Téma: Mintaapák

3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 06. - 08:06:41 3/10 Előzmény guess.who
(3962/4882)
Javagyúgy... tóthandi... Igen, most már vágom. Bár nekem ez az összeveszéses meg lerészegedve bulizós részek pont kimaradtak. (Takkra olyanok voltak, mint az Apatigris első évadának diszkós jelenetei, amiket olyannyira nem bírtam, hogy miatta az adott évadot is kihagytam anno.)
offtopic
guess.who 2021 nov. 06. - 08:00:01 Előzmény janderka
(3961/4882)

T. A., nem ismerted fel a rémprszt hangját? :) De ha nem ismerted fel: cui prodest? Ha jól rémlik, T. A. karaktere (még mindig nem jut eszembe a figura neve, de megnéztem: Karola!) meg is fogadta, amikor Szabival jól összevesztek a LL-s balhé végén, hogy bosszút áll.
Mondjuk azért eléggé tudhat a csaj, mert ő előre KITALÁLTA, hogy Szabiék elmennek lerészegedni, azt is kitalálta, hogy HOVÁ, sőt: arra is volt ideje, hogy beszervezzen két nőt, az enyhén kattant pszichoBarbit és Olgit, elmagyarázta utóbbinak azt is, hogy KIT kell keresnie, kivel kell összejönnie, sőt: még egy bennfentes tőzsdei infót is megszerzett, hogy Szabival megoszthassa és így pénzt "adjon" neki - és mindezt csak azért, hogy most bosszúból elvehesse tőle. Igen, azt hiszem, ez így teljesen logikus és hétköznapi sztori, minden utcában lakik legalább két-három ilyen zseniális tervező-műsorvezető liba.


offtopic
guess.who 2021 nov. 06. - 07:54:01 Előzmény janderka
(3960/4882)
De épp ez az, hogy nincsenek Lindának iskolai helyettesítői (hiszen Rőtszakállú megbukott környezetismeret órán, A LIZa meg kikérte magának, hogy ő még egyszer az elsősöknek órát adjon), az az egész továbbra is csak úgy lóg a levegőben.

Viszont éppen azon értetlenkedtem korábban is, hogy mivel minden szál minden jelenete folyamatosan egymásra épül, nemigen hiszem, hogy büntetlenül ki lehetne venni egy-egy főszereplőt a sztoriból. Pontosabban a büntetés az lesz, hogy a sztori értelmét zavaró hiányok lesznek a történetfolyamban, az egyes szereplők cselekvéseinek nem lesz meg az indoka és csak úgy a semmiből tesznek valamit. Mint TTamásnál a ruhák kukázása, aminek a világon semmi értelmes indoka nem volt.

Egyébként a reális elvarrást én nem biztos, hogy számonkérném rajtuk: eddig is rendszeresen utaztak az irreális baromságokra, szerintem már náluk is elérkezett a DÖ-lejtmenet, amikor egyre eszementebb hülyeségeket, egyre abszurdabb és egyre életszerűtlenebb dolgokat tesznek a szereplők... De lentebb megbeszéltük, hogy az előbb éjszakai időpontra, utóbb az STV2-re való száműzetés is egyértelműsíti, hogy talán az évadot még kitölti a sorozat, de tovább nemigen folytatják.
(Megjegyzem: az 55. résszel azért már igen közeledhetünk az évad végéhez, és ilyenkor rendszerint érkeznek lassan hírek arról, hogy elkezdték az új évadot forgatni és/vagy már majdnem készen is vannak vele. Volt mostanában bárhol ilyesmi, legalább egy kétsoros hírként? Kuglival semmit nem találok, szóval...)
3/10
janderka 2021 nov. 06. - 07:46:26 3/10 Előzmény guess.who
(3959/4882)
De kinek lehet az ügynöke?
3/10
janderka 2021 nov. 06. - 07:45:38 3/10 Előzmény guess.who
(3958/4882)
Tök jól mondod!!! Én nem is vettem észre ezt a ligikai bakit. Mert tényleg, hogy Ledér Lady be tudjon menni Szabihoz, ahhoz Emmán is át kellett hogy verekedje magát!
offtopic
guess.who 2021 nov. 06. - 07:33:14
(3957/4882)
Ó, látom már, hogy ezek az üresen pörgő, időhúzós részek a felvezetői valami óóóóórriiáááási szenzációnak, ami most következik! Ja, Jandi meg is fejtette, mi az: vadonatúj premier részek egy másik csatornán. :)

