3/10
vino-et-veritas 2012 aug. 12. - 12:47:13 3/10 Előzmény vino-et-veritas
(591/691)
saját magunk általunk = saját magunk által
3/10
vino-et-veritas 2012 aug. 12. - 08:51:23 3/10
(590/691)
Mert nem is akarunk és nem is tudunk.

Nálunk mindig az aktuális irányvonalnak megfelelõen kell még ezeket a témákat is feldolgozni.

A másik, hogy a saját magunk általunk idelizált világból képtelenek vagyunk kilépni ("Ha a föld isten kalapja, Hazánk a bokréta rajta!").

Rockenbauer "másfélmillió lépése" ezen valamelyest felülemelkedett, de a kor (szocializmus alkonya) azért rányomja a bélyegét az õ sorozatára is, igaz nem túl direkt módon.
offtopic
umma 2012 aug. 11. - 18:24:41
(589/691)
Péld 20,14 Hitvány, hitvány, azt mondja a vevõ; de mikor elmegy, akkor dicsekedik.

Azért kell leócsárolni az országot, hogy minél olcsóbban lehessen megkaparintani, és mindent idegeneknek átjátszani. Most már úgyis csak egy rakás ócska vacakság ez a "GÖDÖR"....


Összehasonlításul: Hugo Hartung német író írt egy kis regényt 1954-ben (Ich denke oft an Piroschka) - ami Hódmezõvásárhely - Kutasipusztán játszódik 1922-ben. Hartung egyetemista korában töltött el ott egy nyarat. A regény világsiker lett, több millió példányban adták ki, több nyelven, a belõle készült film a háború utáni egyik legsikeresebb német film lett és azóta is rendszeresen játsszák a német televíziós csatornák, és az elmúlt évtizedekben a nyugati turisták siserehadát vonzotta ide. Itt KI SEM ADTÁK, a filmet SOHA NEM JÁTSZOTTÁK LE, az egészrõl semmit nem tudunk (mármint, hogy egy német milyen csodálatosnak találta az alföldi pusztát).
Hartung újra és újra megismétli, hogy MAGYARORSZÁG AZ ÉDEN. Ezt egészen komolyan gondolta: ez itt az õstáj, a paradicsom, a teremtés utolsó napjának vidéke (amikor az ember lett megteremtve); édeni párokról ír és a kertet õrzõ tüzes kerubokról; arról ír, hogy Magyarország olyan õsi, hogy Árpád hadai is csak idegen hódítók ezen a tájon; arról, hogy az itteni fénycsodához képest mások a sötét barbárság világában élnek stb. Hogy õ még sosem látott olyan gyönyörût, mint a virágzó napraforgómezõk; és hogy itt mennyire erõre kapott, egészségesebb lett, mint ahonnan érkezett stb.
Ezt a szinte himnikus magasztaló dicséretet nekünk soha nem volt szabad elolvasni; egy svájci magyar adta ki magánkiadásban, miután egy pedagógus lefordította.

Minden arra megy ki, hogy olcsón túladjunk a "GÖDRÖN", hogy utáljuk az egészet, vessük meg és siránkozzunk, amiért ilyen szahar helyen senyvedünk.
homolka 2012 aug. 11. - 13:02:44
(588/691)
Gyönyörû az operatõri munka. Köszönöm.

Próbáljátok meg lecsavart hanggal nézni ezt a sorozatot, persze mellette szólhat valami lágy zene. Ugye, milyen más?

