Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 18:10:18 3/10 Előzmény napraforgó
(562/4882)
Igen!) És neki is volt egy okoska barinője. :)
https://i.pinimg.com/564x/53/9f/05/539f0562e5d6ab95d784e657f01b8260.jpg
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 17:36:02 4/10 Előzmény janderka
(561/4882)
Ugye Simon az okoska szemüveges mókus? Levi engem már az elején rá emlékeztetett.
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 17:28:58 3/10 Előzmény napraforgó
(560/4882)
Viszont Géza okoska kisfiának milyen hirtelen lett egy okoska barátnője :) Géza lett Alvin, körülötte a sok mókussal :))
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 17:04:12 4/10
(559/4882)
Verának lenne probléma, ha a lánya belegabalyodna a pasija fiába. Vagy akárki másba. Mert hát eljön ez az idő, és hamarosan. Csenge nagylány, szép lány, nyilván sok fiúnak tetszik.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 13:29:46 4/10
(558/4882)
Csenge nagyon szép, sőt a Dorkát játszó leányzó is.
Ezt a Kuna Katát sem ismertem eddig, ő is tetszik a szép hosszú hajával.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 13:28:17 4/10
(557/4882)
Minkettőtöknek igaza van.
habár ha egy fiús apuka keveredne Vera mellé nagykamasz fiúval, ott egyéb gondok is adódhatnak Csenge és a fiú között.....
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 13:21:02 3/10 Előzmény napraforgó
(556/4882)
Lehet, hogy Vera mellett is csak lustaságból és gyerekek miatt maradt ott Miki. Mert el nem tudom képzelni, hogy ez a nő valaha is szimbiózisban élt volna vele. Sőt talán már a kisebbbik lányuk is csak úgy beesetett közéjük - ami egy ideig maradásra bírta Mikit.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 13:05:14 4/10 Előzmény janderka
(555/4882)
A 2 év el is hangzott, sőt talán még annyi idő sem volt, mert a házasságnak végül is Petra terhessége vetett véget. És a gyerek még csak 3-5 hónapos.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 13:03:12 4/10 Előzmény janderka
(554/4882)
Én megforditanám az ok-okozati viszonyt. Verának üde fiatal nőből azért kellett ilyen katonás, őrmesteri stilust felvennie, mert a férje egy rakás szerencsétlenség volt. A házasságban a férje nemhogy felnőtt volna a feladataihoz, de egy idétlen szétszórt kamasz maradt. Miki mindent elfelejt, a pénz kifolyik a keze körül, befolyásolható, haverok, nők mindig eltérithették, tehát őt állandóan irányitgatni, dirigálni kellett.
Mivel Petra ezt kevésbé tudja csinálni, hát visszajárogat az exéhez. megszokta, hogy a komoly gondokat mindig Vera oldja meg, vagy legalábbis irányt mutat, jó tanácsokat ad. Petra ugyan el tudja érni nála, amit akar, de az leginkább egy új ruha, meg cipő, a 10 szobás ház meg még papiron sem létezik.
A felvett kölcsön meg majd szépen szétfolyik és ők maradnak az egyszobás garzonban.
Az biztos, hogy jó tenne a nőnek egy komoly, felnőtt férfi, akire ő támaszkodhat és aki mellett egy kicsit felszabadulhat a gondoktól. Csakhát az ilyen férfitipusból kicsi a kinálat és egy jókülsejű, rendes , értelmes negyvenes pasi általában nem negyvenes nőt keres társul.
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 12:47:15 3/10 Előzmény napraforgó
(553/4882)
A sztori szerint valóban csak pár éve lehet egyedül, de a játékából nekem úgy tűnik, mintha már vagy fél évtizede élne így. Sőt lehet hogy már a korábbi 20-ban is ilyen volt. Ezért is lépett félre tőle ez a melák Miki - akit valószínűleg ugyanígy cseszegethetett már korában is. És ht azt ki akarená már elviselni, pláne egy ilyen komor vénlánystílusú asszony mellett. Igazűból lehet hogy Mikinek pont a Verával való házassága volt egy "úgysincs jobb" kényszerpálya, és nem az, hogy a felcsinált fodrászlányhoz kellett cuccolnia.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 12:38:43 4/10 Előzmény janderka
(552/4882)
Verát még csak két éve hagyta el Miki Petra miatt, vagyis nem túl hosszú ideje él egyedül. Az élete gyökeresen megváltozott, egyedül kell mindent megoldania. Kevesebb pénzből élnek, mert Miki alig-alig fizeti a gyerektartást, ráadásul az ő nyakára jár a Petrával kapcsolatos gondjait elsirni. Azért ez fájó pont Verának, hogy a fodrásznője elszerette tőle a férjét, felcsináltatta magát, hogy véglegesitse a hozzá való tartozást. És akkora volt férje, akivel csaknem 20 évig együttélt, odahordja ennek a kis ribinek a dolgait megbeszélni. Mitől legyen akkor "puhább" ez az asszony? Láthattuk, hogy megpróbálkozott új ismeretségeket kötni, kapcsoltot teremteni, de láthattuk, hogy vagy nyers szexuális ajánlatokat kapott, vagy egy impotens hülye akarta "gyógyittatni" magát vele.
A munkahelye sem igazán alkalmas arra, hogy ott ismerkedjen férfiakkal,mert oda leginkább házas férfiak járnak az óvodás gyerekükkel, és ha egyedülállóak is, mint Szabi, vagy Tamás, de az egyik egy csapodár donjuán, a másik meg a felesége miatti gyászból inkább Lindával akarta kúráltatni magát.