Petra miért nem teszi húsz centivel odébb a gyerkőc kiságyát, hogy ne érje el a fodrászlomokat? Oké, hogy kicsi a lakás, de ENNYIRE azért nem az. És aztán a földön, az ágytól két méterre játszó gyerek HOGYAN csokizza össze az ágyon levő táskát? Rettentően túl van írva és túl van játszva ez a Petra karakter.

Emma bejön az irodába, meglepődik és köszön Olginak - holott ahhoz, hogy Olga bejöjjön Szabi irodájába, el kell jönnie Emma orra előtt. Megjegyzem: az, hogy Olga a rémprszt T. A. (nem tudom, mi a neve annak a karakternek, akit játszik) beépített ügynöke, már a DÖ-ben is irtó idegesítő baromság volt, és pontosan ott kezdődött el a sorozat mélyrepülése, amikor a nagyasszony elkezdte a hasonló kavarásokat és szépen lassan mindenkiről kiderült, hogy titkosügynök, kommandós, maffiózó és hülye...

Makika reggel kiöltözik, ing és fésülködés. Azután DÉLUTÁN teljesen átöltözik és hajat mos indulás előtt. Teljesen logikus. Na és hogy még hazudik is? Milyen meglepő.
Persze az sem meglepő, hogy az előzetesek hazudnak - és ugye tegnap a pénteki, hétzáró epizód volt, amiknél MINDIG valami nagyon nagyot kell húzni, lógva hagyni valami rettentő izgalmasnak vélt történetszálat. Egyszóval az egész valami irtó üres ostobaság lesz, amire az előzetest úgy vágták meg, mintha Maki hármasozásra hívná Verát, mert azon felháborodhat a néző és biztosan ott fog ülni hétfőn este a tévé előtt.
De Maki eltúlzott készülődéses jelenetei is kifejezetten azt mutatják, hogy NEM az lesz a sztori vége, amit sugallni akarnak ezekkel - azaz nem csajozni volt. No és amikor hazaérkezés után Vera belefojtotta a szót, az ugyanúgy célzatosan arra futott ki, hogy nehogy még a héten elkottyantsa az óriási szenzáció(nak szánt megborotvált léggömbö)t.
4/10
napraforgó 2021 nov. 06. - 05:37:00 4/10
(3956/4882)
A minden esti sörözgetés a pizzériában megszünt - nyilván eljutott az alkotókhoz a kritikánk.
Én ugyan azt elviseltem volna, ha mondjuk leszögezik előre, hogy egy héten egyszer, mondjuk péntek este összejönnek lazitani a pizzériában és megisznak egy sört.
Persze néha egyik -másik barát ihatott volna narancslét, azzal az indokkal, hogy kocsival van. Pl. Tamás felajánlja Gézának, hogy őt is hazaviszi, hisz egymás mellett laktak. Vagy forditva. A lényeg, hogy ne a mindennapos italozást lássuk. És ne csak hülyeségekről beszéljenek. Mondjuk a nők szerncsétlen természetéről....
Lehetett volna jelezni, hogy azért a péntek estét választották a hét lezárásául, mert a hétvége a családé.
Talán a hétvégi terveikről is beszélhettek volna, ki mit fog csinálni. Mozi, állatkert, vagy kirándulás, libegőzés, gyermekvasút, piknikezés a Hármahatárhegy tetején, vagy hétvége a nagyszülőkkel, stb, stb. Ha nem is mennek ki oda forgatni, azért beszélni lehet egy ilyen programról.
3/10
janderka 2021 nov. 05. - 22:38:14 3/10
(3955/4882)
Ez a promó is gyanús kissé amit a csatornaváltás kapcsán tolnak. Aszongyák november nyolctól "vadonatúj premier részekkel jönnek". Mért, ezek most nem azok? Szóval itt valami nagy váltásra készülhetnek a csatornaváltás ellenére is. Vagy csak egy blöffre tesznek fel mindent.
3/10
janderka 2021 nov. 05. - 22:17:48 3/10 Előzmény guess.who
(3954/4882)
Nem azt mondom, hogy utóforgattak (illetve ha igen, akkor nem ezekhez a jelenetekhez - hiszen akkor ennél csak reálisabban varrták volna el a dolgot), hanem hogy mindazokat a Lindával felvett vergődéseket, amiknek eredménye lett mondjuk a kikukázás vagy a társkeresőzés, egész egyszerűen kivették a vetítésből, épp csak annyit meghagyva belőlük ami a továbbgördüléshez (vagy inkább továbbdöccenéshez) minimálisan szükséges.

