Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

csabaga 2018 márc. 14. - 17:54:56
(73/593)
Korábban láthattam,ha egy hozzászólásomra válaszoltak.

Erre mikor lesz újra lehetőség?
Bionika 2018 márc. 14. - 17:34:10 Előzmény polgar.zoltan
(72/593)
Egyébként korábban kérdeztem, hogy "meg lehet-e oldani, hogy valaki összes hozzászólását megnézni egy fórumon?" Vagy már meg lehet nézni? Válasz(vagy már más is kérdezte ezt?)
Bionika 2018 márc. 14. - 17:26:36 Előzmény Kislolek
(71/593)
Ugye?!
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 14:54:09 Előzmény idõjós1010
(70/593)
Egyelőre sehol, dolgozunk a megoldáson.
idõjós1010 2018 márc. 14. - 14:25:42
(69/593)
Korábban a fórum témáktól balra helyezkedett el egy néhány tételes lista, a legfrissebb válaszokról, melyek egyes hozzászólásaimra érkeztek. Így azonnal tudtam, ha valaki hozzászólt akár másnap, akár egy évvel később az én egyik témában beküldött soraimhoz. Most hol találom ezt a funkciót meg ?
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 14:07:51
(68/593)
Igen, jól.
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 13:44:43 Előzmény vino-et-veritas
(67/593)
A privát üzenettel kapcsolatban elinditottunk másik szálon egy megbeszélést, és ha jogilag zöld utat kapunk, találunk olyan megoldást, ami mindenkinek megfelelő lesz.
A tiltási lehetőség már éles, ha valaki nem akarja, nem használja :)
Minden új fejlesztésnél vannak apró kellemetlenségek, nagyon nehéz minden felhasználónak kedvezni. Fejleszteni, modernizálni pedig kell. Én azért olvasom két napja ezt a topikot, hogy minimálisra szorítsuk a kellemetlenségeket, de úgyis lesz mindig olyan felhasználó, akinek nem tetszik.
vino-et-veritas 2018 márc. 14. - 13:35:42 Előzmény polgar.zoltan
(66/593)
A privát üzenetküldés marginális probléma, mint olvastuk lejjebb, de azért - egyelőre - van ilyen opció.
A fórumozónak írt e-mail-üzenet nem jelzi, hogy "honnan jött"?
Mert van egy nick-név, ami bárhonnan, bárkié lehet. Sokan talán törlik is a levelet, mert nem ismerik fel...
Nem lehetne jelezni, hogy "port.hu fórum" vagy valami hasonlót feltüntetni a küldőnél?
A "régi rendszerben" a port.hu "küldte" a levelet...
Ez a "letiltásosdi" is tök jó lesz, mert mindenki nyom majd mindenkire, akár bosszúból is, jó magyar szokás szerint, főleg, ha nem csak "szemtől-szembe" megy esetleg a dolog.

(Megjegyzendő, hogy az eddigi - nem statisztikailag elemzett - hozzászólások alapján, azért inkább a "nem tetszik" vezet egyelőre a megítélésben, bármilyen "modern", meg "csilivili" az új felület...)
bori4 2018 márc. 14. - 13:32:25 Előzmény polgar.zoltan
(65/593)
Köszönöm a megértést... :)
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 13:26:31 Előzmény bori4
(64/593)
Hétfő - kedd magasságában megcsináljuk (az illetékes kolléga szabadságon van) :)
bori4 2018 márc. 14. - 13:01:40
(63/593)
Szeretném Min-Rin javaslatát támogatni - azaz a hsz. melletti képelhelyezés visszaállítását. A kép nekünk az adott hozzászólás szerves része, van hogy vetítünk egy-egy filmet, sorozatot és a képen látható felirat szövegét folytatjuk saját gondolatainkkal.... Nem tudom, aki még ilyen közös játékban nem vett részt, mint a "vetítés" annak érhetően mondtam-e el a lényeget.... :)
napraforgó 2018 márc. 14. - 12:58:12 Előzmény Min-Rin
(62/593)
Egyetértek veled, miért baj, ha valaki többször megtekint egy topikot? Igaz, hogy a szám növekszik, de egyéb előnnyel nem jár a dolog.
Ritkán írok privát üzeneteket, de a kulturált formát akkor is megőrzöm. De ha már a nyilvános fóromon is csak felhasználónévvel irogatunk, miért kellene a privátban közölni a nevem, vagy az e-mail címem? Ez függjön inkább tőlem, ne a fejlesztő szándékától.
Felesleges e-mail címeket meg nem akarok gyártani, még akkor sem, ha ez a fejlesztőnek könnyebbség lenne.
---------
Amúgy valaki ma már célzott rá, hogy biztosan sokba került ez az új projekt. Mennyibe is? A felét sem tudja, mint a régi.
Na persze, ezt nem tőled kérdem, hanem attól, akire tartozik.
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 12:54:40
(61/593)
Utánanéztem a számoknak. Napi átlag 4 üzenet keletkezett a teljes fórumban privát üzenet formájában az elmúlt egy évben. Idén összesen 70 felhasználó használta ezt a funkciót. Szerintem van ennél fontosabb fejlesztés is a fórumban. A blog.hu-nál pont ugyan az a formátum van, mint itt. Az index fórumnál is az email címre lehet közvetlenül küldeni (ezt persze le is lehet tiltani ott).

