Téma: Mintaapák

1/10
zazee 2020 nov. 26. - 22:43:58 1/10 Előzmény janderka
(2042/4882)
És símán odaül az egymással barcogó gerlepár mellé. Kíváncs vagyok, ha majd jó néhány epizód után Tamás végre kirúgja, hová fogja beenni a fene? Már a haverjait körbejárta.
Miért is nem keres a diplomájának megfelelő munkát és bérelne egy garzont végre. Az talán nagyon valósághű lenne, amit a szerzők úgy tűnik nem csípnek!:)
1/10
zazee 2020 nov. 26. - 22:35:10 1/10 Előzmény guess.who
(2041/4882)
Mint ahogy megfeletkeztek Szabi 7 millió froncsiáról és a kocsijáról, Miki hitelfizetéséről stb. Amúgy egy 18 éven felülieknek való filmre lehetetlen bevinni egy 6 éves gyerkőcöt.
Andrásnak van lakása, nem értem miért akkora öröm, ha Petra kis garzonja megürül, miért oda járnak kufircolni?!
A mai epizód is egymás átverésről, vagy kihasználásáról, egymással való agresszív ordítozásról szólt. Most már a gyerekek is rendre egymásnak esnek. Dani karaktere is tök pofoznivaló lett az aranyos angyalka helyett, aki az első évadban volt. Feszkó a köbön, csak királydráma van laza, kedves, humoros jelenetek helyett.
guess.who 2020 nov. 26. - 21:42:52
(2040/4882)
Nyikhaj ügyvéd nagyon bukik kifelé Emmától: egyre több a konfliktusuk, és egyre bunkóbb a fickó Danival kapcsolatban is (amire Emma amúgy is háklis), meg úgy egyáltalán mindenben. És Emma szeme láttára flörtölget Katával, pedig tudja, hogy Emma erre aztán nagyon ugrik. Szóval szerintem legfeljebb egy hét van már az ő naaaagy közös irodabérlésükből, és a Nyikhajnak végre vége. A kockás nadrágjában egyébként is annyira szánalmas volt a mai részben. :)

Janóka meg "ismeri a jogait" Szabival szemben - pedig még nincs két hete, hogy szétverték Szabi lakását Katával, és valami olyasmiben állapodtak meg, hogy ha minden kárt kifizetnek, akkor az ügyvéd úr nem tesz feljelentést. Érdekes, hogy az egészet mindhárman tökéletesen elfelejtették mára.
guess.who 2020 nov. 26. - 21:38:29 Előzmény janderka
(2039/4882)
Azért Szabi sörét csak megitta.
Mondjuk az nem "kölcsön" volt, az igaz. :)
3/10
janderka 2020 nov. 26. - 21:35:16 3/10 Előzmény zazee
(2038/4882)
Csodáltam is, hogy nem kért kölcsön miután felajánlotta Tamáséknak, hogy reggel bevásárol nekik :)))) Úgy lett volna kerek.
1/10
zazee 2020 nov. 26. - 20:54:16 1/10 Előzmény janderka
(2037/4882)
Miki egy nevetséges, debil lúzer lett, az első évadban még lehetett szeretni, de most már tök pofoznivaló karakter lett, aki mindenkit lelejmol, érzelmileg zsarol és mindig mást okol, ha valami baj történik vele.
3/10
janderka 2020 nov. 26. - 20:20:32 3/10
(2036/4882)
Miki esti tévés akciójából számomra egyértelművé vált, hogy ez a sorozat saját maga paródiája.
offtopic
guess.who 2020 nov. 26. - 19:49:26 Előzmény zazee
(2035/4882)
Amikor az oviban az ajtóban elbújva hallgatta Makiékat, az sem volt kicsit sem feltűnő, hiszen legalább 2 méterre állt tőlük.
Ez az irtó béna kihallgatósdi/kilesősdi szintén a DÖ-producer hatása lehet, mert ott vannak rendszeresen ilyenek, mint a rosszabb számítógépes akciójátékokban: egyes figurák általában bambán lézengenek, helyben állnak, nézelődnek, olyankor is, ha a játékos a közelükben van, de ha elmegy az orruk előtt, akkor is, láthatóan tökéletesen vakok és süketek - és csak akkor kezdenek el támadni/menekülni/tüzelni, ha a játékos rájuk lő.
A DÖ-ben számtalan ilyen eset volt már, és nem is csak emberekkel: böhöm terepjárókból figyelik a szereplőket, legfeljebb 10 méterről - és a totál debil szereplők észre sem veszik, hogy ott áll egy gyanús autó (esetleg járó motorral), esetleg a legnagyobb ellenségük. :)
offtopic
guess.who 2020 nov. 26. - 19:41:57 Előzmény zazee
(2034/4882)
Sajnos a DÖ-vel is pont ez történt: az eredetileg humoros, a városiak falusi próbálkozásainak komikumára építő sorozatból csináltak egy kriminek mondott kamuakciót, amiből persze csak a krimi és az akció hiányzik, helyette viszont van benne erőltetett, humorosnak szánt kínlódás. A történetet az írónő úgy igyekszik izgalmassá tenni, hogy rengeteg értelmetlen mellékszálat sző bele (amik fikarcnyit sem viszik előre a fősztorit, de sok részt meg lehet velük tölteni), és követhetetlenül zagyva főszálakat is kreál, amitől már nagyrészt senki nem ért semmit (szerintem sokszor ő maga sem).