A sulinál dettó. Ott is minden Lindázást kivágtak. Nem hiányolja már senki, meg vannak a helyettesítői is. Se gyerek, se felnőtt nem említi már, hogy valaha is létezett volna. Max egy-két szó erejéig, de már azt se történesgeneráló módon.
Volt Linda - nincs Linda.

Kérdés persze, hogy ha így lenne is, akkor miért?
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 20:08:25 Előzmény napraforgó
(3953/4882)
Szerintem majd egy hét múlva folytatják, ahogy szokták. Csenge-Vera-Hanna-Maki jelenet azóta nem volt... Tényleg iszonyú rossz döntés volt az, hogy egy részben csak két szállal foglalkoznak, teljesen szétesik a sztori tőle.
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 20:06:59 Előzmény napraforgó
(3952/4882)
Sajnos Klem Viktor Szabijához nem tudom hasonlítani Makrancziét. Viszont a DÖ Róbertjét utáltam, iszonyú idegesítő volt (szerintem M. Z. sem szerette túlzottan játszani) - és ahhoz képest szerintem fényévekkel jobb ez az új Szabi. Pontosabban: a második évad elején pont ez a Szabi volt nagyon szimpatikus, sok-sok részig voltak remek párbeszédei a fiával (ezt le is írtam akkoriban). Utána jött ugye az Emmázás vége és a sok nőzés, és ott jópofa volt, hogy nem mindig csak sikeres nőzései voltak, hanem pár övön aluli ütést is kapott az egója - aminek hatására aztán elment Horváth Lilihez. És ez megint nagy kedvencem volt, mert visszatértek az okos párbeszédek (igaz, nem Danival)...
Mostanra meg oda jutott, hogy ez a rendkívül antipatikus LL tölti ki lényegileg a teljes Szabis jeleneteket, Dani szinte csak olyankor szerepel, ha LL-t akarják valamivel behozni, egyébként mintha felesleges lenne, jófej párbeszédeik szinte nincsenek (ha igen, akkor "Szabi" arcoskodik egy sort, Dani meg csodálja). Emmával sincs különösebb kapcsolata, Kata szintén eltűnt (pedig a hármasuknak azért volt pár frappáns adok-kapok jelenete). A második évad minden részben előforduló esti kocsmázásai is eltűntek (ezek nem is hiányoznak), szóval lényegében csak azt látjuk, ahogy LL-nek bájolog gusztustalanul. Ja, meg alkalomszerűen TTamás leokádja a cipőjét egy bárban.
Szóval számomra Szabi ettől unalmas - pedig a múlt évad elején még szerintem a legjobb karakter volt (TTamást és Makit legalábbis fényévekkel lehagyta).
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 19:54:55 Előzmény janderka
(3951/4882)
Korábban is utaltál hasonlókra (nem csak Lindával kapcsolatban), és akkor is gondolkodtam már rajta, de szerintem ez így nehezen oldható meg: ha megfigyeled, az egyes történések nem csak az adott jelenetben szereplőkre vannak hatással, hanem majdnem mindenki másra is. Azaz ha egy szálat kivágnak, az máshonnan is hiányozni fog. Például itt van Linda: oké, eredetileg leforgatták vele azt, hogy egy-két hétre elmegy nyaralni, közben Vercsi helyettesítőt keres, TTamás meg szomorkodik. Az anyját, mókuskát és az apját kivágják, ez egyszerű, hiszen csak Lindával és Tamással van jelenetük. Terinagyi sem jön kavarni, a jelenetei kivághatóak, mert ő is csak kettejükkel (és Julival) van kapcsolatban. Stohl már eleve nem is szerepelt (Katával együtt mentek a süllyesztőbe), az is oké. De akkor a jelenlegi iskola (ahol már nyoma sincs Lindának, nem is különösebben hiányolják) és TTamás ruhakukázós jelenete micsoda? Utóforgatás? Mert ugye ha -ahogy írod- eredetileg visszajött Linda, akkor kellett, hogy legyen interakciója Tamással és az iskolával/Verával, ergo minden Linda nélküli, őt hiányoló vagy vele kapcsolatos jelenetet újra kellett volna forgatni... Kétlem, hogy ez működhetne.

