Téma: Megasztár

offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 18:46:15
(1103/1363)
Amúgy milyen csatorna ez a videóban? Mert sosem hallottam róla.
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 18:45:35
(1102/1363)
Köszi.:) Megnéztem, és úgy gondolom, Zoli azért mondott két ilyen bõdületes marhaságot, mert sarokba szorították. A fejlõdési íven értsd: a csatorna jobban tudja az ízlése (bár nincs is neki) szerint formálni Attilát, mint Balázst. Azt meg, hogy beleszólhat a végsõ sorrendbe, azért volt kénytelen mondani, mert kapott volna a fejére, ha nem ezt mondja. Ha a sok bamba elõre tudja, hogy Attilának esélye sincs a végsõ döntõre, akkor nem is szavaznak rá, és kevesebb lé folyik be.
Mindent összevetve nagyon cslaódott vagyok Zoli miatt. Amikor Tímeát kiejtette, még reménykedtem, hogy ez csak pillanatnyi elmezavar, de sajnos be kell látom, hogy ez tartós személyiségbeli torzulás. Na, megint eggyel kevesebb ember, akire felnézhet az ember lánya...
jem 2012 máj. 20. - 18:27:50
(1101/1363)
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 18:25:06
(1100/1363)
Hát ez így félig-meddig csak tippelés, kombinálás. Ezt már olvastam itt korábban is.
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 18:24:09
(1099/1363)
Hol lehet rálelni erre az interjúra? A Coolon volt a CSISZ-ben?
whitedoor41 2012 máj. 20. - 17:47:17
(1098/1363)
Most visszanéztem mit mondott Bereczki abban az interjúban és teli van hülyeséggel. Talán az egyik legnagyobb ez volt: "Az Attilának még van fejlõdési íve, azért nem tudom megmondani neked, hogy milyen döntõ lesz.
Tehát ha ilyen ütemben halad tovább, akkor még az is lehet, hogy beleszól a végsõ sorrendbe is."
whitedoor41 2012 máj. 20. - 17:36:22
(1097/1363)
Az egyértelmû, hogy Mester Attilára, Mariann pedig Balázsra tette le a voksát, mint ahogy az is több mint valószínû, hogy Bocskor (v. Bochkor) is Attilára szavazott. Vele volt közös produkciója ill. a mûsor folyamán az is kiderült, hogy jól összehaverkodtak, együtt jártak a fellegekben, Andika fõztjét ette meg miegymás. ;)
Bereczki pedig közvetlen az adás után adott interjút arról, mért Talán Attilát találták jobbnak.
Csakis így kerülhetett ki Attila gyõztesként, azt kizártnak tartom, hogy Mariann Balázs ellen szavazott.
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 17:02:24
(1096/1363)
Te honnan tudod, ki hogyan szavazott a zsûribõl aznap? Mert ha van valami hiteles forrásod, megköszönném, ha megosztanád velünk is, mert én nagyon kíváncsi lennék rá.
Akosh 2012 máj. 20. - 16:58:05 Előzmény olahmiki1959
(1095/1363)
"Szerintem - túlzás persze, amit mondok, - egy ilyen kijelentés után a mûsort irányító vezérlõterembõl egy szerkesztõnek és egy producernek le kellett volna jönnie a stúdióba, és diszkréten Mester Tomihoz hajolva, ki kellett volna vezetniük a mûsorból ... Amikor Falusi Mariann tizenötször elmondta Attilának, hogy bizony a hangja bizonyos fekvésekben még mindig hamis, hamis, hamis, akkor nem érzett némi lelkiismeretfurdalást? Hiszen õ is alaposan benne volt abban, hogy Attila idáig juthatott..."

Kivezetni azt a valószínûleg 2-3 zsûritagot kellett volna, aki Balázzsal szemben Attilát juttatta tovább. Mariann ellene volt, neki e tekintetben nem kell szégyenkeznie. S ha jól emlékezem Bereczki is megérdemelte volna ugyanezt, amikor Bozonttal szemben kiejtette Kullai Tímeát. Nálam akkor már elvágta magát.