Mondjuk a helyzet -jó írók kezében- itt is adna rengeteg vicces lehetőséget, csak hát az írók tehetség vagy jó humorérzék híján 20 részen keresztül folyó Linda-ingadozást, meg TTamás-tötymörgést írnak, amikor meg ezek lefutnak, akkor átmenetileg elmezavarossá teszik valamelyik kisgyereket, amivel megint ki lehet húzni öt részből vagy húsz-huszonöt percet.
1/10
zazee 2020 nov. 26. - 18:12:18 1/10
(2033/4882)
Amúgy túl karcsú volt a fa, ami mögé elbújt Vera, cseppet sem volt feltűnő, hogy leselkedik Miki után.:)) nem értettem azt sem, hogy miért vitt magával egy műanyag dobozt, mintaha valami kaja lett volna. Baromi idétlen jelenet volt. Komolyan, ezt a sok égrekiáltó baromságot nem szégyellik a szerzők? Én szégyellem magam, hogy nézem:))
1/10
zazee 2020 nov. 26. - 17:44:28 1/10 Előzmény guess.who
(2032/4882)
Amúgy az okát nem értem, hogy miért kellett totál átírni az eredeti verziót, Linda például a szlovák verzióban, miután ilyen fiatal, együtt is él a családjával, a mama ott közel sem ilyen agresszív. Amúgy ott nincsenek ilyen kiélezetten bosszantó, krakéler, kellemetlen karakterek. És inkább a poénos helyzetkomikumokra helyeztek nagy hangsúlyt. Tudom unalmas, hogy folyton erre hivatkozom, de nem értem, hogy egy amúgy másoknál jól működő verziót miért kellett ilyen gagyira variálni.
3/10
offtopic
janderka 2020 nov. 26. - 17:43:30 3/10 Előzmény guess.who
(2031/4882)
Szagos, de legalább csendes :))))
guess.who 2020 nov. 26. - 16:45:53 Előzmény zazee
(2030/4882)
És nem csak dráma és hiszti, hanem terrorgombóc gyerekek is. :)
guess.who 2020 nov. 26. - 16:45:19
(2029/4882)
Zazeenak annyiban igaza van, hogy egy kora-huszonéves nőről még jobban elhihető, hogy ennyire hozzá van nőve az anyjához (és fordítva), illetve hogy ennyire naiv a férfiakkal kapcsolatban. Egy Szávai Viki-féle Lindától nőként azért már egészen másat várna el az ember.
guess.who 2020 nov. 26. - 16:43:20
(2028/4882)
No igen, eddig a térdnadrágos örök gyerek volt ez a Misi (aki mindig gyalograndikra ment Lindával!), most meg hirtelen már autója is van. Nyilván egy-két részen belül abból az autóból fog kiszállni a gyereke és a felesége is. :)
offtopic
guess.who 2020 nov. 26. - 16:41:13 Előzmény janderka
(2027/4882)
A recepciós hal az milyen? Csak tátog az ügyfeleknek?! :O

(Bocsiiii! :) )
1/10
zazee 2020 nov. 26. - 13:46:29 1/10
(2026/4882)
Ezért nem életszerű Linda karaktere. Az argentin és a szlovák verzióban Linda alakja 20 év körüli. Nem értem nálunk miért kellett erre a szerepre egy dupla annyidős karaktert kitalálni. Nem beszélve, hogy folyton drámáznak, hisztizés van. A másik két sorozatban inkább a humor van előtérben. Az első évadban nálunk is szórakoztató volt inkább.
4/10
napraforgó 2020 nov. 26. - 12:38:39 4/10
(2025/4882)
Ezt már én is kérdeztem akkoriban, amikor Linda s Janó épp szakitásban voltak, és Janó rendszeresen följárkált Linda lakására a távollétében és sokszor ott várta.
Már akkor le kellett volna cserélni a zárat.
De anyukát távol tudná tartani egy bezárt ajtó és a zárban hagyott kulcs is. És miden alkalommal, amikor anyuka betörne, ki kéne oktatni, hogy előtte telefonon jelentkezzen, hogy alkalmas-e a látogatása. Következetesen. Egyszer csak megérti, hogy nem kivánatos a lánya lakásában minden áldott nap.
1/10
zazee 2020 nov. 26. - 11:29:45 1/10 Előzmény guess.who
(2024/4882)
Nekem is feltünt, hogy Kata és Janó átmenet nélkül egyszerre csak együtt van. Valóban mintha az ő történetükből kimaradt volna egy rész. Mikor szerelmesedtek ennyire egymásba, hogy drágámozzák egymást, az előző részben még Janó kijelentette, hogy nem az esete Kata.
Bezzeg a bugyuta névadásnak több epizód is áldozatul esett.
3/10
janderka 2020 nov. 26. - 11:08:53 3/10 Előzmény napraforgó
(2023/4882)
Alap hogy önálló irodát az indít, akinek van már hozzá kellő tőkéje. Pusztán a friss diploma nem elég hozzá. Nem véletlenül társulnak sokszor hárman-négyen is egy cím alá. De azok is legaláb 120 nm-es lakásirodákban szoktak működni, 3-4 "tárgyalóval" - plusz recepciós hallal.

Ezek is vagy nem láttak még ügyvédi irodát, vagy szarnak bele, mennyire lesz hihető az agymenésük. Mondjuk azután, hogy Szabi felvette asszisztensnek ezt a semmihez se értő Katát, már nem lepődök meg semmin.