Téma: Megasztár

offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 14. - 23:35:25
(1003/1363)
Köszi. Mint már tucatszor írtam, ha nem muszáj, nem nyitnék meg minden linket, mert az én gépemmel az - kis túlzással - fél óra. Ezért megköszönném, ha a link mellé írnátok is valamit arról, mi az.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 máj. 14. - 23:27:22
(1002/1363)
Király L. Norbi. Ez a video címe is.
2/10
dantonb 2012 máj. 14. - 23:23:40 2/10
(1001/1363)
Szirota Dzsenifer nekem gyanus,szerintem az akövér ember aki állítólag a papája kissé olyan benyomást tesz rám hogy mostanában az adósoktól nem kamatot kér, hanem szavazatot a leánykájára ,amikor azok megkapják a segélyt.
Apropos kár hogy már rég ment a dallas c. sorozat,mert akkoriban pl rengeteg Krisztofer nevû gyerek lett az "úri világban".
Ezüstliliom 2012 máj. 14. - 23:12:21
(1000/1363)
Szabad a link mellé a nevét is, ha megkérlek?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 máj. 14. - 22:22:43 Előzmény olahmiki1959
(999/1363)
Õ dobogós lett abban abban a "tehetségkutatóban" melyben Szirota Jennifer már az elején kiesett!
http://www.youtube.com/watch?v=gjAd2Vq8TC8&feature=related
Ezek után min csodálkozunk? :)
Ezüstliliom 2012 máj. 14. - 22:16:00 Előzmény olahmiki1959
(998/1363)
Igen, a kérdés jogos.
olahmiki1959 2012 máj. 14. - 15:45:45
(997/1363)
Erre csak annyit tehetek, hogy hátralépek két lépést, felteszem a kezem, és azt mondom, hogy megadom magam. Nem akartam megbántani senkit, le is írtam, de ha ennek ellenére ez mégis úgy jött át, akkor felejtsük el az egészet.
George Michaelt egyébként én is imádom, egy nagyon jó zeneszerzõnek, és rendkívül érzelemgazdag énekesnek tartom, mellesleg pedig egy kifejezetten jóképû fickó. Számomra is meglepetés volt, amikor kiderültek róla dolgok, hiszen ezzel a külsõvel minden ujjára tíz nõt is kaphatna, de ez más kérdés.
Tegyük félre a "melegség" problematikáját, ezek szerint nem volt szerencsés belekevernem a mondanivalómba. Ettõl függetlenül, az a véleményem megmaradt, hogy emberek személyiségétõl teljesen idegen magatartást, elõadásmódot nem szerencsés ráerõltetni senkire.
A Megasztár srácaival kapcsolatban pedig ez sorozatosan megtörtént, illetve megtörténik.
Tegnap a Frizbit nem láttam teljesen elölrõl, mert sokkal korábban kezdték, mint kellett volna, de azt láttam, hogy Talán Attila beszélgetett Hajdúval, és elmondta neki, hogy Bozonttal együtt laknak egy lakásban, és annak idején együtt is jelentkeztek a Megasztárba, be is kerültek mindketten.
Nekem meg az jutott eszembe, hogy két, a legnagyobb jóindulattal is csak közepes tehetségûnek nevezhetõ srác, hogyhogy bekerült egy olyan versenybe, ahol több ezer fiatal indult, akik közül több százan, de legalábbis több tucatnyian biztosan sokkal jobban énekeltek mint õk, és azok nem jutottak tovább?
Ez az igazi kérdés.
Ezüstliliom 2012 máj. 14. - 12:51:27
(996/1363)
:DDD

Hidd el, elolvastam többször is, most is.;) Minden mással egyet is értettem, csak ezzel a részével nem, mert ezt az én érzékenységem nem viselte jól. Példákat hoztál meleg énekesekre is. Nekem ez már túlzás volt. Bocs!:) Ráadásul rendben van a tomjonesos hasonlat/párhuzam, õ tényleg egy durva, tenyeres-talpas macsó, de George Michael úgy volt szexi pasi, hogy mindenki bekajálta, talán én legfõképp. A mai napig döbbentem állok a dolog elõtt, hisz nekem õ most is a legszexisebb énekes és pont. Lehet, velem van a baj.:D :(
olahmiki1959 2012 máj. 14. - 04:42:03
(995/1363)
Lili, ne hülyéskedj! Ha te nem érted meg, amit írok, akkor valamit nagyon elszúrtam.
