Téma: Mintaapák

guess.who 2020 nov. 28. - 07:59:56 Előzmény zazee
(2062/4882)
De tényleg: HOL lakik Emma, hogy mindig Petránál kell "romi vacsizniuk"? És kicsit sem zavarja sem őt, sem a nyikhajt, hogy felnőtt, kereső emberekként az a kapcsolatuk netovábbja, hogy Petráék ágyában kufircolhatnak, ha nincs otthon a tulaj?! Vagy ez valami fura fétis náluk?
offtopic
guess.who 2020 nov. 28. - 07:58:10 Előzmény napraforgó
(2061/4882)
Ne hidd el! Az alapján, amit mutattak és mondtak, TTomit egyértelműen átverik a szervizben, ha egy driverhiba (amiről a hibaüzenet szólt) és a csökkentett mód miatt "szét kell szedni az egész gépet". És utána azon nyafog az előzetes szerint, hogy azon volt az összes fotó és orvosi adat. Pedig ilyen jellegű hibánál végképp probléma nélkül lehetne róla menteni mindent.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 nov. 28. - 07:11:00 4/10
(2060/4882)



Most már csak idő kérdése, hogy Mihály lebukik, hogy csak egy szerelő a számitógép szervizben.
Nyilván majd csepegtetni fogják a lebukást, előbb az állását illetően, és majd csak később azt, hogy nős, családos.
Szerencsétlen Lindának soha nincs szerencséje.
7/10
luci87 2020 nov. 28. - 02:58:31 7/10 Előzmény janderka
(2059/4882)
Meg csak emlites szintjen se merult fel,h Gezanak meg Veranak lenne még 1 testvere...fura..
3/10
janderka 2020 nov. 27. - 23:04:07 3/10 Előzmény napraforgó
(2058/4882)
Ahhoz képest később Tamás ölében ott volt a laptop, amit tök nyugiban nézegett, majd csukott le - mintha 5 pillanattal korábban nem lepte volna el a kékhalál.

Másik. Vera vendége kicsoda lehet? Eddig nem tudtunk róla, hogy lenne egy öccse.
1/10
zazee 2020 nov. 27. - 21:12:09 1/10
(2057/4882)

Mondjuk ma sem nagyon agyaltak a storyn.
Tamás dolgozik a laptopon és luzer Miki csak úgy a hecc kedvéért elveszi közben a laptopot, na persze tönkre is vágja, kiszámítható műfeszkó, persze pont abba a szervízbe viszi be Tamás, ahol a könyvbobby "álpilótáskodik":))
Amúgy továbbra sem értem, Emmáék miért mindig Petra garzonjába mennek romantikázni!?
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 21:11:48 4/10 Előzmény guess.who
(2056/4882)
Én csodálkoztam, hogy azok után, hogy Miki tönkrevágta a laptopját tamás nem vágta ki azonnal Mikit a házából.
Mert nem csak a munkáját semmisitette meg, de a pótolhatatlan fényképek is elvesztek a feleségéről, meg a lánya kiskorából.
Kibirhatatlan a pali és most már a barátai is csak rajta köszörülik a nyelvüket.
Azt nem értem, hogy ha ennyi barátja van, meg testvére, akkor miért nem veszi a fáradságot valamelyikük, hogy szerezzen neki egy albérletet, lehetőleg a város másik felében?
guess.who 2020 nov. 27. - 20:02:49 Előzmény napraforgó
(2055/4882)
Főszereplő, szóval mindenképpen mutatni kellene, nem elég annyi, hogy "megyek haza az albérletbe".
És látod: tényleg minden este sörözés van, már TTamás is ott tart, hogy nem hagyhatja ki, majdnem összevész Mártással emiatt. Pedig az égvilágon semmi érdekes nincs ezekben az eseményekben: froclizzák egymást és kész. Ha egy hétig nem sörözne velük, akkor sem maradna le semmiről.

