Téma: Milk

bourne 2009 ápr. 04. - 08:35:37 Előzmény Zempy
(202/282)
hát én most csak és kizárólag a filmmel kapcsolatban reagálnék ...
írtad a végén, h szerinted biztosan lesz pár év múlva megint egy olyan film, ami a homárokkal foglalkozik és egy kicsit túlértékelik ...

én amikor hallottam a filmrõl, akkor kapásból az ütötte meg a fülem, h G.V.S rendezi ... merem állítani / már így a hozzászólásaid alapján/ h biztosan Te is láttál tõle pár filmet, de legalább egyet biztosan ... azért az õ hozzáállása a filmekhez, mint tudjuk egészen egyedi, amit vagy bevesz az ember gyomra vagy nem ... és pont ezért féltem is tõle, h bakker, neki nem biztos h egy ilyen filmet kellett volna rendeznie ... de aztán megnéztem a mûalkotást és most már arra hajlok, h valszeg a legjobb ami történhetett ezzel a projekttel az az h õ elvállalta a rendezést ... mert ha nem õ lett volna, akkor biztosan olyan ömlengést kapunk a végén, hogy még talán kifelé menet a moziból is rózsaszín tollacskákat és szivárványos kiegészítõket osztogatnak ... szerencsére nem így történt ...
Sean Penn, nem mondom hogy ha a szívemre teszem a kezem, akkor teljesen megérdemelte az Oscart ... de tényleg több tucat olyan nevet tudnánk felsorolni, aki nem biztos h megérdemelten kapta az elismerést ...
és hogy túlértékelt ... hát annak meg ott van a Slumdog ... mert jó film, nem tagadom, de hogy ennyi díjra és bevételre aztán marhára nem szolgált rá az biztos ...
6/10
offtopic
Zempy 2009 ápr. 04. - 01:13:32 6/10
(201/282)
Most látom csak az adatlapodon, hogy a védõszentjük is vagy! :) Egyre többen vannak ilyenek, azt hiszem hogy itt Porton pl Norton is ilyen aktivista. Én is egyetértek, noha jogi szempontból már nehezebb tészta.
6/10
offtopic
Zempy 2009 ápr. 04. - 01:09:27 6/10
(200/282)
Nem háborodtam fel, ha túl heves voltam, akkor bocs.

Anyum szokta mondani, hogy az életben mindenkinek van valamiféle keresztje, vagy elõbb, vagy késõbb, de lesz. És jobb, ha nem próbál szabadulni tõle, mert megvan az oka a nehézségeknek is. Sokan ezt kapják a sorstól, de szerintem messze nem ez lehet a legrosszabb teher.

Brian Kinney nagy arc, de nem értek vele (most sem) egyet. Túl pesszimista ez a meglátás. A homo fiúk tele vannak lány haverokkal, õk cseppet sem utálják õket, sõt. Igaz, a férfiak között már tényleg nem jellemzõ, hogy haverkodnának velük, de biztos vannak kivételek. Egyébként el is felejtettem ezt a mondást a Qaf-ból, de most már rémlik :-)

Az meg igaz, hogy más országokban már nem nagy olyan szám ez a jelenség. Csak a magyarok ilyen értetlenek és beszûkültek. Talán nem meglepõ, sok más fontos dologban is igencsak le vagyunk maradva :-)
6/10
offtopic
Zempy 2009 ápr. 04. - 00:01:35 6/10
(199/282)
Pár hozzászólás alapján ne mondd, hogy gõzöm sincs róla! Elég sok van, mivel nem is egy ilyen haverom akad. Sokszor beszélek velük errõl a dologról, bármit megkérdezhetek, sõt, már elrángattak ilyen szórakozóhelyre is egyszer. Szóval volt alkalmam látni és megtapasztalni.

