szoszy11 2009 máj. 04. - 01:39:23
(152/372)
eloszor is arrol irnek,hogy annyira baromira feltud huzni az amikor ugy elemeznek nehanyan egy filmet,mintha ez valami urkutatas lenne:S olyan szanalmas...ez egy film es van ra lehetoseg VELEMENYT irnod...ennyi!!! hogy ezt mert kell tul bonyolitani?!:S annyira nem ertem...ilyenkor biztos tul okosnak kepzelik nehanyan magukat...
na mindegy.
A masik: a velemenyem a filmrol. Osztozok az elozo lany velemenyevel. En is azt ereztem,hogy tul sok szalat akartak egyszerre futattni es neha azt vettem eszre: Hejj most mi van a kutyaval?! De mellesleg aranyos film volt. Es igen igazatok van baromi sok film szol arrol,hogy milyen rosszcsont kutyak vannak de nem gondoljatok ha nem lenne erre kereslet akkor nem csinalnak? Es nem mellesleg ketto nagy szinesz is szerepel benne. Ez a film amugy azert volt mas,mert ez arrol szolt,hogy bele tud illeszkedni a csaladban egy allat. Es igen okos gondolat szerintem: elobb tarts egy allatot mielott lenne gyereked...
A vege meg...szepen lett lezarva. Meg lehet kovezni de en ejtettem par konnyet:)
Ha ertekelnem kene a filmet akkor 8\10.
dorka090 2009 ápr. 30. - 12:23:42
(151/372)
Hm...tegnap megnéztem a filmet. Szerintem ez tipikus példája annak amikor valami nagyon jót akarnak csinálni és valami elég középszerû lesz belõle. Szép történet, nem arról van szó meg lehet rajta sírni is. De alapjában túl sok mindenrõl akarna szólni és az nemjó. Elég lett volna egy két szálat végigvinni, de azt rendesen. Pl.: a kutya meg a család. Sajna a házasság, karrier, családalapítás, költözés....ebbõl így túl sok. Nem lehet egyszerre romantikus meg vígjáték meg dráma, jobb lett volna ha csak egy dologra koncentráõlnak, és nem a mennyiségre mennek. De Marley tényleg szerethetõ figura a rosszasága ellnére, a színészek meg közepesek. Szép a végén az a pár gondolat a kutya-ember kapcsolatról.
candycandy 2009 ápr. 26. - 14:11:55
(150/372)
Nekem nagyon tetszett a film. :)

Jennifer nagy kedvencem. A kutya imádnivaló volt, a gyerekek aranyosak. A helyszínek gyönyörûek.

Kissé fáradtan ültem a moziban, mert egy éjféli elõadást választottunk. Az elsõ óra után én is feltettem magamnak a kérdést, hogy vajon mi fog még történni ugyanennyi idõ alatt? De ahogy közeledett a vége, annál inkább tetszett. :)

Ha ciki, ha nem, én is megsirattam a végét. Számomra nem tûnik hatásvadásznak. Egy aranyos kis film volt. :)
3/10
kamisama 2009 ápr. 24. - 19:35:12 3/10 Előzmény Vasudan
(149/372)
Mosfet véleménye szerint Te egy lelki és érzelmileg sérült ember vagy és orvoshoz kell fordulnod! Hát szégyeld magad. Egyébként ez sajna rám is vonatkozik, mert nekem sem nyerte el a tetszésemet, de ezt már párszor leírtam. Lásd #123 és #137 hozzászólásaimat.
10/10
Cullangka 2009 ápr. 24. - 06:50:25 10/10
(148/372)
spoiler!
én megbántam, hogymegnéztem... de csak azért mert vagy 1 óráig sírtam:S engem nagyon meg tud hatni az ilyen! szegény! bár a vége télleg elég csapott..
spoiler vége!


