Téma: Marslakók

1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 20:31:36 1/10
(157/677)
...most véletlenül belenéztem, két mûsor közt. Öt percig bírtam, hátha történik valami. Nem.
Holnaptól ismétlik a kb. hatvan éves Tenkes Kapitányát. Fekete-fehérben, Zenthe Ferenc, Szabó Gyula, Krencsey Marianne, és a többiek. ... Legalább két emberöltõ.
...és állítom, hogy ez a Marslakók nemhogy nem egy pályán focizik mondjuk a Tenkes kapitányával, de még csak nem is egy földrészen. Itt valami nagyon bûzlik, tudniillik ki a felelõs azért, hogy látatlanban 400 részt megvettek az egyébként RTL-es Jáksótól. Hozomra.
....Inkább a Tenkes kapitánya, ezredszer is, és nem az ünnep miatt, bármikor. Ez egy nagy rakás lótrágya ami Marslakók néven fut. Valaki felelõs ezért a bûnért, hogy kifizette.
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 16:02:14 1/10
(156/677)
..aki azon elmélkedik, hogy vajon "h jobb m a Bariközt", (sic!) annak szerintem mindegy, mit néz.
sznúp 2012 márc. 14. - 14:55:02
(155/677)
Ki mondja azt h jobb m a Bariközt? :)
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 13:11:48 1/10
(154/677)
Magyar filmek.... Nyilvánvaló, hogy Tarr Béla egy zseni. Én speciel nem bírtam végignézni a hét és fél (7,5) órás fekete fehér Sátántangóját, mert nem hiszem, hogy ezt más formában ne lehetne kifejezni. Plusz unalmas. De jó, vannak nagy mûvészek.
De a mûvész ne várja el, hogy tombolni fog a közönség, és a magyar film igenis azzal küzd, hogy két szék közt ingadozik és a pad alá ül. Igenis, minden frázis ellenére, VAN olyan, hogy MÛVÉSZ film, és KÖZÖNSÉG film. Akármennyire is nem tetszik. Persze, én is tudom, nem kell hozni a példákat, hogy milyen átfedések vannak. De ez egy ilyen világ.
..az üzleti életben "benchmarking" az, mikor lemásolunk valamit, ami sikeres, és eladjuk úgy, hogy csak egy picit, de más legyen. Száz éve jól ment (Coca Pepsi, stb.) De ma már nagyon meg kell gondolni. Ki az a hülye, aki azt gondolja, hogy csak azért nem nézünk meg egy filmet, mert magyar?????????
..én pl. a Tizedes meg a többieket sokadszor is megnéztem. Nem akar más lenni, mint - az, ami. És az jó.
mulao 2012 márc. 14. - 12:52:11
(153/677)
Nem olyan rossz, csak szerintem ott bukott el az egész, hogy az elsõ két résznek ütnie kellett volna. Nem kéne ennyi részen át vinni, hogy hogyan hozzák létrehozzák azt az istenverte lapot, hanem az elején mindenen gyorsan túl kellett volna lenni. Megismerkednek, elsírják, hogy kirúgták õket, aztán kitalálják, hogy közös és saját lapot alakítanak és onatól jöhetnek a Marslakók lap kalandjai. Na, akkor nem lenne ilyen szr a nézettség. Tekintve, hogy évekre tervezték, kíváncsi vagyok meddig lesz még mûsoron.
6/10
CsizmásPandúr 2012 márc. 14. - 11:23:44 6/10
(152/677)
Tény, ez a mûsor már bukta. Egyszerûen nézhetetlen.
Viszont ezen kívüligenis vanak nézhetõ mûsorok, ami az m1 nézettségéhez képest elõrelépés. Jót tett ez a váltás.
Könyörgöm ne erõltessük a magyar filmeket. Legjobb lenne, ha teljesen megszûnne a magyar filmgyártás. Hülyék vagyunk hozzá, lássuk be.
Ennek a mûsornak azért adtam esélyt, mert nincs benne szabó gyõzõ, fenyõ iván és a többi tehetségtelen ökörködõ.. Hátennyi.
