Téma: Mintaapák

7/10
luci87 2021 nov. 18. - 08:38:09 7/10 Előzmény guess.who
(4182/4882)
Bocsika, azt nem irtam, h szimpi is.. :)
Az alakjara, megjelenesere irtam, h csinos, esetleg.. De az is vagy 10 eve lehetett, h lattam az Abigelben.
Amugy izlesekrol kar is vitatkozni, sokan itt is el vagytok ajulva, ettol attol, aki nekem nem jon be, vagy / es nem szimpi.. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 18. - 08:18:17 Előzmény luci87
(4181/4882)
Éppen erre írtam lentebb, hogy érthetetlen, hogy miért egy Maki jellegű "barátot" keresett magának? És miért nem inkább egy nőt?

Viszont ha Petrát akarja bosszantani, az azt jelenti, hogy egy pitiáner senkiházi, és az egész úriemberesdije csak egy kamu volt eddig.
Ráadásul egy másik nővel sokkal jobban "bosszanthatná" Petrát. Mondjuk Emmával, attól szerintem simán begolyózna a már így is eléggé labilis Petra.
offtopic
guess.who 2021 nov. 18. - 08:15:16 Előzmény napraforgó
(4180/4882)
Erre írtam zárójelben Szabinál, hogy "vagy csak kicsit". Egy-egy ilyen apróbb húzása volt (=írtak neki az írók), de azért alapvetően nem ilyen kivagyiskodó az attitűdje, nem méregeti folyamatosan a haverjaihoz önmagát.
A takarítónős affért én azóta is sajnálom, sokkal jobban illett volna hozzá, mint LL (akiről hiába írja Luci kolleganő, hogy csinos, nekem nem csak a karakter, hanem a mögötte levő ún. színésznő is rendkívül antipatikus).
Vagy hogy megfordítsuk: hasonlítsd össze Szabi karakterét a Makranczi művész úr által korábban játszott DÖ Lóbeltével. Lóbelthez képest Szabi egy angyal, a takarítónős húzása ellenére is. :)

Íti-Szabi: igazából arra gondoltam, hogy most Szabi meg kell, hogy értse Íti helyzetét, hiszen ő is hasonlóba került, ráadásul Íti az ő tanácsa nélkül nem is kezdett volna bele a tőzsdézésbe, szóval emberként és férfiként is kutya kötelessége lenne Ítit segítenie, logikusan azzal, hogy odaköltözteti hozzá ingyen a családot. Mert azért az továbbra is baromság, hogy Szabinak egy fillérje sem maradt, bármennyire is igyekeznek ennyire dráááááááámaira lefesteni ezt a helyzetet.
4/10
napraforgó 2021 nov. 18. - 07:53:54 4/10 Előzmény guess.who
(4179/4882)
Iti a gyerekeivel nem költözhetett volna Szabihoz, hisz ő is ugyanolyan csóró lett, mint a nő. Csak olyan valakihez költözhetnek, akinek még megvan a háza. Igy marad Géza háza, amit most épp Ádám birtokol.

És még megérhetjük azt is, hogy Szabi meg bekéredzkedik Tamásék vendégszobájába....
mert ugye nem tudjuk, hogy az a hodály nagy loft a tulajdona, vagy csak a bérleménye.
7/10
luci87 2021 nov. 18. - 07:49:32 7/10
(4178/4882)
Albertnek nincs(enek) baratai szerintem, es unatkozik, most, h Petra, es Muki mar nem lakik ott... Vagy a masik tippem, ezzel akarja bosszantani Petrat(Verat nem hiszem), h a gyereke apjaval ilyen joban van. Elvegre mindketten az exei.
4/10
napraforgó 2021 nov. 18. - 07:48:56 4/10 Előzmény guess.who
(4177/4882)
Nono, Szabinál is jelentkezett ez a kivagyiság. Pl.nem vállalta fel a takaritónő barátnőjét az ismerősei előtt. Még jó, hogy a nő ezt látva rögvest szakitott is vele. És Szabink ezt egy percig sem bánta.