Inkább azt vélelmezem, hogy volt valami törés Szávai Viki és a Spáh iker (vagy valamelyik fontos stábtag) között, és ezért kellett olyan kurtán-furcsán megszakítani Linda szálját egy ilyen búcsúval. Hiszen ha belegondolsz, lényegében 2-3 rész alatt sikerült eljutni Tamás "veled akarom leélni az életem" jelenetétől oda, hogy megszűnt létezni Linda karaktere. Annyit leforgattak még vele gyorsan, aztán hello. Ahogy korábban is mondtam: elég gyanúsan hasonlít ez a megoldás Polyák Lilla eltüntetésére - és ő sem túl békés körülmények között távozott.

Mondjuk most visszanéztem: a ruhakukázós jelenet igazából bárhová és bármikor beilleszthető, mert az egész kétszemélyes volt: Juli és TTamás reggelizik, aztán apuci kimegy, Juli megtalálja a ruhát a szemetesben, ezután vágás, TTamás a kukába dobás előtt még beleszagol Linda ruhájába, aztán otthagyja a szemétben, majd megint vágás. Az egyetlen gond, hogy ugye ebből következik az a jelenetsor, amikor Juli elmegy Íti gyerekeihez és regisztrálják apucit a társkeresőn... ANNAK a jelenetnek viszont ez a ruhás a felvezetése, és a társkeresős jelenetből vélhetően több/sok másik is következik, tehát annyira mégsem lehet utóforgatni egy ilyet, hiszen ha eredetileg nem volt kukázás, akkor Juli mi alapján találja ki, hogy az apjának társkeresőznie kellene?
Megjegyzem: éppen Juli volt az, aki bő másfél évadon keresztül ragaszkodott Lindához és senki mást nem volt hajlandó elviselni maga körül - azaz elég durva resetelés kellett hozzá, hogy most pont ő akarjon apucijának csajt vadászni...
4/10
napraforgó 2021 nov. 05. - 17:47:33 4/10
(3950/4882)
Hogy félbehagyták azt a szálat is, hogy Csenge bekamuzta, hogy Robi vitte föl a házibulizó bandát a lakásukba. Én valahogy vártam volna, hogy kiderül a hazugsága és Robi szakit vele.
És Miki és Vera is elbeszélgethetett volna Csengével. No meg Hannával is a zabálós ötletéért.
4/10
napraforgó 2021 nov. 05. - 17:33:02 4/10 Előzmény guess.who
(3949/4882)
Klem Viktor Szabija fiatal volt, jóképű, egy kicsit pimasz és nagyképű, de sugárzóan eszes, mindent összevetve sármos. Nem volt véletlen, hogy a nők rajongtak érte, és ő csak könnyedén meghóditotta, majd ugyanolyan könnyedén dobta is őket.
Ehhez képest Makranczi Szabija unalmas, sótlan.
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 05. - 17:30:01 3/10 Előzmény guess.who
(3948/4882)
Teóriaképzés ON

