Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2019 dec. 11. - 00:11:51 3/10
(122/4882)
"Napelemes vakondriasztó. Ez a maga küldetése!"
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 17:29:29 4/10
(121/4882)
Kiváncsi vagyok a mai részre. Nemcsak az eltűnt kigyó miatt - az biztos meglesz az epizód végére. De a banyanagyi valószinűleg lelép a kislánnyal, mivel "az apja mellett nincs biztonságban".
Gézáékhoz meg betörtek, a pizzériában felejtett kulcsaival. Azért fura, hogy az a Zsuzsi nem találta meg rögtön. Talán olyan sokan voltak a pizzériában, hogy nem ért rá körülnézni, nem vette észre, viszont valaki zsebretette és éjjel körülnézett a Szalai házban. Aztán a kulcscsal bement a pizzériába, otthagyta a pulton, a boltot meg nyitvahagyta.
7/10
luci87 2019 dec. 10. - 15:12:35 7/10 Előzmény napraforgó
(120/4882)
Olyan sok utalás nem volt rá... én is tán a wikipédián vagy máshol olvastam.A két pár (vagyis az egyik már ex) sógorok, sógornők, de az ügyvéd nem tudom mikor csapódott hozzájuk...
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 14:34:32 4/10 Előzmény luci87
(119/4882)
Géza és Vera testvérek - na ez nekem maradt ki a nagy kavarásban. Akkor duplán sógorok. Vera jól ismeri a nagyképű, öntelt bátyját, vicces, ahogy utánozza.
7/10
luci87 2019 dec. 10. - 13:51:01 7/10 Előzmény napraforgó
(118/4882)
Sokáig ugy tunt,hogy Tamás és Géza nem lesznek haverok..és mégis...
Janot én már már sajnálom!(pedig Bucit nem nagyon csipem)Hogy töri magát,Linduska meg képtelen elmondani,hogy nem akar hozza ferjhez menni!Meg fura,hogy azzal magyarazkodik,tul korai ,tul gyors...!Regota egyutt élnek,mar nem is zsenge fiatalokLinda 40mkörul,Janó meg főleg!
7/10
luci87 2019 dec. 10. - 13:44:18 7/10 Előzmény filoszemitabéluska
(117/4882)
De,Géza,és Vera testverek,nekem ezért is fura,hogy Klárát a házukban eteti itatja,a testvere meg kinlodik a 3 fiuval..Olyan mintha nem kedvelné Gézát...Klára meg Mikivel testvér!
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 13:14:13 4/10
(116/4882)
Nem tudni, hogy a pacákok barátsága mikortól datálódik.
Szabolcs munkatársnőjén, Emmán keresztül megismerte annak húgát/nővérét, Petrát, aki a Makiját a férjének tekinti. Mikimaki első felesége Vera, a vezető óvónő, és mivel Szabolcs már ismerte Makit, hát megkockáztatta, hogy az exneje befogadja a kisfiát, legalább, amig az anyja elő nem kerül.
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 13:06:33 4/10 Előzmény filoszemitabéluska
(115/4882)
Nem, Gézának nincs testvére, legalábbis eddig nem volt.
filoszemitabéluska 2019 dec. 10. - 12:55:54 Előzmény napraforgó
(114/4882)
Nem Géza és Vera testvérek?
3/10
janderka 2019 dec. 10. - 12:32:19 3/10
(113/4882)
Na de honnan ismerte egyáltalán Verát? Hiszen se inge se gatyája annak pereputtya... (Na mindegy, csak elmélkedem a furaságokon.)
Egyébként a megírt Gézával és a megírt Szabival nem lenne gond. A bibi a kiválasztott színészekkel van. Esküszöm fördítva jobban működnének. Fenyő láthatóan küszködik a tirpák macsó szerepével, míg Klem Viktor elnyelt beszédéhez, jó ruhákba öltöztetett melákságához sem illik igazán a gazdag, jólmenő tanult jogász figurája.
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 12:10:55 4/10 Előzmény luci87
(112/4882)
Itt négy különböző tipusú férfival ismerkedhetünk meg.
Géza kissé bunkó és nagyon mácsó. Semmihez sem ért, de meg van győződve róla, hogy mindent ő tud legjobban. Szerintem sem a nők álma, habár biztos van olyan, aki szereti, ha eltartják és azon sem kell törnie a fejét, hogy mit csináljon, hisz ura, s parancsolója mindig megmondja mit tegyen, mit gondoljon.
Miki elég fura alak, ostobácska, mindenkinek eleget akar tenni, senkivel nem bocsátkozik vitába, ezért
állandóan hazugságokba keveredik.
Szabolcs eszes, de azért szereti a munka nagyját Emmára tolni. Nagypofájú, nagydumájú, kedveli a kényelmet és eleganciát. Nála a nők egyalkalmas fogyasztási cikkek. A kisfia felbukkanása némileg megváltoztatja, kénytelen felelősséget vállalni. Ez nagyjából jól is megy neki, leszámitva a dédnagymamához tett kitérőt, amikor meg akart szabadulni a gyerkőctől. de mostanában már elég jól elboldogul az apaszereppel.
A legrendesebb Tamás, aki felelősségteljesen neveli a kislányát és 2 évvel a felesége halála után nyitott lenne egy újabb kapcsolatra, ebben az intrikus anyós rendre megakadályozza.

