nem foglalkozik, helyette veti azt is, amit nem vetõmagról szoktak + 5 disznóból álló kondája, 8 marhából álló gulyája, és vagy 6 tyúkból álló baromfiállománya van.
Ha még most nincsenek elegendõen egy diliház üzemeltetésére a Narvaez birtokon, lesznek a végére. A fõhõspárosnak meg külön VIP szobát javaslok, mert õ vinni fogják a prímet.
4/10
napraforgó 2014 febr. 08. - 05:50:04 4/10
(176/1561)
De ha az apjuktól örökölték, hogy nem tanultak bele kicsit a gazdálkodásba? Egy gyerek, ha ott nõ fel, nap, mint nap látja, hogy mit csinál az apjuk, hogy csinálja, stb. Még akkor is van fogalma a birtok vezetésérõl, ha késõbb elkerül otthonról tanulni, (fõiskola, egyetem), aztán valami más foglalkozást választ. Akkor nem úgy érte õket ez az örökség, hogy fogalmuk sincs, mit kezdjenek vele. Megnéztem a színészek adatlapját, René Stickler 51 éves, Daniel Arenas meg 34 éves volt a sorozat forgatásakor. A szerepük szerint is Miguel legalább 40, és Octavio 30, a különbség felett meg szemet húnyunk.
Szerintem egy 40 éves férfinak, ha az apja mellett töltötte az élete nagyobb részét és segített neki a birtokon, már mindent tudnia kell! És mivel Miguel semmit nem ért a gazdálkodáshoz, pont ezért gondolkoztam azon, hogy talán úgy csöppentek bele, hogy teljesen mást csináltak eddig, a birtokhoz korábban nem volt közük. Ez lehet úgy, hogy egy apai nagybácsitól örökölték - azért Narvaez birtok a neve - vagy nagyon fiatalon elkerültek othonról tanulni és más foglalkozást választva valami nagyvárosban éltek, távol a mezõgazdaságtól. Szerintem a sorozatnak illett volna valami magyarázattal szolgálni.

Én 9-14 éves korom között úgy 5 nyáron át nyaraltam vidéki rokonoknál, de ott sok mindent megtanultam. Õriztem tehenet, libát, birkát, mikor, mit. Etettem disznókat, teheneket, napos csibéket, kiskacsákat (ez utóbbiakat aludtejjel kevert apróra vágott csalánnal is). Húztam vizet az állatoknak gémeskútból. Kopasztottam csirkét, szedtem gyümölcsöt, zöldséget a konyhakertbõl. Elmentem napszámba is, dinnyét szedni, babot szedni, mikor már 12 éves voltam, akkoriban ott nem foglalkozott senki a szülõi, meg iskolai hozzájárulással. Ugráltam szénaboglyán, szalmabálákon és istenien éreztem magam. És ezek az egy-egy hónapok annyi élményt jelentettek, hogy ma sem felejtem õket.

Ezt csak azért írom, mert ha egy fiatalember ha akár csak 18, 20 éves koráig vidéken nõ fel, egy birtokon, akkor szerintem nemcsak lovagolni tanul meg, hanem hallania kell a gazdálkodás menetérõl, problémáiról is. Vetésrõl, aratásról, szüretrõl, stb. Hitelekrõl, kölcsönökrõl, jelzálogról, stb. Az idõjárási nehézségekrõl (aszály), az idõszaki mezõgazdasági munkások felvételérõl, kifizetésérõl, a termény értékesítésérõl, az azzal kapcsolatos nehézségekrõl, állatvásárokról, és még ezer más dologról, ami ott fontos. Mindenrõl, ami a gazdálkodással kapcsolatos.
Egyszerûen nem kerülhetõ el, hiszen ott él, abban él!
Ennyire tapasztalatlan, tájékozatlan semmiképp nem lehet, mint ez a két Narvaez fivér.

Mindezt át lehetne hidalni valami ésszerû magyarázattal, amit akár az egymás közötti beszélgetésükbõl megtudhat a nézõ is, akár pl. Octavio mesélhetett volna Maricruznak valamit errõl, akár a cselédek pletykáibõl, de a nézõnek meg kellene magyarázni, hogy miért olyan tudatlanok a gazdálkodást illetõen.
Milibindi 2014 febr. 07. - 20:01:27
(175/1561)
Most meg Maricruz jelentette ki, hogy válni akar... Octavionak hiányzott a lány, mikor nem ment haza. Miguel már ráparancsolt Estherkére, hogy szálljon le az öcsikéjérõl. Ebbõl a szempontból több esze van legalább,még Luciának is beszólt.
Milibindi 2014 febr. 07. - 19:46:11
(174/1561)
Családi örökség, tehát nyilván az apjuktól örökölték! Erre hivatkozott Miguel az elején, hogy ezért ,nem akarja eladni a birtokot.
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 17:53:14 4/10
(173/1561)
Azon gondolkodom, hogy a Narvaez birtok hogy került a fivérek közös tulajdonába? Közösen örökölték? Apjuktól, anyjuktól, valami rokontól? Ki kezelte korábban a birtokot? Ki gazdálkodott rajta? Mit csináltak a fivérek korábban? Azt már tudjuk - olvastam - hogy Octavio pilóta volt. (sajnos nem figyeltem, amikor errõl beszéltek) De mivel foglalkozott Miguel korábban?
Mert ha az apjuk volt a tulaj, és õ gazdálkodott, akkor mellette beletanulhattak volna a gazdálkodásba, hacsak nem valahol egész máshol éltek és más foglalkozást ûztek. Ha Miguel korábban is a birtokon élt, neki nem lenne szabad ilyen bénának lenni. Elég öreg már, megtanulhatta volna az apja mellett.

