8/10
Kingababe89 2008 dec. 11. - 14:43:48 8/10 Előzmény Zempy
(46/106)
Ha még jársz erre:) : egyáltalán nem mondtam h nem tetszett a film,sõt.de szerintem akkor ha már az a cím h Marie Antoinette akkor talán nem úgy kéne végzõdnie mintha sikeresen meguszta volna..mert ez kicsit olyan volt.A sziruposság engem nem zavart mert pontosan kifejezte ennek a nõnek az elkényeztetettségét és egyfajta babavilágban való élését amibe rendesen belerondított a francia udvar.Amugy embeerileg is közel vitt- teljesen éreztette a kiszolgáltatottságot, a közutálattól való szenvedést a törekedést a megfelelésre ami lehetetlen...Jo film.Ne hidd h nem értem a modernséget csak nekem a Királyné nyaklánca után nagyon fura- de abszolut pozitiv..
bokoristvan 2008 dec. 10. - 12:19:35 Előzmény ádám almája
(45/106)
már hogyne vettem volna észre, legalább egy másodpercig látható a füzõs magasszárú tornacipõ, kb az ötvenedik percnél a sírós jelenet után közvetlenül. sosem értem miért - hogyan nem vesznek észre ilyesmit, vagy csak az én kedvemért van benne? (szeretilyesmikrerábukkannimintAmelie) a zene engem nem zavart benne, mármint az h nem volt korhü, az inkább zavart h (maxegyhangotbiroklejátszaniagitárondeaztsokszoregymásután) tipusú primitiv zenék voltak
10/10
coppinger 2008 nov. 19. - 14:34:24 10/10 Előzmény memmm
(44/106)
Látszik,hogy nõ rendezte,nekem király film volt,csak a vége volt befejezetlen nekem,még néztem volna tovább
Petrapetrus 2008 nov. 19. - 11:57:01
(43/106)
A film érdekelne, csak ne az lenne a fõszereplõ, aki... :-/
memmm 2008 nov. 16. - 22:59:58
(42/106)
Hogy nézett volna ki, ha egy ilyen cukormázzal leöntött film egy a csõcselék elõtt lehuppanó fejjel végzõdik? Szerintem a rendezõnõ leginkább a hangulatra utazott, és az meg is van.
ádám almája 2008 szept. 01. - 00:36:58
(41/106)
A film elsõ harmadában láttam egy pár halványlila Converse tornacipõt valami öltözködõs cipõs jelenetben. Másnak nem tûnt fel?
7/10
Sliyu 2008 aug. 26. - 23:05:01 7/10 Előzmény Gabi'91
(40/106)
nem nem. engem sem zavart a zene, csak meglepõdtem, mert egyáltalán nem számítottam erre. egy ilyen kosztümös filmhez a klasszikusokat szokták inkább felhasználni... de ez teljesen új volt! vmi újat, merészet akartak, hát sikerült! :DDD
jaja az a sok cípõ!! :D
7/10
Gabi'91 2008 aug. 26. - 09:49:42 7/10 Előzmény Sliyu
(39/106)
Egyetértek, azzal a különbséggel, hogy a zene engem már az elején sem zavart.:)
A díszletek, a kösztümök és a smink is nagyon a helyén voltak. Barátnõimmel mondtuk is, hogy mennyit számít a hajviselet, hiszen az elején a fonatokkat Kirsten nagyon kislányos, amikor felkerül a fejére a hatalmas konty, már tényleg olyan mint egy királyné.
Az I want Candy c. szám alatt viszont kicsit eltúlzottnak éreztem a sok cipõt, szinte divatreklámba ment át az egész. Ezenkívül semmi baj sincs a filmmel, kicsit modernebb, kicsit más, de ezért is szeretem.
10/10
smileatesz 2008 aug. 26. - 08:34:03 10/10
(38/106)
Remek, modern szemléletû film, a modern zene nem rontja a filmet, sõt ez az egyik erénye. Azért csak összejön nekik a gyerek, a szégyellõs francia király utódai megszületnek.
7/10
Sliyu 2008 júl. 28. - 15:42:27 7/10
(37/106)
Elolvastam itt pár hozzászólást. Még jó, hogy nem a film megnézése elõtt, mert akkor lehet, hogy nem nézem meg. De örülök, hogy megnéztem, mert nekem tetszett a film. A díszlet és a látvány fantasztikus! Az elején kicsit furcsáltam a zenét, de elég hamar hozzászoktam. A végén még tetszett is, hogy így kicsit modernebb zene szólt.
10/10
Zempy 2008 júl. 25. - 21:27:21 10/10
(36/106)
Nincs itt szerintem már semmilyen kérdés. Csupán nem azzal akartam lezárni az egészet, hogy "szerintem remek, szerintetek rossz", nehogy újabb heves érvek jöjjenek ezen állítás ellen. Naná, hogy lehet gyenge attól, hogy nekem tetszett, de én is kiállhatok "szar" alkotás mellett, ha nekem kedves. És persze elfogadom az ellenvéleményt is.
10/10
Zempy 2008 júl. 25. - 09:44:19 10/10
(35/106)
Na jó. Nekem tetszik nektek nem. Vége.
2/10
efes 2008 júl. 24. - 21:07:40 2/10
(34/106)
le kell venni a hangot, nem be...
2/10
efes 2008 júl. 24. - 21:06:58 2/10
(33/106)
A díszlet és látvány tökéletes, a film közel sem. Sõt. Bár régen láttam, nekem úgy rémlik, hogy barokk zene csak valami fertelmes elektronikus átiratban szólal meg, de jobbára csak ilyen tinglitangli emtivitucatzenékre emlékszem, melyeket elhallgatok sörözés közben egy kocsmában, de nem egy efféle filmben. Egy hosszúra nyújtott divatvideoklipp ez, semmi más. Be kell venni a hangot, és betenni alá mondjuk valami Lully-t vagy De Lalandét, szerintem így nézhetõ.
10/10
Zempy 2008 júl. 24. - 20:49:08 10/10
(32/106)
Köszi, ezzel sokat mondtál. Én is hallok, amit hallok, sok évig zenéltem és jó hallásom is van. De nyilván te is hallottad, hogy akadt szép számmal korhû, barokk zene is a filmben.
A díszlet és látvány pedig akkor is tökéletes.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 14:03:25
(31/106)
na ez a filmet nem nézném meg.
10/10
Zempy 2008 júl. 24. - 13:52:20 10/10
(30/106)
Én is ajánlanék pár könyvet, akit érdekel. Mindhárom szerzõ más megvilágításban írta meg olvasmányos mûvét, azt hiszem mindegyiknek Marie Antoinette a címe. A szerzõk:

Stefan Zweig

Antonia Fraser

Katharina Habsburg-Lothringen
10/10
Zempy 2008 júl. 24. - 13:49:47 10/10
(29/106)
Pontosan, nagy része rózsaszín egyveleg, és nem egy dráma. De nem is annak szánták! Épp emiatt nem értik sokan... most muszáj ragaszkodni a sablonokhoz, és drámai szimfonikus zenekarral kísért, újabb komor életrajzi drámát rittyenteni? A Hídember jobb volt??? Ott aztán megkaphatta mindenki születéstõl egészen halálig az életutat kivesézve... jól sült el???
Én ez esetben élveztem ezt a stílust. A Moulin Rouge is giccses, szirupos, és mégis egy zseniális remekmû.

Lehet, hogy itt-ott túlzás ez a zene, de éppen a díszletet teszi nevetségessé??? A film talán legfõbb erõssége az eredeti helyszínek bemutatása és az Oscar-díjas lenyûgözõen gyönyörû jelmezek. Kifejtenéd, mégis hogyan tehet egy filmezene nevetségessé egy eredeti, legendás helyszínt? Én nem értem...
10/10
Zempy 2008 júl. 24. - 13:43:59 10/10 Előzmény Kingababe89
(28/106)
A tornacsuka nem véleltenül, figyelmetlenségbõl került oda. Poénnak szánták, ha már ennyire modernizált a történet.

Fontos leszögezni, hogy a film nem életrajzi dráma. Még külön-külön sem igazak rá a jelzõid. Éppen emiatt nem értem, miért lett volna kötelezõ bemutatni a kivégzést (és ha bemutatták volna, akkor végig kellett volna követni az odavezetõ utat is, ami újabb fél órát jelentett volna legalább). Elõször én is furcsálltam, de nem kell emiatt felkapni a vizet. Elvégre attól, hogy így fejezõdik be, még senki nem mondta, hogy nem fejezték le... aki egy hangyányit is mûvelt, az úgyis tudja.
8/10
Kingababe89 2008 júl. 22. - 23:01:03 8/10 Előzmény Zempy
(27/106)
Sziasztok!Nekem elsõre tetszett ez a film bár helyenként kissé furcsa pl a zenéje ami egyébvként önmagában jo,de épp ebbe a korba..és nem tudom vajon rajtam kívül észrevette valaki h az öltözködõs jelenetnél egy világoskék converse tornacsuka feltûnik..?Kben történelmilleg nagyjából hiteles bár amikor vége lett és nem volt a kivégzés én majdnem vértolulást kaptam-nem igazán passzol az életrajzi dráma kategoriához hogy nem hal meg a film végén holott a valóságban nagyon is csusszan az a guillotine...és egyáltalán nem volt benne a nyakék perrõl szó ami(bár sokan kétlik)de tényleg megtörtént..Egy másik film(az 1ik kedvencem) errõl a témáról szól-a címe:a királné nyakéke, és Hi9lary Swank játszik benn...érdemes megnézni akit érdekel a kor és persze Marie Antoinettte(azt már csak a fanatikusoknak merem megemlíteni hogy ugyanezzel a címmel írt Szerb Antal egy fantasztikusan jó könyvet rengeteg adattal és kutatási eredménnyel a korról Marie Antoinettrõl és a nyaklánc perrõl!)