Janó az ötödik kerék, ő 7 év után akkor akarja törvényesiteni a kapcsolatát Lindával, amikor az már épp beleunt a viszonyukba és kifelé kacsingat a kapcsolatból.
És igen, elég fura, hogy ez a négy/öt nagyon különböző természetű férfi valamiképp mégis barátságba keveredik és eddig kitünően tolerálták egymás viselkedését.
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 11:52:02 4/10 Előzmény janderka
(111/4882)
Amikor a gyereket az anyja letette Szabi küszöbén (nem is láttuk a nőt, egy kamaszfiúval küldte föl a kis Danit), akkor Szabi elvitte Vera óvodájába azzal, hogy csak egy napra. Aztán lett belőle kettő-három, végül már senki sem kérdezte, miért is jár oda. Semmi beiratás, anyagiak rendezése, ezzel nagyvonalúan nem foglalkoztak.
3/10
janderka 2019 dec. 10. - 10:50:57 3/10 Előzmény napraforgó
(110/4882)
Akkor tulképp ez egy nagy család. Köszi! Mert nekem eddig inkább tűntek egy érthetelenül egymás életébe lógó fura hátterű baráti körnek, mintsem egymás rokonainak. Viszont Szabi mégiscsak kakukktojás. Hiszen azon túl hogy az egyik tesólány főnöke volt, eddig nem volt gyereke, ami becsatornázhatta volna a bandába. Ráadásul full máshol is lakik és dolgozik mint ahol az ovi van. Hogyhogy épp oda iratta be a kölyköt? Vagy az már eleve oda járt?
7/10
luci87 2019 dec. 10. - 09:31:50 7/10 Előzmény napraforgó
(109/4882)
Tamás sokkal intelligensebb,és jobb természetű is..:)Nekem a Géza típusú pasiktól herótom van..:)
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 09:02:20 4/10 Előzmény janderka
(108/4882)
Miki első felesége Vera, Petra a második, a majdnem felesége.
Klára és Miki testvérek, igy Klára férje, Géza Miki sógora, Miki női meg a sógornői. Géza és Miki gyerekei igy unokatestvérek.
Petra testvére Emma, aki Szabolcs asszisztense, talán már partnere is az ügyvédi irodában.
Tamás senkinek nem rokona, ő csak Géza szomszédja, akinek kezdetben nagyon nem örült, de mostanra rájött, hogy Tamás egész jó fej, aki nem veszélyezteti az ő mácsó hegemóniáját.
Teri meg Tamás undok anyósa, aki azon mesterkedik, hogy elvegye tőle a kislányát.

