Téma: Mintaapák

1/10
zazee 2020 aug. 19. - 22:35:27 1/10
(622/4882)
Most már több reklámspoton túl sajnos az a véleményem, hogy a szereplő változtatás nagyon gyengére sikerült. Klem Viktort pedig abszolut lehetetlen pótolni!
kesem 2020 aug. 19. - 20:36:15
(621/4882)
Nagyon jól megfogalmazza az aggályaimat a szereplőváltással kapcsolatban ez az írás: https://mymommymelody.blog.hu/2020/08/15/mintaapak_masodik_evad_uj_kontosben_de_vajon_jo_kontosben
kesem 2020 aug. 19. - 20:18:21
(620/4882)
Az "Apa, te nem változol" ötletes előzetesen kívül a többi egyáltalán nem győzött meg... Nem tudom, ráveszem-e magam, hogy folytassam... Köszi, Napraforgó, a jellemzést, valóban Fenyő Iván (a Beugróban győzött meg, hogy kitűnő színész) nehezen talált magára a szerepében, ahogy a másik kedvencem, Klem Viktor sem. De aztán belejöttek, és most nagyon szokatlan lenne az új gárda. Egyébként valahogy rémlik, hogy a legelső szereposztás is más volt. Rosszul emlékszem, hogy volt átfedés aközött és a mostani új között?
4/10
napraforgó 2020 aug. 18. - 08:01:35 4/10 Előzmény janderka
(619/4882)
Ó, sokkal több reklámspotot láthattunk már. Ott volt az "apa, gyere már" születésnapi készülődéses, Maki és Mókuci kis vitája a "ne sunnyogj már "szöveggel, aztán Géza és Zsuzsi kis nővérkés szerepjátéka, mikor rájuk törnek a fiúk, Géza és Klára vitája a pizzériában, miközben MIki valami pszichodumát olvas egy könyvből és a saját válásáról mereng. Aztán Szabi és Dani Emmával valami háborúsdit játszik és az egyik kis spotban látszik, hogy a korábbi fehér alapon fekete foltos kicsi foxikeverék helyett most egy barna-fekete másik keverék játszik, amelyik nem foxi, hanem valami egyéb keverék kutyus. Ja és volt valami még Lindával és a kutyadokival, aki azt ajángatta, hogy Linda aludjon náluk.

Én legalábbis ennyi kis előzetest láttam. Hiányzott Janó és Teri, de gondolom, nem hagyják abba a gonoszkodást. Janó biztos nem, a főorvosasszony meg kitudja mennyit mer a veje ellenében, most, hogy kiderült az összeesküvés.
3/10
janderka 2020 aug. 18. - 07:30:46 3/10
(618/4882)
Két spot is lement már sz újakkal. Szárazzal meg Makranczival. Számomra továbbra is szarok. Emma kibontott haja az egyetlen jó pont eddig a 2.0 verzióból.
4/10
napraforgó 2020 aug. 15. - 13:14:11 4/10
(617/4882)
Most látom a reklámblokkban, hogy még a cuki kiskutyát is lecserélték.....
4/10
napraforgó 2020 aug. 15. - 12:58:26 4/10 Előzmény luci87
(616/4882)
Igen, tudom, én is olvastam, hogy a Mátét játszó srác az érettségije miatt nem vállalta a további forgatást. De igazából nem tisztázták, hogy idén kellett volna érettségizzen, vagy a 2020/21-es tanévben, jövő tavasszal fog és már most számol azzal, hogy forgatás mellett nem lenne ideje tanulni.

Ami kicsit furcsa, hogy egyetlen új szereplő sem hasonlit kicsit sem az elődjére, külsőleg semmiképp, de nem tudom, hogy majd a karakter mennyire fog hasonlitani.
7/10
luci87 2020 aug. 15. - 11:04:13 7/10 Előzmény napraforgó
(615/4882)
Mátét talán csak azért, mert ő maga kérte, idén érettségizik, és inkább a tanulásra koncentrál..Jó hogy írtad ezt a kis jellemzést, emlékeztetőt..én már lassan elfelejtem őket.Helyette a szomszédokat nézzük az elejéről.Abban is volt hasonló ,hogy a bambácska Matyit ,egy hirtelen váltással lecserélték, egy élelmes, beszédes ,kék szemű világos hajú,és bőrű fiúcskára, a hallgatag, kreol bőrű ,barna Matyit..
3/10
janderka 2020 aug. 14. - 10:18:16 3/10 Előzmény napraforgó
(614/4882)
A Máté cserét én az új főcímből vettem észre. És kicsit sajnálom. Mert a srác szerintem jó volt. Bár kétségtelenül nem pótolhatatlan.
4/10
napraforgó 2020 aug. 14. - 05:52:04 4/10
(613/4882)
A szereplők - az eredetiek - eleinte kicsit tétovák voltak a szerepkörükben, én úgy gondoltam, hogy bedobták őket a mélyvizbe és még szinte ők se nagyon tudták, milyennek is kéne lenniük.
Aztán eltelt 10-20 rész, és a szinészek már nagyon beletaláltak a karakterükbe. Megszerettük őket, én legalábbis, az erősségeikkel és a gyengeségeikkel együtt.
Jól hozták a szerepeiket, annak ellenére, hogy az elhangzottak szerint nem mindig volt a szinészek életkora megfelelő a karakterhez.

