Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 13:28:58 4/10
(1762/4882)
Mivel hülye Tamásunk nem mondott nemet, amikor amazontermészetű Márta bejelentette, hogy akkor neki nem érdemes fenntartani egy albérletet, hisz sosincs ott, tomika nem mondta, hogy de, csak tartsd meg, hanem egyetértett a nővel, kvázi ezzel beleegyezett , hogy ezzel hozzá költözött.
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 13:16:19 4/10
(1761/4882)
Lehet, hogy Márta szüleinek szerepére találnának egy korban stimmelő szinészpárt. Nem kell ahhoz két rész, le tudnák zavarni egyben is. Tetszene Márta elnyilt guppi-szája, amikor Tamás közli, hogy márpedig ő nem vőlegény, és mostanában nem is lesz az.

Bár nő vagyok, de nagyon nem csipem az ilyen ragadós, tapadós nőket. És itt rengeteg van belőlük. Nemcsak Márta, de Petra és Kata is ilyen.
Vannak a nőknek olyan eszközeik, hogy bátoritsák, vagy elriasszák a férfiakat, nincsen szükség ilyen direkt eszközökre.


4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 13:05:42 4/10
(1760/4882)
Na látod, ez egy nagyon jó kérdés.
A múltkor az énekversennyel pont a kutyamenhelyért lobbiztak. És akkor volt róla szó, hogy megpályáztak valamit, de abból csak hónapokkal később lesz pénz.
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 12:44:35 4/10 Előzmény guess.who
(1759/4882)
Nekem erre megint van egy jó ötletem. Márta elhurcolja a következő hétvégén a szüleihez Battonyára. Tamás nem tér ki, de aamikor márta mint a vőlegényét mutatja be, hangosan tiltakozni kezd, Mikor kértem meg a a kezed, Mártika? Mert én nem emlékszem ilyesmire. Nekem mostanában egyáltalán nincs szándékomban megnősülni, ésatöbbi.
És ha Márta jön az együttéléssel, még arra is rápiritanék, hogy ezt sem én kezdeményeztem, te csak úgy beköltöztél hozzám, anélkül, hogy kértem volna . Én csak elfogadtam, amit kérés nélkül nyújtottál, stb.
És csúnyán megalázhatná a tapadós, rámenős Mártikát a szülei előtt.
Mert ezt a Mártát már máshogy nem lehet levakarni.
guess.who 2020 nov. 14. - 11:21:56 Előzmény napraforgó
(1758/4882)
Remélhetőleg ez annak volt a felvezetése, hogy Mártást valahogy kidobja Tamás. Vagy ha ez a tutyimutyi nem áll a sarkára, akkor majd Lindanéni megteszi helyette. :)

(Milyen érdekes, hogy múltkor még Lindanéni volt a tutyimutyi, akinek Mártás folyamatosan beszólogatott - most meg szerepet cseréltek. Nem ártana, ha picit jobban odafigyelnének az írók.)
3/10
janderka 2020 nov. 14. - 11:20:04 3/10 Előzmény napraforgó
(1757/4882)
Biztos itt is kivágták az epizód felét.
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 10:39:15 4/10
(1756/4882)
Na és Linda spicces beszólása, hogy Márta talán túl gyorsan nyomul? és Tamás még nincs készen a szülőkkel való megismerkedésre?
vajon ez el fogja-e gondolkodtatni Mártát?
Mert az igaz, hogy akik kivülről látják a dolgokat, azok sokszor tisztábban látnak.
Márta már igazán észrevehetné magát.
offtopic
guess.who 2020 nov. 14. - 10:20:16 Előzmény napraforgó
(1755/4882)
Annyi hangzott el felületesen, hogy Mártás szülei Battonyán élnek, úgyhogy mindenképp az ellenkező irányba kell a fiúknak menniük hétvégére. Mondjuk Budapesttől mehetnek az egy ugrásra levő Börzsönybe, a Vértesbe, erdei faházak mindenütt akadnak - de sehová sem tart fél napig az út.

