Téma: Mintaapák

kino21 2020 aug. 26. - 15:32:30 Előzmény napraforgó
(682/4882)
Az ilyen loft-lakásoknak éppen az az előnye, hogy úgy alakítod ki a teret, ahogy akarod. Az a Szabi hülyesége szerintem, hogy nem alakít ki a gyereknek egy külön kis szobát. Ahogy elnéztem, az a lakás van akkora, hogy simán elférne (akár egy modern galéria formájában), tuti nagyobb, mint egy átlag panellakás. És még tér is maradna bőven, nem csak a magyar belsőépítészetre jellemző módon azok a zárt, szorongó, szűk kis lukak.
1/10
zazee 2020 aug. 26. - 14:32:24 1/10 Előzmény kino21
(681/4882)
A facen van a TV2 Mintaapák oldal, rengeteg komment van, egy nap múlva törlik a negatív kommenteket, csak a többségében pozitív kommentek maradnak. Az Instán is van oldaluk, ott is próbálnak variálni!
3/10
janderka 2020 aug. 26. - 13:13:10 3/10 Előzmény napraforgó
(680/4882)
Érdekes a színészsrác neve, mert erősen emlékeztet egy másik Bálintra. A fiatalkori Bálint Andrásra. :)
4/10
napraforgó 2020 aug. 26. - 12:09:24 4/10
(679/4882)
Szombathelyi András ügyvédbojtárt Antal Bálint játsza és nekem nagyon furcsa, hogy a kedves, szimpaikus fiúból hirtelen milyen pökhendi kis nyikhaj lett. Ez a pökhendi, fellengős viselkedés nagyon jól állt Klem Viktornak, de Andrásnak nem. Emmának meg nem kéne beszólnia, elvégre ő volt, aki megcsalta és csúnyán viselkedett a fiúval.
4/10
napraforgó 2020 aug. 26. - 12:04:19 4/10
(678/4882)
Azért Klárának vannak még serdületlen gyermekei is, ott van az óvodás Csabi és Levi is csak 10 éves, vagyis legfeljebb kiskamasznak mondható. Máté az első évadban tett egy megjegyzést az "eddigi 16 évéről", és valóban, az új Máté csak 16 éves.
Sajnos Csenge életkorát nem tudjuk, még a születésnapi ünnepségén sem hangzott el, hogy X éves lett. Maki ugyan az évad elején többször emlitette, hogy Csenge még kislány, de aztán csak tudomásul kellett vennie, hogy bizony már nagylány.

Én sajnálom, hogy most még nem tűnt fel Igor, meg a callcenter, még a vakondriaszóval is viccesek voltak.

Nekem itt a jobboldalon állandóan jönnek fel a hülye reklámok, legtöbbször a különböző tuti fogyasztó csodaszerek, amikkel 2 nap alatt 20 kg-ot fogyhatsz.
4/10
napraforgó 2020 aug. 26. - 09:39:36 4/10
(677/4882)
Klára méregdrága parfümnek minősitette a lány szobájában talált parfümöt (amúgy miért is mászkál be oda?), vagyis az a parfüm minimum 15 ezer forint volt, ami tényleg drága egy tini zsebpénzéhez mérve. Sőt. Egy ilyen parfümöt egy felnőtt nő is inkább csak a születés-, vagy névnapjára kap, egy bakfis meg gyakorlatilag soha.
4/10
napraforgó 2020 aug. 26. - 09:34:44 4/10
(676/4882)
Nem szerepelt, sőt, még a nevét sem emlitették soha, ő mindössze "az anyád" néven szerepelt.

Valahogy sejtettem, hogy Máté megvette a parfümöt és nem lopta, csak a csajnak akart imponálni, mert Dorka olyan láázadó tipus, lázad minden ellen, ami normális.
Valahogy várom már, hogy kiderüljön, hogy mégsem olyan jó tanuló, mint ahogy mondja. Bár az ő korában már hülyeség lázadni és nem tanulni, mert eljátsza a továbbtanulási lehetőségeit. És ki tudja, mennyi ideig akarja még eltartani Zsolti bá, ha nem veszik fel egyetemre.
4/10
napraforgó 2020 aug. 26. - 09:28:17 4/10 Előzmény janderka
(675/4882)
Persze, Szabi évekig egyedül élt, de bizony már hónapok óta ott a kisfia és a gyerek anyjáról semmi hir, ezért fel lehet tételezni, hogy a gyerek marad még jó darabig.
Akkor meg nem ártana neki egy gyerekszoba és gyerekágy is, amit most Szabi meg is vett, ha nem is azt, amit a gyerek szeretett volna.
------------
És igen, Szabi hodály-lakása tipikusan agglegénylakás, duplaágy a galérián, több kanapé az alsó szinten, konyharész a kégli közepén (szagelszivót nem láttam, pláne olyat, amelyiknek a szabadba van kivezetése).
Egy ilyen lakásban még akkor sem szeretkezhetne Szabi szabadon, ha a gyereket felteszi a galériára, mert onnan könnyű lefelé leskelődi. Ha meg ő megy fel a gaalériára a nőjével, a gyerek bármikor felsettenkedhet a lépcsőn leskelődni.
-------------
Én a privát hálószoba és persze a csukott konyhaajtó hive vagyok.
Ki mondta, hogy a konyhába nem lehet szagelszivót tenni, csak az amerikai konyhába?
3/10
janderka 2020 aug. 26. - 09:21:46 3/10
(674/4882)
Van ebben valami. Valóban az előadás szórakoztatóságán tud múlni a dolog. Jók-e a dumák, impulzívak-e a szereplők.
3/10
janderka 2020 aug. 26. - 09:17:08 3/10
(673/4882)
Beismerem, nekem sem a legfobtosabb "karakter". Csak dramaturgiailag gondoltam bakinak a hanyagolását.
3/10
janderka 2020 aug. 26. - 06:34:28 3/10 Előzmény napraforgó
(672/4882)
Amkor megvette a kecót, akkor még egyedül élt. Elvolt a loftban magában.
4/10
napraforgó 2020 aug. 26. - 04:19:53 4/10
(671/4882)
A másik az, hogy ha már Emma odaköltözik Szabihoz, jön egy bőrönddel, akkor már illene a kutyáról is dönteni. Jön ő is? És ha jön, a kiskutyának is ki kéne alakitani egy kis teret, fekhelyet, etetősarkot, stb, nemcsak a gyereknek egy szerparált ágy-kuckót.

