Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

idõjós1010 2018 márc. 20. - 19:49:35 Előzmény csabaga
(133/593)
Egyetértek. valami nem attól lesz szerethető, hogy két évente megújul, hanem attól, hogy utánozhatatlanul kényelmes funkciók érhetők el, és minden jól a megszokott helyén marad.
napraforgó 2018 márc. 20. - 15:50:39 Előzmény polgar.zoltan
(132/593)
Nem arra gondoltam, hogy a korábbi kommentjei mind törlődjenek, hanem arra, hogy a jövőben ne írkálhasson "törölt felhasználó" néven. Ha törölte magát, hát hess, tűnjön el. Sajnos úgyis visszajönnek új felhasználónéven.
A régi hsz-ek közül csak a mocskolódóakat kellene kiirtani.
Bár lenne annyi moderátor, aki oda tudna figyelni erre.
polgar.zoltan 2018 márc. 20. - 14:43:00
(131/593)
A trollokkal kapcsolatban:
Nem tudunk mit kezdeni a trollokkal hosszútávon, erre nincs bevett szokás sajnos. Az IP cím alapján már régen nem lehet senkit letíltani, mert pl egy munkahelyen 200-an is használhatják ugyan azt az IP címet. Ezek a felhasználók könnyedén regisztrálnak új email címmel új felhasználókat, és írogatnak, nem tudjuk őket kivédeni (gondoljatok csak bele, mennyire egyszerű egy freemail-es címet létrehozni, és aztán ide regisztrálni, 3 perc az egész.)
polgar.zoltan 2018 márc. 20. - 14:41:35 Előzmény napraforgó
(130/593)
A "Törölt felhasználó" nem egy önálló személy, hanem egy korábbi felhasználó, aki törölte magát. Gondolkodunk azon a megoldáson, hogy a felhasználó törlévével törlődjenek a kommentjei is, de ez sok komment és/vagy topik folyamát rontaná.

Most töröltem a törölt felhasználók kommentjeit.
polgar.zoltan 2018 márc. 20. - 14:28:49
(129/593)
Sziasztok!

Elnézést, hogy eltűntem, a hosszúhétvége, tudjátok :)

Apró változások:
- a kép balra rendeződik a kommentben
- a maximum oldalszám 100-ra lett növelve (ennél többet sajnos nem lehet, mert a sebesség rovására menne)
- a kommentek szélessége növelve +100 pixellel, igy most pixelre pontosan ugyan annyi hely van a kommenteknek, mint az előző rendszerben volt.
Diana Spencer 2018 márc. 20. - 14:21:17
(128/593)
Óriási változásokat tapasztaltam itt. A hozzászólásaimat megnyitva azt látom, hogy kilistázza amelyik témában írtam, bármilyen régen volt is. De azt nem látni, reagált-e rá valaki. Ahhoz mindegyiket meg kell nyitnom.
Ebben várható-e változtatás, és ha igen, mikor? Mert pont ez a lényege egy fórumnak.
Régen a dátumon kívül sorszámozva voltak a hozzászólások. Most ezt sem látom.
Eltűnt a fórumtagok hozzászólásainak megtekintési lehetősége is. Miért?
bori4 2018 márc. 20. - 11:33:04
(127/593)
Ha beállítom 50-re a lapon feljövő hsz-ek számát, miért nem marad úgy???? Szeretném ha nem kellene minden új frissítés után állítgatni....
Esetleg nagy feladat lenne, a válasz gombra megjelenne az a hsz. amire válaszolok?
napraforgó 2018 márc. 20. - 09:19:18 Előzmény polgar.zoltan
(126/593)
Kedves P.Zoltán! Nagyon hiányolom mostanában a válaszait. Ha nem is minden hozzászólásra, de időnként reagálhatna.
Most pl.miért nem próbálja eltüntetni ezt a mocskolódó hozzászólót, de legalább a nevénél a Tiltás gombot visszaállítani? Gondolom, hogy legtöbben letiltanánk egyből.
napraforgó 2018 márc. 20. - 08:35:12
(125/593)
Kérdezném, hogy a Tiltás gomb miért nincs feltüntetve, miért nem működik pont a mocskolódó, szemétkedő Törölt felhasználó néven ügyködő trollnál, na meg a hozzá hasonlóknál?
Meg tudják hekkelni a felületet?