Nem szeretem, hogy egy telenovella ilyen alapvetõ dolgokat nem tisztáz. Mibõl állt volna belszõni egy családi vacsoránál elhangzó beszélgetésbe, hogy pl. Gustavo nagybácsikájuk, aki gyermektelen agglegény volt, hagyta rájuk a birtokot 2, vagy 3 éve. Miguel föladta az addigi foglalkozását, mondjuk golfedzõ volt (ennek ugyanis semmi köze a gazdálkodáshoz, azért ilyen tudatlan a szerencsétlen), de Octavio megmaradt pilótának és csak most tért haza, miután elvesztette a munkáját. Sajnos a korábban jól menõ birtok a hozzá nem értés miatt tönkrement, hiába próbálkoznak megmenteni, már nem kapnak több hitelt. Egy ilyen tájékoztatástól rögtön képben lennénk.

Mert én valahogy nem tudom elfogadni, hogy egy szemre 45 éves pasi, aki mindig is ott élt, látta, mert látnia kelllett, hogy mit, hogy kell csinálni, olyan hülye legyen, hogy teljesen tönkreteszi a birtokot.
Azt sem tisztázták, hogy korábban mi volt a birtok gazdasági profilja, és miért akarnak változtatni rajta? Azt már láttuk, hogy Miguel minden nap másba akar kezdeni. Na de mibõl éltek korábban a birtokon? Én a narancstermesztésre tippelek, de azzal jelenleg nem foglalkozik más, csak Maria meg a szamara.

Szóval annyira kidolgozatlan ez a történet, olyan logikai bukfencek vannak benne... És Suxel szerint ez már csak hanyatlani fog.... Annyira szomorú vagyok, hogy megint nincs egy rendes sorozat, vagy ha mégis, hát olyan csatornákon, ami nekem nincs.
4/10
suxel 2014 febr. 07. - 15:55:58 4/10
(172/1561)
Az a majmocska szerintem eljár és visszajár, ha kell enni, keres magának.

Hát az a jelenet Eusebioval és Ofeliával nekem nem hiányzott.
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 15:49:47 4/10
(171/1561)
Na Estherke megint Nyolcaska mellé ült.
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 15:48:51 4/10
(170/1561)
Azt a nyomorult majmot sem láttam még etetni.

Szerintem Esther fõleg Lúcia kérésére kokketált Octavioval. Bár lehet, hogy tetszik is neki.
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 15:45:44 4/10
(169/1561)
Nincs intézõ. Miguel vagy a felesége mondta egyszer, hogy tán föl kéne venni egy intézõt. Az az Antonio valami istállófiú lehet, állandóan széna, vagy szalmabálákat cipelget.
4/10
suxel 2014 febr. 07. - 15:42:51 4/10
(168/1561)
Most a leves kiborult, kifolyt a földre rendesen.
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 15:41:55 4/10
(167/1561)
Lehet, hogy már 3 nap is eltelt.
Amúgy akkor se sokat evett az a szegény lány, amíg a nagy házban élt. Ott mindenki reggeli nélkül, egy kávéval ment el, a vacsoránál meg mindig botrány volt. Napközben a kunyhóban volt a nagyapjánál, na ott talán evett a birtokról odaküldött kajából, habár azt meg Eusebió mindig a lábuk elé vágta. Csodálom, hogy még nem borult ki semmi.
4/10
suxel 2014 febr. 07. - 15:40:25 4/10
(166/1561)
És azt tudjuk ki az intézõ? Az a José Antonio lenne az?

Nem mindig figyelek oda, de azt jól vettem le, hogy Estherke eléggé rá van izgulva Octavio fiatalúrra? Vagy csak játék az egész? :) A Marimarban az õ karaktere Antonieta volt, s õ nem flörtölt a férfi fõhõssel, még idõsebb is volt.
4/10
suxel 2014 febr. 07. - 15:37:48 4/10
(165/1561)
Én úgy bírom ezeket a szövegeket: Octavio 2 napig nem látja Maricruzt és megállapítja, hogy jajj de sovány lettél! Biztos 2 nap alatt csont és bõr lett szegény lány, csak én nem látok jól a szememmel!
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 15:36:02 4/10
(164/1561)
Milyen tisztsége van ennek az Eusébiónak? Nem intézõ, de akkor mi? Mert csak lovagolgat, meg pattogtatja a korbácsát, mást nem csinál.
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 15:30:24 4/10
(163/1561)
Kíváncsi vagyok, mit csinál Miguel és Octavio a földeken? Kapálnak?
4/10
napraforgó 2014 febr. 07. - 15:29:16 4/10
(162/1561)
:DDDD