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 16:53:51
(1094/1363)
Ott a pont!:D
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 16:45:39
(1093/1363)
Azért a félreértések elkerülése végett szólok, hogy nem Mester Tamás írta az általam idézett mondatokat, hanem egy rajongója.
tompika74 2012 máj. 20. - 15:21:02 Előzmény Ezüstliliom
(1092/1363)
Ez a beszólás Mester Tomitól tényleg kemény volt. Már az mindent elárul, hogy úgy érezte, magyarázkodnia kell a múlt heti döntése miatt. És még hozzátette, hogy a Talán Attilában van valami, amit nem lehet tanulni. Nem tudja meghatározni, hogy mi az, de ott van.
Mûsor végén vártam is, hogy az Attilát juttatják tovább, de úgy látszik, hogy az Attila elvesztette azt a bizonyos valamit, amit nem lehet tanulni (de elveszíteni igen :) )
És ezt a szégyent! A szakmai zsûri most szakmaian döntött... Rossz zsûri, csúnya zsûri, fuj! :)
A Bereczki Zoli meg a döntésnél azt mondta, hogy az Andrea is és az Attila is alulteljesített önmagához képest. Ezt kikérem magamnak az Attila nevében! Az Andrea alulteljesített, az igaz. De az Attila hozta a szokott formáját, hamis volt, mint mindig. (Az elsõ számában jobb volt, mint általában, a másodikban irtó hamis, így átlagban a szokásost nyújtotta.)
A közös számban jó volt hallgatni - Attila egy hang nem sok, annyit nem talált el, utána Gigi pengeélesen beletalált a c,d,e,f-be :)
Eddig a búcsúdalt mindig a kiesõ kezdte énekelni. Most az Attilát kihagyták ebbõl a feladatból. Fogalmam sincs, hogy miért, de nagyon hálás vagyok érte :)
olahmiki1959 2012 máj. 20. - 10:52:13
(1091/1363)
Az zseniális volt! Egész Amerika, meg az egész világ dobott egy hátast attól a jelenettõl, és joggal! Nem véletlen, hogy a mai napig idõnként bejátsszák valahol, már eléggé elhasznált, fekete-fehér felvételen, de a varázsa, a bája, a kislányos, mégis hihetetlenül erotikus kisugárzása a mai napig megmaradt, és átjön.
1/10
pneklara 2012 máj. 20. - 07:55:49 1/10
(1090/1363)
Talán egy jelenetre emlékszem, mikor a kisugárzás feledtette a hangot: mikor Marilyn Monroe kisasszony cérnavékony hangocskáján felköszöntötte Mr Presidentet:)))
1/10
pneklara 2012 máj. 20. - 07:53:06 1/10
(1089/1363)
Meg kell nézni, hogy kik szavaztak. Már régen sejtem, hogy az ilyen mûsorok szavazótábora nem a zenére figyel, hanem a külsõségekre: ruhára, frizurára,cipóre, kiegészítõkre, grimaszokra, mozgásra. Az ilyeneket nem is érdekli a Hang, a dallam, a szöveg.
olahmiki1959 2012 máj. 20. - 04:05:01
(1088/1363)
Könyörgöm, emberek! A kisugárzás akkor érvényes, akkor lehet rá hivatkozni, akkor játszik szerepet valakinek a megítélésében, ha LÁTOM az illetõt!
Ha rádióban hallgatom, vagy elfordítom a fejem a tv képernyõrõl, akkor nem marad más, csak a hang! És akkor semmiféle szerepe nincs az illetõ "kisugárzásának", színpadi mozgásának, esetleges megnyerõ egyéniségének.
Hihetetlen, hogy ma Magyarországon, profi, hivatásos, a szakmában hosszú éveket eltöltött zenészek ilyen ostobaságokat mondjanak, sorozatosan. És hogy egy énekesnél a legfontosabb dolgot, a hangi adottságokat, a hang tisztaságát, mélységét, átütõ erejét másodlagos fontosságúnak tekintsék, ugyanakkor felnagyítva a jelentõségét valamiféle meghatározhatatlan kisugárzásnak, színpadi jelenlétnek, amelyet lényegesebbnek tartanak...
