Téma: Mátrix

offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 21. - 15:09:12
(607/827)
??
10/10
offtopic
könnycseppek 2011 jún. 21. - 15:08:34 10/10
(606/827)
Jahhh, aztán már nem is látszik, hogy llahagyma hozzászólására reagáltam.
Meg a másik is eltûnt, mire válaszoltam...
:-)

De talán így már a Mátrixról is beszélhetünk...;-)
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 21. - 15:08:20
(605/827)
én nem. Nem lenne szívem hozzá. a legjobb poénokat is ki kéne törölnöm.
10/10
offtopic
könnycseppek 2011 jún. 21. - 15:05:44 10/10
(604/827)
:-)
Ha a válasz is érdekel, MOST, ezek után egy határozott nagy nemet mondok; azért ez már túlzás, amit mûvel...
Mondjuk ilyet még nem láttam, úgyhogy végülis, ha másra nem is, erre jó volt.:-)

...és mindez pont az egyik legkedvencebb filmemnél!:-S
(na, nem mintha lenne bármi jelentõsége;-))
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 jún. 21. - 15:04:00 10/10
(603/827)
Így van. Szívesen lennék moderátor én is ;)) :D
offtopic
moderator1 2011 jún. 21. - 15:03:37
(602/827)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a személyeskedést kerüljétek.

köszönettel:
A moderátor
10/10
offtopic
könnycseppek 2011 jún. 21. - 14:47:45 10/10
(601/827)
Most már ezért tuti moderálhatnak:

"7. A moderátorok indoklás nélkül törölhetnek hozzászólást (és az arra érkezett válaszokat), törölhetnek témát vagy módosíthatják a topic címét, ha:
11. törölt hozzászólást idéz vagy ismétel,"
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 21. - 14:45:32
(600/827)
lassan elgondolkodhatsz a következõ nickneven. :D
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 21. - 14:44:22
(599/827)
Eddig 3:2 re vezet a Modi. Kivi vagyok a végére. :D
10/10
offtopic
könnycseppek 2011 jún. 21. - 14:40:24 10/10 Előzmény Mr.Niceguy
(598/827)
Vettem észre.:-) Bírtam is némely beszólásodat.;-)
A moderátorok szerint viszont egyértelmûen gáz volt, mert kitakarítottak, mondjuk nem is baj, köszönet érte.:-)
10/10
offtopic
könnycseppek 2011 jún. 21. - 14:33:23 10/10
(597/827)
Nagyon bírom, hogy a Chuck-írók is imádják ezt a filmet, többször is utalnak rá.:-)
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 21. - 14:00:01
(596/827)
Igen, említettem a Merovingi házaspárt.
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 19. - 01:15:20
(595/827)
Hehe. Amúgy, amilyen idõpontosak írtál: abból a ’11. 11. 11. elég ütõs. Remélem, csak egymás közti dáridózással ünneplik, másokat kihagynak ebbõl az örömbõl.
10/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 jún. 18. - 15:38:33 10/10
(594/827)
Cypher, mint lázadó? Sokkal inkább individualista.
A trilógia lényege a döntés szabadságának hangsúlyozása, nem egy világ "stabilitása". Csak a harmadik részbõl két példa: amikor az utolsó harcban Smith megkérdezi Neotól, hogy miért nem adja fel, ez a válasz: "mert így döntöttem.". A másik pedig, amikor a végén az orákulum beszél az építésszel, akkor szóba kerül, hogy mi lesz a többiekkel.
Amit a nemekrõl írsz, szép öngól. Pl azt írod, hogy az orákulum nem ember, hanem egy program(amivel nincs is gáz), és a kanalas jelenetben is õ szerepel csak más alakban, utána meg azt hangsúlyozod, hogy mennyire fontos, hogy kedves, nõi alakot öltött. Az pedig baromság, hogy a pedagógusok többsége nõ lenne, felsõ tagozatban, középiskolában és az egyetemen is minimum 50%-ban férfi tanáraim voltak/vannak.
rihanna? lady gaga? Mindkettõ mondvacsinált "botrányhõs", akárcsak marilyn manson. Teljesen mindegy, hogy milyen eszközzel, de a címlapon akarnak lenni.
Amit a kapcsolatokról írsz, arra csak annyit mondanék, gépektõl miért várnád el, hogy emberi tulajdonságokkal rendelkezzenek...
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 jún. 18. - 13:49:57 10/10
(593/827)
:D Nem csodálom XD
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 18. - 13:38:39
(592/827)
egyszer elolvastam , h mit írt még a passio topikban. 4 órás pihenéssel tudtam csak regenerálódni.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 jún. 18. - 12:45:27 10/10
(591/827)
Szerintem tök felesleges ennyit írnod, biztos vagyok benne, hogy senki nem olvassa el az regényed:D
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 18. - 12:13:54
(590/827)
klasszul idõzítettél: ma 11:01
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 18. - 11:01:13
(589/827)
Leírom, ami hirtelen még eszembe jutott a film kapcsán, és ami szerintem érdekesebb, mint a számok.
A film egyik tanulsága (sok egyéb más mellett) az, hogy bemutatja, miképp lehet stabillá, fenntarthatóvá tenni egy elnyomó rendszert. Hiszen a trilógia, végül is, a Mátrix stabillá válásával fejezõdött be. Tehát: a belsõ lázadók nagy részét (akik egyedül, magányosan lázadnak) elintézik a rendszerhû lojálisok (erre példa Cypher magányos bukása). Akik képesek valamiféle közösségbe tömörülni, és együttesen ellenállni, azok sokkal fontosabbnak tartják egymást, azaz a már kialakult közösséget, mint akiket még nem ismernek. Ezért elegendõ a közösséget állandó fenyegetettségben tartani, így az erejüket a védekezésre összpontosítják, és felhagynak a rendszer szétrombolásával. Egyébként fölösleges õket elpusztítani, sõt hazug módon még támogatni is jó õket, mert hasznosítható az erejük: alkalomadtán rá lehet uszítani õket a túlságosan megerõsödött belsõ ellenzékre. A filmben a belsõ és a külsõ ellenzék feje kinyírja egymást és minden oké – az elnyomó rendszer egyszerre megszabadult a belsõ és külsõ problémájától, és jó idõre stabilizálódott. Egy következõ válsághelyzetben a sztori megismételhetõ.

