Téma: Mártírok

csani9 2010 aug. 30. - 18:36:15
(27/207)
Nagyon, nagyon durva film....Talán az egyik legdurvább, amit valaha láttam. Az A L'intérieur a másik, ami még talán ezen a szinten van... Viszont ez valahogy "hatásosabb", ha lehet ilyet mondani.
Elõreláthatólag szeptember közepén jön ki DVD-n, hacsak el nem cseszik azt is, mint ezévben a "mozibemutatót"...
Mr. D 2010 júl. 10. - 23:03:38
(26/207)
Állítólag már megkezdõdtek az amerikai remake elõkészületei (naná, hogy Hollywood-nak ezt is remake-elnie kell), és a fõszerepre Kristen Stewart a legesélyesebb, aki gondolom Anna-t játszaná majd, de ki tudja, mert minden valószínûség szerint az amcsik nagymennyiségû átalakításnak vetik majd alá az anyagot, ahogy az a külföldi filmekbõl készített remake-eiknél lenni szokott, szal az is elképzelhetõ, hogy Kristent Lucie-nek szánják, ha egyáltalán a karakternevek megmaradnak. A számtalan balul sikerült újradolgozás sajna okot ad egy tinihorror szintû Mártírok-tól való félelemre.:S
Belmont 2010 júl. 05. - 21:11:52
(25/207)
Nem nevezném horrornak, inkább horrorisztikusan elmesélt drámának. Mint ahogy az IMDB-n írta valaki: nem ijesztõ, hanem felkavaró, és a film nézése közben szinte szégyellni kezdi magát az ember, amiért ilyet néz.

Teszem hozzá, nemhogy felkavaró, hanem undorító is.

10/6
(a történet miatt, mert a végére szerintem túl nagyot akart mondani, de klisé lett belõle)


***SPOILER***
A történet ellenére érdekesmód nem válik önmaga paródiájáva, gagyivá, még épp nem lõ túl a célon a horrorral, ezért (nagyon idézõjelben!) „élvezhetõ" végig - nálam a Mamzel megjelenésekor kezdett erõsen rezegni a léc.
jamamura szadakó 2010 jún. 24. - 10:55:30
(24/207)
A filmnek kiosztott X-es korhatárbesorolásnak hála a bemutató nem valósul meg. :(
2/10
Deidara91 2010 jún. 18. - 10:58:55 2/10
(23/207)
A film vegyes érzésekkel töltött el. Az egész tök jól indult aztán a felénél, mintha a rendezõk rájöttek volna, hogy hoppá, nem tudjuk kitölteni a film hosszát, csapjunk hozzá egy kis pluszt. Egyszóval a film nézése közben az az érzésem támadt, mintha a közepétõl egy másik bevágott filmet néznék, ami kicsit kapcsolódik az elsõ feléhez. A franciák vérmániája kissé már beteges, bár ezzel nem azt mondom, hogy nem tetszik semelyik horrorjuk, de azért egy pszichológusi elbeszélést erõsen ajánlanák a forgatókönyvírónak és a rendezõnek. A vér már szinte olyan mértékben jelenik meg, hogy az fáj. én nem kifejezetten ajánlanám senkinek, csak annak, aki élvezi, hogy kínoznak másokat értelmetlen módon.

Nekem nem tetszett.
3/10
Hoppancs 2010 máj. 05. - 06:00:37 3/10 Előzmény Gringabringa
(22/207)
Értettem a "magyarázatot" szájbarágás nélkül is. Csak nem tetszik.
Ezt az õrült nagy mondanivalót lehetett volna öncélú vérengzés nélkül is tálalni, de még akkor is sántítana az egész...

SPOILER

Például a nyanya viselkedése értelmetlen véleményem szerint, mivel elvileg azt az üdvözült, túlvilági érzést kutatta, amit a megkínzott mártírok élnek át, mikor eljön a vég. Ez alapján nem értem, miért gondolta, hogy ha simán fõbe lövi magát, akkor ugyanazt fogja érezni õ is...Ha jól emlékszem (már régen láttam, úgyhogy bocs, ha nem) pont az embertelen gyötrelem által kiváltott speciális állapot titkát akarták megfejteni... Szóval így fura...