Talán Attila kisugárzásától én nem vagyok elájulva, nekem mindig "az jött le", hogy egy vékony szõke gyerek, nagyon rossz artikulációjú, sokszor érthetetlen motyogású szövegmondással, rengeteg hamis hanggal, erõlködõ, eltorzult arckifejezéssel nyüszít a színpadon.
Ha ez a sugárzó egyéniség ismérve, akkor gratulálok! Ennél Farkas Jenser Balázs is sokkal jobb volt, de ha kimegyek Budapest valamelyik forgalmasabb pontjára délután ötkor, akkor minden második szembejövõ srác legalább így fog énekelni, de néhányan biztosan jobban.
"Magyarország legjobb férfihangja 2012-ben."
Ízlelgessük ezt a mondatot, próbáljunk vele megbarátkozni, és ne magunkra haragudjunk, hogyha esetleg nem sikerül...
Ezüstliliom 2012 máj. 20. - 02:34:56
(1087/1363)
Ilyen véleményre akadtam Mester Tamás honlapjának fórumán:

"Számomra úgy tûnt, tegnap estére teljesen szétesett a mûsor, az egyetlen stabil pont éppen Tomi volt. Mindenki más elfáradt, beleértve a versenyzõket, mûsorvezetõket, stábot, zsûritagokat. Tamás volt az egyetlen, aki pont olyan volt, mint az elõzõ adásokban, vagy mint ha bárhol összefut vele az ember és alkalma nyílik egy kis beszélgetésre.

Atti most nem volt feltûnõen gyengébb, mint a két lány, igaz még mindig jobban énekelnek, de a teljesítményük nem volt "fényévekre" összességében.

Az meg, hogy Attila és nem Balázs jutott tovább múlthéten? Hozhatunk értékítéletet, de a nézõk (kicsi, de mégis) többsége is rá szavazott, sõt, tulajdonképpen már itt is elfogadta, hogy nem az énekteljesítmény, hanem a kisugárzás alapján kellene dönteni:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=304628082918147&set=a.304627559584866.62600.130317767015847&type=3&theater "

Nagy önuralmamba került, hogy le ne hülyézzem õkelmét. Van ezeknek fülük???
Ezüstliliom 2012 máj. 19. - 22:58:29 Előzmény olahmiki1959
(1086/1363)
Teljes egyetértésem. Ez különösen tetszett: "Gigi hozta a megszokott színvonalat, néha érezhetõ volt, hogy mint a versenylovat a zsoké, alig tudta visszafogni magát, hogy ne hajlítgassa szét az összes dalt, de nagyjából meg tudta állni.":)
Ezüstliliom 2012 máj. 19. - 22:52:55 Előzmény Ezüstliliom
(1085/1363)
Háááá! Moderátori bravúr! Kivették az indulatszavaimat, de meghagyták a hozzászólás többi részét.:D Gratula! Pedig - megjegyzem - jogos volt, amit írtam...
olahmiki1959 2012 máj. 19. - 21:46:22
(1084/1363)
Volt néhány emlékezetes pillanata a mûsornak, az biztos.
Az is jó volt, amikor bejelentették, hogy következik Havasi Balázs, a világ leggyorsabb kezû zongoramûvésze!
Na, mondom, akkor végre látunk egy jó kis virtuóz produkciót, a srác keze alatt biztosan füstölni fog a zongora. Erre a dobossal együtt, egy jó monoton, dinamikus, de ugyanazt a zenei motívumot ötvenszer eljátszott, mindenfajta rögtönzés nélküli, ki kell mondjam, halálosan unalmas zeneszámot hallottunk. Virtuozitásnak még csak a nyomát sem lehetett felfedezni a produkcióban.
Ami nem lett volna baj, hiszen egy jó zenei produkciónak nem feltétlenül szükséges része a virtuóz, briliáns hangszerkezelés, de akkor viszont ne jelentsék be, nyomatékosan kihangsúlyozva, hogy az illetõ a világ leggyorsabb kezû zongoramûvésze!
A korrektség kedvéért meg kell jegyeznem, hogy rákerestem a neten Havasi Balázsra, valóban elvégezte a Zeneakadémiát, tehát tud zongorázni, akkor viszont nem értem ezt a f*st,(bocs), amit játszott. A dobos legalább kitett magáért.