Albertet egy kicsit sem értem, mi a fenét akar a sutyerák Makitól? Mert még ha Verára hajtana, na de nem, ezt az idióta Makit favorizálja.
offtopic
guess.who 2021 nov. 18. - 07:20:06
(4176/4882)

Szóval akkor, ha jól értettem, egyetértettél azzal, hogy LL egy bérnőstény.
No, ez is haladás. :)


offtopic
guess.who 2021 nov. 18. - 07:17:44 Előzmény luci87
(4175/4882)
Nem tudom, önmagában az, hogy Szabi gazdag (lenne, ha létezne) nem jelent semmit: vagyoni különbségek mindig voltak és mindig lesznek is (kivéve az elképzelt, ideális kommunista társadalmat :) ).
Ami inkább zavaró lehet, az az, ha az illető kivagyiskodik és lenéz másokat pusztán azért(!), mert neki több van. Szabinál ez szerintem nem (vagy csak nagyon kicsit) jelenik meg: ugyanabba a Vera-Maki-féle gagyi iskolába járatja a gyerekét, amibe mások, ugyanabban a Pizza di Geyzába jár sörözni, ugyanazokkal a tökkelütött haverokkal... (Az egyetlen irritatív húzása, ami most hirtelen eszembe jut, az az volt, amikor Ítinek bemutatta flegmah stílusban a(z akkor még) szlovák rendszámos új béemvéjét.)
Szabival szemben például az úriembereskedő Alber'-ben sokkal inkább megvan ez az idegesítő viselkedés: ahogy rákényszeríti Makit a szivarozásra, a golfozásra, a nagytétes szerencsejátékra, a luxi éttermekben való kajálásra - amik egyszerűen mind teljesen idegenek Makitól és tökéletesen látható, hogy szerencsétlenkedik és értetlenkedik ezekben a helyzetekben. Ez pedig így egyáltalán nem túl úriemberes, hanem kifejezetten modortalan, lenéző-lekezelő dolog Alber' részéről. Bár ha ő is elmegy Makival izzót cserélni, hajléktalankodni és sörözni a Pizza di Geyzába, akkor végülis lehet oké, de ilyesmit itt nem láttunk, csak azt -ahogy Napraforgó is írta lentebb-, hogy hiába tudja Alber', hogy Makinak családja, gyerekei vannak, mégis éjszakára is elhívja a hülye programjaira munkanapokon is... Úriember.
offtopic
guess.who 2021 nov. 18. - 07:03:47 Előzmény janderka
(4174/4882)
Placc: nincs talán egy napja, hogy Szabinnyó egy fasoros, árnyas kis utcában parkolt és gyűrötten megérkezett az autójához, miközben Kata ott várta, hogy vigye Danit iskolába az apja. Ehhez képest MOST már egy betonplacc közepén parkol tökegyedül... Ez így már nagyon gányolás, a készítők fűhöz-fához kapkodnak, hogy "izgalmat" forgassanak, csak nem jön össze a rengeteg zavaró hülyeség miatt.
És lentebb írtam is, hogy kizárt dolog, hogy egy sztárügyvédnek ne legyen egy garázsa, hanem az utcán rohasztja az autóját. Igaz, TufaTamásnak is betonos/köves udvara, ahol parkolni szokott, de most direkt újra az utcán hagyja a kocsit az összekarcolás után, hogy még össze is festegethessék. Legközelebb a pénzét is kint hagyhatná levegőzni a bokrokon, hátha nem lesz semmi baj.

Értékmentés: ráadásul Szabi ügyvéd(!), akinek az a munkája, a hivatása(!), hogy minden helyzetből kidumálja magát - erre most egy szó nélkül tűri, hogy kirámolják a lakását? De mikor is volt bírósági tárgyaláson, aminek a végzése alapján jöttek ezek a követeléskezelési munkatársak? És például hogyan igazolták magukat a kipakolás előtt? Fizetési felszólítás, újabb felszólítás, határidő meg smafu, csak úgy berontanak? Kabaré, hogy ilyen életszerűtlen marhaságokkal próbálják izgalmassá tenni a(z egyre kevésbé létező) sztorit.
7/10
offtopic
luci87 2021 nov. 18. - 06:42:58 7/10 Előzmény janderka
(4173/4882)
Arrol nem is beszelve, hogy ez a milliokkal, luxusautokkal, penzzel valo dobalozas, mennyire irritalhatja a kevesbe tehetosebb embereket.
Mert azok is nezik, nem csak a gazdagok.. Videken elok is, akik egy honapban nem keresnek annyit, amit ezek itt egy pl. vacsoraert, oltonyert stb. kifizetnek..
7/10
luci87 2021 nov. 18. - 06:39:21 7/10
(4172/4882)
Nem tudom, nem nezem ezeket a musorokat... Viszont ami irrital, pl. Bocskor G. es tarsai, reggel a Retro radioban, szinten nem keves penzert fossxak a szot, es rohognek a sajat hulyesegeiken.. En neha bekapcsolom, mert szeretem a retro zeneket. De nem a rohogesukre vagyok kivancsi.
LL. - t lattam asszem regen, a Banfalvi studio rendezeseben az Abigel musicalben. Ami megmaradt belole, kifogastalan, nyulank alakja van noi szemmel is.
3/10
janderka 2021 nov. 17. - 21:58:06 3/10 Előzmény guess.who
(4171/4882)
Én is néztem a háttérben azt a senkiföldje aszfaltplaccot, decerőltett jószándékkal betudtam a loftlakás környéki fiktív térség részének. Ami persze még így is hülyeség lett volna, tekintve hogy egy ilyen kocsival egy közepesen értelmes tulajdonos a házának mélygarázsában parkol.
Jut eszembe, ha Adi ki tudta menekíteni Agica festményét és tsa-it a behajtó karmai közül, akkor a sztárzseni Szabinak hogy nem jutott eszébe ugyanez a fordulat???
offtopic
guess.who 2021 nov. 17. - 21:40:37
(4170/4882)
Arra célzol, hogy azt akarod mondani, hogy LL volt férje is elveszíti a vagyonát Szabi bukása miatt?