Olvasd el még egyszer, figyelmesen az írásomat, (nem fogod, mert hosszú), én senkit nem bántottam benne, annyi eszem még van, hogy ilyen hibát ne kövessek el.
Mindössze annyit írtam, hogy a legnagyobb hiba, ha valakire a személyiségétõl teljesen idegen magatartást, viselkedést akarnak ráerõltetni, valamiféle üzleti, vagy más megfontolásból.
Az egymástól eltérõ identitások, testalkatok, személyiségek klasszikus példájaként említettem Benji, és Tom Jones esetét, ami az énekes srác segítõjének abszolút tévedését, szakmai dilettantizmusát árulta el.
A színházaknál szoktak használni egy olyan kifejezést, hogy szereposztási tévedés. Erre az esetre az tökéletesen ráillett.
Egyébként én heteró vagyok, mégsem vagyok durvalelkû, remélem, ez kiderült az eddigi írásaimból. Ha nem, akkor két eset lehetséges, tiéd a választás felelõssége: vagy szétverem a lakást, vagy leülök a sarokba, és elmorzsolok a szemem sarkában egy könnycseppet.
Hát hová jutott ez a világ, ha már egy Ezüstliliom sem érti meg az ember lelkének a finom rezdüléseit?...
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 14. - 01:27:17
(994/1363)
Azért ne tegyünk egyenlõség jelet a finom lelkû, lányos külsejû és a meleg irányultság közé! Csak a durva lelkû és robusztus alkatú pasik lehetnek heterók?
2/10
Pepe87 2012 máj. 13. - 20:32:11 2/10
(993/1363)
sanszos, hogy bereczki is attila mellett döntött:
http://www.pixter.hu/video?id=35372
teardrops 2012 máj. 13. - 20:07:53
(992/1363)
Az adást követõen a háttérmûsorban Mariann elmondta, hogy Bocsival õk nem voltak mérvadó helyzetben, mert úgyis a duettpartnereiket mondták volna, így Mester döntött (Bereczki neve nem került szóba).
Szerintem rosszul.
Nagyon.

Eddig is ímmel-ámmal néztem (éljen a felvétel, mert így 1 óra alatt le lehet tudni), de így még annyira sem érdekel...
zgabor121 2012 máj. 13. - 19:59:32 Előzmény Semprini
(991/1363)
Reméljük, hogy vmelyik lány nyer majd. Amúgy nem lepõdnék meg, ha Talán lesz a gyõztes.
tompika74 2012 máj. 13. - 19:46:03
(990/1363)
Próbáltam kisakkozni, ki ki mellett voksolt a zsûriben.
Falusi Mariann nagy Balázs drukker volt, szerintem õ rá szavazott.
Bochkor viszont mindig Attilát favorizálta.
A nagy kérdés a két maradék zsûritag.
Bereczki Zoli majd minden adásban elmondta, hogy Attila hamis.
Mester Tomi ??? 1. eset - õ is Attilát választotta. Ebben az esetben Tomi nem százas. 2. eset - ha õ a Balázst választotta, akkor megint a Bereczki Zoli szúrta el a választást. Láttuk már, hogy ért hozzá.
Vagy úgy is felfoghatjuk, hogy ha a Mariann úgy szavazott, ahogy gondoltam, akkor a Zoli, Tomi, Bocsi trió a hunyó.
Kár, hogy nem nyilvánosan kell kimondaniuk a favoritjuk nevét, mert akkor legalább biztosan tudnánk, hogy ki a nem normál a zsûriben :)
De el tudom képzelni azt, amit alattam írt valaki, hogy a több SMS szavazattal rendelkezõt juttatják tovább.
mulao 2012 máj. 13. - 17:54:08
(989/1363)
Szerintem a zsûri direkt ejtette ki Balit, mert Ati sokkal gyengébb, így biztosabb, hogy a két lány között dõl el, hogy ki nyer. De lehet hülyeséget mondtam.