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 11:02:18 1/10
(151/677)
Többeknek...tényleg nagyon drukkoltam az m1 beharangozott arculatváltásának. Ami bejött, a Gundel, és talán a Mindenbõl egy van. A Magyarország szeretlek sajnos csak ötletnek volt jó, a kivitelezése...A Szövetség a szó szerint a sírba visz, márpedig egy vetélkedõ ne tegye ezt, akármi a témája. DTK kínlódik, Fábry képtelen helyet foglalni, hogy nem bulvárkodhat, a Hapcion (köszönöm) nem tudom, megy-e még, a Marslakók eddig a legnagyobb negatív csúcs. Vagy mélység. Ez nem is lenne baj, ha 1) nem az adófizetõk pénzébõl menne, 2) nem értelmes ember kötötte volna a szerzõdést, miszerint max negyedév, utána ha 5 százalék alá estek, félpénz, aztán le is út fel is út. Maradnak a nagy filmek, amik mozifilmek is, reklám nélkül,mindig bejön. Plusz a sport.
..de én nagyon a körmére néznék, annak, aki látatlanba, hozomra adott Jáksónak 3 milliárdot egy nézhetetlen szarra, amit fõmûsoridõben adnak (egyelõre, mert jövõre már csak hétfõn lesz, de ez csak akkor lenne jó hír, ha Jáksótól is visszakérnének két milliárdot...valakinél nagyon jól fekszik...)
1/10
greghouse 2012 márc. 14. - 10:53:06 1/10
(150/677)
Higyjétek el, nincs teljesen fix leosztott "címe" senkinek, kivéve a fõnököket (producer, rendezõ, DP, (director of photography, a fõoperatõr), casting fõnök, executive producer talán). A többi filmenként és stúdiónként változik. Pl. a Monty Pythonnál elõfordulnak olyan feliratok, hogy "fõ hányás tervezõ", stb. Nem kell túl komolyan venni, nyilván Jáksó is próbált a vége-fõcímbe humort vinni. Aki a forgatás helyszínét kitalálja, az nem egy "fõállás", mint mondtam, valamelyik associate vagy inkább assistant csinálja, de úgyis mindent a három nagy fõnökkel, a producer (irodával), a rendezõvel, és a DP-vel (vezetõ operatõr) kell jóváhagyatni. az , hogy most kitalálták a helyszínvadász szót, ne tévesszen meg senkit, nevezehették volna mondjuk "location manager"-nek is.
...ettõl persze még nem lesz jobb egy kettes alánál a filmsorozat.
TerMiki 2012 márc. 14. - 07:26:27
(149/677)
Kedves henkelars
A szívembõl írt. Talán a TV-nézõk "bulváriasodtak", vagy csak azt hiszi a közszolgálat. Mindkettõnek van alapja. A metrón ülve szoktam nézni a velem szemben kiteregetett újságok összetételét. Blikk, Blikk, Bors, Blikk, "valamimás", Bors, Bors... Tiszteletem a "valamimásnak", mindegy, hogy mi!
Akik számára nem ez a szellemi csúcstermék, az érdeklõdése csimborasszója, tömegigénye, azok végleg kiszorultak a TV elõl. Ez addig nem fájna, míg nem a közszolgák tennék ezt az én adóforintjaimból.
Ha a tudományos mûsorokat szereti, nézze az ismeretterjesztõ csatornákat (is), de már ott se csodálkozzon a tudományos "szappanoperákon", a csodálatos magyar "Maszterfilmdigitál" kibicsaklott, félrefordított sz@rjain. Lebutított áruháztöltelékként kezelnek bennünket mindenhol.
offtopic
Proszt 2012 márc. 14. - 02:16:35
(148/677)
Location manager?
henkelars 2012 márc. 14. - 00:00:36
(147/677)
miért ilyen ócska szenny a köztv? miért ekkora gagyi? a legnézhetõbb mûsoruk az ecranul nostru, az is csak azért mert nem beszélek románul. angyali érintés. nézi ezt valaki? ezért fizetett a csatorna. hihetetlen. kíváncsi vagyok ki volt az aki azt mondta, "ez a veszélyes szerelem nevû sorozat nagyon jó lesz ide". a maradj talpon is gagyi, de azt majd ott kifejtem. egyáltalán azt nem értem, hogy miért ilyen gagyi a képminõség,mondjuk az rtl-hez viszonyítva. de ha már itt vagyok a marslakóknál: egy percet sem láttam belõle, de nem is fogok. már kialakult bennem az, hogy amit az m1 csinál az csak gagyi ócskaság lehet. nem is tudom miért próbálták felvenni a versenyt a barátok közttel, amit szintén nem nézek és szintén szr de legalább régen megy és a tutit adja. miért bulvárosodott el az a tv? miért nem ad SOHA jó filmeket? ott a filmmúzeum, le merem fogadni, hogy tizedannyi pénzbõl csinálják és egész nap minõségi filmek mennek, vagy legalábbis nézhetõek, sõt néha klasszikusok. a lényeg, hogy nem értem, hogy miért nem rúgnak ki mindenkit a francba a köztv-nél néhány riporteren kívül és adják a székházat a román kisebbségnek, hogy azok nyugodtan csinálhassák az m1 legkiválóbb mûsorát.