Arra célzol, hogy azt akarod, hogy vízzel öntözzük a vetést? Vízzel. Ami a vécében van?!
https://www.youtube.com/watch?v=Ch4sH-4W8RI

offtopic
guess.who 2021 nov. 17. - 21:35:26 Előzmény janderka
(4169/4882)
A védekezés egyszerű: FIKCIÓS sorozat. Ők egy szóval sem állítják, hogy bármi igaz lenne, a fantasy-világukban meg természetesen elég ha csak ránézel egy részvényre, máris elveszik a lakásod.

(Azt amúgy értette valaki, hogy Szabi autóját miért egy böszme placc közepén foglalták le? Mert az ott nem volt parkoló, semmilyen tereptárgy nem volt a közelében, érthetetlen, hogy mit keresett ott az indokolatlanul túlárazott négykerekű, helyváltoztatásra alkalmas motorerejű járműve - amelynek a rendszámát most újfent gondosan igyekeztek titkolni mindenféle takarásokkal.)
3/10
janderka 2021 nov. 17. - 21:30:15 3/10 Előzmény guess.who
(4168/4882)
Ez innentől a sorozakészítők részéről szándekos népbutítás. Fel kéne jelenteni megtévesztésért a stábot.
offtopic
guess.who 2021 nov. 17. - 21:27:35
(4167/4882)
Ó, hát LL józan életű, nem nagyon kalandor, csak egy kicsit szereti a pénzt. A mások pénzét. És a mások csak pasik lehetnek.

Mondjuk azon azért még lehetne röhögni, ha az LL-nek vásárolt nagy batárt is "lefoglalnák" ezek a villámkezű "végrehajtók" - főleg ha LL nevére íratta Szabi. Pont ugyanannyira lenne reális, mint a többi tőzsdézős baromságuk, viszont abban az esetben már nem kellene többször kibérelniük a forgatásra.
offtopic
guess.who 2021 nov. 17. - 21:24:43 Előzmény napraforgó
(4166/4882)
Az idegen tőkének ráadásul lenne törlesztési határideje is - ami meg nyilvánvalóan nem 1-2 nap, tehát ennyi idő alatt még a közelébe sem kerülhetett volna semmiféle végrehajtásnak az ügy.
Egy újabb olyan hülyeség, aminek az alkotóelemei csak úgy össze vannak dobálva és nem tudnak koherens egésszé összeállni. Főként az írók totális inkompetenciájának köszönhetően.
offtopic
guess.who 2021 nov. 17. - 21:21:59 Előzmény janderka
(4165/4882)
Ha picit görgetsz, akkor ott van az is, hogy
"A részvénytársaság kötelezettségeiért a részvényes - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - nem köteles helytállni."
Azaz lefordítva: ha a Déhábé tulajdonosai kamuztak és loptak egy halom pénzt, azért Szabi részvényestől nem foglalhatnak le semmit ellentételezésként.
Lentebb írtam: a cég részvényei még mindig érnek valamennyit (Ítitől meg is akarták venni olcsóbban, de ő visszautasította!), és a legrosszabb árfolyam is csak nulla lehet, nem negatív szám - azaz logikailag is nonszensz, hogy a befektetett összegen túl egyetlen fillért is bárki követelhetne Ítin vagy Szabin. Az meg, hogy a lakást-autót elveszik holmi behajtók, szimplán vicc, hiszen azokat előbb el kellett volna adniuk és az árukon részvényt venni, hogy egyáltalán el tudják bukni - de akkor meg már nem lenne mit lefoglalni.
Kár volt az íróknak egy számukra ennyire ingoványos témába navigálniuk magukat, mert minden egyes újabb, ezzel kapcsolatos jelenetben a korábbiaknál nagyobb baromságot próbálnak meg előadni.
(Az meg, hogy Aranyásó LL az üres lakást látva csak arra tud gondolni, hogy Szabi már előre elköltözött az új, közös villájukba... hát izé... itt tényleg mindenki hülye?)
4/10
napraforgó 2021 nov. 17. - 21:09:22 4/10 Előzmény janderka
(4164/4882)
Valahogy nem tudom elhinni, hogy mind Ági, mind Szabi a saját pénzükön felül még más pénzzel is tőzsdéztek (hitel, kölcsön), mert csak igy keletkezhetett akkora adósságuk, hogy nemcsak a részvényekbe fektetettsaját pénzüket bukták, hanem a ki tudja honnan, miként szerzett idegen tőkét is.
Ami viszont biztos, az, hogy a keletkezett adósságot nem lehet ilyen hamar behajtani, hosszú, hosszú procedúra, több eredménytelen felszólitás, majd fizetési meghagyás és egy végrehajtási eljárás után lehet számitani a végrehajtóra.