Fenntartom, hogy évtizedekkel ezelõtt sokkal nehezebb volt nekik, mint ma. Persze embere és társasága válogatja, ki miként éli meg, együtt érzek a barátoddal. Az én tapasztalatom mindenesetre az, hogy az én meleg ismerõseimet a társaság 80%-a abszolút elfogadja, olyan, aki nyíltan nem áll szóba velük emiatt tényleg csak egy-egy akad elvétve. Gondolom te is tudod, ha már van ilyen barátod, hogy van több szórakozóhely és buli kifejezetten nekik, sõt nagyon jó kis társkeresõk a neten. A "buzi" szó is elég sértõ lett, egyre kevesebben használják, a jogalkotók egy része küzd a jogaikért, és egyre több mindent elérnek...stb.

Szóval igenis jobb ma a helyzet, mint korábban. Az, hogy a te haverod ezt mégis tragikusan éli meg, az egy dolog. Rajta múlik, hogyan alakítja az életét.
6/10
Zempy 2009 ápr. 03. - 23:02:42 6/10
(198/282)
Úgy értettem, hogy ez a téma folyik a csapból is, nem a film.

Meghátrálni sem akarok, de belegondolva rájöttem, hogy talán nem sütik el ilyen hamar újra a dolgot. :-) Szóval lehet, h csak két év múlva jön megint egy ilyen díjazás.
Van egy viszonylag új film, a címe "Ciao", ez is egy meleg párról szól azt hiszem.

Mondtad, hogy te is át tudod érezni ezt a szituációt. Engem érdekelne, hogyan, mi történt. Persze csak ha nem túl személyes vagy kellemetlen...
9/10
sztich 2009 ápr. 03. - 22:35:18 9/10
(197/282)
Okés, tiszteletben tartom a véleményed. Szerintem nagyon jó film és nem túlértékelt (abszolút helyén van a film, nem folyik a csapból sem, nincs hype-olva). Megbeszéltük a dolgot. :)
2008 top 5 filmjében nálam sem biztos, hogy benne van, ezen azért gondolkodnom kéne 1-2 percet, de top 10-ben tuti igen.

Csak nem meghátrálsz? Most már két éven belül? :D Akkor is állom a fogadást. :)
6/10
Zempy 2009 ápr. 03. - 21:08:14 6/10
(196/282)
Igazad van sok dologban, egyet is értek és nem akarok vitatkozni.

Nem volt szándékomban összevetni a Brokeback-kal, tudom, hogy az más. Mindössze arra céloztam, hogy inkább azt nézném többször újra, mint ezt.

A forgatókönyvet akkor sem tartom egy nagy számnak, még ha nyerne sok száz díjat is. Nem nagy durranás, kissé vontatott az egész. Lehet, hogy jó munka, de akadt volna a díjazásra sokkal méltóbb f. könyv is! Pl. az In Bruges-é összehasonlíthatatlanul eredetibb mestermunka!

Érdekelt volna, hogy a LEGKÖZELEBBI barátai hogyan reagálnak a hírre, mi volt a véleményük. Hogy Dan White-ot hogy tartóztatták le stb. Ez más, mint a gyertyás felvonulás.

Szívemre teszem a kezem, és állítom, hogy ez biztos nincs benne 2008 legjobb öt filmjében! Efelõl nincs kétségem. Még ha máshogy csinálták volna meg esetleg, bár akkor sincs sok értelme a Milkrõl készült Oscar-díjas dokumentumfilm után megint elcsámcsogni, mekkora hatalmas hõs volt.