A film nekem maga nagyon tetszett! sokszor kitörtem rajta! iggen nagy! nekem 10/8,5
8/10
Schatz 2009 ápr. 23. - 13:27:23 8/10
(147/372)
van egy olyan rész a filmben mik a család már elköltözött, a gyerekek kinn játszanak, kutya is még ott ugrál.. és ez a kép lehetne az utolsó, stáblista és the_end.. ennyi elég lett vna..
lng 2009 ápr. 23. - 08:49:28 Előzmény AngelÁgi
(146/372)
Köszi hogy megtudtam hogy meghal a kutya a vegen, nem artana kiirni hogy spoiler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egyebkent minden kutyas filmben meghal a kutya, alap dramaturgia:)
10/10
tyler94 2009 ápr. 22. - 23:53:29 10/10
(145/372)
Nekem naon tetszett!
Vannak benne unalmassab részek, de ha az összességében nézzük akk nállam 8,5/10

Az eleje vidám naon,( Bár a viccek azért elég laposak)Sok színû film.
A Végérõl nem is beszélek...
Szomrú, de mégis jó vég! Realisztikus és igen odavágja az érzõ embert..
Akik pedig ezt nem így gondolják, azok csak nézték, és nem élték át!
AngelÁgi 2009 ápr. 18. - 23:07:33
(144/372)
Igazából nem véletlen nem adtam pontokat. Valóban a színészi játék nekem se egészen jött át..igazából nekem maga a kutya sztorija tette jóvá ezt a filmet...úgymond nekem emlékezetes.de sûrûn nem fogom megnéznipont emiatt mert én a valóságban megélt eseményekkel hasonlítom igy csak fájdalmat okoz.Én is láttam már a két színésztõl sokkal parádésabb alakítást
3/10
Vasudan 2009 ápr. 18. - 01:44:06 3/10
(143/372)
*mellény kitár, mell kidülleszt, sortûzre felkészül*
3/10
Vasudan 2009 ápr. 18. - 01:25:32 3/10 Előzmény AngelÁgi
(142/372)
Csókolom

Elõre elnézést mindenkitõl, akinek a lelkében keresztültraktorozok a petúniágyáson, de ez a film trágya. Valami paranormális jelenség lehet, hogy 8.1-es átlagot sikerült kiharcolnia... De gyanítom, hogy inkább a kutya-gyerek-jónõ örökbecsû triumvirátusa a ludas.

Jesszus, emberek! Én is nagyon szeretem az állatokat, meg minden, de térjünk már észhez! A karakterek langyik. Jennifer Aniston az még csinál valamit a filmben, de Wilson karaktere - felteszem, nem szándékoltan - egy antipatikus tetû, aki egész életében amiatt vérnyákol amije épp nincsen. Személyiségfejlõdés a részérõl zérus, színészi alakítás szintén ahhoz konvergál. Bocs, de én azt az embert (a karaktert, ofkorz) szívem szerint ütném mint a répát, a kuttyer beköltözhet hozzám amíg gyógyul a gazdi.
A legértlemesebb szereplõ még a házaspár legidõsebb kölke. Nincs cselekmény. A kutya szegény tényleg faja, aranyos dög, meg minden, de tökéletesen diszfunkcionális, az egyetlen szerepe (a hivatásos aranyosságon kívül) az, hogy elmondhatják neki azokat a halvaszületett monológokat, amelyek annyira erõltetettek és izzadtságszagúak lettek, hogy már sehogy sem sikerült értelmes jelenetbe tömködni õket.
Mellesleg a film szügyig gázol a legalja giccsben, 3 értékes jelenet ha van benne. Könnyeket csal az ember szemébe, na jah. Ha tökön rúgnak akkor is könnyezem, mégse lesz lélekemelõ. Jah persze, a szegény öreg kutya halála mindnekinek bepárásítja a szemét, de emellé ilyen "ez most éppen egy igen magasröptû monológ az élet értelmérõl, és szar ember vagy, ha ezt nem látod" jellegû bánatos kutyapillantásokkal megtámogatott észosztást pakolni kimeríti az öncélú érzelmi zsarolás fogalmát.

Pfah... no offense intended, aki úgy érezné. Csak ez már érett.

