Téma: Mintaapák

1/10
zazee 2020 okt. 29. - 18:33:25 1/10
(1482/4882)
Szerintem nem lesz következménye, egyszerűen csak azt demonstrálják, hogy Csenge mindenben lázadozik az anyja ellen és valamivel ki kell tölteni a műsoridőt. Mint hogy a legtöbb történés, azaz történetlenség is csak erről szól! Mennyire izgalmas story pl. az, hogy egy negyvenes nőnek szemüveg kell? Vagy, hogy Csabikának szálka ment az ujjába?:)) érdekfeszítő!:))
4/10
napraforgó 2020 okt. 29. - 16:10:08 4/10
(1481/4882)
Abból mi a fenét akarnak kihozni, hogy Csenge ellógja az úszásórát? Belefullad a medencébe, mert nem tud úszni?
offtopic
guess.who 2020 okt. 29. - 14:24:01
(1480/4882)
A szemorvos és optikus már szerintem a hét eleje óta szerepel a stáblistában... Ebből mondjuk lehet következtetni arra, hogy valószínűleg egyhetes, azaz öt epizódos blokkokban veszik fel a részeket. Más kérdés, hogy ezzel a gügye stáblistás megoldással saját maguk spoilereznek.

A malacot viszont nem vitték túlzásba, ha jól rémlik, csak egy jelenet volt, amikor Verát alaposan bemutatták hátulról, ahogy a disznóólnak támaszkodik...
guess.who 2020 okt. 29. - 07:50:17 Előzmény napraforgó
(1479/4882)
No igen, az írás-olvasás. :) Vajon ez felmerült az írókban és direkt elsiklottak felette - vagy tényleg ennyire mesügék? Nem tudom, melyik a rosszabb.
offtopic
guess.who 2020 okt. 29. - 07:46:03 Előzmény janderka
(1478/4882)
Úgy látszik, a DÖ-producer megjelenése nem volt jó ómen, hozta magával a színvonalat és az emberrablásokat. :)
4/10
napraforgó 2020 okt. 29. - 07:45:30 4/10 Előzmény guess.who
(1477/4882)
Én már többször is láttam Geyza TV_jét bekapcsolva, focimeccset nézett rajta felvételről. Igaz, az még I. Geyza volt.

Hannácska regisztrálásáról - vajon mikor tanult meg a kislány irni-olvasni, hiszen még csak óvodás. Egy regisztráció kitöltéséhez meg tudni kéne irni, olvasni.
3/10
janderka 2020 okt. 29. - 07:02:20 3/10 Előzmény guess.who
(1476/4882)
Szarkupac mar ez az egész.
guess.who 2020 okt. 29. - 06:43:51 Előzmény napraforgó
(1475/4882)
És azt se feledd, hogy Emma azt mondta a nagy tanulás közben Szabinak, hogy ha levizsgázik, akkor kilép és önállósul. Levizsgázott sikeresen, aztán valahogy mégis minden maradt a régiben. Pont úgy, ahogy Maki lakhatása is, pedig már múltkor is *majdnem* kidobta. Szabi valóban jól értékelte magát a dilidokinál: egy lúzer.

Ja, és már visszakapta az autóját (vagy vett egy másikat), mert volt beszállós jelenet.
offtopic
guess.who 2020 okt. 29. - 06:37:23 Előzmény zazee
(1474/4882)
És az egész tegnapi epizód egy gusztustalan önpromó volt, időjósostól és énekes műsorostól.
Már csak azt nem értem, hogy ha senkinek nincs tévéje (Geyzáéknál láttam egyet, mikor a routert kihúzta múltkor, de bekapcsolva még sosem volt), akkor honnan tudhatják az időjósról, hogy milyen cuki, sőt: honnan van odáig egy Hanna jellegű kislány egy éneklős műsor műsorvezetőjéért, akit eszerint sosem látott? De még azt is tudja, hogy hol kell regisztrálnia, hogy ingyenjegyet nyerhessen a rádióban a tévéműsorba...
És mindez még nem elég, tovább is folytatni fogják az előzetes szerint a promót, sőt: feltűnik majd a "sztárműsorvezető" is.
Kíváncsi vagyok, hány epizód múlva kap a saját műsorok promózása hosszabb műsoridőt, mint maga a "sztori".