Hát én le merném fogadni, hogy ha jövõre nem is, de legkésõbb két év múlva megint lesz egy Oscar és egyéb díjakra esélyes homoszexualitásról szóló, ám erõsen túlértékelt film! Majd meglátjuk! :-)
9/10
sztich 2009 ápr. 03. - 20:43:43 9/10
(195/282)
Nos, szeretnék reagálni a véleményedre, mert van amivel egyetértek és van amivel nem.
Említetted, hogy "a film nagy részét a szegény melegek és a gonosz világ harca teszi ki", talán azért, mert a melegek harcáról szól. Nem a gonosz, de az elõítéletekkel igen erõsen élõ "világ"-ról, ami hátrányosan megkülönböztet, sõt üldöz egy réteget. Az, hogy ma már azért elfogadható a helyzet, az nagyrészben Harvey Milknek köszönhetõ. Én át tudtam érezni a helyzetüket, nem írom le, hogy miért, mert nem ide tartozik, de annyit mondok, hogy nem vagyok egyedül ebben az országban. A lényeg, hogy téged is ugyanazok a jogok illetnek meg. Lehetsz meleg, színesbõrû, stb. Te sem vagy kevesebb.

Forgatókönyv: szerintem D. L. Black nagyon jó munkát végzett, nem hibátlan, nem azt mondom, de nem tudom elvitatni tõle, hogy megérdemelte. Még az általam favorizált In Bruges-é sem tökéletes, pedig egyik kedvenc filmem az elõzõ évbõl. Nem tudom, miért lenne szégyen? Te vagy az elsõ, akiben ez felmerült, pedig rengeteg ember véleményét olvastam már, akik elég kritikusak Oscar-díj ügyben. Eszembe jutott pár ezzel a díjjal kitüntetett film, ami inkább szégyen, mint ez...

Viszont ha már szóba jött, hogy kitõl vett el helyeket, akkor megemlíteném, hogy én is hiányoltam 1-2 filmet onnan, de nem TDK-t pl. A pankrátort nem láttam még, de meg kell nézni, pár szervezetnél volt még jelölt. Mindegy, te így érzed. Mások meg máshogy.
Összevetetted a Brokeback-kel. Szerintem nem ugyanaz a kettõ. Az a film két meleg srác szerelmérõl szólt. A Milk a homoszexuálisok harcáról a jogért.
Viszont nem értem, hogy miért az Oscar-nak kell mérvadónak lennie? Nem attól ér valamit egy film, hogy Oscar-díjas vagy sem. Nálam biztos nem, szóval, ha nem kapott volna egy díjat sem a film, akkor is elismerném.

Amiben egyetértek, az az, hogy jobban is kidolgozhatták volna White és Milk kapcsolatát. Ezt találtam a forgatókönyv gyenge pontjának.
A színészgárda nálam tapsot érdemel. Különösen Penn és James Franco.
Azt írtad "kimaradt, hogyan reagáltak a többiek Harvey halálára". Nem maradt ki. Sehogy sem. Az a jelenet mutatja be, amikor Scott és a leszbi csaj mennek a képviselõházba és mondják, hogy hát csak ennyi embert érdekel a dolog? Akiket érdekelt, azok reagáltak: a hatalmas tömeg vonult az utcán gyertyával a kezében és gyászolt, békében.

Jövõre is lesz jelölt "meleg film"? Fogadunk? :)
6/10
Zempy 2009 ápr. 03. - 19:22:36 6/10 Előzmény Obránszky Ármin
(194/282)
Most már elmondhatom, hogy a bejött a sejtésem, szóval szerencsére nem kell megváltoztatnom a véleményem.
6/10
Zempy 2009 ápr. 03. - 19:21:07 6/10
(193/282)
Valahogy éreztem, nem lesz számomra ez a film nagy durranás. Bejött.

Nem mondanám, hogy unalmas, de túlságosan hosszú és sekélyes. Egyes dolgokból túl sokat mutat be, másokból túl keveset. Valahogy nem fogott meg ez az egész. Gus van Sant sajnos nem tudott objektív maradni, a film nagy részét a szegény melegek és a gonosz világ harca teszi ki. Nem lehetett akkoriban könnyû, igaz. De ma, amikor már nem olyan nagy kereszt homónak lenni, nehéz igazán sajnálni õket. Érdekelt volna, miket csinélt még Milk, politikusként miért harcolt, de a kutyakaka rendeletet leszámítva csak ez a meleg jogokért folytatott harc volt téma. Többet érdemelt volna. Kár, és csalódás. Ha kevésbé erõltetik, hogy a nézõben szánalmat keltsenenk a melegek, jobb lett volna. Nekem túl erõszakosnak tûnt ez a vonal, már a csapból is ez a téma folyik, és ez unalmas és bosszantó.