Apropó! Honnan tudja vajon a győri Polyák Lilla, hogy az ottaniak "batonyának" ejtik a település nevet?! Mert így mondta, mint egy tősgyökeres batonyai. :)
guess.who 2020 nov. 14. - 10:16:37 Előzmény napraforgó
(1754/4882)
Ráadásul az a pár szál fa azért is érdekes, mert elvileg a házikóban nincs gázfűtés, csak fával lehet legalább éjszakára meleget csiholni, szóval ha azt a pár ágacskát eltüzelték a bogrács alatt, akkor bizony hideg faházban aludtak. :)
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 10:15:26 4/10 Előzmény janderka
(1753/4882)
na ez a másik hihetetlen dolog.
ilyenkor az a minimum, hogy szállást és étkezést nyújtanak a sofőrnek.
Most ott vannak valami tó mellett, ahol semmilyen ellátás sincs.
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 10:13:28 4/10 Előzmény janderka
(1752/4882)
Én még azon is csodálkozom, hogy kora reggel elindulnak valahová, valami tóhoz, aztán megérkeznek valamikor, mondjuk kora délután (vajon mi tartott idáig), aztán főznek a bográcsban, de már csak a tüzet látjuk, a kajakészitést nem és késő este van, sötét éjszaka, csillagok, stb.

Vajon milyen tónál bérelt házat last minute Tamás? Balaton, Velencei-tó, Tisza-tó, esetleg valami kisebb, alig ismert tó? azért biztos nem a határszélen, mert oda is el lehet jutni 5-6 óra alatt. És mit mondott Mártának, hová is mennek? mert tuti, hogy az a nő megkérdezte.

Na, szóval nem tudom, hogy mivel telt el a nap, a nagy semmivel?
3/10
janderka 2020 nov. 14. - 09:34:22 3/10 Előzmény napraforgó
(1751/4882)
Kezdjük ott, hogy a sofőr kiáll a buszával a pesti címre, leviszi lúzerbrigádot eldugottfalva külsőre, majd a buszát kulccsal otthagyva elhúz a faháztulajjal a homályba????
WTF?
3/10
janderka 2020 nov. 14. - 09:30:42 3/10
(1750/4882)
Zagyvaságmix már csak ez az egész. Szekunderszégyen nézni - ahogy írták már masutt.
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 09:28:50 4/10 Előzmény guess.who
(1749/4882)
Na igen, Tamás kérdésén én is fennakadtam. Neki épp azt kellett volna mondania, hogy nem számit, majd isznak teát.
A kajáról annyit, hogy úgy nézett ki, főztek valamit a bográcsban, de arról egy szó sem volt, hogy minden gyereknek tetszett volna a kajájuk.
eleve - Máté hozott pár szál fát, ami tuti nem elég egy többórás főzőcskéhez.
Én Hannából, a kis nyafkából kinéztem volna, hogy neki nem jó a bográcsgulyás, vagy akármi, mert ő műzlit akar és az persze nincs, stb.
És még ha minden nap főznek is valamit a bográcsban, reggelire, vacsorára csak kellett volna valami, főleg a gyerekeknek, tej, kenyér, felvágott, sajtok, virsli, tojás, mittudomén.
Egy rezsó 4 felnőttnek, 7 gyereknek hát az tuti nem elég.

És még csak be sem tudnak menni valami közeli városba, mert egyikőjüknek sincs jogsija a kisbuszra. De még csak egy-két bicikli sincs a fészerben.
guess.who 2020 nov. 14. - 09:02:59 Előzmény napraforgó
(1748/4882)
Érdekes, hogy kaját egyiknek sem jutott eszébe vinni magával, nem gondoltak arra, hogy a gyerekek enni is akarnának, sőt: az asszonyoknak sem ugrott be, hogy azt a kazalnyi gyerkőcöt etetni is kell - de a pia fontos, anélkül nem lehet elindulni (aztán mégis). De ha már itt tartunk: Lindáék csajos bulija is úgy indul, hogy inni kezdenek. Szeretném jelezni az íróknak, hogy ideje lenne elkezdeni a gyerekek nevelését is, hogy két hét múlva masszív alkoholistákat lehessen belőlük kreálni!
Ráadásul mindennek koronájaként az állítólag antialkoholista Tamás vonja kérdőre a többieket a tábortűznél, hogy "most tényleg nincs egy csepp alkohol sem?!".

De Tamás mindenben kezd ennyire "sikeres" lenni: kibérel egy állítólag luxi szállást úgy, hogy kifizeti ELŐRE, de még víz is alig van benne? Könyörgöm: már húsz évvel ezelőtt is fotókkal, alapos (számonkérhető) leírással lehetett a neten vendégházakat találni, ne vicceljünk már! Arról nem is szólva, hogy a kisbusz sofőrjét csak úgy elviszi magával a szállásadó?! Mi van?!?!