Az igaz, hogy talán túl szigorúan fogja Csengét, de állandóan mondogatja a lányának, hogy beszéljék meg a dolgaikat. A pproblémák akko szoktak fölmerülni, amikor Csenge kijátsza az anyját kijátsza az apját, a két szülőt egymás ellen és elveti a sulykot. A csipkemelltartó nem oly nagy vétség, de a kurvás arcfestés t jogal kifogásolta Vera, mert az ilyen buta kamaszlányokat szokták aztán attrocitások érni.
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 11:58:45 3/10 Előzmény napraforgó
(551/4882)
Ma meg is akcióztatja magát vele megint :)))
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 11:57:55 3/10 Előzmény napraforgó
(550/4882)
Lehetne puhább személyiség, és akkor lehetne már egy stabil új párja is akár. Így viszont kicsit olyan nekem, mint aki valami vezeklő hősiességből élne ilyen zárdaáélelet, amiből hatalmas kritikai érzékkel szemlézi a külvilágot, de a maga görcsös keménységének káros hatásáról nem akar/képes tudomást venni. Mert végülis jól neveli a két gyerekét (a kicsinél még nem is gond, ha megszabja a dolgokat), de a kamasz lánya azért ennél már látványosabbab vágyna nagyobb szabadságra, vagy vagyányabb életre. Többször is panaszkodott rá, hogy nem veszik őt eléggé felnőttszámba, nem kiváncsiak a gondjaira/örömeire - csak dirigálnak neki. Pedig csomó kreatív dolgot meg tudna valósítani - lásd Klára CV-jét, vagy Mikimaki reklámkampányát. Ehhez képest még egy egyszerű csipkemelltartót se vehet magának felügyelet és beleugatás nélkül.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 11:51:14 4/10
(549/4882)
Emmán ngyon látszik, hogy csak szájal, hogy nem kell neki Szabi, meg igy, meg úgy, de minden lehetőséget megragad, hogy odaszaladgálhasson hozzá és újra és újra megmondhassa neki, hgy hagyja őt békén. Aztán meg csak arraa vár, hogy Szabolcs végre megcsókolja és aztán az ágyban , vagy a kanapén, vagy az iróasztalon kössenek ki.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 11:46:25 4/10 Előzmény janderka
(548/4882)
Amikor Klára nála lakott, a két nő többször is csapott görbe estét. Volt, hogy otthon borozgattak és volt, hogy Vera elcipelte Klárit egy bárba, ahol jól be is csiptek és Klára egy sokkal fiatalabb pasival táncolt. Szabi meg ara járt és csinált róla pár felvételt, amit aztán meg is mutatott Gézának, ezzel aztán kicsit sem segitett az akkor még épp csak össszeveszett házaspárnak.
Vera nem szokott mókázni, nevetgélni ez igaz és meglehetősen szarkasztikus a humora, amikor épp a volt férjét, vagy a nagylányát cikizi.

De számomra mégis ő a felelősségteljes anya, aki odafigyel a gyerekeire, nem engedi szabadjára a gimnazista lányát, mint pl, Zsolt, még most is lelki támaszt nyújt szerencsétlen hülye exférjének, jó főnök és megértő kolléga. Gondolkodás nélkül befogadja a sógornőjét és nem áll feltétlen hűséggel a konok fafejű bátyja mellé.
Szerintem ő pont olyan, amilyennek az ember egy kétgyerekes elvált negyvenkörüli asszonynak lennie kell.
Nem tudom milyen lehetne még? könnyelműbb? minden héten más pasi? Gyerekeit elhanyagoló, szabadjára engedő nő? hanyag főnök?
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 11:37:10 3/10
(547/4882)
Jav:
Igen. Szabiból a végére csinálhatnak egy hatalmas nagy vesztest, akinek egy év leforgása alatt hirtelen nem hogy egy, de két nem várt gyereke is lesz, és legalább ennyi nyakára járó exe - miközben épp kezdte volna elhinni, hogy megtalálta a mindent átjáró boldogságát a kolléganője személyében. Csak hát aztán mégse...
De ez túl komor vég lenne.
filoszemitabéluska 2020 ápr. 03. - 11:35:28
(546/4882)
Dani anyja nem a Dreckshauseni, hanem az Arschlochbadeni fürdőzenekar oboistája.
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 11:14:47 3/10
(545/4882)
Petrával kapcsolatban valami vérvételnél kisül, hogy nem az övé a gyerek példul...
3/10
janderka 2020 ápr. 03. - 07:23:28 3/10
(544/4882)
Egyes kérdések kapcsán néha lehet ilyen határozott, szigorú szabály- és értékrend mentén élni, de ez a fajta Vera vajon boldogan él? Van hogy legalább néha kikapcsol? Én valahogy túl merevnek érzem szegényt, aki még ha egyedül van sem engedi ellazulni magát. A viccei is fáradtak, cinikusak. Mint aki a gyerekei ellenére is egy megkeseredett vénlány maradt volna.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 05:09:54 4/10 Előzmény bsand
(543/4882)
Nekem tetszik Botos Éva játéka. Lehet, hogy nem vág pofákat mindig, de a szövege mindig érzékelteti, hogy milyen hangulatban van.
Szerintem egy szinésznek nem kell mindig mimikával kisérnie a mondanivalóját, vagy épp a hallottakat.
Én láttam tőle néhány szemöldök felhúzást, szájbiggyesztést, szeintem ez pont elég. Mi mást várnál még?
Nézem a koreai sorozatokat, ahol rezzenéstelen arccal adnak a másik tudtára örömhirt, vagy valami szerencsétlenséget, és aki hallja, az sem veri a földhöz magát, maximum visszakérdez: hogyan?