Ami szerintem még nagyon érdekes a filmben, az a két nem viszonya. Mármint sok dolog érdekes, de ez is.
Például az irányítás miatt. Ki az, aki a filmben irányít? Úgy tûnik, hogy a legügyesebben az Orákulum keveri a kártyákat, õ képes másokat az orruknál fogva vezetni. Õ vezényli a lázadókat, és azok vakon bíznak benne, holott a célja éppenséggel a Mátrix stabilizálása, kiegyensúlyozása.
Neo az elején egy lányt kezd követni, aki elvezeti Trinityhez – aztán Trinityt követi – aki elviszi Morpheushoz, aki meg az Orákulum utasításait, tervét követi. A Merovingi azt mondja: "azért jöttek, mert valaki küldte magukat, és engedelmeskedtek neki" (mármint az Orákulumnak). Az Orákulum nem egyenesen, õszintén, vagy erõvel éri el a célját, hanem kerülõvel, manipulációval, simulékony mosollyal, cukorkával, sütivel...az õ hajlékonyságát tanulja el Neo, azzal gyõz az erõbõl, izomból, face-to-face támadó Smith ellen.
Abban a bizonyos kanalas jelenetben nyilvánvaló, hogy a kisfiú is az Orákulum (hiszen az Orákulum egy program, nem ember). Amit a kisfiú mond, az az Orákulum tanítása.
A manipuláció általában véve valamiféle nõies harcmodor. Úgy képes irányítani, leuralni a férfit, hogy az észre sem veszi. Kicsit olyan ez, mint a kígyó vs. bika. A kígyónak nem kell erõsnek lenni ahhoz, hogy gyõzzön.
Azért jutott ez eszembe, mert nézelõdtem azon a honlapon, ahol a Mátrix elemzése is megtalálható. És a srác olyan fantasztikus víziókat írt le, hogy szerinte a jövõben ki akarják irtani a nõket. (A Mátrixban sem születnek az emberek, hanem "termesztik" õket; a mátrix egyik jelentése anyaméh). És ennek egy elõzetes lépése szerinte az, hogy most is a nõk elférfiasítása folyik. (A feminizmusnak összesen ennyi lett az eredménye – és ez sajnos igaz. Ráadásul a nõk nagyon sok hatalmi, lelkivezetõi pozícióban vannak, a pedagógusok szinte kizárólag nõk. A gyerekeket szinte csak nõk avatják be a világ titkaiba, õk a "guruk", a "szellemi mesterek". És ez nem jó. Tehát a nõk ott vannak, ahol a férfiaknak kéne lenni – ahol pedig a nõknek kéne lenni, onnan hiányoznak. Például aki anya nélkül nõ fel, az lélektelenné válik. Az antiszociális zavarban szenvedõknek nincs lelkiismeretfurdalásuk. Egyszóval, a srác szerint mindennek a lényege, hogy kivesszen a világból a "nõi minõség".

