Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2019 dec. 12. - 18:15:25 4/10
(142/4882)

Szerintem akkor sem szép dolog a párunk táskájában turkálni, telefonját leellenőrizni, ha nincs takargatnivalónk. Ez mindenképp bizalmatlanságra utal, vagyis nem bizunk a párunkban feltétel nélkül. Meg betörni a másik személyes szférájába mindenképp undoritó dolog.

Arra én is kiváncsi volnék, hol is van az ovi, de gondolom, hogy az Gézáék és Tamásék házától nem lehet egy-két utcánál messzebb. Vera lehet messzebbről hurcibálja a lányát, de logikus, hogy az ő gyereke odajárjon, ahol ő a vezető. Szabolcsék lakhatnak a legmesszebb, mert ő kocsival hozza-viszi Danikát.

A sok rokoni, sógori viszony meg nyilván azért kellett, mert anélkül ez a sok különböző végzettségű ember soha nem keveredett volna baráti viszonyba. Szabolcs ügyvéd, tamás állatorvos, de a másik kettő eléggé nulla. Egy exfocista pizzériatulajdonos nem nagy szám, a Maki meg aztán végképp nem. Ő egy lótifuti senki egy épitkezésen. Nyilván nem lehetne ügyvéd barátja, hacsak nem együtt nőttek föl.
3/10
janderka 2019 dec. 12. - 15:19:03 3/10
(141/4882)
Ez a túrkálási para akkor szokott "váló ok" lenni, ha van alapja... Ha csak sima SMS-ek vannak a telefonban és híváslisták, a táskában meg max néhány használt papírzsepi, akkor nincs miért kiverni a balhét, ha a másik belenéz. Mikimaki is azárt takargatta csak korábban a mobilját, nehogy kiderüljön a csaja számára, hogy nem az igazi főnökével beszélt.

A rokoni kesze-kuszaságokat meg azért vetettem csak fel, mert erősen zavarni kezdett, hogy bizonyos pontokon szavak terén mindenki a másik rokona, kuzinja, szerelme, felesége, szeretője vagy tesója kezdett lenni - miközben a mindennapi viszonyukból nem ez jött le, és ami a sztori szempontjából nem is igazán lenne fontos. Egy laza baráti körként sokkal életszerűbb volna a mese.
Nekem egyébként még az nem tiszta, hogy ki milyen messze is lakik a másiktól vagy épp az ovitól. Vagy hogy a pizzázó hol lehet a képzeletbeli mátrixban, hogy hetente többször is ott bukkanjanak fel a különféle szereplők (beleértve akár még Janót és Lindát is).
4/10
napraforgó 2019 dec. 12. - 13:36:56 4/10 Előzmény luci87
(140/4882)
Ez igaz, de a kis Dani és Szabi is jóljárna Emmával.
Géza lehet, hogy félrelép Zsuzsival, és talán ez a kis botlása lesz az ok, hogy Klárával engedékenyebb legyen. Ha el akarja érni, hogy Klára megbocsásson neki, akkor neki is engednie kell.

Teri hiába orvosnő, épp ezért pont elég intelligens ahhoz, hogy jól keresztbe tegyen a vejének. De ahogy Janónak beszámolt a lánya haláláról és megmutatta a fényképét, kiderült, hogy már akkor sem állhatta a vejét, "aki elvette tőle" az ő aranyos kislányát. Nem normális az ilyen anya.
Pedig azon a fényképen jól látható, hogy egy egymást nagyon szerető fiatal pár volt. Ahogy Tamás hátulról olyan óvón ölelte a feleségét, az magáért beszél.

És ahogy az előzetesből látom, érik Linda és Janó szakitása is, mert a nő nem tolerálja, hogy a férfi a táskájában turkál, meg a telefonját ellenőrzi.
7/10
luci87 2019 dec. 12. - 10:52:45 7/10 Előzmény napraforgó
(139/4882)
Arra viszont nem vennék mérget,h Klára,és Géza szétmennek..Ha Zsuzsi rástartol Gézára,lehet..:(
Emma nagyon okos lány,( Petrának is jo tanácsokat ad)de én nem drukkolok,h összejöjjön Szabival,nem biztos,h joljárna vele..!
7/10
luci87 2019 dec. 12. - 10:47:38 7/10 Előzmény napraforgó
(138/4882)
Na,ebben egyetertunk! Petra vszinu jol megfogta Mikit (vajon mivel?)Nem az esze utan ment,az biztos!
Tamas anyosa ahhoz kepest h orvos volt,elég furan viselkedik...én elheszem,iszonyu dolog egy gyerek elvesztese,de mar elöre feltékeny arra,aki a lánya helyét betolti majd!
4/10
napraforgó 2019 dec. 12. - 10:32:43 4/10 Előzmény luci87
(137/4882)
gondolom,h fontos,hogy neked legyen igazad.. -----> Nem, nem feltétlenül, képes vagyok revidiálni az álláspontomat, ha nem nekem van igazam. Na de ha igen?
Most is úgy vagyok vele, ha valaki megmondja, mikor hangzott el, hogy Vera Géza testvére, hát megkövetem az illetőt, sőt mindenki mást is, hisz én sem vagyok tévedhetetlen.

