Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 márc. 19. - 03:28:53 4/10
(522/4882)
Juli eltűnése nagyon megviseli Tamást és Teri mamát is. A rendőrnek nem tetszik, hogy a nyanya távoltartó végzés nélkül megtagadta a láthatást az apától és rögtön közli, hogy a nőnek nem sok esélye lesz a gyerek felügyeletét megkapni azok után, hogy elvesztette a kiskorút.
Szerencsére a két kisebbik Kovács csemete gondjaiba vette a szökevényt és egészjó kis búvóhelyet hoztak neki össze a garázsban.
filoszemitabéluska 2020 márc. 18. - 18:32:47
(521/4882)
Szörnyű amikor két nő csatát vív egymással, megjátszott kedvességgel. Klára igen korlátolt, hogy belemegy egy ilyen pengeváltásba (hogy stílszerű legyek) egy kamaszlánnyal. Holott sejthetné, hogy jól nem jöhet ki belőle, mert minden normális embernek a gyereke fontosabb, mint a szeretője. Az egész Klára jelenség elég idétlen: hülye frizura, felfelé álló orrlikak, hatalmas segg, x-láb. Egyet tehetne: leülne a kis kontyos, nyominger fiával és őszintén beszélne vele, elmondaná, hogy Dorkának egy célja van, hogy leválassza őt az apjáról és ehhez eszköznek használja Mátét. Ha elég értelmes a kis kontyos, akkor megérti azt is, hogy a nikotin és az alkohol is igen erős addikciók, amiknek komoly következményei lehetnek. Tele van ez a szappanopera ellenszenves karakterekkel. Petra minimum dobogós helyezést érdemelne, azzal a csúnya, eltökéltséget sugalló, előreugró állával. A Stohl-nagymama párost nem is minősíteném, annyira sötét színekkel vannak ábrázolva. Máté sem a szívem csücske, hogy egyből rohant elárulni az anyjának apja és Zsuzsi kalandját. Ezzel gyakorlatilag becsapta az ajtót szülei között és mindezt azért, mert rágerjedt zsuzsira. Szabi nem lenne ellenszenves, csak elég aljas módon visszaél a pozíciójával, hogy Emma és barátja kapcsolatát megnehezítse. Az elég hiteltelen, hogy sok éves közös munka után egyszer csak rájön, hogy ő szerelmes Emmába, miközben sokkal vonzóbb barátnők közt válogathat. De, hát kellenek konfliktusok, hogy ne üljön le a sorozat.
4/10
napraforgó 2020 márc. 18. - 15:53:03 4/10
(520/4882)
Igaz, sem azt nem mesélte el, hogy hány éve váltak el, sem azt, hogy miért. És bizony azt sem tudjuk, hogy egyáltalan beszélő viszonyban vannak-e az exével. Mert igy a nagylány könnyen elhitetheti akármelyikükkel, hogy épp a másiknál van, ott is alszik, közben meg ki tudja hol van, mit csinál.
4/10
napraforgó 2020 márc. 18. - 13:55:02 4/10
(519/4882)
No igen, Dorka anyjára én is kiváncsi lennék. Vajon ott is annyira jó a viszony a két elvált fél között, mint Vera és Miki között? Számomra különös, hogy Dorka állandóan az apjánál lóg, főleg, mióta az együttvan Klárával. Leckét csinálni, tanulni sohasem látjuk, és a tanulmányi eredményeit is csak bemondásra ismerjük. Ő mindenből ötös - látható tanulás nélkül.
Azért abban igaza van Klárának, hogy az apja talán jobban a körmére nézhetne, mert most mindent elhisz neki. Mi lenne, ha elmenne egy-egy szülői értekezletre, vagy tanári fogadóórára? Akkor megtudná, hogy mennyit lóg a kislánya a suliból (igazolatlan órák, napok), és hogy azért nem csak ötöse van mindenből. Néha rajtaakaphatná cigizés közben, vagy megérezhetné rajta a dohány, vagy a bor szagát. Na de aki vak és süket és nem akar látni, hallani semmit, azzal nem lehet beszélni.
És azt sem ártana tudni, hogy Dorka és az anyja viszonya milyen. Mert valamiért rászokott az a lány a hazudozásra, alakodásra.
Sumomo_ 2020 márc. 18. - 09:30:55 Előzmény napraforgó
(518/4882)
Odáig értem, hogy Klára félti és védi Mátét, de milyen alapon "aggódik" a pasija lányáért, akit kb. 1 hete ismer? Igenis beleszól, folyamatosan támadja ( nemcsak Dorkát, hanem Zsoltot is, hogy nem jól kezeli a lányát) , azzal, hogy csak jót akar. Ez nem így működik és hiteltelen is.
