Téma: Megújult fórum - kérdések, javaslatok

polgar.zoltan 2018 márc. 21. - 19:26:18
(153/593)
Jól sejtem, hogy már csak az offtopic van hátra? :)
polgar.zoltan 2018 márc. 21. - 19:20:35 Előzmény csabaga
(152/593)
Mindenkinek lehetősége van törölni a felhasználóját a "Port.hu profilom" menüben. Ebben az esetben töröljük a felhasználót, és a hozzá tartózó adatokat. A felhasználó kommentjeit korábban nem, most viszont már elrejtjük.
Kislolek 2018 márc. 21. - 19:03:56 Előzmény polgar.zoltan
(151/593)
Kedves Pzoltán2! Kimoderáltál, holott nem írtam bántó, rosszindulatú, sértő dolgot! Semmi ilyesmit! Gondolom nem kérdezhetem meg miért, de mindegy is.
polgar.zoltan 2018 márc. 21. - 18:54:14 Előzmény sexygeci
(150/593)
Ez egy hiba, félórán belül javítjuk, elnézést!
polgar.zoltan 2018 márc. 21. - 18:20:09 Előzmény cellasto
(149/593)
Nem tudom, és nem is akarom többször elmondani, hogy miért nem lehetséges visszaállítani a régi fórumot. Kértem többször is, hogy konkstruktív hozzászólásokkal próbáljátok meg a tudtunkra adni, hogy mit szeretnétek változtatni. Ennek nem tettél eleget, ezért moderáltam a hozzászólásod.
cellasto 2018 márc. 21. - 18:14:27
(148/593)
ez valami vicc???

ennyit írtam:
"kérek egy olyan gombot amivel a régi fórum felület visszaállítható, köszönöm"

erre moderálják????
wtf????
Min-Rin 2018 márc. 21. - 18:06:27
(147/593)
Tisztelt pzoltán

Talán nem én vagyok az egyetlen, sőt biztosan nem, aki a megújuló porttól olyan változást remélt, mint aminek itt többet hangot adtak, hogy aztán önök könnyedén töröljék ezeket a hozzászólásokat.
Ennek a topiknak Megújult fórum - kérdések, javaslatok címet adtak. Gondolkodni képes ember jogosan tekinti a port fórumán közel egy éve garázdálkodó, másokat zavaró troll kérdését idetartozónak.

2017 júliusában kénytelen voltam az ön kollégájához Lakatos István moderátorhoz fordulni az ámokfutó troll becsületsértő beírásainak törlését kérve.
Ezt a választ kaptam:

Tisztelt ...,

töröltem a kommentet (és még Törölt Felhasználó jó néhány egyéb hozzászólásait is). A közeljövőben meg fog újulni a fórumfelület, ahol a többszörösen kidobott felhasználók már nem tudnak ilyen könnyen visszajönni, mint most. Jelenleg, ha kitiltjuk, egy új email címről regisztrálva könnyedén visszajöhet, és folytathatja az ámokfutását.

Üdvözlettel:
Lakatos István

Feltétlezem, hogy a válaszlevélben megfogalmazott ígéret elég alapot szolgáltat mindenkinek, aki mostanában ebben a témában megszólal.

Mivel új fórumszabályzatról nem értesítették a felhasználókat, azt is jogosan feltételezem, hogy a korábbi még érvényben van. Alább olvashatja a szabáyzat 7. pontját, amelyben / jelek közé tettem (jobb híján) a mostani moderálásra, mellesleg a troll működésére érvényes részeket.

"A moderátorok indoklás nélkül törölhetnek hozzászólást (és az arra érkezett válaszokat), törölhetnek témát vagy módosíthatják a topic címét, ha:

