Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 okt. 24. - 10:25:00 Előzmény napraforgó
(3802/4882)
A furgonba beférhetett, ha vittek. Laptop-tablet a hátizsákba befér a tanszerek mellé - viszont mivel gyakorlatilag semmit nem csinál sem Géza, sem a gyerekek az evésen-alváson kívül a házban, értelme sem lett volna bármit is odaszállítaniuk. (Nagyit láthattuk már sütni-főzni, mosogatni, mosni, vasalni és takarítani is - és mivel Mucsi mellett feltűnően rabszolgát játszik Fehér Anna, nem csoda, hogy Gézáék is ezt a metódust követik.) Ruhákat vittek egy-egy sporttáskával, minden egyebet meg készen kapnak és csak néha kell reggeli vagy vacsora közben jópofizniuk két mondatot a nagyszülőkkel érte... :) Egyszóval: nyaralnak nagyinál.
4/10
napraforgó 2021 okt. 24. - 09:58:57 4/10 Előzmény guess.who
(3801/4882)
Jaj, tényleg, Buci furgonját elfelejtettem.
A háztartási eszközöknél olyan kisgépekre gondoltam, ami nem biztos, hogy egy idősebb házaspár otthonában megvan. Nyilván nem tányérokra, meg tepsikre gondoltam.
offtopic
guess.who 2021 okt. 24. - 09:52:19 Előzmény napraforgó
(3800/4882)
Stohlbuci vitt egy furgonnyi cuccukat, szóval nem üres kézzel költöztek le. Ha visszaemlékszel, Tamás meg is húzta akkor a derekát, mikor pakoltak a furgonba, Stohl meg be is szólt neki. Háztartási eszközöket ráadásul nem kellett vinniük, hiszen egy "lakott" házba költöztek be (és nem is kell főzniük-mosniuk). Az autót meg most beszéltük meg, hogy elpárolgott, hiszen Gézunak nem ez a szakadék Nivája volt korábban...
offtopic
guess.who 2021 okt. 24. - 09:49:51 Előzmény luci87
(3799/4882)
De Luci, a Mintaapák eredetije argentin, az meg már majdnem brazil... :)
offtopic
guess.who 2021 okt. 24. - 09:47:31 Előzmény napraforgó
(3798/4882)
És itt vissza is értünk ahhoz, amiről valamikor nagyon régen vitáztunk itt, ti. hogy a tévének mennyire van "tanító" hatása. Szerintem Levi tankönyvízű, szájbarágós hülyeségei (és az előző évadban pl. Klára otthonszülős erőlködése) pontosan azt mutatják, hogy a tévékettő, vagy legalábbis a sorozat készítői igenis (ki)oktatni akarják a nézőket. Innen viszont már csak apró lépés, hogy egyes emberek fejében összecsúszik a fizikai valóság a képernyőn látottal - hiszen színes-szagos és izgalmas, mintha tényleg megtörténne.


Egy öreg bácsi szomszédom például PONT AKKOR látott egy nyári kora hajnalban a nagy diófán egy pelikánt üldögélni, amikor előző nap volt hír róla, hogy valahol az ország déli sarkában berepült egy példány a határon. Máskor meg szintén valamelyik természetfilmes csatornán látottakat fantáziálta tovább, és határozottan emlékezett rá, hogy katona korában az éjszakai őrségben látott két borzot: az egyik lefeküdt a hátára a földre, a másik a fekvő hasára, a négy lába közé odahordott egy kupac kukoricacsövet, majd a fekvő farkát megfogva elhúzta az egészet a vackukhoz. Később ez a sztori bővült annyival, hogy a bácsi felesége is emlékezett már erre az esetre, aki -amikor rákérdeztem- arra is rábólintott, hogy tűzifarönköket is így szállítanak a borzok. :) :)