És miért nem csap zajt Szabi a kisbuszban, miért nem kezd el kiabálni, hogy elkergesse a szörnyű-rettenetes vérvaddisznókat?! Inkább felhívja Tamást, hogy jöjjenek ki. Logikus. Eleve marhaság, hogy mikor láthatóan már napközben is kabátban vannak, akkor a náthás Szabi a hideg éjszakára kimegy a fűtetlen buszba aludni egyetlen vékony pléddel... És teszi ezt úgy, hogy előtte ő kérte ki magának, hogy semmiféle sátorozásról nem lesz szó, öreg már ő ahhoz.
guess.who 2020 nov. 14. - 08:55:08 Előzmény napraforgó
(1747/4882)
Igen, főleg mert ez a "mindenki a vendégem" meghívás azután volt nem sokkal, hogy Szabinál megbeszélték a hétvégi bulit, és ott Maki azon örömködött, hogy Tamás fizet mindent, még a kaját is, mert neki nincs pénze...
Elhiszem, hogy nagy barátok (bár egyre kevésbé érthető ennek az oka), de hogy senki nem vágja a hetvenötödik hasonló húzása után sem pofán, az valahol azért fura.
offtopic
guess.who 2020 nov. 14. - 08:52:00 Előzmény zazee
(1746/4882)
Geyza karakterében inkább az a zavaró, hogy ugyanazt az egyetlen, nagyon sematikus figurát tolja minden jelenetében, csak más szavakat használva. Nincs mélysége, ő mindig csak az önhitt fodballsztár, aki a gyerekeit focistának akarja nevelni, és nagyon kényes a vélt tökéletességére. De semmi egyéb. Nem is csoda, hogy Kamarás is egyre jobban kínlódik a szereppel, nem tud vele mit kezdeni, nem tud hová kibontakozni.
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 03:30:31 4/10
(1745/4882)
Na ez is milyen hülye dolog. Hogy állitólag mind Miki, mind Levi a buszban hagyta a telefonját???!!!! Teli van a ruhájuk, kabátjuk zsebbel, ők mégis az ülésen hagyják csak úgy a telójukat. Miért?
Az ütődött Mikire csak egy dolgot biztak: hozza magával a hűtőtáskát, amibe pár üveg bort és sört pakoltak. Talán még üditőket is a gyerekeknek, habár kétlen, hogy 7 gyereknek 3 napra való üditő befért volna abba a dobozba.

És igen jellemző, hogy amig Levi eltűnését észrevették, addig Miki az égvilágon senkinek nemhiányzott, még a nagyon apás Hanna sem sivalkodott érte, holott ő szinte mindenért visitozik (rém idegesitő kislány).

És ezek után Vera egy-két pohár bor után elandalodik, hogy mégiscsak szerelmes ebbe az ütődött lúzerbe! Úgy tűnik, Gézáék nemsoká megszabadulnak tőle, mert Vera újfent a keblére öleli elbitangolt férjét.

És nicsak, Janó olyan kapós lett, hogy két nő is veszkődik érte, Petra és Kata is rhajtott, miután mindkettő megtudta, hogy értékes háza van/lesz.
És ezt Linda sem hagyhatja annyiban, máris hiányzik neki a hazudozós, agressziv, romlott Janó. Már morzsolgatja is a könnycseppeket utána.
4/10
napraforgó 2020 nov. 14. - 03:18:11 4/10 Előzmény guess.who
(1744/4882)
Maki hazudozása valóban minden határon túl megy. Itt is, meghiv mindenkit üditőre, rágcsára benzinkúton, nagy hanggal kijelenti, hogy mindenki az én vendégem, aztán a barátaihoz fordul lejmolni, adjatok kölcsön (soha vissza nem adomra). Azért ez már olyan pofátlanság, nem tudom, miért nyelik le a többiek.
Az első évadban is kéregetett kölcsön, de akkor nagyon szégyellte magát közben, meg amikor elfogadta Géza, Szabi megtoldott jattját, amikor a kemence javitásért, vagy a játékgép megszereléséért fizettek, de akkor még szinte úgy tukmálták rá a húszezreseket. Most meg már pofálanul kér, a semmire.

Ezeket a forgatókönyvirókat sürgősen ki kell rúgni, újakat szerződtetni, mert ezeknek a világon semmi fantáziájuk, idegesitő, irritáló jeleneteket irnak, mindenkit lebutitanak a végtelenségig, a korábban életből ellesett figurák a valóságtól teljesen elrugaszkodtak lettek.
1/10
zazee 2020 nov. 14. - 00:10:09 1/10 Előzmény guess.who
(1743/4882)
A Géza házaspár nem hiteles szerelmespár, semmilyen kémia nem jön át, rosszul megírt történet+ gyengus színészek.