A Piroska és a farkas hitelesebb mese, mint ez.
offtopic
guess.who 2021 nov. 17. - 21:08:08
(4163/4882)
Levinnyó annyira "okos" a sztori szerint, de simán bemondja, hogy "Magyarországon élő pókFAJTA" - a "pókFAJ" helyett. A "fajta" a nevezéktani terminológiában minden esetben egy mesterségesen előállított hibridet jelent, itt viszont nyilvánvalóan ilyesmiről nem lehet szó.

Az egyébként hogy van, hogy Gézáék a világ végén levő kis faluba költöztek, és már kiderült, hogy zónázó vonat jár oda, középiskolájuk is van, most meg egy óriási, romos gyár is került a tanyára. Amúgy ha Csabika a gyárban veszett el, akkor miért keresik az erdőszéli réten, a faluban és az erdőben? Mintha direkt NEM akarnák megtalálni. Mikor is volt utoljára az elveszett gyermek klisé? Egy hete?

Ádám is totál hülye lett: az Univerzum üzen neki és újra nemlányaLilitől kér életvezetési tanácsokat. Aki most már Zsuzsinak lakberendezési- és marketingtippeket is ad.

Szabi brókere azt mondja: "minden pénzedet Déhábé részvénybe fektetted" - ha viszont ez így van, akkor pontosan miért is zárolták a számláját (amin nincs is pénz, hiszen részvényekben van)? Ha meg van pénz, akkor az nem tartozik a "minden pénzed" alá, tehát nem vesztette el, nem vehetik el.
És Íti is ugyanezt a hülyeséget adja elő: MINDEN PÉNZÉT befektette - de akkor a pénzét veszítette el, NEM a házát és az ingóságait! És könyörgöm! "Bírósági végzést" mutat a behajtó Szabinak?! De MIKOR volt bírósági tárgyalás, mikor az egész tőzsdei krach összesen 1-2 napja volt?!
Ráadásul még önmaguknak is ellentmondanak a feltűnően konzisztens sztorit írók: Szabinál AZONNAL mennek lefoglalni - Ítinél meg az öltönyös csak "felmér" és majd pár hét múlva fognak csak foglalni...

És persze Napraforgónak megint igaza volt: Íti a gyerkőcökkel odaköltözik Ádámékhoz Gézukáék lakásába. Szuper!

Gondolatkísérlet: mi van, ha ez a mindenlébenkanál T. "Karola" A. most szépen lassan szétveri és kinyírja az összes főbb szereplőt (hiszen Szabin és Ítin kívül PszichoBarbin keresztül a TufaTamás elleni akcióban is jó eséllyel részes) és aztán, erre való hivatkozással az évad végén bezárják a boltot? :)
A másik oldalról meg Alber' teszi éppen tönkre Makit (és rajta keresztül Verát), szóval ha így megy tovább, nem marad szereplő. :)