7/10
offtopic
luci87 2021 okt. 24. - 09:44:51 7/10
(3797/4882)
Hát nemtom,de én még mindig szivesebben nézem ezeket a magyar sorozatokat,mint a sok brazil,török,mexikoi sorozatot...Na meg a sok konyhás,álarcos,énekes stb hülyeseget!Régen,még néztem,és szerettem a Megasztár első két szeriáját,akkor még a zsuri is képzett ,elismert személyekbol kerult ki!
4/10
napraforgó 2021 okt. 24. - 09:43:48 4/10
(3796/4882)
Jó, hogy emlited Bödöréket, ugye ők úgy költöztek Budapestre, hogy gyakorlatilag az egész házukat felpakolták, még az utolsó zománcos lavórt is.
Ehhez képest Geyzáék úgy költöztek le Birkaberénybe, hogy nem vittek magukkal még egy bőröndöt se, valamennyien bezsúfolódtak Matyi autójába és mentek valamerre 180 km-t. Géza sem a saját autójával ment, ruhát, háztartási eszközt, TV-t, számitógépet sem vittek, a gyerekek iskolás cuccait sem. Aztán hirtelen lett minden odalenn , falun, anélkül, hogy elmentek volna megvenni. Géza autója meg mint egy hű kutya, utánuk ment.

És Hédikét a boltban is megkérdezhetné Kasszás Erzsi, hogy kinek veszi a pelenkákat, meg a bébitápszert. De a fgkirók ezt a ziccert is kihagyták. Pedig hány állástalan, bevétel nélküli szinésznek lehetett volna igy egy pár mondatos szerepet adni.
7/10
offtopic
luci87 2021 okt. 24. - 09:41:39 7/10
(3795/4882)
Biztos vannak akik elhiszik,szerintem is! Ők nagyon butacskák,es naivak,sajnos...
4/10
napraforgó 2021 okt. 24. - 09:31:09 4/10
(3794/4882)
Ezért sajnálatos, hogy annyi baromságot összeirkálnak, mert vannak, bizony VANNAK olyan emberek, akik elhiszik a sok sületlenséget.
offtopic
guess.who 2021 okt. 24. - 08:40:35 Előzmény napraforgó
(3793/4882)
Végső soron amúgy igaz: egy majdnem létező iskolában*, egy majdnem létező pizzériában és néhány majdnem létező lakásban majdnem létező emberekkel történnek ezek a majdnem létező gumikalandok.
Csak hát az ex-DÖs ember behurcolta a stábba a debilvírust, így azt hiszik, hogy pusztán azzal humorossá tudják tenni az egészet, hogy minden figura esetlenül csetlik-botlik és végletesen hülye, mintha kettőig sem tudna számolni. Ez Makinál ugyan még működhet is (szerintem tőle senki nem is vár el értelmes dolgokat, olyan karakter, amilyen), de hogy egy jogvégzett Szabi vagy egy szintén diplomás Tamás tőle kérjen életvezetési tanácsokat, az valahol nonszensz.
A nő(i szereplők)re nem illik csúnyákat mondani - szépeket meg már nem tudok, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy ők sem jobbak. Kata kvázi megszüntetését amúgy sajnálom, szerettem Holecskó Orsolya hangját (meg hát nézni is futószerelésben), és az Emmával való szópárbajai néha viccesek is voltak.
Azt hiszem, lassan ki kell mondani, hogy a sorozat elfáradt (pontosabban az alacsony színvonalú készítők), és jobb lenne lezárni inkább, semmint megvárni, hogy még mélyebbre süllyedjenek. Kár érte, mert az alapok tényleg nagyon jók voltak.