SPOILER VÉGE

Nem mondtam egy szóval sem, hogy az alapötlet nem elgondolkodtató, nekem a megvalósítással van problémám. És bizony, képes vagyok a Barátok köztnél komolyabb alkotásokat is felfogni.
3/10
Hoppancs 2010 máj. 05. - 05:39:32 3/10 Előzmény BabyBaba07
(21/207)
Nem értem, miért kell megismételni, amit mondtam. Igen, én is tisztában vagyok vele, hogy a saját véleményemet írtam le, ahogy itt mindenki. Amivel mellesleg nem vagyok egyedül.
10/10
hiden 2010 ápr. 30. - 10:36:49 10/10
(20/207)
Ja csak annyit akartam még,hogy egy szó,mint száz nagy hatással volt rám a film.
10/10
hiden 2010 ápr. 30. - 10:33:18 10/10
(19/207)
Hú tegnap este néztem meg a filmet,és mit mondjak engem is eléggé felkavart. Nem is igazán a sok vér,inkább a kínzás,a körülmények,nem tudom... Az biztos,hogy most még inkább szeretem a francia filmeket,nekem általában akkor számít jónak egy film,ha mondjuk miután megnéztem egész éjjel azon rágódok.Na ez is ilyen volt,az elsõ 15 percet felkapcsolt villanynál néztem.:)
Gringabringa 2010 ápr. 28. - 23:08:24
(18/207)
Szerintem nagyon jó film. Akinek abbõl csak az jön le, hogy vér meg kínzás, az nézze a Barátok közt-öt.Sehol sincs ehhez a Motel és társai.És ki az aki nem érti a végét, ahol nincs magyarázat???? Neked az arcodba kell tolni a levezetett egyenletet hogy értsd?

***SPOILER****

1.Igenis el tudom képzelni vallási fanatikusokról, hogy ilyen célból embereket kínozzanak.(még hogy!.....)
2.A végén a nyanyának megsúgja a titkot. Aki megöli magát, tehát nem tudjuk meg mi az. Viszont mivel a túlvilágot kutatják és a nõ rögtön kinyírja magát, valószínûsíthetõ, hogy minél elõbb oda akart kerülni, tehát valami jó dolog. De biztosra ugye nem tudjuk. Ilyen a jó befejezés, nem amikor a szádba rágják!!!!
3/10
zs9302 2010 márc. 28. - 14:59:51 3/10
(17/207)
SPOILER IS LESZ BENNE
Mondom, ezt durván mondták, megnézem.
Ámde nem volt az. Néhány helyen azt mondtam oké, de egyszerûen hihetetlen (nem jó értelemben) a történet, valamint a bõrlenyúzás sem volt olyan extra. Inkább rossz volt, mivel mikor lenyúzzák a bõrt, folyton jönnie kéne a vérnek, de ezt már lentebb írták.
Szóval nem volt jó film. A Betolakodót láttam a Tescoban, de lentebb írták, hogy az sem túl jó, úgyhogy ennyi volt a francia horrorokból. 10/3
deathkiss 2010 márc. 03. - 20:17:44
(16/207)
Láttam már egykét horrorfilmet(najó,több tucatot) de messze ez volt az a film ami leginkább felkavart,lelkileg megviselt.Egyszerûen hihetetlen, egyesek mit megtesznek élõ emberekkel. Nagyon-nagyon durva film.
jamamura szadakó 2010 jan. 23. - 07:09:51 Előzmény uteboy
(15/207)
spoiler nélkül nehéz lett volna egy sort írni?
uteboy 2010 jan. 20. - 12:45:10
(14/207)
***SPOILER PÓTOLVA***

Film tényleg beteg:D az eleje még nem olyan durva de utolsó fél óra az kemény ahogy megkíonozák a csajt meg ahogy lehuzzák a bõrét ettöl egy ember már rég elvérzett volna!! 7/10
leraine 2010 jan. 12. - 00:33:27
(13/207)
maradt némi hiányérzetem a végén, mintha kibontatlanul maradt volna a móka. mindenesetre a butaságai ellenére is jobbat kaptam mint amire számítottam. (legalábbis így hirtelen utána)
10/10
BabyBaba07 2010 jan. 10. - 20:21:28 10/10 Előzmény Hoppancs
(12/207)
Így van leírtad a lényeget: SZERINTED van túlértékelve.
3/10
Hoppancs 2009 dec. 13. - 23:27:39 3/10
(11/207)
Szerintem is túlértékelik. Ha amerikai lenne, biztos, hogy nem kapott volna ennyi pozitív kritikát. Persze, mert európai film, és jaaaj, de mûvészi, ezért elnézzük neki, hogy nincs forgatókönyv, csak üres, öncélú vérengzés, értelmetlen "magyarázattal". Nem baj, legalább rájöttem, hogy francia újhullámos horrorok nem nekem valók. ( Még adtam adtam egy esélyt A betolakodóval, de az végképp rádöbbentett, hogy nem érdemlik meg.)
10/10
ryood 2009 okt. 28. - 00:15:39 10/10
(10/207)
én ismét csak azokhoz csatlakoznék akikre nagy hatással volt, ritka az ilyen színvonalas, brutális, élethû/szagú horror.
3/10
Semprini 2009 okt. 12. - 13:13:47 3/10
(9/207)
Nem vagy egyedül, nekem sem jött be. Nagyon túl van értékelve a film.
4/10
Wylde Thing 2009 okt. 12. - 12:51:40 4/10
(8/207)
Ez a sok pozitív hozzászólás nagyon fellelkesített, hogy megnézzem a filmet, viszont engem egyáltalán nem gyõzött meg. Miután végignéztem, csak annyit éreztem, úristen mekkora baromság volt ez, és csodálkozom hogy ezzel az érzéssel ennyire egyedül vagyok.