Az mondjuk mókás, hogy amiket megisznak, azoknak vagy nincs nevük, vagy valami kitalált márka - gondolom, nincs tőkeerős szponzor, aki ugyanúgy tolná a löttyét, mint a DÖ-ben. :)
guess.who 2020 nov. 27. - 19:49:13 Előzmény hoyabella
(2054/4882)
Danika viselkedésével kapcsolatban éppen azt hoznám fel, hogy az évad elején (abban a huszonvalahány részben) kifejezetten az volt szimpatikus, ahogy a szülők a gyerekeikkel viselkedtek, ahogy beszélgettek velük, konfliktust oldottak meg. Olyan igazi mintaapásan.
Erre most sorra terrorgombócokká válnak a gyerkőcök, és a szülők is úgy reagálnak, hogy egyre idegesebbek, Szabi már tettlegességig vetemedik (pont egy ügyvéd, könyörgöm?!), mikor összetöri a trombitát - beszélgetés és értelmes érvelés helyett.
Mondjuk az igaz, hogy az ilyen jeleneteket könnyebb megírni, mert nem kell agyalni hozzájuk.
1/10
zazee 2020 nov. 27. - 18:16:29 1/10 Előzmény hoyabella
(2053/4882)
Így igaz, minden karaktert teljesen tönkrevágtak. Csak negatív, bosszantó debil karajterek vannak, csak agresszíven üvöltöznek egymással, vagy életszerűtlenül infantilisak és tehetelenek. Nincs sem történet, sem normális párbeszéd, csak bornírt baromság. Semmit nem szórakoztató. Ez már büntetendő ez a tehetségtelenség! Szégyen, hogy egy ilyen műsor még képernyőn van!
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 16:31:46 4/10 Előzmény guess.who
(2052/4882)
Nem muszáj Miki albérletét belülről mutogatni, nekem pont elég lenne, ha az esti sörözésnél közölné, hogy talált végre egy albérletet és holnap kiköltözik Tamáséktól.

Amire viszont szükség lenne, az egy iroda Emmáéknak. Szerintem a stúdió egyik sarkában ki lehetne alakitani valamit.
hoyabella 2020 nov. 27. - 14:24:54
(2051/4882)
Eljött a pillanat, amikor adás közben elkapcsoltam a sorozatról, mert ha nem, talán a tévém bánta volna, annyira fölhúzott az összes szereplő. Danikának kijárna 4-5 atyai pofon, az sem baj, ha nem az apjától, emmácskát szeretném p.csán rúgni, akkora idióta lúzer lett, mikit nem tudom, mivel szórták be, hogy minden hülye nő ragad rá és lindanéni és családjától, főleg az anyja maníros szövegétől kinyílt a bicska a zsebemben. Ennyi idióta nem lehet egy helyen még képzeletben sem!!!
3/10
janderka 2020 nov. 27. - 10:27:16 3/10 Előzmény napraforgó
(2050/4882)
Tipikus hozzánemértő írói baklövés a gazdsági vezető státusz. De Mészáros Béle se lehet túl értelmes színész, hogy nem jelezte ezt a nyilvánvaló formai hibát a szerepében...
3/10
janderka 2020 nov. 27. - 10:22:55 3/10 Előzmény guess.who
(2049/4882)
Pont emiatt mondom, hogy ez a jelenet a sorozat saját paródiája volt.
guess.who 2020 nov. 27. - 06:46:47 Előzmény napraforgó
(2048/4882)
"még csak kisérletet sem tette soha egy albérleti szoba kivételére sem. "

Pedig erre egyszerű a válasz:
- nincs "albérleti szoba" díszlet (ahogy nincs "Kata bérleménye", "Janaú lakása", "nyikhaj otthona, ahová nem viheti Emmát" stb. sem)
- ha lenne albérleti szobája, akkor az utóbbi 30-40 résznek legalább a felét ki kellett volna dobni és nem láthattunk volna olyan kitűnő, remek, csodálatos jeleneteket, mint amikor Maki két sporttáskával "költözik" Verához.

És még egy: egy "gazdasági igazgató" elvileg elég komoly fizetést kell, hogy kapjon az óvodában, amiből azért futná egy albérletre. Kocsija nincs, enni, ruházkodni, rezsit fizetnie nem kell, mindent megold az éppen aktuális szállásadója, tehát a költségei minimálisak - mégis azon nyafog, hogy "MOST minden fillérre szüksége van".