Attól mert hirtelen nem látjuk már szerencsétlen Lindát, az ő sztorija még simán leforoghatott anno. Csak aztán valamiért ahogy volt, szőröstől-bőröstől kivágták, és csak a hozzá érintőlegesen kapcsolódó legszükségesebb maradék jeleneteket hagyták meg, amik már a post-lindás érához hivatottak átkötést adni.

Teóriaképzés OFf
7/10
offtopic
luci87 2021 nov. 05. - 17:26:06 7/10 Előzmény guess.who
(3947/4882)
Nem olvastam akkor még vissza az errol szolo hsz. kat... Alt. ban masnap du. szoktam visszanezni..
M. Z. ban azert csak lehet vmi, ha ilyen kapos volt, h Sz. D. el tudta szeretni,( ha jol tudom akkor még nos volt egy gyerekel) a nejetol...
Az emlitett uj szereplo nocikek nekem is hasonloak, nem csak Napraforgonak:) leh h nem figyeltem meg oket elegge:)
Amugy a 200 elso randiban jatszott a Keresztanyu vörös rendőre, es egy masik hasonlo srac, azokat is kevertem, bar a masik leh h szokesebb volt, de arcra hasonlo.. :)
4/10
napraforgó 2021 nov. 05. - 17:15:07 4/10 Előzmény guess.who
(3946/4882)
Nem a szájra adott puszi a gond, hanem ami mögötte van. LL. rögtön levette, hogy Olga Szabi szeretője. És egy nőt jobban zavar az, hogy seperc alatt lecserélték, mint az, hogy átverték. Anna nem hiszem, hogy megbocsátja, hogy Szabi mással kavar, ahelyett, hogy bánkódna utána, ahogy illik.
Végül is Anna visszakapta az állását. És a pletyka sem ártott neki.
Gábor Zsazsa szerint mindegy hogy mit irnak rólad, jót, vagy rosszat, csak beszéljenek rólad.
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 05. - 17:10:20 3/10 Előzmény guess.who
(3945/4882)
Máté kismiska Robihoz képest. (Mennyi péklapát érett figura. Istenkém...)
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 05. - 17:07:08 3/10 Előzmény guess.who
(3944/4882)
Én se vagyok nőből, de azt azért meg tudom ítélni, hogy ki jóképű vagy sármos annyira, hogy hihető legyen mindaz az itt bemutatott siker, mint amit Makraczival el akarnak nekünk adni. Mert nem mondom, Makranczinak is meg van a maga helye a párkapcsolati hierarchiában, de hogy az itt felvonultatott legkülönfélébb nőcskék ennyire tapadjanak rá, pusztán a szépsége miatt, azt azért megóvnám. Egy ilyen pasas alanyi jogon IRL egy-két numerát tudna max havonta leakasztani a placcról - azt is leginkább a pénzének és a társadalmi rangjának köszönhetően.
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 16:53:23 Előzmény janderka
(3943/4882)
Engem jobban idegesít Máté flegmah viselkedése. :) Na, őtőle szerintem még egyetlen természetes hangon elmondott mondatot nem sikerült hallanom...

Zita csinos, meg aranyos - lenne, ha nem ilyenre írták volna a karakterét.
Illetve hülyeséget beszélek: a színésznő csinos meg aranyos, Zita meg olyan, amilyen. :)