Bár hosszú a film, a vége is összecsapott. Látszik, hogy kivághattak pár jelenetet, Dan White motivációi hiányosak, a gyászmenet is túl hirtelen jön, kimaradt, hogyan reagáltak a többiek Harvey halálára stb.

A forgatókönyvnek Oscar? Jó vicc lenne, de ez megtörtént. Szégyen. Egysíkú, hézköznapi módon megírt. Harvey és Dan párbeszédei között semmi feszültség, pedig kellett volna, egyes karakterek kidolgozatlanok... nem értem, miért kellett erre Oscart adni, bár sejtem az okát, ami megintcsak szégyen.

Sean Penn jól játszik, de nem vok biztos benne, hogy õ is Oscart érdemelt. A Cinema magazin is nagy terjedelemben azon sopánkodik, hogy "rossz döntés született". Pár remek grimasztól és gesztustól eltekintve, amit tényleg jól leutánzott, nem annyira átütõ alakítás. Sajnálom, valamiért nem érzem, hogy "ez igen"! Azért egy második Oscar díjat nem adnék oda csak azért, mert meleget játszik!

Na mindegy, a film amúgy egész jó, de nem több. Ha rágondolok, mindig szomorú leszek, hogy ez vette el a helyet pl. a Pankrátor vagy Sötét lovag jelölése elõl (mert a többi 4 film jelölése megérdemelt), ez az 5 "legjobb film" jelölt leggyengébb láncszeme. Szomorú, hogy egy jól eljátszott meleg szerep miatt már a filmet is túldíjazzák. Sokkal jobb alkotásokat kellett volna jelölni helyette. Inkább megnézem még többször a Brokeback-et, vagy más melegfilmet, ennél sokkal jobbak és meghatóbbak. Persze ez se semmi, de többet várt volna az ember. Várom a következõ Oscar-gála agyonjelölt melegfilmjét, mert biztos lesz.
6/10
FHGr 2009 márc. 28. - 09:45:11 6/10
(192/282)
Elvileg Sean Penn hetero...és eljátszani egy ilyen karaktert........... :\
sweetest_girl 2009 márc. 24. - 21:35:51
(191/282)
valakinek nincs magyar felirata a filmhez?
a mail címem: sweetest_girl@freemail.hu
ha elküldené vki megköszönném mert én sehol sem találok.
=*
offtopic
-Sharon- 2009 márc. 13. - 09:37:56
(190/282)
bocsi az OFF-ért.
offtopic
-Sharon- 2009 márc. 13. - 09:37:31 Előzmény blackman
(189/282)
egyébként még a film megnézése után egy másik oldalra is beírtam a véleményem a filmrõl egy olyan topicba, ahol filmekrõl beszélgetünk. Majd úgy rámtámadtak, k*ocsog buziztak, és egyéb, ami igen csak nem odaillõ volt.
Én meg buta voltam, mert annyira felbosszantottak, hogy visszaírtam nekik....természetesen nem olyan trágárul, és sértõen, ahogy õk.
Engem is kitiltottak a topicból. :) mert túlzottam homofil voltam.
(remélem nem ír ide senki onnan, mert akkor megint csak kapok, és soha nem lesz vége:))
-Sharon- 2009 márc. 13. - 09:31:44 Előzmény blackman
(188/282)
Minden szavaddal egyetértek!
offtopic
blackman 2009 márc. 12. - 11:37:58
(187/282)