Amúgy látszik, hogy Danika utálja az új ágy-kuckóját, hisz már első éjszaka az apja mellett köt ki a kanapén.

Ja, és ez a másik, hogy miért nem praktikus az egyterű kélgli - igy nincs a tulajdonosnak kis magánélete, mert nincs hálószobája, aminek az ajtaját magára csukhatná.
De hát mindenki mást szeret, más az igénye.
Én preferálom a becsukható szobaajtót.
4/10
napraforgó 2020 aug. 26. - 04:12:02 4/10 Előzmény kino21
(670/4882)
A cuki kiskutya azért érdekel, mert azt tudjuk, hogy Emma EGYEDÜL Él, nincs lakótársa, nem az anyukájával él, aki helyettesiteni tudná a kutya etetésénél, egészségügyi sétáinál. Azt tudjuk, hogy Emmának Petra a húga, de ugye Petra nem jár oda Emma lakásába a kutyust gondozni!

És igen, azt sem látjuk, hogy a szereplők fogat mosnak, de ez nem is érdekel. Az sokkal inkább, hogy beesnek az ajtón, és rögtön asztalhoz hivják őket ebédelni, vacsorázni. Én legalább annyit elvárnék, hogy annyit mondjon az anyuka, vagy apuka, hogy "de jó, hogy megjöttél, MENJ KEZET MOSNI és vacsorázunk". Nem, nem akarom látni a kézmosást, de azért néhány ilyen higiéniai utasitás legalább elhangozhatna.
Megérkezel koszosan, összefogdostál sok mindent és mégcsak kezet sem mosol evés előtt - hát szép.
3/10
janderka 2020 aug. 25. - 23:13:22 3/10 Előzmény kino21
(669/4882)
A gond hogy se nem említik, se nem is látjuk. Hiába szerepel a főcímben is. Márpedig ahogy minden szereplő folyamatosan az épp nem látható másik szereplőről beszél, úgy meg kellett volna említsék valamiképp a kutyát is, ha már nem mutatják. Hiszen az nem egy esenyő, amit napos időben összecsuknak, zuhéban meg majd megint elővesznek, hanem egy élőlény (netán társ). Hát csak ezért baj, hogy a készítők úgy tesznek, mintha nem is létezne. Pedig ha már beleírták a sorozatba, akkor onnantól az a kutya "élni" kezd. (Más kérdés, hogy - ahogy írtad is - csak egyetlen epizódnyi dramaturgia miatt írták bele. Talán hiba volt. Lehetett volna inkább egy tengerimalac...)
kino21 2020 aug. 25. - 22:52:11 Előzmény janderka
(668/4882)
Igen, tényleg nem értem, hogy miért gondolja valaki, hogy a kutya napokig be van zárva a lakásba és nem etetik, csak azért, mert nem ezt mutogatják a sorozatban. Egyáltalán, hogy merülhet ez fel? Te érted???
kino21 2020 aug. 25. - 22:48:52 Előzmény zazee
(667/4882)
A TV2 törölheti a facen a kommenteket? Komolyan kérdezem, szerintem azt csak a kommentelő maga tudja törölni (esetleg maga a facebook). De jó tipp, a faces oldalukon még nem jártam, most lehet, hogy megnézem. Van egyáltalán pozitív komment is? Remélem nem :)
3/10
janderka 2020 aug. 25. - 22:36:10 3/10 Előzmény kino21
(666/4882)
Tényleg nem érted???
kino21 2020 aug. 25. - 22:14:17 Előzmény napraforgó
(665/4882)
A cuki kiskutyát én is imádtam, annyira ééédes! De miért gondolod, hogy nem etetik, itatják, sétáltatják? Azért, mert nem mutatják? Azért valljuk be, nem a kis cukiság a főszereplő, hanem annak idején kapott Emma egy kiskutyát, aminek annak idején volt egy jelentősége a sztori szempontjából. Szerinted a szereplők fogat sem mosnak, nem fürödnek vagy esznek minden nap, csak azért, mert nem mutatják? Tényleg, de tényleg nem értem a problémádat... miért érné a kutyát trauma? Ez egy sorozat, egy fikció, egy akármi, de nem a kutyáról szóló dokumentumfilm.
4/10
napraforgó 2020 aug. 25. - 20:37:19 4/10
(664/4882)
Hová lett a cuki kiskutyaa? Azért egy kutyát, pláne egy kölyökkutyát nem lehet napokig bezárva tartani egy lakásban, etetni, itatni kell, a dolgát elvégezni levinni sétálni. Emma meg napok óta Szabinál van. Na és most is csak a ruháiért ment haza.

Szegény kutyát olyan trauma éri, hogy fehérből rögvest barna lesz....
3/10
AzErzsike 2020 aug. 25. - 20:22:50 3/10
(663/4882)
Eddig 9 most 3 No comment!