Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

Min-Rin 2018 márc. 14. - 12:14:40 Előzmény polgar.zoltan
(53/593)
Nem, a dolgot fordítva értettem, nem úgy, ahogy te! Ha küldök egy privát üzenetet, a CÍMZETT számára lesz látható a küldő - jelen esetben az én - email címem. Természetesen ez fordítva is érvényes lesz, amint a címzett küld nekem üzenetet, és nemcsak akkor, ha emailben válaszol, hanem akkor is, ha olyan módon válaszol, hogy új üzenetet indít a portról, mert nálam nemcsak a nickje, hanem az email címe is látható lesz.

Elképzelhető hogy figyelmetlen vagyok, de nem jöttem rá hogy a frissítés nyomán hol a bánatban látható a megtekintések száma. :(
Kislolek 2018 márc. 14. - 12:07:55
(52/593)
Miért kell a nick név alatt az értékelés pontszámnak mindig megjelennie?
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 12:01:43 Előzmény Min-Rin
(51/593)
Szia!

Akkor most teszteljük le együtt, kérlek, írj nekem egy privát üzenetet, és mondd el, hogy mi az email címem, amire küldted a privát üzeneted.

Inkább a megtekintések száma irreleváns, ha rátenyerelsz a frissités gombra, akkor egy kettő hozzászólós topikról is el tudod mondani, hogy már több ezren megnézték, míg a hozzászólások számából egyértelműen lehet következtetni, hogy az egy kisebb, vagy nagyobb topik. :)

Kislolek 2018 márc. 14. - 11:56:08 Előzmény polgar.zoltan
(50/593)
Olvastam, köszönöm..
Min-Rin 2018 márc. 14. - 11:52:48 Előzmény polgar.zoltan
(49/593)
Sajnos azt kell mondanom, hogy a válaszod nem helytálló! Az imént kipróbáltuk, és az elküldött privát üzenetben a címzettnél látszik az email cím! Szó sincs róla, hogy csupán akkor válik láthatóvá, ha az érkezett üzenetre választ írunk.

Várható-e, hogy a közeli vagy távoli jövőben az egyes topikoknál a használat szempontjából irreleváns hozzászólások száma mellett vagy helyett a megtekintések száma is látható lesz?

Van-e lehetőség hogy a hsz-hoz csatolt kép ne a hsz végén, funkcióját vesztve, hanem a korábbi módon, vagyis felül jelenjen meg?
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 11:28:47 Előzmény napraforgó
(48/593)
A moderátorok nem, de feljegyezzük, mint ötlet :)
napraforgó 2018 márc. 14. - 11:19:47 Előzmény napraforgó
(47/593)
hopp - harmincan
napraforgó 2018 márc. 14. - 11:18:50
(46/593)
Még egy kérdés: látja azt a programjuk, illetve a moderátoruk, hogy egy-egy személyre sok tiltás gombot nyomtak? mert ez egyfajta jelzés lehet az összeférhetetlenek beazonosítására...
Addig, amíg csak ketten vannak rosszban és kölcsönösen kinyomogatják, kitiltják egymást, addig oké, még tán a vitájuk is megszűnik ily módon. De ha már huszan, harmincat letiltottak egy személyt, akkor tán meg kéne nézni, mi a gond vele.
napraforgó 2018 márc. 14. - 11:10:52 Előzmény polgar.zoltan
(45/593)
Világos. Már megijedtem, hogy egy-egy személyes fórumot, illetve topicot kell kreálni az embernek, ahol csak a neki tetsző hozzászólásokat és felhasználókat látja. De ha marad a moderáció és az összeférhetetleneket eltávolítják, az oké.
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 11:05:52
(44/593)
Továbbra is lesz moderáció, ugyan úgy, mint eddig. Ha valaki személyeskedik, vagy zavar másokat, akkor ugyan úgy moderálva lesznek a kommentjei, és kitiltásra kerül a felhasználó a forumról, ha huzamosabb ideig csinálja. Viszont azért, mert egy-két ember néha összekapnak valami apróságon, még nem tilthatunk ki mindenkit.
napraforgó 2018 márc. 14. - 11:01:59 Előzmény polgar.zoltan
(43/593)
Hát ennek nem sok értelme van. Másokat zavarhat az illető? Mások olvashatják, hogy engem, vagy bárkit mocskol valaki?
A gazt tövestől kell kitépni, nem csak egy-egy levélkét eltávolítani.
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 10:59:21 Előzmény napraforgó
(42/593)
A tiltás csak egyénre szól, azaz ha Önt zavarja egy kommentelő, kitilja, és onnantól Ön (és csak Ön) nem látja a kommentjeit. A moderátoroknak erre nincs rálátásuk. És attól, högy Ön letilt valakit, még nem biztos, hogy a fórumból is ki lesz rakva bármikor.
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 10:56:38
(41/593)
Üdv,
A +1-ezést a nem túl távoli jövőben tervezzük bevezetni. A tiltás működik, de mint mindenben, itt is előfordulhatnak még hibák.
napraforgó 2018 márc. 14. - 10:51:26 Előzmény polgar.zoltan
(40/593)
Köszönöm válaszát, habár nem nyugtatott meg teljes mértékben. Hogy az ön szemléletes példájánál maradjak, eddig volt egy kulcsom, amivel azt az egy ajtót lehetett kinyitni, ahová be akartam menni. Most van egy kulcsom, amivel több ajtót is nyithatok - habár engem egyáltalán nem érdekel, hogy azok mögött mit találok. Persze, lehet mondani, hogy na bumm, legfeljebb nem használom máshová. Ez rendben is van, de azért mégis volt egy komoly macera, amíg ez a dolog megvalósult és végre visszatérhettem a megszokott ajtómhoz, a fórumra.
De hagyjuk ezt most,mivel már amúgy sem aktuális, inkább csak legyen tanulság a jövőre nézve, amikor újabb változtatásokat, " fejlesztéseket" akarnak eszközölni, hogy így ne. Egy informatikusnak talán egyszerű volt, de egy laikusnak nem.
Lehet, hogy a mai gyerekek már okos telefonnal, meg tablettel a kezükben jönnek világra, de van előttük még pár generáció, akik nemcsak nézni akarnak bambán, hanem ők is szeretnék hallatni a hangjukat. Ne nehezítsék meg nekünk ezt, ha lehet.