Ott van még Linda, az óvónő, aki minden szereplő 5 éves gyerekének az óvó nénije, na és Janó, aki Linda vőlegénye. Ő baráti kapcsolatban van Mikivel is, de azért nem tagja a négyesnek (talán, mert neki nincs egy 5 éves gyereke, aki ugyanabba az óvodába járna).

Az argentin eredetiben - Senores Papas - ez a közös motivum, ami összehozza ezeket a "mintaapákat", vagyis rendszeresen összefutnak az óvoda ajtajánál és igy kerülnek teritékre életük történései.

Ha valakit kihagytam volna, kérdezz rá.
3/10
janderka 2019 dec. 10. - 08:45:12 3/10 Előzmény napraforgó
(107/4882)
Napraforgó, segíts kérlek! Ki kivel milyen rokoni viszonyban ebben a furcsa belterjben? És aki meg külsős az hogy tudott ilyen gyorsan és sikeresen integrálódni?
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 03:57:55 4/10
(106/4882)
Megtudjuk azt is, hogy Emma és Petra anyja egy hárpia volt és Petra igencsak kezd rá hasonlitani. Emma figyelmeztetésére megpróbálja visszafogni sárkányos természetét, de ez nyilván csak kevéssé sikerül. Mikkamakka a határozott természetű felesége után egy még határozottabb, sőt akarnokabb nőcskét talál maga mellé, hát kicsit sem meglepő, hogy állandóan hazudozik mindkettőnek. Bár az tetszett, hog Petra miatt (azért ismeri a nő természetét) a volt felesége telefonszámát "Főnök" cimen mentette el.

Tamás anyósa tovább szervezkedik, most elengedte a kigyót, egy kisebb pitont, amely nyilván okoz majd pár galibát.
Tamás nagy marha volt, hogy pár tetű miatt hagyta, hogy az anyósa ottmaradjon nála. Valahogy ki kell tenni azt a banyát, mert rossz vége lesz a dolognak.
Klára és Vera nagy bulit csapnak, szerencsére csak otthon, de Klára igy is szinte elkésik aa másnapi munkából. Jót röhögtem az agyhullám serkentő, nyelvtanulást segitő "fodrászbúra" láttán, ami jól példázta a termékbemutatók nagyon drága bóvli kacarjait.
4/10
napraforgó 2019 dec. 10. - 03:44:38 4/10
(105/4882)
A dzsungel gyermeke, az önjelölt táborparancsnok nem tud biciklizni! Na és tüzet gyújtani sem. Gézának nagyobb az önbizalma és az önérzete, mint a tudománya. Na és legnagyobb a szája, mert dicsekedni azt nagyon tud. Tetszik, hogy Tamás sohasem pirit rá, pedig sokkal okosabb, ügyesebb nála, sőt, úgy segit neki, hogy Géza ne legyen megalázva a barátai előtt.
1/10
Kellisa 2019 dec. 08. - 22:45:57 1/10
(104/4882)
A szereplők elméletben híres és profi színészek. Ekkora ripacskodás, bénázás megbocsáthatatlan.
4/10
napraforgó 2019 dec. 07. - 18:53:27 4/10
(103/4882)
Szabolcsért nem tenném tűzbe a kezem. Láthattuk, hogy elvállal olyan ügyeket, ahol a válás során kifosztják a férjet öröklésnél az örököstársat, a munka során nemigen vannak erkölcsi skrupulusai. És Tamás még csak most lett a férfitrió negyedik tagja. Ha a banya megfizeti, talán elvállaja az ügyet. Ebben esetleg Emma megakadályozná, mert ő rendes kis nő.

Látszik, hogy Tamás nem akarja összerúgni a port az anyósával, pedig nem lenne nagy veszteség egy ilyen nagymama elüldözése az unokája mellől.