Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2021 máj. 30. - 19:17:30 3/10
(2982/4882)
Én már nem emlékszem, de mi volt az a fogadas, aminek győzelme estén dzsogingban kellett volna bohóckodnia bárhol is Szabinak? És ez a Kata is tulképp kicsoda itt s mátrixban (azon kívül, hogy Danika beszámíthatatlan szülőanyja), hogy ekkora respektje van Szabinál mindmáig? Miért nincs még távoltartási végzés ellene (mondom mindezt hatalmas holecskóizmusom ellenére).
1/10
zazee 2021 máj. 30. - 19:08:00 1/10 Előzmény guess.who
(2981/4882)
Nem értem, miért nem tudunk igazán jó sorozatokat készíteni?! Nem hiszem, hogy tehetségtelenek lennénk, csak nem olyan szerzői gárdát szednek össze, akik képesek erre. Egy két sorozaton kívül nagyjából semmi. Pl. az Aranyélet és a Válótársak számomra nézhető volt.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 19:01:35 Előzmény napraforgó
(2980/4882)
No igen, Szabi eszméletlenül vicces volt...


...mondjuk 2001-ben egy amerikai filmben, ahol van annak a szubkultúrának hagyománya és bázisa, és értik az emberek, hogy miről is van szó.

Petrának az egész jelenetsora érthetetlen volt, kezdve onnan, hogy miért kezdett iszogatni egyedül a lakásában (hiszen olyan kitűnő kapcsolatban van egy pénzes palival, képtelenség, hogy egy hazug és csóringer Makira vágyna fikarcnyit is), és befejezve ott, hogy -azon kívül, hogy Vera mekkora király volt, hogy kiütötte (nem)- előadta a hülyeséget a piccériában. Holott Petra eddig éppen nem az ilyen direkt aljasságokat játszotta, hanem mindig áttételesen, sumákban szemétkedett...
Valószínűleg ezért Emmácska legalábbis sokszorosan meg fogja gyűlölni (lebukás a nyikhaj előtt, lebukás Szabival a nyikhaj előtt, lebukás Veráék előtt, hogy elpofázta az esküvőt Petrának...), így aztán vélelmezhető, hogy Petra sufnijából ki kell majd költöznie - és jajj, hajléktalanként ki fogja befogadni?! Na ki? Hát Szabi. Úgyhogy visszatér minden a második évad elejére és el lehet az egészet újból játszani, csak most pepitában. :)
4/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 18:41:13 4/10 Előzmény guess.who
(2979/4882)
Az utolsó részben Szabolcs mackónadrágja, méretes lánca és a tarka baseball sapka volt hivatva képviselni a humort. Esetleg Petra részeg handabandázása az esküvőn, már ha ezt viccesnek találja valaki.

Úgy általában elég kevés humor volt az egész sorozatban, hamarjában nem is jut más az eszembe, mint az, hogy Miki dinnyejelmezben rohangál a Várban (Az óvodából a kórházba igyekszik, a dolog szépséghibája, hogy sem az óvoda, sem a kórház nincs a Várban).
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 18:29:07 Előzmény zazee
(2978/4882)
Ettől függetlenül amúgy egyetértünk abban, hogy valahol nagyon eltévedtek a készítők, és a papíron "vígjátéksorozat" cimkét viselő izéből a humort, viccet, mókát, poént elfelejtették átvenni a szlovákoktól, és helyette raktak bele kétannyi (magyar népléleknek jobban megfelelő) drámázást, műbalhékat, hisztiket, aljaskodást stb.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 18:24:18 Előzmény zazee
(2977/4882)
Egy picit (de tényleg csak nagyon picit) meg kell védenem a készítőket: azzal, hogy most kómáztatták Klárát (és ezzel vélhetően jó néhány részre kiírták, azaz nem kell szerepelnie) azért is jót húztak, mert így később sokkal könnyebb lesz egy színésznőcserét behozni. Hiszen ha a 3. évadból lemegy mondjuk 30-40 rész, és megjelenik a semmiből Polyák Lilla helyett egy Liptai Claudia (csak hogy Ordító kollega is örüljön :) ), aki mindössze annyiban hasonlít PL-re, hogy mindketten nagyjából vörös hajúak, akkor nem fog akkora zavart okozni, hiszen az új nézők már nem is látták Polyákot, a régiek meg már nem annyira emlékeznek majd rá.
És ezzel a kómázással egy hatalmas kaput nyitva hagytak, hiszen így bármikor "meg is lehet halasztani", de vissza is lehet hozni szükség szerint a figurát - és igazából semmiféle kényszer nincs a készítők felé, hogy meddig is kell így lennie Klára karakterének.

Az OCs-ben az egyik fontos szereplő exnője volt kómában, szerintem a sorozat közepéig szóba sem került egyáltalán a létezése, amikor meg igen, akkor hirtelen már menni is kellett a kórházba, meg fel is lehetett éleszteni, és elég fura módon az évekig kómában fekvő lány egy-két nap alatt hibátlanul tudott járni, beszélni, mozogni, mintha sosem lett volna semmi baja. Úgyhogy ez a megoldás egy igazi Jolly Joker: BÁRMIT, de tényleg bármit léphetnek ezután a figurával.