3/10, azt is a kutyának, meg JA-nak
AngelÁgi 2009 ápr. 17. - 13:16:53
(141/372)
Zsofibaby20
Teljesen egyetértek veled...nekünk pl gyan igy halt meg a kutyánk mint a filmben..és a másik az,hogy oké nem veszi mindenki csalátagnak az állatokat...de akik nem ismerik igazán mert nem tudják szívbõl szeretni õket..azoknak az állatok nem is mutatják meg,hogy mire képesek...sokszor többet számíthat a mai világban akár lelki támaszként az állataira mint emberekre. Egyébként csodálatos film. Van benne valóban egy két vontatott rész.De maga amirõl szól nekem bejött...és én is végigsírtam a végét..és nem azért mert gyenge vagyok és nõ..és könnyet lehet kicsalni belõlem..hanem mert tudom nap mint nap tapasztalom,hogy ,ha szeretünk egy állatot az mennyire önzetlenül szeret..akár milyen ember vagy.
Az meg valóban a gazdán múlik,hogy egy állat ,hogy viselkedik...mert õ enged vagy nem enged meg neki dolgokat. A gyereket is ,ha rosszul nevelik..akkor egy xar ember lesz belõle..pedig több esze van mint egy állatnak nemde?.. nekem 10/9,5 ez a film..de csak azért mert fájdalmas emlékeket hozott elõ.
3/10
kamisama 2009 ápr. 15. - 19:46:59 3/10 Előzmény MosFet
(140/372)
A másokról való véleményedet megtarthatnád magadnak, ne Te ítéld már meg hogy kinek mire van szüksége, fõleg egy ilyen F film alapján.
MosFet 2009 ápr. 14. - 19:48:53 Előzmény e.x.i.m.ó
(139/372)
Osztom az elõttem szólót!

Hangsúlyozom, hogy nem is tudtam, hogy ez kutyás film inkább, mint szerelmes film.

A film 10/10pont!

Nem is értem, miért az átlag 8.1, mert komolyan mondom életem egyik legértékesebb filmje ez.
Annyira szívbemarkoló... nem is tudom jellemezni.
Véleményem az, hogy ha valakinek ez nem tetszik akkor az egy lelki és érzelmi sérült ember és orvoshoz kell fordulnia!
Én se vagyok se buzeráns, se lelkiszegény, de ez a film tényleg nagyon jó!
A színészek is profik és a kutyus is nagyon jól alakít.
e.x.i.m.ó 2009 ápr. 14. - 10:24:07 Előzmény Angel20
(138/372)
1 remek film örültem mikor megvettem DVD-n azóta már megnéztem 2x olyan aranyos Marley a legrosszabb kutya de nem is rossz!!!tetszett a film 10/10
Angel20 2009 ápr. 13. - 21:57:00
(137/372)
én úgy mentem be erre a filmre, hogy hmm, ugyis csak egy tipikus amerikai film lesz. Egynek jó lesz, ha már ingyen volt:) de 2órás film volt, végig nagyon tetszett, marley elképesztõen édes volt, persze voltak benne tipikus amerikai vonások. De nagyon tetszett. És temészetesen énis sírtam rajta:)
-.Csillus.- 2009 ápr. 13. - 19:33:52
(136/372)
Minden felelõtlen állattartóval végignézetném a filmet, talán akkor nem lennének telve a menhelyek... Nagyon tetszett, bõgtem a végén, és ha jól láttam a párom is törölgette a szemét a vége felé, de azt nem illik látni, avagy odanézni.:P
offtopic
hErO 2009 ápr. 12. - 21:12:31
(135/372)
Most nem azért, mert nem láttam a filmet, de milyen gyenge érvelés már az amikor asszondja valaki, hogy akinek nem tetszett a film az érzéketlen és felszínes (vagy csak ezt érzékelteti).
Ez vita helyett veszekedést generál.
MTFUN 2009 ápr. 12. - 19:34:55
(134/372)
Aki ennek a filmnek a végén nem bõg az menjen el pszichológushoz!:)Én is bõgtem,és a mögöttem ülõ 2 méteres izomagy is a zsepijébe szipogott.Na ez van!:)
9/10
johnlennon9 2009 ápr. 12. - 16:03:58 9/10
(133/372)
Úgy mentem be a moziba hogy én egy kutyát úgysem siratok meg csak max egy embert de azt is ritkán.Se a Hairen se a Forrest Gumpon nem sírtam. Utálok sírni. Úgy hogy gondoltam nem lessz szomorúbb a Hairnél ezért nem féltem hogy elbõgöm magam. De kifele mentet inkább próbáltam takargatni az arcom... :'(