Mondjuk az időjós Sipos Vera aranyos volt, az tény, de ettől még a szándék gusztustalan marad.
4/10
napraforgó 2020 okt. 29. - 05:11:25 4/10
(1473/4882)
Engem zavar, hogy Szabolcs 10 perccel az Emmával, a menyasszonyával való szakitás után máris csajozni kezd. És bár az első alkalommal a Brigivel való románc nem jött létre, mivel Emmát látta a lelki szemeivel, a második alkalom Edittel már többé-kevésbé sikeresnek bizonyult, habár Edit nem volt elragadtatva. Szabolcs rögtön el is rohant a lelkét rendbetetetni. És most harmadjára ott az időjósnő, akire Szabi és úgy tűnik Tamás is ráhajtott.
Igazából az sem tetszik, hogy Emma is felejteni látszik Szabit, és újra Andrással kezd randizni. Nem hiteles a komoly szándék, miután nem hagyta ott Szabolcs irodáját - szerintem ez lett volna az első lépés egy komoly szakitási szándéknál. És András részéről sem hiszem el, hogy újra bizik Emmában, amikor olyan csúnyán átverte, megbántotta. Szerintem András most a revansra vár, akkor fogja megalázni Emmát, amikor a lány beadja neki a derekát.
1/10
zazee 2020 okt. 29. - 00:05:33 1/10
(1472/4882)
Egyre lejjebb...méla és reménytelen eseménytelenség, felnőttek között gügye párbeszédek. Ezt az időjósos storyt nem is minősítem. A négy apóca a pizzériában úgy viselkedett, mintha tízéves hülyegyerek lenne. Számomra elképzelhetetlen, hogy egy negyvenes, intelligens állatorvos autogramot kérjen a karjára egy időjós bemondótól.
Ami pedig határozottan ellenszenves, hogy Csenge egyre idegesítőbb karakter, folyton megpróbálja az anyját átverni, vagy pikírt hangon utasítgatja, többször kijelenti: "máskor kopogj!" , amit az óvonő mama hagy. OK, hogy egy kamasz lázadozik sok esetben, de ezt túlzásnak érzem.
guess.who 2020 okt. 28. - 18:44:29 Előzmény zazee
(1471/4882)
Nem lehet, hanem biztos. :) Az elejéből láttam talán 4-5 részt, hogy legalább a főbb szereplőket körülbelül el bírjam helyezni, de a többi kimaradt, nem ismerem a konfliktusokat sem. Illetve konkrétan ezért nekem nincs semmilyen prekoncepcióm például Janóval kapcsolatban sem, csak a mostani évadban húzott disznóságait ismerem.
Tamást már csak ilyen tök(él)etlen, tutyimutyi, tehetetlen óvodásként ismerem, aki úgy akarja meghódítani Lindanénit, hogy állandóan megsértődik rá.
Szabiból nekem hiányzik a dörzsölt sztárügyvéd, csak az állandóan bambáskodó Makranczos művészúr látszik benne (pedig az évad elején még sokkal jobb volt, mint Lóbeltként a DÖ-ben).
Geyza csak egy nagypofájú ripacs, akinek két szuper csaja is lehetne, de egyet sem nagyon bír megtartani (arról nem is szólva, hogy még gyereket sem ő csinál annak az egynek).
Maki meg... csodálom, hogy még sem Vera, sem Petra nem verte pofán.
offtopic
guess.who 2020 okt. 28. - 18:38:01 Előzmény napraforgó
(1470/4882)
Geyza "masszázsa" szerintem valami újabb csajozás felvezetése lesz, és akkor megint szétmehetnek Klárával, aki terhesen visszamegy a vívójához, aztán megint lehet visszahódítani szülés előtt, meg megint elköltöztetni utána... És akkor pár szereplő életútja meg is van az évad végéig.

Az az Emmás jelenet tényleg nagyon "gáz" volt. Eleve hol lakik Emma vagy a fickó, hogy ott nem lehet randizni? Pláne, hogy a srác "főzni akar" Emmának. Az ilyesmit nem otthon szokta az ember? És ha már főzni akar egy idegen helyen, akkor nem az a minimum, hogy viszi magával az alapanyagokat? Hogy képzelte ezt a főzést? Hogy minden van Petrának otthon, abban a kis lyukban? Vagy tényleg azzal akarta elkápráztatni Emmát, hogy a maradékokból milyen csodálatos kaját tud készíteni??? Igazi gavallér ez az ügyvédjelölt srác, feltétlenül le kell csapnia rá Emmának!
De ha már nem sikerül otthon főzni: nem a fickónak illene egy másik helyet találnia? Hogy néz már ki ez a sztori? Azt mondta Emmának, hogy: "romantikus, gyertyafényes főzős vacsorával akarlak elkápráztatni, hogy utána legyen végre ungabunga is - de kérjél már hozzá egy kecót a tesódtól, meg a hozzávalókat is megvehetnéd a teszkóban előtte, mert nekem tárgyalásom van". Esetleg még hozzátehette volna romantikusan búgó hangon, hogy "ha nem akarsz később bonyodalmakat, akkor vegyél egy csomag óvszert is, mert nekem éppen múlt héten kifogyott".