Ez elsõ hallásra talán marhaságnak tûnik (a Mátrixban is voltak nõk), de van ebben az elméletben egy érdekesség – mégpedig az, hogy egyszer már volt példa arra a kísérletre, hogy az egyik nemet kiirtsák. Akkor nem a nõket, hanem a férfiakat akarták kipusztítani. Ehhez hozzá kell tenni, hogy a mai okkultizmus gyökerei visszanyúlnak Egyiptomba. Onnan származik például Atlantisz legendája is, ami máig alaptanítás az okkultizmusban. Namost: amikor a héberek egyiptomi fogságban voltak, az egyiptomi papok kitalálták, hogy minden héber fiúcsecsemõt meg kell ölni; a sztori folytatása közismert (Mózes története). Akkor azt gondolták az egyiptomi mágusok, hogy a férfiaktól kell tartani. Csakhogy a nõk ezt a tervet felülírták, és épp a fáraó lánya hiúsította meg a leginkább. Önfejûek és/vagy furfangosak voltak. Nem szerveztek nyílt ellenállást, nem harcoltak és nem öldököltek, mégis az történt, amit õk akartak és kész.
A nõk ereje abban rejlik, hogy mivel õk maguk nem erõszakkal harcolnak, ezért nem is esnek hasra tõle. Más eszközeik vannak, amik ellen a férfiak védtelenek. Képesek lelkeket ölni vagy akár eleveníteni – anélkül, hogy ehhez fizikai erõt használnának. A nõk veszélyesek és nehezen irányíthatók (hacsak nincsenek a feminizmussal elhülyítve). Tulajdonképpen nem csodálnám, ha valakik tényleg azt találták volna ki, hogy a nõket kell kiiktatni ahhoz, hogy könnyen irányítható embermasszát kapjanak.
Amíg ma a felszínen minél erõsebben nyomják a MÁSSÁG tiszteletét, a mélyben egyre erõsebb a homogenizálás. Még a joghurt is homogenizált; de ami fontos: egyre jobban eltûnik a kultúrák, civilizációk közti különbség. Az országhatárok egyre súlytalanabbak, az emberek egyformává válnak. Ezzel "megoldódnak a politikai problémák". De az emberi élet legmélyebb, legfontosabb és legsúlyosabb konfliktusai a nemiséghez köthetõk; a civilizációs vagy politikai egyenlõsítés nem érinti az élet legfontosabb, legmélyebb területét.
Úgyhogy, ha feltesszük, hogy valóban homogenizált embermasszát akarnak létrehozni valami gonosz cél érdekében, akkor tényleg logikus lépés a nemek közti különbségek eltörlése, valójában a két nem megszüntetése. Ehhez például jó lépés a nõk egyre ördögibbként való ábrázolása. (A nõk "elsárkányosodnak"). Ez éppenséggel nem valami nagy újdonság, a történelem során szívósan tartotta magát az a nézet, hogy a nõk a férfiak megrontói, az ördög cimborái. Ádámot Éva rontotta meg, Enkidut egy nõ rontotta meg stb. Ezért a nõket le kell igázni és elnyomásban kell tartani, mert veszélyesek. Ez a szívós nézet a 19. sz-ra átfordult abba, hogy a nõk tiszta, ártatlan, angyalszerû teremtmények, a férfiak megmentõi, és ha megromlanak, annak jórészt a férfiak az okai. Például Anyegin kárhozott lélekké válik, miután visszautasítja Tatjanát; Raszkolnyikov lelkét Szonja menti meg; Nanáról pedig kijelenti Zola, hogy "bûne a koré, mely szülte õt". Ebbõl a "megmentõ, védangyal" pozícióból a 20. sz-i emancipáció viharos gyorsasággal letaszította a nõket. És tényleg elég érdekes megfigyelni, hogy a nyíltan bafometiánussá vált amerikai popzenészek milyen üzeneteket közvetítenek a nõkrõl.
A kis buzi Jared Leto videójában a nõ egyenesen az ördöggel azonosul, nemcsak gonosz és pusztító, hanem az ábrázolása összecsúszik a fej nélküli ördög képével: http://www.youtube.com/watch?v=3RLwuDQSkDI
Rihannánál a nõ gyilkos: http://www.youtube.com/watch?v=sEhy-RXkNo0
Beyonce az egyedülálló nõrõl énekel: http://www.youtube.com/watch?v=4m1EFMoRFvY
Gagánál a nõ pusztít, a férfiak buzulnak: http://www.youtube.com/watch?v=niqrrmev4mA
Ezen három énekes sátánista kötõdéseirõl:
http://tommiekiddy.com/2010/05/25/rihannas-rockstar-101-symbols-illuminati-explanation/
http://tommiekiddy.com/2010/06/24/i-knew-lady-gagas-illuminati-illuminati-dreams/

Ezzel kapcsolatban az is érdekes, hogy magában a filmben milyen kapcsolatokat látunk a Mátrixon belül és azon kívül. A Mátrixon belül jórészt egyedülálló karakterek vannak. A Merovingi házas, de a pár nem kötõdik egymáshoz. Talán csak a Váróban látunk egy indiai házaspárt. Az Építész és az Orákulum együttmûködik – de csak szövetségesek, egyébként semmi közük egymáshoz. A Mátrixon kívüli emberi világ azonban a párkapcsolatok kialakítására törekszik.
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 15. - 12:57:39
(588/827)
Amúgy emlékeztetlek, hogy téged érdekelt eddig is a 101 jelentése, és most is te jössz a számokkal. Aki ebbe belemerül, az mindenhol számokba és jelekbe fog ütközni. Itt például eléggé kihangsúlyozták a 666-ot. Nyilván nem véletlenül: õket is lenyûgözik a misztikus számok.