Ott van Mészáros Béla Mikimakiként, aki a szerepe szerint a legidősebb lehet a 4 apa közül. 40-es férfi, aki belebolondul egy majdnem lánya lehetne kis fodrásznőbe és elhagyja miatta a feleségét, két lányát, a kb. 17 éves Csengét és a 6 éves Hannát. Ehhez képest MB csak 39 éves volt a forgatás kezdetekor és a lánya lehetne kis fodrásznő meg 33, vagyis én nem találtam hitelesnek az életkorukat. Petra nem lehetne idősebb 23-25 évesnél és Földes Eszteren meg nagyon meglátszik a kora.
Sajnálom, de Földes Eszter nem az a bombanő, akiért az ember elhagyja a feleségét. A feneke lapos, melle nincs, a homloka csupa ránc, a hegyes orrával számomra nem Mókuci, hanem egy kis egérke, na és az örökké rendezetlen haja, amit egy hajgumival feltesz a feje búbjára és ezzel a madárfészekkel jár ki az utcára is. Elképesztő. Butább és csúnyább is a feleségnél.
Botos Éva Veraként, egy 40+-os óvónőként sokkal csinosabb, az alakja tökéletes, az arca ránctalan, a haja nagyon szép, leengedve, összefogva, befonva is. A szerepe szerint is sokkal okosabb, összeszedettebb Petránál, nem is véletlen, hogy Maki állandóan hozzá szaladgál tanácsért.

Szalay Géza egy öntelt macsó, ebben Fenyő eleinte nem volt otthon, de aztán magára talált és fantasztikusan alakitotta a fiait hülyeségekre tanitó, magától semmit meg nem tudó oldani hülye pasit, aki mégis irányitani akar.
Nekem valahogy kezdettől nem illett hozzá Polyák Lilla lázadó kis háziasszonykája, Lillát én sokkal erőteljesebb karakternek gondolom, nem olyannak, aki 18-20 évig tűri, hogy elnyomják és csak házvezetőnéként tekintsenek rá. Még azon is gondolkoztam, hogy mi a fenét látott anno ez a többre hivatott, intelligens nő ebben a korlátolt baromban, bocs, férfiban? Lillának is eleinte nehezére esett az elnyomott, határozatlan asszonyka megformálása, mára belejött a Zsolt mellett emancipálódott határozottan fellépő karakterbe.

Aztán ott volt van Szabi, a sztárügyvéd, akit a nagyon fiatal - túl fiatal - Klem Viktor alakitott. Klem 33 éves, vagy még annyi sem volt, amikor elkezdték a forgatást. A kora nem hiteles, nincs 30 éves sztárügyvéd, azok mind 40+-osak, vagy 50+-osak. Szabinak minimum 40 évesnek kéne lennie, vagyis egy tizessel többnek, mint a megformálójának. Cinikus, szinte kiégett nagyágyú, aki a nőket váltogatja, az ügyfeleit maximálisaan kiszolgálva szemérmetlenül kifosztja az ügyfelei ellenfeleit. Ez nem egy 30-at épphogy meghaladó szimpi pasi, hanem egy jóval kellemetlenebb figura kellene legyen.
Emma mellette épp az jogi gyakorlatát tölti (egyetem + 3 év szakmai gyakorlat, aztán a szakvizsga) lényegesen fiatalabbnak kellene lennie nála, mondjuk úgy 15 évvel, ehhez képest itt legfeljebb 5 év van köztük....

Kezdettől a legszimpatikusabb az özvegy állatorvos, akit Szabó Kimmel Tamás jól alakit. Ő is még csak 35 éves, de egy 5-6 éves kislánya apukájaként rendben van az életkora. Linda néni viszont kissé túlkoros volt hozzá, Kovács Patricia már negyvenes, és az őt váltó Szávay Viki is. Valahogy fura, hogy Linda még csak fontolgataja a gyerekvállalást, sőt, inkább csak elodázná azt. 40 valahány évesen már szinte kifutott az időből. Az rendben van, hogy nem Janót találja a legmegfelelőbb apajelöltnek, anyukája erőszakos fellépése ellenére sem.