Amikor errõl a filmrõl indítottam a topicot annyira éreztem hogy megint vagy a magyar politika lesz a vezetõ téma,vagy hogy valaki miért meleg,hogy képzeli hogy meleg,és melegként hogy mer emberek közzé menni és hasonló.Bár jómagam hetero vagyok,és próbálkoztak már nálam meleg emberkék,mondtam hogy köszi nem,csajpárti vagyok és ennyi,igazán nem gondoltam meg magam hogy meleg legyek és a pszichiátrián sem álltam kezelés alatt emiatt! Aki divatmeleg,vagy ténylegesen meleg az az is lesz,hisz már az ókortól kezdve vannak melegek (szerintetek a katonák a hónapokig,évekig tartó csatákban nõ hiányában mit csináltak a kézimunkán kívül?),vannak prostik,nem újkeletû dolog ez sem.Az más kérdés hogy ma már egyre többen vállalják fel a tényleg melegek és a tényleg melegekre gondolok nem arra,aki egyik nap meleg,másik nem már hetero.És nyilván ezek a felvállalások érzékenyen érinthetik a hetero társadalom (már ha lehet így nevezni) egyes tagjait,hogy ez gyerek megrontó és stb,ne vonuljanak,ne legyenek tv-ben,és sehol.Gyakran elnézem a mai fiatalokat,és pont nem a meleg felvonulás fogja õket elrontani,hanem hogy 15 évesen vagy fiatalabban drogoznak,isznak,és orgiákat rendeznek,és hajnalig csellengenek az utcán,mert anyu-apu nem foglalkozik velük!!Nem kell õket sem félteni kedves szülõk,a gyerekek feltalálják magukat a melegek nélkül is ne féljenek!Na mármost tudom hogy van meleg felvonulás,de sose voltam,tudom hogy vannak meleg filmek,én mégsem néztem egyet se,és ha látok egy meleg párt az utcán nagy dolog,a gyereknek is el lehet ezt mesélni értelmesen,csak nyilván ez túl feszengni való téma,és megbotránkoztató.Bezzeg az nem megbotránkoztató,azt nem szégyelli egyik szülõ sem hogy ha a gyerek elõtt szívja a bajót,mert az temészetes,és az is baromi jó,hogy már ovodában cigiznek a gyerekek!Amúgy ha a gyerekkel van,ne menjen meleg felvonulásra tojást dobálni,ne sétáljon arra,ne kapcsolja olyan filmre a tv-t ahol ilyen dolog van,és ha az utcán látnak a gyerekkel 1 meleg párt és a gyerek rákérdez,magyarázza el neki,de ne úgy hogy a melegek rossz emberek,mert lehet hogy jobb állásban dolgoznak,tesznek valamit az országért,nem az a megoldás hogy köcsögözzük õket,és szeretni sem kell õket,csak normálisan egymás mellett élni! Nekem ennyi a szerény véleményem! Jó napot! ;)
10/10
Gabriella54 2009 márc. 05. - 10:23:57 10/10 Előzmény zs...
(186/282)
Minden leírt szavaddal egyetértek, tökéletesen igazad van! Egymás elfogadása lenne az elsõ lépés ahhoz, hogy egyáltalán békében tudjunk élni. És ha ehhez az kell, hogy meleg-felvonulások legyenek, hát legyenek!
zs... 2009 márc. 04. - 21:59:26
(185/282)
Meg még annyit, hogy mégis mit kellene tenniük? Ha már nem tudnak megváltozni, akkor bújjanak el a világ elõl, vagy még jobb! Találni kell egy szigetet, lehetne a neve leszbosz-találó.
Sose értettem és továbbra se fogom megérteni, hogy miért fáj az egy heteronak, ha valaki meleg. Ha meg odamegy egy bárban hozzád? Na bumm, túl lehet élni. Szeretni kéne már egymást végre, nem mindig ítélkezni meg gyûlölködni...
zs... 2009 márc. 04. - 21:48:50 Előzmény galmat
(184/282)
Sziasztok!
Egyelõre nem láttam a filmet, de mindenképp meg fogom nézni. Azoban a hozzászólásokat elolvasva kissé dühös lettem. 3 napja olvastam el, vártam, hogy higgadtan tudjak én is hozzászólni a témához.