Látom, hogy megjelent a tiltás gomb, örülnék, ha a működéséről tájékoztatna. meddig lehet egy adott személy, vagy hozzászólás letiltását kérni? 3 napig, vagy jövő ilyenkor is? Egyáltalán, csak a problémás hsz-t törlik, vagy magát a nick-et is? Lesz-e ideiglenes letiltás, vagy rögtön kirúgják a renitenst?
Valaki - moderátor ellenőrzi azt, hogy ki kicsodát és miért is akar letiltani?
Korábban ott volt baloldalt a fórumszabályzat, mit nem lehet, hogy nem lehet. Pl.politizálni, személyeskedni, mocskolódni. Oké, én még emlékszem rá, de honnan fogják ezt tudni az újonnan regisztráltak? vagy azok, akik rendre elfelejtik...
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 10:45:20 Előzmény Kislolek
(39/593)
Kérlek, olvasd el a ma 10 órakor írt hozzászólásomat, ami úgy kezdődik hogy "Ez nagyon fontos: NEM adjuk ki senki email címét"
Kislolek 2018 márc. 14. - 10:38:48
(38/593)
« ‹ 1 2 3 › »
Kislolek
március 14. 10:37:39
Itt nick névvel szerepel mindenki. Ha írok bárkinek egy privát üzit- megtettem- küldtem magamnak- e-mailban!!!!!! érkezik meg!!! Nem emlékszem, hogy hozzájárultam volna a nevemmel kombinált e-mail címem kiadásához! Kérem ezt ne tegyék! Akkor mire való a nick név?
Én 1 fórumon szoktam írni, de eddig lehetett látni a fórum látogatottságát, nézettségét. Az egyik leglátogatottabb hely volt. Pár év alatt 1.3 millió olvasó- bár nem tudom a friss adatot, mert ritkán nézem.
Jó dolog volt.
Szinte az összes hasznos- megkedvelt funkciót elvették, egyedül a hozzászólásokat hagyták meg.
Az a köv. lépés?
10 éve fórumozok napi szinten. De azt álmodtam, nem kell nekem itt bosszankodnom, át lehet ezt a beszélgetést vinni olyan helyre, ami jó nekünk!
Vagy is ha így marad, akkor semmi baj, nem csak a port van a világon!
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 10:26:47
(37/593)
A közeljövőben a következőkön fogunk dolgozni:
- off-topic (újra) bevezetése
- a saját hozzászólások visszakeresésének lehetősége, illetve az azokra adott válaszok könyebb elérése
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 09:59:37 Előzmény bori4
(36/593)
Ez nagyon fontos: NEM adjuk ki senki email címét, a privát üzenetküldés úgy működik, mint a legtöbb modern helyen: az egyik felhasználó ír a másiknak egy üzenetet a PORT.hu-n, egy űrlapon keresztül, és az a másik felhasználó email fiókjában landol. Csak akkor tudja meg a küldő fél a másik email címét, ha a másik felhasználó válaszol az email-re, és onnantól ők emaileznek, ami pedig már ismert.
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 09:56:25 Előzmény napraforgó
(35/593)
Kicsit sok lett itt a dolog, de megpróbálok mindenre válaszolni :)

A regisztrációval kapcsolatban (bár offtopic): Az indapass egy közös beléptetési rendszer, olyan, mint amikor adnak egy kulcsot, amivel több ajtót is ki lehet nyitni (a kulcs az indapass belépés, a több ajtó pedig az index fórum, port.hu, indavideo, blog.hu, és a rengeteg többi termékünk). A regisztrációját az átállásnál senkinek nem töröltük, mindenki email címét, és jelszavát átmigráltuk (másoltuk) az indapass.hu-ra, azaz a nagy átállás után mindenkinek csak be kellett lépnie a jobb felső sarokban, vagy az indapass.hu-n a korábban regisztrált email címével, és jelszavával. Az indapass használatához nem kell sem googlere, sem facebookra, sem indavideora regisztrálni.
Ha valakinek továbbra is problémája van a regisztrációval, vagy bejelentkezéssel, szívesen segítünk a hibajelentes@port.hu-n, de hetente több százan regisztrálnak (szerencsére), szóval annyira nem lehet lehetetlen.
szookedorina 2018 márc. 14. - 09:27:44 Előzmény szookedorina
(34/593)
A piacon van a legtöbb idős ember!
Jelenleg mind Tajvanban, mind Kínában a mandarint tanítják az általános iskolákban.
Olyan mint a Forma 1 tesztpálya Monaco-ban.
Aki akar végig megy rajta, aki nem akar az nem.