Maximálisan értem Dorkát, hanem is értek egyet az eszközeivel.
Klárának (Gézával együtt) Mátéval kellene beszélnie, hogy erősítse a gyereket. Láttuk, hogy Máté folyamatosan ingadozik a jó és a rossz döntések között, nagyon bizonytalan önmagában (tipikus nagy kamasz), amiben az édesanyjára hasonlít.
4/10
napraforgó 2020 márc. 18. - 04:01:22 4/10
(517/4882)
Dorka igen aljas, háborút folytat Klárával, tudja, hogyha kenyértörésre megy a harc köztük, az apja őmellé állna. Nincs más lehetőség, le kell buktatni a kis hazugot az apja előtt, meg kell ingatni a feltétlen nagy bizalmát a lányában. Vajon sikerül -e Klárának? Én a helyében gyűjteném a hangfelvételeket ellene.

Tamás ügye fordulni látszik, Linda után Vera is kiáll mellette. És a kislány eltűnése lesz az egyik döntő érv, hogy nem akar a nagyanyja mellett maradni.

Maki és Petra huzakodása kicsit sem érdekel, na és Szabi nagy "szerelmében" sem hiszek egyetlen percig sem. Nem olyan ember ő, aki tartósan képes valamiféle érzelemre.
3/10
janderka 2020 márc. 15. - 19:23:03 3/10
(516/4882)
2006-2009 közötti képek
3/10
janderka 2020 márc. 15. - 19:07:08 3/10
(515/4882)
Áh, meg egyszerűbb is. Most keressene gy snitt miatt egy arcra hasonló 10 évvel fiataabb szereplőt a mostaniak helyére???? Vagy sminkeljék le (digitalizálják át) ő magukat a 2000-res évek beli önmagukhoz? Hát ebbe magyarok rendszerint bele szoktak bukni - lásd BK, DÖ.
3/10
janderka 2020 márc. 15. - 18:48:11 3/10
(514/4882)
Nem kell múltbaugrás. Elég lenne nekem, ha csak néhány visszautaló párbeszéd erejéig segítenék az ilyen melákokat, mint én :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 15. - 18:27:54 4/10 Előzmény janderka
(513/4882)
Petra és Emma később kerülhetett a másik két testvér- és házaspár életébe. Egyszer elhangzott, hogy Petra Vera fodrásznője volt, rajta keresztül ismerkedett meg Mikivel és ronditott bele a házasságukba. Szerintem Szabi sem volt a kör tagja eredetileg, csak mivel Emma hozzá került ügyvédjelöltnek, rajta keresztül ismerhette meg Petrát és a két házaspárt. Janó eredetileg Miki haverja volt, de hogy a felesége ovódájából ismerte meg, vagy az épitőipari munkája során, netán akkor, amikor elcuccolt Verától és összeköltözött Petrával, azt nem tudni, nem került szóba. De bármelyik variáció esélyes lehet.
3/10
janderka 2020 márc. 15. - 18:03:47 3/10
(512/4882)
A háttértörténet szerint valószínűleg ezek hatan-nyolcan mind egyetelen szűk baráti kör fiatal tagjai voltak hajdanán, akik egymás tesóit vették fel alkalmazásba, vagy épp feleségül. Amin belül ugye Klára+Miki, Vera+Géza és Petra+Emma tesók is voltak. Persze ez utóbbi kettő, mivel kb egy tizessel fiatalabb a többieknél, valószínűleg csak utólag került a társaságba. Elsőként talán Petra, akivel aztán Miki megcsalta Verát, és akivel közös babájuk is lett. De mivel a csajnak volt egy hugicája is (Emma), hát végül ő is része lett a baráti körnek és bekerült a banda facér tagjának, Szabinak az ügyvédi irodájába. De így lett haver valószínűleg Janó is. Aki a barátok egyidős kisgyerekei közös óvónőjének pasijaként emelkedett valamiért jócimborává. Nem beszélve a vadidegen vidéki Tamásról, aki két kör sörözés után lett ugyancsak akkora barátja a csapatnak, mintha csak együtt nőtt volna fel velük. Pedig a sztori szerint jó ha 3 hónapja ismerik egyáltalán.
Mindez tök idillikus kapcsolati háló, de nekem is kicsit belterjeske. Amitől persze még nem feltétlenül irreális.
4/10
napraforgó 2020 márc. 15. - 08:45:46 4/10 Előzmény luci87
(511/4882)
Valamint a Régimódi történetben Rikkl Máriát.