A reisztrációnál nem ellenőrzik, hogy ugyanarról a helyről valaki már a huszadik nickkel jelentkezik be? Vagy ezek a szemetek mindig új e-mail címet is kerálnak az új felhasználónévhez?
Oh jajj 2018 márc. 20. - 08:10:50
(124/593)
Egy dolgot nem értek még: a fasznak ide fórum? Ott az indexes szemétdomb, ezt a förtelmet is az inda alkalmazottak "fejlesztették"(vissza) ha jól sejtem, oda átmigrálni az egészet, itt meg csak linket hagyni, ami oda mutat, oszt jónapot!
Na igen, az ottani moderáció sikerrel elérte, hogy az értelmes emberek elhagyják azt a fórumot is, ami maradt, az csak a szar és néhány trolletetést hobbiként kezelő hülye. :(
napraforgó 2018 márc. 20. - 03:58:23 Előzmény micike_MSc
(123/593)
Minden észrevételeddel egyet tudok érten
Ez a fórum sokat jelentett nekünk, akik sok éve hűségesen itt osztották meg a véleményüket másokkal. Én 10 éve regisztráltam.és felhasználónév szerint ismertem néhány okos, értelmes embert.
Az újak, a fiatalok lehet, hogy sokfelé regelnek és sokfelé elpöttyintik a véleményüket, aztán ők maguk sem törődnek vele, hogy arra kinek mi a reagálása. De itt odafigyeltünk egymásra, fontos volt, hogy ki osztja a véleményünket, kinek vannak ellenérvei, stb. Értékes véleménycserék folytak. Most meg úgy érzem, hogy ez egy olyan hely, ahol ugyan elmondhatos a véleményed, de 1-2 oldallal később már a kutyát sem érdekel, miket írkálsz. Visszakeresni nem lehet, a beszélgetéseket nem találod meg, stb., vagyis a lehetőség is hiányzik.

Számomra a fejlesztés azt jelenti,hogy többet kapok, mint eddig, hogy gyorsabb lesz., áttekinthetőbb, stb. Na de itt ebből a világon semmi nem valósult meg. A lehetőségek leszűkültek, nehezebben kereshetők vissza - ide-oda kell katintgatni oldalak között, ráadásul még a felület is nehezebben olvasható.

Nem alarok durva lenni, de ezért a szar munkáért valaki, valakik nyilván sok pénzt kaptak... A melójuk meg számomra csak annyi volt, hogy megszüntettek eddig jól működő lehetőségeket.
micike_MSc 2018 márc. 20. - 01:53:48
(122/593)
A még aktív(abb) oldalak legutolsó adatait március 7-én jegyeztem fel („hozzászólások/ megtekintve”):
* A Silla királyság ékköve: 275.659 / 9.767.346
* A királyi ház titkai: 121.773 / 7.733.050
* Dél-Korea – Egy ország…: 9.047 / 2.176.135
* Lee Jun Ki: 116.796 / 1.820.930
* Kim Nam-gil: 82.583 / 1.723.739
* Hyun-joong Kim: 115.064 / 1.682.933
* So Ji Sub: 8.246 / 390.999
* Bae Yong Jun: 3.084 / 185.333
* Won Joo: 9.694 / 127.669
* Rain: 3.144 / 48.342
* Yeon Woo-jin: 777 / 11.513
* Song Seung-heon: 868 / 6.215
(Kép: 2018. január 13-14. Bal oldalon még látszik a korábbi hsz-re érkezett válaszok egy része)
[Egyébként a Személyeket sorba rendezve jelenleg hiányzik a Kim Nam-gil topik a 3. helyről, pedig 82.583 kommentje van - csak éppen nem aktív az oldal névadójának linkje (nincs a személyekhez sorolva?)]