3/10
Semprini 2012 máj. 13. - 17:49:50 3/10
(988/1363)
"nem egy tehetségkutató,hanem szimpla termék eladás,ahol nem a legtehetségesebbet,hanem a legjobban eladható terméket keresik."
Ez sajnos így van. DE nem tudom elképzelni, hogy Talán Attila CD-je annyival kapósabb lenne majd mondjuk a Gigiénél, hogy ezért õt kelljen ennyire igazságtalanul favorizálni és indokolatlanul elõtérbe nyomni. Teljes nonszensz az is, hogy idáig eljutott, hiszen még ebben a rendkívül gyatra mezõnyben is voltak nála ezerszer jobbak - és nem csak a 12-ben, hanem a korábbi kiesõk közt is! (Nem kezdem sorolni)...
-csengõzoli-- 2012 máj. 13. - 17:45:57
(987/1363)
Értem mire célzol és lehet ez is szempont a zsûrinél,de még valószínûbbnek tartom,hogy egyszerûen megmondják nekik,hogy a két kiesésre álló versenyzõ közül ki kapott kevesebb szavazatot és azt kell kiejteniük.
A tévének az a lényeg,hogy akire a legtöbben szavaznak az maradjon bent,mert abból van a bevétele most is,késõbb is.
Hiába hõbörgünk a színvonalon ez valójában nem egy tehetségkutató,hanem szimpla termék eladás,ahol nem a legtehetségesebbet,hanem a legjobban eladható terméket keresik.
Szimpla marketing, hétrõl hétre tesztelik,hogy ki az akinek a legnagyobb pénzt áldozni is hajlandó rajongótábora van, õ kell,hogy legyen a megasztár, késõbb az õ nevével fémjelzett koncerteken lesznek a legtöbben az õ lemezébõl lehet majd eladni a legtöbbet.
Hogy a tehetségnek ehhez semmi köze, azt jól mutatják az eddigi nyertesek vagy olyan elõadók,mint SP, aki a maga nulla énekhangjával évek óta az egyik legsikeresebb elõadó.
Ne legyenek kétségeid, ha a végén kiderül,hogy GIGI-re akár 1-el is kevesebb szavazat érkezik,mint Talán Attilára (amire származása miatt van esély), a zsûri szépen megfogalmazza majd,hogy miért Giginek kell kiesnie.
olahmiki1959 2012 máj. 13. - 17:13:57 Előzmény -csengõzoli--
(986/1363)
Nekem meg az ugrik be folyton, - és most próbálok úgy fogalmazni, hogy érthetõ is legyen, de ne bántsak meg senkit, - hogy nem értem a zsûri átgondolatlan döntéseit, abban az értelemben, hogy ha ilyen testalkatú, habitusú, egyéniségû srácokat választanak ki és juttatnak tovább a sok ezer jelentkezõ közül, és utána teljesen más, tõlük idegen elõadásmódot akarnak rájuk erõltetni, miért csodálkoznak azon, hogy a végeredmény siralmas lesz?
Fogalmazok egyértelmûbben.
Szerintem Benjire, és Talán Attilára nem mondhatjuk azt, hogy "hidegek" lennének. Sõt, ellenkezõleg. Két érzelem gazdag, melegszívû srácról beszélünk. A többiek között is volt néhány gyanús ember, de õk ezt le sem tagadhatnák.
Ezért kamu minden olyan erõlködés, amikor ezeket a fiúkat nagy csajozóknak, macsóknak és egyebeknek akarják beállítani, talán azért, hogy a látszat fenntartásával a szavazó tinilányok sms-ei biztosítottak legyenek. Hiszen, ha kiderülne az igazság, rengeteg szavazatot veszítenének, és rajtuk keresztül a tv is.