Az ötvenes Stohl viszont kicsit koros már a hősszerelmes Janó szerepére, még ha rajta a kor kevésbé látszik is. De kissé csodálkoztam, hogy azt próbálták meg elhitetni velünk, hogy együtt gyerekeskedett, együtt nőtt fel a nála jó 10 évvel fiatalabb Lindával. Haha.
Ha ennyire ismert szereplőkkel dolgoznak az alkotók, azért számoljanak azzal, hogy a nézők is tudnak számolni.

Kiváncsi vagyok az új szereplőkre, hallom, már a Mátét játszó kamaszt is lecserélték. Valahogy sok lesz már az újakból.
Magát a történetet kedvelem, jónak tartom, de ez a sok csere-bere kiakaszt.


1/10
zazee 2020 aug. 13. - 22:46:26 1/10
(612/4882)
Az első évad nagyon tetszett, kár, hogy változtattak a férfiszereplőkön! Mindegyikük remekül beleállt a karakterébe. Nem hiszem, hogy az új szereposztás ilyen hiteles és jó lesz, hiába jó színészek. Nagyon gyenge a promó szerintem!
MériN 2020 aug. 13. - 21:02:11
(611/4882)
Sziasztok!
Az első részt láttam eddig ,nekem unalmasnak tűnt.
Érdemes több részt megnézni vagy felejtős?
Nem találtam véleményeket róla...
Köszi az infót. :)
4/10
napraforgó 2020 aug. 03. - 05:51:18 4/10
(610/4882)
Én kiváncsi vagyok, hogy birkóznak meg a az új szereplők a magasra tett mércével. Mert a korábbi főszereplők nagyon ott voltak a topon.
Sajnos óhatatlanul hasonlitgatni fogom az újakat a régiekkel. A promó nekem is tetszett.
kesem 2020 aug. 02. - 20:49:25
(609/4882)
Úgy terveztem, hogy nem nézem a Mintaapákat a szereplőváltástól, de ez a promó kifejezetten ötletesre sikerült....
10/10
MMF 2020 júl. 18. - 14:44:17 10/10
(608/4882)
Érdekes, hogy Linda nem Tomikát, hanem Janót választotta.
4/10
napraforgó 2020 júl. 06. - 15:01:43 4/10
(607/4882)
Érdekes barátai vannak Janónak. Az a nagydarab egy telefonhivásra jön és megfélemlit akárkit. A másik, a lóistállós meg szintén egy szóra bedrogoz bárkit, aki nem tetszik Janónak.
Azért elég különösnek tartom, hogy Linda, aki "szinte együtt nőtt föl Janóval" nem ismeri ezeket a barátokat, sőt, még csak nem is sejti, hogy miféle kapcsolatai, haverjai vannak az élettársának.
4/10
napraforgó 2020 júl. 03. - 10:45:15 4/10
(606/4882)
Az 56. részben Janó meg a rosszarcú haverja kilógatta Szikszait, Linda apjának adósát a 4. emeleti erkélyről, igy hajtotta be az adósságát pénzben és az adós drága órájával.
Aztán csak néztem, hogy mielőtt odaadta volna az apósának a pénzt, kiemelt jó pár ezrest a boritékból és zsebretette. szegény rozoga ember meg borzasztóan örült és kijelentette, hogy a hiányzó összeget majdcsak kipótolja valahogy.
És mindenki borzasztóan hálás Janónak.
4/10
napraforgó 2020 jún. 29. - 15:43:35 4/10
(605/4882)
Tényleg! Én csak arra figyeltem, hogy Linda és a lódoktor hogy fog passzolni egymáshoz, na de valóban ott van még Bödörgazsi is. Nem tudom, de én úgy emlékszem, hogy Szávai Viki elég magas nő, lehet, hogy fél fejjel magasabb lesz a vőlegényénél?

Aakárhogy is, de elég furi lesz, hogy a fél szereplőgárda kicserélődött.
4/10
napraforgó 2020 jún. 24. - 16:58:37 4/10
(604/4882)
Igen, most megkerestem. De nekem abszolút felejthető a fickó. Valahogy olyan jellegtelen.
1/10
kkanai 2020 jún. 24. - 15:39:02 1/10 Előzmény napraforgó
(603/4882)
A budapestbankos-görkoris reklám biztosan megvolt...