Most már csak az érdekelne, hogy visszakaphatnánk-e valamiféle számlálót?!

Talán minden fontos kínomat leírtam.
Ennyit talán nem is ér ez az egész Port, amennyit most foglalkoztam vele, de mit tegyek, ha az elmúlt évek során hozzánőtt a szívemhez? Nincs kedvem más oldalra regisztrálni csak azért, hogy néha kiírjam magamból a gondolataimat. :(
Remélem, sikerül valamit visszahozni a régi Port előnyeiből… bár úgy tűnik még tart a hosszú hétvége…

Jó éjt, szép álmokat, kellemes napot! :)
micike_MSc 2018 márc. 20. - 01:39:01
(121/593)
Aztán külön kedvencem… a megtekintések, kattintások száma, ami szintén eltüntetésre került, mondván, „azt lehetett manipulálni”. Hogy ez kinek volt érdeke, ha egyáltalán, ebből kinek származott előnye, ha egyáltalán… fogalmam sincs, de a kollektív büntetést ki nem állhatom.
Minden valamirevaló netes oldalnak van számlálója, mert ha nincsenek is kommentek, akkor is látszik legalább, hogy valakit érdekelnek az ott található infók.
De persze itt is magamból/magunkból indulok ki: a Koreás-topikok megtekintése a legmagasabbak között VOLT, miközben az itt hivatkozott („mert nem manipulálható”) kommentek száma is a legmagasabbak között VAN – vagyis itt nem valószínű bármiféle manipuláció… miközben persze továbbra sem értem, van-e/volt-e bármi jelentősége a kattintások számának (esetleges manipulatív növelésének) bármilyen szempontból…
Én szerettem látni a számokat (Korea mellett a másik mániám a statisztika), ami aztán odáig fajult, hogy időnként leírtam, hol tartunk. Ennek talán oka lehetett, hogy a Silla-topik megtekintése tavaly tavasszal érte el a 7milliót (7 év alatt), augusztusban a 8-at, valamikor decemberben a 9-et… és már a 10millió felé ballagott. Lehet, hogy valaki manipulálta a számokat, mert a napi 7-8-10ezres kattintás decemberben valamiért felpörgött 16ezernyire, sőt néha több tízezresre… aztán egyszercsak hirtelen visszaesett néhány százra… de mi néhányan, akik az oldalra még írogatunk, biztosan nem manipuláltuk az adatokat. MERT MINEK?!
Eleve 275ezernyi hozzászólás van a topikban, korábbi alapbeállításként 15/oldal - vagyis lehet ott lapozgatni bőven, ha az ember (lánya) keres valamit.
S mivel hol felírtam cetlire, hol lementettem offline (mire nem jó az okostelefon?!), így vannak még adataim… „ma már csak emlék”… :(

Maradva Koreánál (lsd. kép):
* Filmek (sorozatok): megtekintések szerint az első 50-be 9 fért be, kommentek szerint 6 ma is ott van; egyedül „A császárság kincse” lóg ki a sorból, mivel 5M feletti kattintással a harmadik, miközben hsz-száma csak 877 - viszont ez a legfrissebb topik és sorozat mind közül, a Duna-tv vetítette legutóbb, így sokan láthatták és rákereshettek (én is így keveredtem ide annak idején).
A „Szeszélyes nyár” és az „Esős vasárnap” a néhány kommenttel (az utolsó 2016/2013-as) és a többmilliós megtekintéssel „gyanús”… DE AKKOR MI VAN?!
*Személyek: mind a megtekintések, mind a kommentek számát tekintve 15-16 koreai van az első 50-ben; aktív hozzászólások már csak néhány oldalon vannak, naponta vagy ritkábban.
Itt sem hiszem, hogy bármelyikünk manipulálta volna a számokat. Miért, minek?