/a vitapartner vagy más személyét sértő hangnemű,/
személyiségi, illetve közösségi jogokat sértő,
adatvédelmi törvényeket sértő,
/agresszív, fenyegető, félelemkeltő, gyűlöletkeltő,/
a közzétételének időpontjában hatályos jogszabályba ütközik, illetve bűncselekményre vagy egyéb jogsértésre történő felhívást vagy arra való jelentkezést tartalmaz,
a társadalom általánosan elfogadott erkölcsi normáit, a természeti, történelmi, tudományos, kulturális értékek megbecsülését, bármely világnézeti, vallási meggyőződést sért,
népek, nemzetiségek, etnikumok, bármely kisebbségek, nemek, korosztályok közötti hátrányos megkülönböztetést tartalmaz, akár burkolt formában,
más személyes adatait nyilvánosságra hozza,
nem a vita tárgyával vagy a topic címével összefüggő,
már meglévő hozzászólást vagy topicot ismétel,
törölt hozzászólást idéz vagy ismétel,
bújtatva vagy közvetlenül valakinek a cégét, szolgáltatásait reklámozza,
/nicket sértő vagy lejárató, alpári című vagy tartalmú, trágár szavakat tartalmazó,/
valaki sérelmezi a róla nyitott topic-ot,
/a kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozó vagy zavaró,/
a moderátorok technikai - JAVA-alkalmazások, nagyméretű képek (>500kB), "kisregények" bemásolása, a rovatok letöltését akadályozó vagy lényegesen lassító csatolások ("linkek"), képek, automatikusan induló file-letöltések, átirányítások és minden más olyan beavatkozás, ami megváltoztatja a rovat méretét, megjelenését, illetve akadályozza annak rendeltetésszerű használatát - vagy tartalmi - /a kulturált, folyamatos társalgást feltűnően, szándékosan akadályozó és zavaró,/ vagy témán kívüli ún. "offtopic" hozzászólások - rombolásnak minősítik,
/a szerkesztéssel, moderálással, illetve a moderátorokkal foglalkozó bejegyzés,/
a témához a megnyitást követő egy hónap alatt nem érkezett egy hozzászólás sem,
a PORT.hu a témának nem kíván nyilvánosságot biztosítani,
politikai állásfoglalást tartalmaznak, vagy a téma és a politikai megnyilvánulás nem azonos."

Az utolsó jelzés elméletben indoka lehet a mostani törléseknek, ám mégsem, hiszen a topik létrehozásával épp önök adtak szabad kezet amikor azt kérték hogy a felhasználók írják meg javaslataikat.

A jelen helyzetben két dolgot tudok elképzelni.
1. a port megújítása annak érdekében történt, hogy a - nagyrészt a troll elfogadhatatlan garázdálkodását megunt - felhasználókat visszaédesgessék. Ebben az esetben elég ügyetlenül csinálták, hiszen mint látjuk, a sok technikai változtatást kérő mellett magasan a legnagyobb azok száma, akik a troll eltávolítását kérik.

2. a megújulásnak más oka volt, és kollégája vagy túlzottan jóhiszemű volt, vagy csak port akart hinteni a reklamálók szemébe akkor, amikor a fenti vagy ahhoz hasonló ígéretet tette.

A portra még manapság is járnak értelmes emberek, akik ezt a topikcímet komolyan veszik, ezért a troll eltávolítását is ezen a felületen vetik fel. Hogy ez önöknek nem tetszik, az azt mutatja, a hiba az önök készülékében van.
Természetesen az én beírásomat is lehet törölni, hiszen a fórum a felhasználókért van :) - mondják önök, eközben viszont minden jel arra mutat, hogy önök tesznek szívességet.
Nekem ugyan nem. És nagyon sok más felhasználónak sem, akik vagy búcsúüzenettel vagy anélkül távoznak a napokban a portról.


csabaga 2018 márc. 21. - 18:05:43
(146/593)
Mondja már meg valaki, akár te is, micsoda ez, hogy egy felhasználó törölte magát.
Vagyis úgy létezik, hogy nem létezik adatok szintjén.
polgar.zoltan 2018 márc. 21. - 16:52:29 Előzmény vino-et-veritas
(145/593)
A korábbi üzeneteidre a válaszokat már meg tudod tekinteni a Portám -> fórum menüpontja alatt.
polgar.zoltan 2018 márc. 21. - 16:44:26
(144/593)
- A korábbi hozzászólásokra érkezett válaszok megjelentek a portám -> fórum pontja alatt.
- A komment szövegei kontrasztosabbak lettek
vino-et-veritas 2018 márc. 21. - 10:34:01 Előzmény polgar.zoltan
(143/593)
Ha már csiszolgatjuk a rendszert (bár ez a gyémánt még nagyon nyers), nem lehetne egy olyan megodás, hogy az egyébként jó eldugott (most 3 kattintás a korábbi 1 helyett) "Hozzászólásaim" menüben megjelenne valami, hogy reagált valaki az utolsó beírásomra (aláhúzás, valamilyen jel, más színű betűk, stb.). Így azért csak gyorsulna a fórum is, mert - ha lassabb eléréssel is - de legalább mindenki tudná követni, hogy írtak neki valamelyik topikban. Vagy erre van most megoldás, mert minden ötletet meg hozzászólást nem tudok követni.
Hamár "mindent a felhasználókért :)" az elv...
polgar.zoltan 2018 márc. 21. - 09:42:33
(142/593)
Ne flameljünk kérem szépen :)