Az évad elején még jópofa, vicces Makiból egy naivát játszó, de amúgy mindenkit aljasul kihasználó, irritáló hülyét csináltak. Az osztály büdösgyerekét, akit minden osztálytársa igyekszik messziről elkerülni, nehogy ők is átvegyék a szagát.

Apropó, Vera: a szemüveg és a vakság is két rész után elmúló hóbort volt, ahogy az énekversenyes baromság, vagy éppen most már Janaú megaslágere, a "Pista". Kata ugyan jár állítólag "meghallgatásokra", meg mindig van valami aminek ürügyén lelép Szabi irodájából, de nem nagyon hallani semmit arról, hogy a híres, pizzériás lemezbemutató videokoncert után bármi előrelépés lenne például azügyben, hogy Kata és "Pista" vissza akarná fizetni a Szabinak okozott kárt. Ráadásul "Pista" mindig költöztet a jelenetek szerint, rengeteg a munkája, ergo neki lenne tőkéje is, hogy fizessen akár Kata helyett is - aztán semmi.
guess.who 2020 nov. 27. - 06:31:07 Előzmény zazee
(2047/4882)
Ez is annyira túljátszott! Szerintem élő felnőtt ember nincs, aki ennyire tolakodó lenne, hogy többször is leül a tévézők (és láthatóan egymással foglalkozók) mellé és még TTamás vállára is hajtja a fejét. Vagy hogy korábban Geyzáékat is többször megzavarja hülyeségekkel. Vagy hogy befekszik Szabi mellé az ágyba, mert fázik a kanapén.
Tényleg olyan, mint egy óvodás gyerek, aki még felügyeletre szorul, és akiben nincs semmi önkontroll, nem érti és nem ismeri a társadalmi konvenciókat.

De hát kell a hiszti és a dráma, ha már humor nincs.
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 05:18:12 4/10 Előzmény zazee
(2046/4882)
Mikinek az a baja, hogy soha nem veszi észre magát. Gézáéknál beleugatott a gyereknevelésbe, ráadásul a gyerekek füle hallatára. Tamásnál odaült egy szerelmespár mellé TV-t nézni, amikor nyilvánval volt, hogy ő ott fölösleges.

Én szinte vártam, hogy amikor vásárolni indult, pénzt kér Tamástól. Meg is lepődtem, hogy nem.

De azért röhejes, hogy midig egy gyerektől kell megtudnia, hogy valahol fölösleges.
És az is fura, hogy még csak kisérletet sem tette soha egy albérleti szoba kivételére sem.
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 05:11:44 4/10 Előzmény janderka
(2045/4882)
Szerintem sincs Mikinek diplomája. Épitőipari szakmunkás, aki művezető volt egy cégnél, amig ki nem rúgták.
Számomra kifejezetten idegesitő, hogy most az óvodában idétlenkedik, mint gazdasági vezető és nyilván nem keres semmit, mert ott egyáltalán NINCS szükség gazdasági vezetőre. Még egy állandó karbantartóra sem, mert annyi minden tennivaló nincs, hogy az kitöltené a napi 8 órás munkaidőt.
3/10
janderka 2020 nov. 26. - 22:59:33 3/10 Előzmény guess.who
(2044/4882)
És azt figyeltük, hogy az ősz hajú üzletember már sokadszor szivárog vissza a képernyőre, de mindig más szerepkörben. Volt már potenciális óvodai befektető, most épp válni készülő férj, ha minden igaz.
3/10
janderka 2020 nov. 26. - 22:47:59 3/10 Előzmény zazee
(2043/4882)
Szerintem nincs semmilyen diplomája - erről nem beszéltek soha. Max építőipari szakközepe. (Különben miért lett volna egy építkezésen kétkezi melós / művetető?)

Viszont úgy fest Mukikát meg Petrát kiírták. De legalább is erősen pihentetik. (Vagy tán azokkal az epizodokkal együtt nem mutatták, amikben Kata és Janó is összejöttek.)