----------
* - Valahol vicces, hogy az ovi úgy alakult át kívülről is(!) iskolává, hogy még véletlenül sem hasonlít az előző épülethez és környezetéhez, pedig előtte heteken-hónapokon keresztül rugóztak azon, hogy még játékokat sem tudnak venni az ovihoz (vagy most behazudják "felújításnak" a pizzéria tisztasági festését), és hogy majd az ovival PÁRHUZAMOSAN fogják a tetőtérben elindítani az iskolát - ehhez képest lett egy közenincs épület.
offtopic
guess.who 2021 okt. 24. - 08:21:41
(3792/4882)
Na szép, most egy világ dőlt össze bennem! Eddig ugyanis elhittem, hogy Szabi létezik, és meg is akartam kérni, hogy adjon csajozási tippeket - csak sajnos Kata nem árulta el a telefonszámát, mielőtt elköltözött tőlem az összes pénzemmel, miután meglátott csókdosni Lindanénivel az ovi előtt.
4/10
napraforgó 2021 okt. 24. - 02:30:46 4/10 Előzmény janderka
(3791/4882)
Az a baj, hogy ezt a történetet úgy vezették fel, hogy állitólag a (magyar) valóság jellegzetes figuráit mutatja be. A 4 apa 4 jellegzetes férfi tipust mutat be, és az ő mindennapos kalandjaikat meséli el a sorozat.
Ehhez képest viszonylag hamar eltértek a valóságtól és a figurák kezdtek papirmasé figurákká válni. És odáig jutottunk, hogy gyakorlatilag már egyik (Minta)apát sem lehet hiteles karakternek elfogadni.
3/10
offtopic
janderka 2021 okt. 23. - 23:10:16 3/10
(3790/4882)
Nem rád értettem a kiakadást, hanem magamra. Tudom, hogy én hepciáskodtam miatta, csak már azt nem, hogy konkrétan miért - hiszen tudom jól, hogy ezek csak kitalált fugurák. Ráadásul rosszul kitaláltak.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 21:08:47 Előzmény janderka
(3789/4882)
Hacsakúgynem. :)
3/10
offtopic
janderka 2021 okt. 23. - 21:01:49 3/10
(3788/4882)
Emkékszem hogy néhány brossúrával ezelőtt hogy kiakasztott ez a >fiktív szereplő kontra valóság< dolog, csak már nem tudom hogy mért... :)))))) Hiszen ez egy fikció.
3/10
offtopic
janderka 2021 okt. 23. - 20:50:27 3/10 Előzmény guess.who
(3787/4882)
Pont ezért utálja a csaj a témát, mert amint meghallja hogy bárki is szóba hozza, máris orgazmusa lesz tőle... És ez közértben, villamoson, eszpresszóban igen kellemetlen tud lenni hosszútávon :)))))
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 20:20:20
(3786/4882)

Általánosságban mondtam: HDG egy *nagyon* jó színész, ha el is vállalna egy ilyen jellegű szerepet, az nem kezdené ki komolyabban a karrierjét, hiszen már eleget letett korábban is az asztalra, ami miatt szeretni lehet. Egy középkezdő színésznek viszont könnyen bélyegezheti meg a komplett karrierjét az ilyesmi - és megtörténhet az is, hogy később, ha fordul a széljárás, egyszerűen nem fogják hívni sehová, hiszen megbélyegzett lett... Az eredeti dilemmám erre vonatkozott: hogy vajon megéri-e és vajon átgondolja-e ilyen szempontból is egy adott színész mindezt? Főleg a pálya elején, ahol azért könnyebben elvállalnak az ismertség miatt szinte bármit.


offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 20:16:12 Előzmény napraforgó
(3785/4882)
Vagy ha letesz pár bankjegyet az asztalra Heidinek, hogy "rántottára és borra való". Ahhoz sem kell mondania, hogy "negyvenhétezerből meg lehet élni elsejéig" - és mégsem keltenék azt az érzetet, hogy a Szalay család ingyenélő lusta disznók gyülekezete...
Mert még a konyhakertet is messzire kerüli mindegyik gyerek és a kispapa is, pedig akár gyomlálni, akár kapálgatni tudna bármelyikük, ahhoz nem kell túl nagy képzettség. És ha már megeszik, ami ott terem, talán ennyi beleférne a sok szabadidejükbe.

Ja, megfejtettem, miért esznek örökké rántottát: hiszen ott van a tyúkudvar, több jelenet is volt, hogy Levin vagy Máté szedi a tojást és közben morognak. :)
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 19:59:09 4/10 Előzmény guess.who
(3784/4882)
Persze, tudom, hogy nem mondanak számokat, összegeket, de a telefonon való mutogatás helyett Géza pl. bejelenthetné, hogy elment és befizette a rezsiszámlákat (remélhetőleg nem QR kóddal fizetnek Matyiék).
Vagy megjelenhetne egy nagy kosár kajával, hogy elvolt bevásárolni a kedvenc bevásárlóközpontjában. Csak kicsi jelzés, hogy nem tartatják el magukat, tevékenyen bekapcsolódtak az apósáék családi életébe.
Meg lehet ezt oldani, csak akarni kell.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:54:33
(3783/4882)

A hangsúly nem HDG beállítottságán volt, hanem a szakmai múltján... Mostanában egyébként több olyan filmben is szerepelt, amikben jellemzően majdnem ugyanazt a pártkáder karaktert alakította. Ami nem baj, csak megjegyeztem, hogy nem áll tőle távol ilyesmi.