Viszont továbbra is aggályos jogilag az egész privát üzenet küldés a régi formájában.

Kérem, ezt a témát egyelőre zárjuk le.
Min-Rin 2018 márc. 14. - 12:43:41 Előzmény polgar.zoltan
(60/593)
Hogy a végén kezdjem, a megtekintések számáról írva a manipulálás lehetősége nem jutott eszembe, de van benne igazság. Ennek ellenére nem hinném hogy hosszú távon lenne fórumozóknak kedve nyolcvanszor frissíteni a statisztika javítására. Ennyire nem unhatja magát senki, amúgy értelmetlen is, hiszen a nagyobb nézettség nem jár kitüntetéssel vagy jutalom fagyival.

A teljes bizalom és a rosszindulatú, sértő üzenet közötti átmenet gyakorta előfordul: amikor a fórum névetelenségén nem akar az üzenetküldő túllépni. Én például aránylag ritkán írok másnak gyalázkodó privát üzenetet, de a más hangvételű üzenetek esetében sem feltétlenül akarom tudatni a címzettel az email címemet. A másik email cím használata nem rossz gondolot, köszönöm.
Azt azonban látom, hogy a port ilyen módon igyekszik hárítani a felelősséget.

polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 12:42:17 Előzmény napraforgó
(59/593)
A megtekintések számának kivételével most is tudja mindezt a rendszer. A megtekintések számáról a kettővel korábbi hozzászólásomban írtam. Ha a topik listában (https://port.hu/forum) a "téma", vagy a "hozzászólások" feliratra kattint, sorba rendezheti a topikokat.
napraforgó 2018 márc. 14. - 12:40:55 Előzmény polgar.zoltan
(58/593)
Ajajj, akkor nemcsak százfelé kell regisztrálni, hogy a "kulcsommal különböző ajtókat nyitogassak", hanem még e-mail címeket is kell gyártanom, csak azért, hogy a valódi ne legyen látható az üzenet címzettjének???? Jujj, de vicces.
bori4 2018 márc. 14. - 12:40:06 Előzmény polgar.zoltan
(57/593)
NEM így van, látszik az e-mail cím!!! A valódi nevemet sem kívánom az itteni esetleges vitapartnereimmel úgy általában megosztani.
Kérem, ezt azonnal korrigálják!!!!
napraforgó 2018 márc. 14. - 12:35:42
(56/593)
A korábbi fórum tudta azt, hogy adott topchoz hány hsz. volt, hány megtekintés volt, ez sokakat érdekelt, engem is. Lehetett a topikokat rendezni betűrendbe, a hsz-ek száma szerint, és aszerint, hogy melyik volt a legújabb hozzászólás. Most csak ezt a legutóbbit tudja. Olyan bonyolult lenne megtartani a korábbi lehetőségeket? Ha egy elavult rendszer is tudta....
polgar.zoltan 2018 márc. 14. - 12:27:14 Előzmény Min-Rin
(55/593)
Jaa! értelek :)
Ezt az információt (hogy az email címed látható lesz a másik számára) hamarosan kiírjuk oda az üzenetküldő űrlap alá, hogy mindenkinek tiszta legyen, hogy mi fog történni.

Megadhatsz a port.hu profilodnál másik email címet is, amit olvasol, nem muszáj a teljesen privát címedet megadni, ha nem akarod, hogy azt bárki megismerje, csak figyelni kell rá, hogy valós email címet adj meg.

Egyébként - szerintem - ha valakinek privát üzenetet akarok küldeni, akkor megbízok az illetőben annyira, hogy kiadjam a saját email címemet, viszont ha pl személyeskedni akarok, vagy szidalmazni az illetőt, biztosan nem akarnám, hogy meg tudja az email címem.

Azt, hogy teljesen zárt üzenetküldési rendszer legyen a jogi problémák, illetve a kapacitás hiánya miatt ejtettük. Ha valaki olyat ír a másiknak, ami jogszabályba / törvénybe ütközik, az elsősorban nekünk probléma, nekünk jelzik a felhasználók, hogy valami történt, és ha nem cselekszünk azonnal, mi kapjuk az ügyvédi felszólítást is.

A megtekintések számára:
Arra próbáltam célozni, hogy azért nem hoztuk át a megtekintéseket, és azért nincs itt ez a lehetőség, mert nagyon könnyű volt befolyásolni, azaz nem volt releváns.
Min-Rin 2018 márc. 14. - 12:23:25
(54/593)
Nincs különösebb jelentősége, de a topikok listájában kissé viccesen néz ki, hogy előző üzenetemmel valószínűleg némi időutazásban volt részem, mert 12:40-kor küldtem, holott még most is csak 12:23 van. :)