Kép: a filmes topikok megtekintés szerinti rendezése (2018. január 7.) - elég homályos, inkább csak illusztráció. Telefont fényképezni telefonnal nem az igazi...
micike_MSc 2018 márc. 20. - 01:26:10
(120/593)
Aztán… van egy olyan rossz szokásom, hogy „néha” hosszú kommenteket írok. Szeretek egy-egy témát több oldalról körüljárni, az meg nem megy tőmondatokban.
És szoktam olyat is csinálni, hogy egy-egy korábbi bejegyzésre hivatkozom(-tam), akár annak számával, de még jobb, ha egy direkt linkkel. Na, ez már nem fog menni, lévén sem sorszám, sem a korábbi linkek nem működnek.
Egy kicsit visszakerestem, hogy bizonyságot szerezzek a Port elrontásának mértékéről, és végtelenül szomorú vagyok, hogy a sejtésem beigazolódott:

Íme, egy korábbi kommentem részlete (SSH-topik): 2017 dec. 03. - 14:45:43
Illiona egy Sillás bejegyzésben anno összegyûjtötte a 2014-es év legjeit (2015. jan. 04. 17:25 | 256872)
„12. leg leg leg: Obsessed- a legek filmje! [...]”
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=3615084&postorder=desc&result_per_page=45&highlight=3615084#3615084

A linkre kattintva a válasz:
„Not Found (#404) - Az oldal nem található.”

És egy PORT.hu nevű, tkp. cuki kék maci mellett egy tkp. cuki versike fogad, amit lehet, hogy poénnak szánt a Port, de sajnos elhagyott a humorom… :(
„Ujj rebben billentyű felett
Tétován csusszan az egér
Hibára fut kontent helyett
Tartalmat hiába remél

A gép hibázott? Az ember?
Ön vagy bárki más?
Linknek bizonyult itt
E hiperhivatkozás.

Volt itt valami?
Semmi sem örök.
E cím a semmibe mutat
Ez a link itt eltörött.

Törött e link, sírni volna jó
Az oldal nem található.”

https://port.hu/forum/legacy/#3581398

NO KOMMENT!
micike_MSc 2018 márc. 20. - 01:20:06
(119/593)
Szép estét Mindenkinek!

Többen írták/írtátok, hogy az okostelefonon böngészők jól jártak a változtatásokkal…
Nos, szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy ez nincs így.
Ugyanis míg korábban ugyanaz a kép fogadott a telefon képernyőjén is, ma már (az egyéb felesleges infókat legörgetve és eljutva a fórumhoz) csak a topik címét és a megtekintések számát látni. Ha szeretném tudni, hogy ki és mikor írt utoljára, akkor át kell váltanom asztali nézetbe, ami persze csak pár kattintás, de eddig erre nem (sem) volt szükség… :(
Ráadásul valamiért nem balra-, hanem középrezárt sorok vannak, felül a kommentelő neve és profilképe (ha van), így még jobban szétcsúszik az oldal.
Egyetlen előny, hogy könnyebb lett a hsz-írás és gyorsabb a küldés (meg ugye 5 percen belül törölhetem, ha akarom).

Mások is írták, én is korábban, hogy ugyan a korábbi hozzászólásaimat megtalálom, de csak topikonként, sehol a hozzám írt reagálások, amikre esetleg válaszolni illene. Bár én még könnyű helyzetben vagyok, mert csak a Koreás topikokban írogattam/írogatok, viszont ha valaki számtalan helyen megfordul, akkor nincs könnyű helyzetben, ha követni akarja saját magát és az esetleg reakciót kiváltó beszélgetéseit…

Az oldalankénti 20 komment nem sok (a 10-et nem is értem), ráadásul hiába állítom át 50-re, nem jegyzi meg a rendszer. Kedvencem, amikor egy kicsit visszaolvasgatok, de amint nagyobbat lépek az oldalak között, vagy éppen átállítanám az oldalankénti hsz-számot, a topik visszaugrik az elejére…
Vagy mondjuk ha az oldalakat a kommentek száma szerint akarom sorba rendezni, akkor alapból 1-gyel kezdődik (vagy éppen nullával, amit nem is értek), nem a legnagyobbal, ami (a nagyobb érdeklődést jelezve) logikusabb lenne.