Ezeknek a srácoknak az identitásával önmagában még semmi baj nem lenne, hiszen Freddy Mercuryt, vagy George Michaelt sem bántja és bántotta senki a magánélete miatt, sõt, mindenki imádja õket, olyan csodálatos elõadók.
A baj az, hogy alapjában finom lelkû, lányos külsejû és természetû fiúkból mindenáron kemény rockereket akarnak faragni, az pedig nem sikerül, mert nem sikerülhet.
Nevetséges volt például, amikor Benji elénekelte annak a Tom Jonesnak a számát, aki világéletében egy nagydarab, rusztikus, a nõket nagykanállal evõ, élõ tesztoszteron bomba volt, egy igazi macsó, Benji pedig egy feminin, szolíd, lányos arcú fiú, aki a színpadon megpróbált megfelelni a rá erõltetett szerepnek, nem sok sikerrel.
Talán Attila ugyanez, pepitában.
A zsûri pedig állandóan, és a kudarcokból nem tanulva, újból és újból a rockos hangzást, a színpad lebontását, a felszabadultan üvöltõ énekstílust erõlteti, és várja el azoktól a versenyzõktõl, akiktõl ez a lehetõ legtávolabb áll.
Ennek fényében válik talán érthetõvé az a néhány felháborító, korábbi döntés, amikor a zsûri két produkció közül azt juttatta tovább, amelyik egyértelmûen rosszabb volt. Mester és Bereczki ezekben az esetekben mintha nem is nagyon akarta volna leplezni magánemberi szimpátiáját ezek iránt a fiúk iránt. Amivel megint csak nincs semmi baj, csak ha ez már a szakmai döntés rovására megy, és tehetséges embereket üt el a továbbjutástól, - lásd Kullai Tímea esete, - az már viszont megengedhetetlen.
Talán Attila, mint "Az év férfiénekese", vagy pláne, mint "Az év hangja"?
"Óh, irgalom atyja, ne hagyj el!" (Még Arany János halhatatlan sora sem képes kifejezni azt az érzést, ami most hatalmasodott el rajtam).
Akosh 2012 máj. 13. - 16:49:24
(985/1363)
Magam is így gondolom amit leírtál.
Kullai Tímeának valószínûleg azért kellett mennie, mert túl magas. Igaz, hogy hangilag bármelyik versenyzõt leénekli a színpadról, véleményem szerint Szakos Andit is. Ha Tímea normális számokat kap és további lehetõséget a tehetsége bizonyítására, talán még most is itt van. Andi nagyon igyekszik, amit nagyon tudok értékelni, de amihez neki meg kell dolgozni azt Radics Gigi kisujjából kirázza.
A fiúk borzalmas gyengék voltak, Balázs is rettenetes gyengén szerepelt néha, viszont az Ákos dalban szuper volt.
Bízzunk benne, hogy szombat éjfélkor a két lány marad már csak a fináléra.
-csengõzoli-- 2012 máj. 13. - 14:15:40 Előzmény olahmiki1959
(984/1363)
Talán Attiláról nekem mindig az ugrik be, hogy vajon mit szólhat hozzá egy igazi rocker...
Magam elé képzelem,ahogy egy Deák Bill féle figura leül sörrel kezében a doboz elé,hogy most megnézi az év hangját (vicc) a Tv2-n, aki ráadásul egy rocker!
Indul talán Attila száma, emberünk felpattintja a sört kortyol egyet és szépen lassan leereszti a kezét a szája elõl, anélkül,hogy azt becsukná, marad az o-alak...
A tv-ben pedig ott az ünnepelt "rocker", egy vasággyal együtt 50 kilós, 160centis, melírozott hajú, robbantott csirke frizurás szerencsétlen, testhez simuló farmerben és próbál valamit kiénekelni a torkán, inkább kevesebb,mint több sikerrel.
Kizártnak tartom,hogy egy böffentésen kívül más pozitív reakciót váltana ki a fellépése.
Mester Tamást meg nem is értem.
"ha azt nézzük,hogy ki az aki zeneileg elõrébb van,akkor az egyértelmûen Balázs" és mégis kiejtik..., mert Attila meg "picit sztár alkat" :D