4/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 18:19:34 4/10
(2976/4882)
igen, azt tudom, de azt hittem, hogy utána újraindul végtelenitve, ahogy mostanában szokás.
3/10
janderka 2021 máj. 30. - 18:14:29 3/10 Előzmény napraforgó
(2975/4882)
Nem kezdik. Az apukák sztorijaival fogják terhelni a nezőket. Csak tudnám, minek????
4/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 18:01:31 4/10
(2974/4882)
Ha most előlről kezdik az egészet, majd belenézek az első részekbe, mivel azok voltak a legjobbak. nyilván fura lesz újra a régi apákat látni.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 18:00:04 Előzmény napraforgó
(2973/4882)
Nem kell ilyen messzire menni, elég ha Ordító kollega a nagyszüleire gondol, akiket csak ráncosan ismerhetett (hiszen logikusan valószínűleg nincs túl sok személyes emléke ránctalan huszonéves korukból). Kétlem, hogy bármelyik nagyiját leszólná azért, mert ráncos. :)

Vagy csavarjunk rajta még egyet: milyen hülyén nézett volna ki a Keresztanyu címszereplője Sodró Eliza, Hartai Petra, Schmidt Sára vagy éppen Rujder Vivien megformálásában?! Esetleg Szappanos Kálmán GAM arcával és testével? :)
3/10
janderka 2021 máj. 30. - 17:59:11 3/10 Előzmény guess.who
(2972/4882)
:))))
3/10
offtopic
janderka 2021 máj. 30. - 17:58:38 3/10 Előzmény guess.who
(2971/4882)

De akkor legalább játszottak volna rá a MILF-ségére. De basszus egy jobb fajta ágyjelenete nem volt ezalatt a két év alatt, miközben még éjjel kettőkor is térdcsizmában gubbasztatták nyakig húzott nagymamipokróccal a testén. Mindehhez képest viszont színészileg végig csapnivaló maradt.

offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 17:53:36 Előzmény janderka
(2970/4882)

A magyar ember mindig okosabb másoknál. Tehát a szlovák verziónál nyilvánvalóan JOBBAT tudnak csinálni a tévékettőnél, azaz semmi szükségük rá, hogy lemásolják azt. A licencet is csak azért vették meg, hogy a nyilvánvalóan csóringer (és hazátlan) szlovákoknak alamizsnát adjanak.

:)


3/10
janderka 2021 máj. 30. - 17:50:02 3/10
(2969/4882)
Annyira azért nem szint alatti szerintem a Ma., mint volt kezdetektől a Bödör. Úgyhogy egy nagy adag neutralizálással simán továbbvihető marad - sajnos.
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 17:34:59
(2968/4882)
Miért van az, hogy ha egy színésznő elmúlik 30, akkor számodra elmúlik nőnek lenni is és már csak a ráncait számolgatod? :)
Remélem, az életben azért nem így van...

...mert ha igen, akkor van egy rossz hírem: mindannyian irtó ráncosak vagyunk, csak van, akin kívülről még nem látszik annyira. :)


1/10
zazee 2021 máj. 30. - 14:48:23 1/10
(2967/4882)
Szerintem akkor is marhaság volt ilyen tragikus véggel kiírni P. L.-t, a három gyerek miatt is nehéz lesz nem gyászos hangulatot bevinni egy eleve szórakoztató, családi vígjátéknak indult sorozatba. Színészcserével egyszerűbb lett volna.
Érdekes, az új kisbaba szerepeltetése a szlovák sorozatban nem okoz problémát. Talán, ha már megvettek egy sorozatot, ami két országban is bevált, azt kellett volna koppintani, vagy minek vették meg!? Amúgy azt sem értem, hogy vajon szabályosan lehet e ilyen, a cselekmény szempontjából igencsak markáns változtatást alkalmazni. Mindegy is, végül is az sem biztos, hogy adásba kerül a harmadik évad. Amiért nem is lenne kár, mert egyre színvonaltalanabb lett amúgy is.
4/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 12:13:59 4/10
(2965/4882)
Könyörgöm, megöregedni nem bűn!
Sokkal rondább az amerikai módi, ahol plasztikai műtétek sorával b..szák szét az arcukat.
Én imádtam az idős Bulla Elmát, vagy Tolnai Klárit a szép fehér kontyukkal, de aranyos volt Dajka Margit is, meg még lehetne sorolni.
3/10
janderka 2021 máj. 30. - 11:19:20 3/10
(2964/4882)
:)
3/10
offtopic
janderka 2021 máj. 30. - 11:17:33 3/10 Előzmény guess.who
(2963/4882)

Nőként bejött nekem sokáig. De mint prózai színész nem.