7/10
luci87 2020 márc. 15. - 08:00:15 7/10 Előzmény janderka
(510/4882)
Az is jó kis sorozat volt ,a DÖ. ök Olgája is játszott benne, azt hiszem, konyhalányt,egy részben kibontotta a hosszú haját, és táncolt.Egri Mártához passzol ez a szerepkör ,úgy látszik..:)Egri Kati a testvére nekem sokkal szimpibb..az Abigélben is játszott anno.
3/10
janderka 2020 márc. 14. - 18:41:46 3/10
(509/4882)
Most néztem a Cool-on az Ízig-vériget. Egri Márta abban is hasonlóan erőszakos anyát játszott, mint Teri.
3/10
janderka 2020 márc. 14. - 17:06:55 3/10
(508/4882)
Így utólag tényleg sok a dramaturgiai véletlen. Kicsit megint ez a mindenki mindenkinek a valakije feeling. Mintha csak egy pici kisváros lenne.
4/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 15:21:44 4/10
(507/4882)
Én hamarabb el tudom hinni a sok véletlent, mint azt, hogy egy cirka 17-18 éves lány egy 16 éves fiúra bukjon. Az ilyen lányok, "nagy nők" rá sem néznek egy Máté féle gyerekre.
4/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 14:41:49 4/10 Előzmény janderka
(506/4882)
Nemigen értem, hogy Dorka mit lát Mátéban, mit akar tőle. Mert a fiú szemmel láthatóan fiatalabb nála és a csaknem nagykorú lányok nemigen szoktak kisebb fiúkkal lógni. Amikor ráakaszkodott Mátéra, még nem is tudott az apja és Klára kapcsolatáról. Amikor már tudta, lehet benne szándékosság, hogy csakazértis zülleszti a fiút, hogy bosszantsa vele Klárát.
3/10
janderka 2020 márc. 14. - 13:45:53 3/10 Előzmény napraforgó
(505/4882)
Dorka sűrűsödésében lehet szándékoltság, de ezek alapján az apjának eddig nem volt kapcsolata? Vagy csak a gyanakvó Klára az, aki sok neki? Aki ráadásul a puszta személyével is borítja a Mátéval kapcsolatos "züllési" terveit - és amiatt akarja kifúrni?
3/10
janderka 2020 márc. 14. - 13:19:00 3/10 Előzmény napraforgó
(504/4882)
Szegény Miki szüleiről nem tudunk semmit - ezáltal Kláráéről sem. Nehéz lehet az életüket vinni, ha valóban ennyire egyedül kell benne eligazodniuk. Mikinek ezért volt jó Vera. Mert ő egy határozott, vezénylő tipusú nő volt mellette, aki tízenegynéhány éven át irányt mutatott neki. Mindemellett persze gondokodott is róla. Csak hát ez az hosszú évek múlásával valószínűleg egyre jobban kezdte frusztrálni Mikit, aki bár ha mélyen magába nézett, be kellett lássa, hogy volt alapja a "verai" hozzáállásnak, ám egy idő után az mégis nyomasztani kezdte. Egyrészt mert (talán már nem is annyira) kimondatlanul gyerekként volt kezelve - miközben a sajátjai is kezdet felcseperedni - másrészt mert pasisága okán új trófeákra vágyott, ott ahol - kegyes vagy levésbé az - füllenmtésekkel megsegítve azonnal sokkal nagyobb sztár lehett mint odahaza valaha is volt. De gyanítom, hogy ha nem érkezett volna meg a képbe Mukika, akkor a Petrás viszony már rég csak egy emlék lenne Miki életében.
4/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 13:10:04 4/10 Előzmény janderka
(503/4882)
Igazából Klára már hónapok óta flörtölt Zsolttal és nagyon érett a megcsalás. A kérdés csak az volt csak megcsalja Gézát, avagy végleg szakit vele és összejön Zsolttal.
Dorkáról meg azt hittem, hogy az anyjával él és csak néha bukkan fel az apjánál, de most nagyon úgy tűnik, hogy a leányzó többször van az apjánál a kelleténél. Állandóan megjelenik, minduntalan megzavarja a románcukat, tönkreteszi a terveiket, a bolond Zsolt meg még örül is, hogy a lánya olyan sűrűn nála van. A kiscsaj meg művészi tökélyre fejlesztette a hazudozást és átverést. Gondolom, hogy Klára kevésbé aggódna miatta, ha nem lenne olyan nagy befolyással Mátéra.
Valószinűleg Dorka anyja is örül, ha le van a gond a lányáról. Tipikusan olyan gyerek ez a Dorka, aki mindent megkap a szüleitől, ami pénzen megvehető, de figyelmet annál kevésbé.