1/10
greghouse 2012 márc. 13. - 20:36:34 1/10
(146/677)
Ezt általában valamelyik assistant producer, vagy co-executive producer végzi (nincsenek éles határok, hogy kit hogy hívnak). Aki "csak" producer, õ a fõnök, a co-producerek általában vagy pénzt adnak, vagy egy részterületért felelnek (pl. ha katonai jelenet van, akkor egy szakértõ katona lehet co-producer), az exec. producer végigkiséri a filmet, afféle fõfelügyelõ, a producerek nem lehetnek mindenütt ott, de mint mondtam, nincs fixálva, filmje válogatja. A lényeg, hogy aki a pénzt hozza, (sajátját, szponzorét, terméket, reklámot, stb.) az valamilyen producer. Aki a helyszínt nézegeti az legfeljebb assistant producer, vagy co-executive.
far vik 2012 márc. 13. - 20:20:54
(145/677)
emberek! most 20.19-kor a belsõ jeleneteknél rossz a hang vagy a tv-nk döglõdik?
Lyanos 2012 márc. 13. - 20:08:56 Előzmény Proszt
(144/677)
Akkor a fogalom világos. Az viszont nem, hogy miért nem láttam más filmek stáblistáján. Talán azért, mert angolul írták. Mi e beosztás angol neve?
1/10
greghouse 2012 márc. 13. - 16:42:56 1/10
(143/677)
Ebben van valami...kösz. (A francba, pedig már úgy örültem, hogy megint beleköthetek a sorozatba...)
offtopic
Proszt 2012 márc. 13. - 16:29:20 Előzmény Lyanos
(142/677)
A helyszínvadász olyan szakember, aki megfelelõ helyszíneket keres pl. filmforgatásokhoz. Ha a történetben egy szurdokban zajló öldöklés van, akkor keresni kell egy kellõen látványos, forgatásra alkalmas, közel lévõ és engedéllyel, vagy a nélkül használható szurdokot, vagy szurdoknak látszó hegyoldalt...
2/10
baosa 2012 márc. 13. - 16:21:44 2/10
(141/677)
a kapcsolódó ajánlat a te személyes beállításaid - kereséseid alapján töltõdik be - azt hiszem
1/10
greghouse 2012 márc. 13. - 15:46:58 1/10
(140/677)
Most nézem itt fentebb a képeket e mûsornál (bár ezek változnak, de) most éppen "Kapcsolódó ajánlatok" közt Karinthy Frigyes, meg Hrabal van.... Egy icipicit nem nagyképûség ez Czetõ úrtól (õ a sorozat írója, mást nem tudok róla), hogy egy lapon említi magát Karinthyvel meg Hraballal? Jó, nem õ szerkeszti a lapot. Akkor meg a Port figyelhetne oda.
1/10
greghouse 2012 márc. 13. - 15:40:55 1/10
(139/677)
Azért, hogy "p.c." legyek, van egy elõnye ennek a sorozatnak. Hogy nem fognak az óvodákban elszaporodni a Titániák és az Antosok. Merthogy még az Esmeraldákat is többen nézik.
1/10
greghouse 2012 márc. 13. - 13:26:12 1/10 Előzmény Lyanos
(138/677)
Szerintem a helyszínvadász az, aki kimegy a forgatás helyszínére, és mindenkit lelõ akinek nem tetszik a só. :-)
Tudnám még javasolni a beszédvadász és a történetvadász nevének megjelenítését is, mert nyilván lelõttek mindenkit, aki beszélni tud, vagy netán érdekes történetet írni.:-)