Azt, hogy Linda összejön-e Tamással nem tudom, persze lehet drukkolni nekik.
És Emmának is, hogy Szabi vegye végre nő számba, mert ő lenne az igazi Danikának. Bár lehet, hogy felbukkan újra az eltünt Kata és elviszi magával Danikát. Arra azért kiváncsi lennék, vajon mi miatt kellett nyom nélkül eltünnie?

Tartok tőle, hogy Klára és Géza szétmennek, annyira nem összeillő páros voltak. Gézának valami alattvaló, beosztott kellene, aki ellenkezés nélkül megcsinál mindent a háztartásban, oda sem kell figyelni rá. Mert eddig ez volt a módi, Géza meg sem hallotta, mit akar, mit szeretne a felesége. Ő mindig mindent tud, sőt mindent jobban tud. Vicces, ahogy a kamasz fia rápirit néha.

Tamás élete sem lesz zökkenőmentes, az előzetesből már lehetett látni, hogy az anyósa ráküldi a gyámügyet. Hihetetlen, de valóban vannak ilyen banyák, akik a gyerekük elvesztése után az unokával akarják kompenzálni magukat. Itt egy nagyon normális apától akarja elvenni a nagyon is jólnevelt kislányát, hogy aztán kis majmot, "úrinőt" neveljen belőle.

Én inkább arra vagyok kiváncsi, hogy Mikkamakka meddig tudja fenntartani a hazugságok tömkelegére épülő életét, hisz meg sem próbálja megfékezni a költekező élete második párját. Mikkamakka nagyon rossz cserét csinált lepra-Petrával.
7/10
luci87 2019 dec. 12. - 09:27:15 7/10 Előzmény napraforgó
(136/4882)
"persze tévedhetek, de akkor valaki mondja meg, hol is hangzott el Vera vezetékneve, vagy asszonyneve, valami, amiből kiderülne, hogy Géza ő testvére."
Ebbol gondolom,h fontos,hogy neked legyen igazad..:)...jo akkor nem testverek,nekem aztan tokmindegy,nem ezen fog mulni a boldogsagom...:)
Engem nem izgatnak ezeknek az apro reszleteknek a kivesezese...mar anno a Draga orokosokben se!!...

Inkabb az izgat,hogy Tamas es Linda neni ossze fognak e jonni,ki lesz Danika anyukaja,hogy alakul a sorsa,Klara,es Geza egyezsegre fognak e jutni,es hasonlok...:)
De remelem,azert nincs harag!!:)
4/10
napraforgó 2019 dec. 12. - 09:09:59 4/10
(135/4882)
Nem tudom miert olyan fontos ez neked...:) Engem annyira nem izgat...