Visszaraktuk a megtekintések számát, bár én tényleg nem értek vele egyet, szerintem teljesen torz adat, de mindent a felhasználókért :)
Oh jajj 2018 márc. 21. - 09:23:15
(141/593)
Ember, MAC addresst, legális úton nem lehet megtudni a klienstől.
Xxy92 2018 márc. 21. - 07:31:05 Előzmény polgar.zoltan
(140/593)
Kedves adminisztrátor! A "Törölt felhasználó" bizony igenis EGY személy, ki jelenleg is boldogan írogat egy huszadik nicknevével jelen topikban is - nem kenyerem a személyeskedés, ezért nem árulom el, kiről van szó.
A jelenlegi felhasználónevével értelmes gondolatokat fogalmaz meg normális hangnemben, ám a fórum megújítása előtti hetekben-hónapokban ordenáré módon beszélt másokkal, semmi más nem vezérelte, csak az hogy belekössön az élő fába is. Olyan volt, mint egy önkéntes igazságosztó, aki viszont saját magán kívül senkit nem érdekelt. Azt magam sem tudom, hogyan érte el, de mindig Törölt Felhasználó néven írt és szapult másokat. Legfeltűnőbb megkülönböztetőjegyei voltak a mondatok közé ékelt ":DDD"-szmájlik és az undorító hangnem. Örülök, hogy ebben az új rendszerben már nem tudja végezni ámokfutását, mert mindez kizárólag saját szórakoztatására folyt, és bizony bőven akadtak olyanok, aki nem tudták figyelmen kívül hagyni a beszólogatásait, így nem egy film alatt oldalakon keresztül az ő sárdobálásukról volt szó, holott ez az oldal a filmekről szól, és nem a szociopaták egymás közti leszámolásáról. (példa: https://port.hu/adatlap/film/tv/a-vakond-el-topo/movie-49190 - mivel ön, Zoltán már letörölte ezen lipótmezei szökevény hozzászólásait, így ezek már nem látszanak, az viszont jól kivehető, hogy az itteni két felhasználó egy harmadikra reagál.)
Oh jajj 2018 márc. 20. - 22:37:42
(139/593)
Ja, arról nem beszélve, hogy otthoni hálózaton, ahol nincsenek idegbeteg switch-ek, egy mozdulat lecserélni a MAC Address-t is. :)
Oh jajj 2018 márc. 20. - 22:36:45
(138/593)
Próbáld meg! :)
(ha picit is értenél a hálózatokhoz, tudhatnád, hogy normális körülmények közt a MAC Address nem hagyja el a LAN-t - más kérdés, hogy böngészők védelmi mechanizmusát kijátszva ki lehet bányászni pl. javascript segítségével, de egy naprakészen tartott böngészőből ez nem nagyon fog sikerülni - de fejtsd ki részletesen, hogy hogyan kell, ha szerinted lehetséges!)
gregga 2018 márc. 20. - 20:47:22
(137/593)
„a maximum oldalszám 100-ra lett növelve (ennél többet sajnos nem lehet, mert a sebesség rovására menne)”

Milyen sebesség rovására? Én kivárnám. Miért jobb, ha _biztosan_ lassabban több http(s) kérés-válasszal érjük el ugyanazt az információt kényelmetlenebbül?

„A "Törölt felhasználó" nem egy önálló személy, hanem egy korábbi felhasználó, aki törölte magát. Gondolkodunk azon a megoldáson, hogy a felhasználó törlévével törlődjenek a kommentjei is, de ez sok komment és/vagy topik folyamát rontaná.”

Automatikusan ne törlődjenek a normálisabb emberek hozzászólásai, legfeljebb saját kérésükre! Rendes helyeken a felhasználó egyedi azonosítója megmarad a regisztráció törlésekor (lásd stackoverflow user5634624), így ha az egyik töröltet elrejtem („tiltom”), az nem vonatkozik az összesre.
Oh jajj 2018 márc. 20. - 20:43:07
(136/593)
MAC? Mint Media Access Control Address?? Te aztán értesz a hálózatokhoz... :D
Oh jajj 2018 márc. 20. - 20:40:32 Előzmény polgar.zoltan
(135/593)
Nem adok tippeket, mert egyrészt rühellem a cenzúrát (a trollokat, akik kifejezetten rombolási céllal járnak egy fórumra, persze meg kellene állítani), másrészt ha nincs meg hozzá a szakértelem, akkor a t. vezetőség vegyen fel olyat, aki ért hozzá, nem vagyok ingyenes webfejlesztési és biztonsági tanácsadó, de annyit megsúgok: nem kell feltétlenül IP cím ahhoz, hogy egy adott kliens azonosítható legyen. Azt hiszem, minden tagadás ellenére az index fórum moderátorok/adminisztrátorok rendelkeznek némi tapasztalattal e téren.
Oh jajj 2018 márc. 20. - 20:37:19
(134/593)
Az üzeneteid eltűntek. A profil oldaladon, ha meghagyod publikusnak, van egy privát üzenet küldése link, ami valójában egy e-mailt küld a másiknak, feladóban azzal az e-mail címmel, amivel regisztráltál a szemétdombok szemétdombjára (indapass).