Emlékszik még valaki a 90-es években vetített Vidéki Anglia sorozatra? Semmi politika, csak gyönyörû tájak, flóra és fauna és szép aláfestõ zene. Pedig Angliában sem fenékig tejfel, de fel sem merült nyilván, hogy ócska napi politizálás legyen egy kastély bemutatása közben.(http://www.countrywidefilms.net/2565/frames.php)
Mi, magyarok, miért nem tudunk ilyet csinálni?
adamnagysweetmovie 2012 aug. 10. - 18:06:06
(587/691)
ÉS 2012. aug. 10.
Grecsó Krisztián üdítõen vitriolos kritikája a sorozatról:
"és a végén még össze is fekszenek"
10/10
BicskaMaxi 2012 aug. 07. - 20:22:25 10/10 Előzmény emirates82
(586/691)
Nekem is van, akinek a produkciójára nem vagyok kíváncsi, de ez a produkció fórumára is igaz. :)
emirates82 2012 aug. 07. - 08:33:31 Előzmény BicskaMaxi
(585/691)
Tûnjön bármilyen jó ötletnek is,vannak emberek akiknek a mentalitása,felfogása,viselkedése abszolút nem egyezik az enyémmel és a feje tetejére is állhat,2 percig nem vagyok kiváncsi a pofájára...Sajna ez van.
1/10
offtopic
kõmacska 2012 júl. 31. - 02:45:10 1/10
(584/691)
IHM- Másfélmillió hosszúlépés Magyarországon - http://www.youtube.com/watch?v=PA2dYYd5Czg
1/10
offtopic
kõmacska 2012 júl. 30. - 22:59:51 1/10
(583/691)
Térjünk vissza az alapokhoz http://www.youtube.com/watch?v=dEyVSa5Jkq0
A képen a Gaja-völgyi Ádám-Éva fa, szerepelt az eredeti sorozat fõcímében. Sajnos az idõjárás nem kímélte ezt a kedvelt kirándulóhelyet sem. Tövestõl kidõlt fák takarják jelenleg az Ádám-Éva fát, a Gaja patak folyóvá duzzadt, a zúgóról a víz nagy sebességgel rohan a mederben a partot mosva. Fáj az ember szíve látván a vihar okozta károkat.
offtopic
kata3 2012 júl. 30. - 22:47:55
(582/691)
Amit ezzel a topikkal mûvelnek itt néhányan... Bár ennek már úgyis édesmindegy.
1/10
offtopic
kõmacska 2012 júl. 30. - 17:53:42 1/10
(581/691)
Mit értek félre, ha azt sem tudom, mirõl beszélsz? Hol van az az "onnan"? Nem értem, mire gondolsz, ha nem írod le. Mire célozgatsz és miért célozgatsz? Ezt írtam Ráhelnek, neked is leírom: "Ráhel, az emberek virágnyelven akkor beszélnek, ha félnek a megtorlástól. Akkor rejtik a sorok közé az igazi mondanivalót, akkor mernek csak célozgatni, de nem kimondani, amire valójában gondolnak, ha azt gondolják, hogy a véleményük illegális, szembemegy a fennálló társadalmi renddel. Te meg vagy félemlítve?"
Nem értem, mire gondolsz, ha nem írod le világosan.
10/10
BicskaMaxi 2012 júl. 30. - 17:50:33 10/10
(580/691)
Félreértesz. Nekem fogsz hiányozni.
1/10
offtopic
kõmacska 2012 júl. 30. - 17:43:03 1/10
(579/691)
Onnan??? KI nem lesz ott??
10/10
offtopic
BicskaMaxi 2012 júl. 30. - 17:38:04 10/10
(578/691)
Hát onnan...
1/10
offtopic
kõmacska 2012 júl. 30. - 17:30:47 1/10
(577/691)
Hát honnan?
10/10
offtopic
BicskaMaxi 2012 júl. 30. - 17:29:54 10/10
(576/691)
Nem a ringbõl.
1/10
offtopic
kõmacska 2012 júl. 30. - 17:20:51 1/10
(575/691)
A ringbõl?
10/10
offtopic
BicskaMaxi 2012 júl. 30. - 17:18:15 10/10
(574/691)
Nekem viszont fogsz hiányozni.
1/10
offtopic
kõmacska 2012 júl. 30. - 16:30:01 1/10
(573/691)
Én Bayer Zsoltról írtam, de te onnan RÁM tereled a szót, ugyan miért? Bayer Zsoltról volt szó, róla írtam le a véleményemet, de te nem arra válaszolsz, amit írtam, hanem RÓLAM írsz. Neked kell védekezned ellenem? Talán te vagy a téma? Én írtam rólad? Nem véletlenül fordítva? Mit írtam rólad, mivel vádoltalak? Hiszen te írsz rólam, tegnap is rólam írtál. Mit írtam rólad? Mivel vádoltalak? Te formálsz rólam véleményt, te írsz arról, hogy mit nem kéne csinálnom (nem kéne beszélnem az Igérõl).
Írd le, mivel vádoltalak, hogy tudjak róla, mert nem emlékszem, hogy valaha is, bármivel is vádoltalak volna. Ha azt érzed, vádollak, nem lehet, hogy csak a saját szíved vádol? Mivel vádoltalak? Mivel?
A Szentírás ismerete - nahát, pontosan te írtad levélben, hogy nem ismered annyira a Bibliát - ezt nem én írtam neked (hiszen honnan tudnám), hanem te nekem. És most azzal jössz, hogy azért nem kell ismerni a Bibliát, mert az ördög is ismeri??? Mi van? A Biblia tán az ördögnek íródott? Te azért nem akarsz "írástudó" lenni, mert az Ige ismerete nem feltétele az üdvösségnek? Tudod, mit mondott Jézus? Azt mondta: Az az ÖRÖK ÉLET, hogy ISMERJENEK Téged és akit te elküldtél, a Jézus Krisztust. Honnan ismerheted meg az Atyát és Jézust, ha nem az Igébõl? Honnan máshonnan? Ki vagy mi mutatja be neked Istent, ha nem az Ige? Sõt - nemcsak más, hanem jobb, tisztább, igazabb forrás vajon létezik-e Isten ismeretére, mint az Ige? Miféle más, sõt jobb forrást kellene keresnünk ehhez? Amikor a gazdaggal és Lázárral példálózott Jézus, akkor is azt mondta: az sem gyõzi meg az embereket, ha egy halott feltámad! OLVASSÁK Mózest és a prófétákat, AZ meggyõzi õket!

"Viszont jobban tisztelem a Bibliát annál, hogy azt mások fejére olvassam, azzal a magam igazáért hadakozzak, vagy hogy minderre másnak felületet adjak, úgyhogy ebbõl a ringbõl ezennel kiszállok."
Tehát, csakhogy ezt értelmezzem - szerinted van egy ring, ahol mi ketten az Igével hadakozunk, én a te fejedre olvasom, vele a MAGAM igazáért hadakozok, és te ebbõl kiszállsz. Csakhogy az Ige Istent igazolja, és nem embereket! Ugyanis Róla szól, Róla tesz tanúbizonyságot, nem? Ha az Ige engem igazolna, akkor én lennék az Isten - de nem vagyok az. Miért gondolod, hogy az Ige arra való, hogy azzal valaki ÖNMAGÁT igazolja? Tán Isten lehet valaki? Az Ige senkit sem tud igazolni - maximum MEGIGAZÍTANI, de az nagyon más!
És kiszállsz? De mégis mibõl? Ez a ring vajon nem csak a képzeletedben létezik? Én nem tudok róla, hogy ringben állnánk, pláne azt nem, hogy egymással szemben! De ha kiszállsz ebbõl a ringbõl, rendben, a te dolgod, nekem nem fogsz hiányozni abból a ringbõl, amirõl nem is tudtam....
10/10
offtopic
BicskaMaxi 2012 júl. 30. - 13:20:55 10/10 Előzmény Járulékos veszteség
(572/691)
Köszi a figyelmeztetést. Ezek után jobban figyelek rá.