A romlott alapanyagokon meg azért jórészt látszik, hogy romlottak - ergo nem főzünk belőlük. De ha mégis, akkor az biztos, hogy nem úgy van, hogy megeszik és alig leteszik a villát, már ki is jön a túlvégen. Azért egy emberi bélrendszer nem egy 50 centis valami... De hát régi szabály, hogy ha ilyen altesti "poénokkal" igyekszik operálni egy film(sorozat), akkor az több szempontból is a legalja...
1/10
zazee 2020 okt. 28. - 18:04:10 1/10 Előzmény napraforgó
(1469/4882)
Géza masszázsszalonba járásának lehet, hogy később lesz jelentősége.
Ellenben ez a főzés story valóban sehogy sem illett bele a képbe, ráadásul a bélgáz téma elég gusztustalan volt, ezt humorosnak gondolták? Ennyire futja nekik! Amúgy, ha egy gomba romlott, annak komoly szaga van, abból nem főz senki!
1/10
zazee 2020 okt. 28. - 17:54:41 1/10 Előzmény janderka
(1468/4882)
Itt az a baj, hogy ezért a forgatókönyvért pénzt kaptak és nem is keveset!
1/10
zazee 2020 okt. 28. - 17:48:08 1/10 Előzmény guess.who
(1467/4882)
A harmadik gyerekelhelyezési ügylet, mert az első évadban Tamás kontra Terimama volt ebben a témában érintett, persze lehet, hogy az első évadot nem láttad. Minden ismétlődik, nem tudnak a fantáziálatlanok új fordulatot kitalálni!
4/10
napraforgó 2020 okt. 28. - 17:15:12 4/10
(1466/4882)
Az, hogy Muki feje fölött is vitatkozni fognak a felügyeleti jogról, az előre boritékolható volt.
De azt az idióta ötletet, hogy Géza masszázs szalonba megy a gyerekre való vigyázás helyett miért találták ki, az rejtély. A világon semmi funkciója nem volt. Gézának semmi olyan baja nem volt, ami miatt csontkovácsra, vagy masszőrre lett volna szüksége.
Na és az is milyen hülye ötlet, hogy Emma és András Petra lakásában randevúznak és András ott főzőcskézik, de a romlott ételtől mindketten rosszul lesznek. Az időhúzáson kivül ennek sem volt semmi értelme.
3/10
janderka 2020 okt. 28. - 16:41:13 3/10 Előzmény zazee
(1465/4882)
Nem kell mentegetőznöd, "kivívták maguknak" Mintaapáék is azt a szintet, hogy ma már csak a menetrendszerinti cikizhetőség miatt legyen érdemes néznünk őket. Nem nekünk kínos...
guess.who 2020 okt. 28. - 16:23:00 Előzmény zazee
(1464/4882)
Nemhogy a babát nem nézte meg, de szét sem nézett: a két méterre levő anyukát nem látta és nem is hallotta... Nyilván a kocsi hat utcán gurult keresztül-kasul Szabi logikája szerint, míg pont egy árnyas fa alatt megállt.
(Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy honnan és miért volt Makinak fényképe a *babakocsiról*? Hiszen azt nézte Szabi a telefonján, amikor elvitte a kocsit. Aztán Tamás már a gyerek fényképét mutatta az utcán, szóval ebben is irtó bénák voltak.)
guess.who 2020 okt. 28. - 16:19:52 Előzmény zazee
(1463/4882)
Ráadásul ez pár részen belül a második gyermekelhelyezési per lesz, hiszen Danikát még csak a múlt héten cincálta Szabi és Kata. Akkor DÖ-módra itt is elmennek az önismétlésbe, lesz hetente emberrablás; Szabinak új nője (franciatanárnő, jógaoktató és apáca volt már? csak hogy gyorsan kimerítsük a "humoros" szituációkat.); aztán mindenki párt cserél, két hét múlva meg vissza; a gyerkőcök elvesznek és megkerülnek, illetve átköltöznek valamelyik másik szereplőhöz...