Janderka kérdezett rá, hogy ki kivel milyen rokoni viszonyban van, én akkor próbáltam kibogozni a családi kapcsolatokat.
Aztán filotaszemitabéluska kérdezett rá Vera és Géza viszonyára, épp te voltál, aki rávágta, hogy Géza és Vera testvérek. A Wikipédia is ezt irja, de én eddig erről nem hallottam.
És hogy miért fontos? Azért, mert az ember egy testvértől többet várna, mint egy kivülállótól. És valóban furcsa lenne, ha Vera valóban Géza testvére lenne és mégsem a bátyja pártját fogná.
Az, hogy nem kedveli a testvérét, még nem ok arra, hogy ellene bújtogassa a feleségét. Családi viszályban a testvérek általában összezárnak. Bár itt Mikin sem látom, hogy érdekelné Klára sorsa és meg sem próbál közvetiteni a civakodó házasok között.
7/10
luci87 2019 dec. 12. - 06:49:17 7/10 Előzmény napraforgó
(134/4882)
Mi anno kb 10 eve jartunk par ilyen termekbemutaton!Megerte vegigulni a hosszu eloadast! Mert ebedet,ajandekokat kaptunk,es utana kirandulas volt,kb 1300 ft ert fejenkent!Volt hogy agynemu,dvd lejtszo volt az ajandek,tehat nem parszaz ft os dolgok!Egyszer vettunk csak egy edenysorozatot,nem voltak eroszakosak,es nem volt kotelezo vasarlas.
7/10
luci87 2019 dec. 12. - 06:44:59 7/10 Előzmény napraforgó
(133/4882)
Igen,az nekem is feltunt!Lehet,h azert,mert Klara neheztel az occsere,hogy otthagyta Verat,es a csaladjat!Ertheto lenne!
Viszont figyeltem,most nem Főnök nek volt elmentve Vera,mint multkor,mikor Petra belenezett a telojaba..Hanem rendes neven,azaz Vera!
7/10
luci87 2019 dec. 12. - 06:41:16 7/10 Előzmény napraforgó
(132/4882)
Igen,ez eleg nyakatekert bemutatkozas vot,emlekszem ra!!
De amugy
Nem tudom miert olyan fontos ez neked...:) Engem annyira nem izgat...
testverek kozt is vannak olyanok,foleg fiu- lany,akik nem tartanak szoros kapcsolatot,es nem kedvelik nagyon egymast...Ahogy Vera utanozta Gezat,mikor Klaraval beszelgettek,nem igazan kedveli!
Amugy letezik ilyen,hogy ket testverpar hazasodik ossze!
4/10
napraforgó 2019 dec. 12. - 03:05:47 4/10 Előzmény entire
(131/4882)
Köszönöm! Itt a terapeutának nem úgy mutatja be Géza Verát, mint a húgát/nővérét, hanem , mint Klára testvérének elvált feleségét. Ergo Géza és Vera NEM testvérek.
1/10
entire 2019 dec. 12. - 00:21:17 1/10 Előzmény napraforgó
(130/4882)
15.rész 07.20p
4/10
napraforgó 2019 dec. 11. - 19:46:00 4/10 Előzmény entire
(129/4882)
Erre én nem emlékszem, de ha igy volt, akkor tuti nem is testvérek, csak valaki félreértette és igy tette fel a Wikipédiára. Én Vera vezetéknevét sem hallottam még egyszer sem. Valahogy nem hiszem, hogy Szalai lenne.
Na persze tévedhetek, de akkor valaki mondja meg, hol is hangzott el Vera vezetékneve, vagy asszonyneve, valami, amiből kiderülne, hogy Géza ő testvére.
1/10
entire 2019 dec. 11. - 19:34:52 1/10 Előzmény napraforgó
(128/4882)
Amikor kérdezte a párterapeuta-" ki az a Vera?"-nem azt mondta a húgom /nővérem, izé...az is egy elvált nő, vagy valami ilyesmit.
Elianne Fehér 2019 dec. 11. - 19:08:18 Előzmény napraforgó
(127/4882)
Ezt én sem tudtam. Mindegy, szórakozásnak jó. A szereplőket, témát szeretem. Elég ez nekem. A mi kis falunk stb borzalmas volt pl. Nem is néztem. Ezek a testvéri szálak mellőzve vannak, mert az apákra van kihegyezve. Gondolom.
4/10
napraforgó 2019 dec. 11. - 15:30:36 4/10
(126/4882)
Hol van ez az óvoda? Nem Tamás házának szomszédságában, akkor meg mi ez a hiszti a szökött kigyó miatt?
4/10
napraforgó 2019 dec. 11. - 12:50:20 4/10
(125/4882)
Kicsit csodálkoztam, hogy a nyelvtanuló fodrászbúra javitása ügyében nem Klára hivta fel az öccsét, hanem Vera az exét. És Mikimaki máris ugrott, jött a csecsemővel.
Igen különös, hogy ebben a sorozatban a testvérek gyakorlatilag alig tartják egymással a kapcsolatot. Igaz Petra és Emma igen, de sem Klára és Miki nem beszél egymással se telefonon, se személyesen, ahogy az elvárható lenne.
Azt, hogy Vera és Géza is testvérek, én nem hallottam, a Wikinek meg vagy hiszek, vagy nem. Mindenesetre ők sem komunikálnak egymással. Ha ők testvérek lennének, egy magyar családban számomra az lenne a természetes, ha Géza felkeresné a húgát és megpróbálná rábeszélni, hogy birja rá Klárit, hogy jöjjön haza. És Verának is az lenne a "kötelessége", hogy beszéljen a fafejű bátyjával, hogy engedjen kicsit a mácsó álláspontjából és hagyja az asszonyt dolgozni a pizzériának, vagy a pizzériában. A sok pizza mellett lehetne más sütiket is sütögetni a kemencében.
A magyar emberek nagyon szeretnek beleszólni mások életébe, de itt csak Vera bujtogatja a sógornőjét, hogy ne engedjen Gézának.
Apropó, mi van a párterápiával? Két alkalom után vége lett?
3/10
janderka 2019 dec. 11. - 12:02:27 3/10 Előzmény napraforgó
(124/4882)
Igen. Kicsit spétes már ez a téma. Ma már inkább teleshopokkak hülyítik a népet.
4/10
napraforgó 2019 dec. 11. - 04:09:15 4/10 Előzmény janderka
(123/4882)
Nem tudom, hogy vannak-e még ilyen cégek, de mintegy 20 évig taroltak a termékbemutatós cégek. Kb. 10X-res áron árulták a csodamasináikat, cserébe vagy apró ajándékokat kaptak a réstvevők, vagy elvitték őket kirándulni valahová, ahol kb 4-5 órás előadáson kellett részt venniük, ami arról szólt, hogy miért is jó, és mindennél jobb az általuk reklámozott, eladni szánt termék.