A privát levelezés nyomtalan eltüntetése is szintén „kedves” gesztus volt.
Mivel mindenki magából indul ki: én pl. 2011-ben regeltem a fórumba, majd miután a Silla többszöri vetítése alatt már mindent kiírtunk magunkból oda és vissza, maradtak a baráti (offtopik) beszélgetések, kialakult az ún. Libagoly társaság, privát üzenetben mentek az ismerkedések, ami persze azért más csatornán is folytatódott, sőt személyes találkozások sora követte… Ez nyilván nem fog változni a Port némileg használhatatlanabbá tett verziója miatt sem, de azért a korábbi levelek ilyen formában való eltüntetése nem túl korrekt, akkor sem, ha nem olvasgattam őket napi szinten, mert azért néha mégiscsak benéztem a postaládámba…
Blindmouse 2018 márc. 19. - 20:26:40 Előzmény Pszichoapu
(118/593)
"Ami nem romlott el, AZT NE JAVÍTSD!"
csabaga 2018 márc. 19. - 19:20:33 Előzmény idõjós1010
(117/593)
A fórum külsejével semmi baj nem volt, a trollokat kellett volna kiseprűzni. Nem ez az első filmes fórum, ahol átgondolatlanul egy félkész oldalt hoznak össze, még olvasni is nehéz.
Pszichoapu 2018 márc. 19. - 14:55:51
(116/593)
Kedves Zoltán,
Itt már korábban valaki megemlítette és én is csatlakoznék a kéréséhez: jó lenne az 1 oldalon látható hozzászólások számát nem csupán 50-ben maximálni, hanem annál jóval nagyobb léptékeket is lehetővé tenni, mert egy több-ezres hozzászólással rendelkező topic-ban visszalapozni nem túl szívderítő, még ha az oldalszám választásával egyszerre akár több oldalt is léphetek előre ill. vissza.

Tudom, ez jelentéktelen dolognak tűnhet (és talán másoknak nem is hiányzik), de nekem jó támpont volt minden egyes hozzászólás sorszámmal való megjelölése.

Továbbá a túlzottan lekeskenyített fórum hasáb is zavaró, ami most a topic olvasására lett kijelölve. Korábban ha akartam, kinyithattam egy új böngésző lapon az adott topic-ot és úgy több szöveg fért el 1 sorban - csökkentve ezáltal a felesleges scroll-ozgatást. El kell fogadni, hogy nem mindenki okostelefonról olvassa a fórumot, ahol meg esetleg a keskeny olvasó felület az elvárt, de akkor meg a hozzászólások szöveghasábjának szélességét böngészőre kellene optimalizálni.

Ja és a háttér és karakterszín közti kontraszt csökkentése (fekete helyett szürke betűk használata) tényleg borzasztóan szemrontó, kérem, ezen változtassanak, ha nem nagy kérés!
idõjós1010 2018 márc. 19. - 08:59:14 Előzmény csabaga
(115/593)
Igen, ezt már én is kérdeztem néhány nappal ezelőtt. Az a válasz rá, hogy dolgoznak rajta.
Véleményem szerint előbb kellett volna gondolkozni rajta, és utóbb felborítani az egész fórumot, de mindegy.
_goldie_ 2018 márc. 18. - 11:51:06
(114/593)
Kedves Fejlesztők!
kérjük váltsanak fekete betűkre -a szürke betű fehér háttérrel nem tesz jó a szemnek!
különben rövidesen be kell építeniük a felületre egy felolvasás funkciót :)

nekem ma tűnt fel:
..Esemény néven összevonták a Kiállítást a Fesztivállal és csináltak tök feleslegesen egy Helyszínt is amibe szintén kiállításokat soroltak be
..ez lehet az a titkos fiók ahol eddig lapultak az ezeréve nyitott témák -már régen bezárt kiállításokat itt végre feldobja: pl. Titanic és Lego- amik eddig titkosak voltak :)
..az Együttesből pedig Csoport lett