Hihetetlen, hogy mennyi baki, melléfogás, szánalmas, megmosolyogtató, vagy éppen felháborító dolog történik ebben a mûsorban sorozatosan! Mintha nyálfolyós idióták gyülekezete lenne az egész társaság!
Na! Miután vettem egy nagy levegõt, meg két kicsit, néhány gondolat a mûsorról. Apróságok, nüanszok.
Kapcsolás. Az egyik bevásárlóközpontban hatalmas tömeg, kb. 30 ember üvöltött, mint a sakál, egy szót nem lehetett érteni a mûsorvezetõk egymásnak kiabált szövegébõl, de mindenki úgy tett, mintha óriási, mindent elsöprõ hangulat lenne a helyszínen.
A tömegben ott volt Bozont, aki így biztatta a barátját, Talán Attilát, megpróbálva túlüvölteni a hangzavart:
Szevasz Attila! Drukkolunk neked! Csók a szívedre! - kis szünet - meg mindenedre!
Tessék? Hogy volt ez? Mondjam azt az elcsépelt frázist, hogy no comment?...
Más. Ahogy Ezüstliliom írta, Mester Tamás azzal indokolta meg Talán Attila múlt heti továbbjuttatását, hogy "nem akartunk túl szakmaiak lenni"!
Szerintem - túlzás persze, amit mondok, - egy ilyen kijelentés után a mûsort irányító vezérlõterembõl egy szerkesztõnek és egy producernek le kellett volna jönnie a stúdióba, és diszkréten Mester Tomihoz hajolva, ki kellett volna vezetniük a mûsorból, egyben azonnal kizárni õt a zsûribõl, mint aki bebizonyította a feladatra való teljes alkalmatlanságát, és aki mellesleg a tv csatornát is a végletekig lejáratta ezzel a kijelentésével.
"Természetesen" semmi ilyen nem történt, a stúdió mennyezete sem szakadt le. Szerencsére... Kár lett volna a közönségért...
Viszont történt egy örvendetes dolog. Végre, valahára, imáink meghallgatásra találtak, hiszen Talán Attila kiesett, és nem került be az utolsó kettõbe. (Azt már nem mondom el, mert unalmas, hogy sokkal hamarabb kellett volna.) Azt hiszem, azt a világbotrányt már a zsûri sem merte felvállalni, hogy õt juttassák tovább.
Amikor Falusi Mariann tizenötször elmondta Attilának, hogy bizony a hangja bizonyos fekvésekben még mindig hamis, hamis, hamis, akkor nem érzett némi lelkiismeretfurdalást? Hiszen õ is alaposan benne volt abban, hogy Attila idáig juthatott...
Szakos Andrea elõtt le a kalappal, erején felül teljesített, és Falusi Mariann megint mondott egy emlékezeteset, amit Ezüstliliom is észrevett, mármint, hogy nyugodtan erõltesse csak a hangját, ne fogja vissza magát! Ilyet nem mondhat egy profi énekes a másiknak!
Gigi hozta a megszokott színvonalat, néha érezhetõ volt, hogy mint a versenylovat a zsoké, alig tudta visszafogni magát, hogy ne hajlítgassa szét az összes dalt, de nagyjából meg tudta állni.
Az "Oh, Happy Day" címû klasszikus gospelt végre valaki úgy énekelte el, ahogy azt kell, bár a szám elején egy kissé mélyebb, vastagabb, teltebb hang azért jól jött volna.
Még egy utolsó gondolat.
Amikor a búcsúdalt énekelték a kiesett Talán Attila tiszteletére, és Caramel is ott volt, akkor én szégyelltem el magam, ugyanis Caramel amint elkezdett énekelni, olyan súly, mélység, telt hang, olyan elsöprõ tehetség jelent meg a színpadon, amihez képest Attila - (2012 legjobb férfi hangja, Jézusom!) - még tanítvány sem nagyon lehetne.
Mindegy, túl vagyunk rajta, remélem, a jövõ héten papírforma eredmény születik, különösebb izgalmak és meglepetések nélkül, és akkor elfelejthetjük ezt a több héten keresztül tartó kínlódást, a nyögvenyelõs, rossz döntésekkel teli, dilettáns mûsort.