Kedves Galmat!
Nem támadni akarlak, mint inkább megérteni. Ezt a gondolatmenetedet egyáltalán nem tudom elfogadni és egyáltalán nem is értem, hogy milyen minta alapján gondolkozol így, erre szeretnék választ találni!

"Nézzetek már kicsit körül, normális dolog ha valaki meleg???? A természetnek van egy rendje ami a fajfenntartás szolgálja pl. És az alapbeállítás itt a hetero. Innentõl kezdve ami ettõl eltér, az nem normális! Ha mindenki meleg lenne kihalna az emberiség......
Én nem elítélem a melegeket, de abszolút nem tudok vele egyetérteni. Nem kell õket kiközösíteni, nem kell õket megvetni, de,hogy ezt normális dolognak kell tartani, és felvonulásokon kell hirdetni az õ gondolatbeli ferdülésüket, az egyszerûen gusztustalan. Inkább segíteni kéne nekik,hogy változzanak meg."

Gondolom Te is hallottad már azt, hogy alapjaiban nem tudod megváltoztatni az embereket, senki sem tud kibújni a bõrébõl. Tehát ha te meg akarod a melegeket változtatni, akkor ebbõl biztosan nem következik, hogy nem közösíted ki õket. Még ha ugyan ténylegesen nem is teszed ezt meg, akkor is ítélkezel felettük. Mert egyrészt: honnan tudod, hogy milyen az õ bõrükben lenni, milyen melegnek lenni? Másrészt pedig hogyan tervezed megváltoztatni õket? Te képes lenél hetero létedre a sajátoddal azonos nemût szeretni csak, mert a tömeg azt akarja , hogy változz meg?(például ha a homoszexualitás lenne az alapbeállítottság és itt most mondhatod azt, hogy de nem az, akkor is így van, gondolkozz el ezen, kérlek!)
És arra tényleg szeretném ha reagálnál, hogy hogyan godoltad a melegek megváltoztatását?
Egyébként azzal én sem értek egyet, hogy nyilvánosan ki kell hirdetni, hogy õk melegek, hiszen mi sem hrdetjük, hogy heterók vagyunk, De mindezzel együtt azt gondolom, hogy aki megdobálja a melegeket vagy kiközösíti õket vagy akár megjegyzéseket tesz rájuk, az az ember egyszerûen primitív. Mégpedig azért, mert nem tehetnek arról, hogy milyen a beállítottságuk. Ezért nem szabad õket bántani.
bourne 2009 márc. 04. - 14:37:17 Előzmény scick
(183/282)
hát tudod, én nem azért írtam, h meghajlok és tapsolok, mert meleg ... ha egy kicsit elõrébb mész a hozzászólásoknál, akkor volt egy olyanom, amiben pont azt firtattam, h hol van végre egy ember, aki itt bevállalja, h meleg és úgy szól hozzá a témához ... és itt jött Sharon, amiért én nagyon megörültem neki ...
tudom h semmi szüksége sincsen arra, h én magasztaljam és megvédjem, és egyáltalán nem is úgy gondoltam, egyszerûen csak örültem, h valaki így leírta ...
azt pedig, h az olyanok miatt, mint én vannak feszültségek ??!!! ... nos ez egy kicsit meredek ... de ha így látod ok ... csak hát hadd legyen meg az én örömöm is és hadd örvendjek, ha valaki ilyet tesz ...
és nem azért mert a melegség nem normális, hanem azért mert ebben a nem egészen normális közegben be meri vállalni ...