Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 11:03:19
(4262/4882)
Vissza az egész, ez egy mostani kép a 64. részből! Eszerint tehát még több szoba van és még hosszabb a ház. :D
4/10
napraforgó 2021 nov. 21. - 10:59:55 4/10 Előzmény janderka
(4261/4882)
Itt látszik, hogy az étkező fala ívelt, de én sehol nem látok a földszinten ívelt falat. Sem elől, sem bal-, sem jobboldalt. Akkor hol is vagyunk?
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 10:57:50
(4260/4882)
Ha elfogadjuk, hogy TTamás állatorvosászata Gézáék szomszédjában van (mármint a valóságban az épületek), akkor az ott a háttérben Gézáék házának a teteje, tehát ott van vagy két szoba. Plusz az utcafronti erkélyes (ami szerintem kettő, mert a két ajtó el van választva egymástól, ergo ott vélhetően van egy közfal a tetőtérben is), plusz a bejárati rész fölött egy ablak, plusz a kör*. Egyszóval bárhogy is forgatjuk, bőven el kellene férnie ötüknek abban a házban.


* - Ami szerintem továbbra sem szoba, túl alacsonyan vannak az ablakai ahhoz. Nekem olyan az a ház, mintha egy régebbi földszintes kockaházra építettek volna egy tetőteret, és mivel nem volt bent hely lépcsőnek, utólag odaragasztották hozzá a rotundát a korábbi bejárat elé. Így ott most van egy "előtér", amiből be lehet menni a lakásba - és egy lépcső, amin fel lehet menni az emeletre. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 10:51:24
(4259/4882)
Na, jellemző: nekem ez a kandalló teljesen kimaradt. Persze lehet, hogy azért, mert bármiféle füstelvezetés nélkül eléggé életveszélyes lenne, ha használnák. :) Viszont itt tényleg látszik, hogy van egy ablak "hátrafelé" is.
3/10
janderka 2021 nov. 21. - 10:44:11 3/10 Előzmény guess.who
(4258/4882)
Biztos lejlandi ciprust kellett felfutárkodnia Pestre :)))))
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 10:31:31
(4257/4882)
Ne klasszikus, bérházas lépcsőházra gondolj: itt csak egy bejárati ajtó és egy onnan induló csigalépcső van, ami fordul egyet és már fel is ért az emeletre.
Szobaként értelmetlenül kicsi lenne az a karika odafent, "kilátóként" meg (ami indokolná a körbeablakozást) hülyeség, hiszen a tető és az "erdő" a kilátást lényegében az utcára és a behajtóra korlátozza - azt meg ki akarja bámulni. :)

Túl sokat képzelsz rólam. :D Százakárhány részből emlékezzek mindenre?
De hogy legyen egy vicces kisszínes: a II. évad 101. részében, amikor Verával újra összejön Maki, volt egy kék kabátos bringás futár, akitől Vera ellopta a biciklit, hogy odaérjen a buszpályaudvarra Makihoz. És ki volt a bringás futár, na ki? Kicsi a stáb. :)

(Megpróbálok visszakeresni, de mivel jellemzően ezek csak egy-egy villanásnyira mutatott képek, így nem egyszerű.)
3/10
janderka 2021 nov. 21. - 10:10:26 3/10 Előzmény guess.who
(4256/4882)
Ezekre a külsőkre én már full nem emlékszem. Van róla videólinked esetleg?
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 21. - 10:07:34 3/10 Előzmény guess.who
(4255/4882)
A tornyon nagyrészt azonos méretűek az ablakok. Egy kivétel van csak, ami azért lehet kisebb, mert pont előtte fut le a háztető. De ha ránagyítassz, láthatod, hogy hátrafelé is van a tornyon még ablak, és függöny is mindegyiken. Ez egy lépcsőházhoz túlzás lenne.
3/10
janderka 2021 nov. 21. - 10:02:02 3/10 Előzmény guess.who
(4254/4882)
Ne hidd, hogy nem kerestem már. De a fejem budapest-szken gyűjteményében eddig nem találtam még rá :))) Egyetlen támpont a házszám, ami 41. Meg hogy talán Zugló.
Viszont a konyha sehogy se stimmol belülről, ha utcafrontinak fogadjuk el a pozicionáltságát. Tekintve hogy a házon ott 2 ablak van csak s nem 3, mint a díszletbelsőben... Hoppoácska! :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 09:57:04 Előzmény guess.who
(4253/4882)
És még: amikor Geyzát agyonütötte az áram, akkor azokon a képeken balra volt tőle a ház, jobbra a drótkerítés (mögötte meg TufaTamásék). Ez így még jó is lehetne, hiszen látszik a képeden, hogy a ház jobb felső sarkában megy be az áramvezeték, vélhetően ott van (az oldalfal szélén) a villanyóraszekrény, aminél a jelenet volt.
Viszont: ott a teljes oldalsó falat láttuk, amin volt legalább egy ajtó (azon jött ki Geyza), ilyesminek viszont nyoma sincs a díszletben: nagyjából ott van arányai szerint a lépcsőfeljárat. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 09:53:04
(4252/4882)
Szerintem csigalépcső és pont azért van rajta körben nem egyforma méretű(!!) ablaksor. Ha az egy"szoba" lenne, akkor ugyanolyan ablakokat raktak volna rá.

De ha jól rémlik, van egy bizonyos Jandi itt a topicban, aki minden épületet azonnal felismer, és egy Ordító egér, aki szereti meg is nézni a helyszíneket, szóval ha esetleg találkozol velük, rábeszélhetnéd őket (vagy legalább egyiküket), hogy kószáljanak el arra... :)
Bár már egy gugliföld-képes felülnézet is sokat tudna segíteni a ház arányainak megismerésében. ;)
3/10
janderka 2021 nov. 21. - 09:45:16 3/10 Előzmény guess.who
(4251/4882)
Jó lenne belülről is látni a valódi házat, de szerintem nem csigalépcső van a toronyban, mert akkor nem raktak volna rá ennyi nagy ablakot minden irányból.
Az általad felsorolt belső jelenetekből én már egyre sem emlékszem. Csak a sarokban lévő kandallóra meg hogy a rá merőleges falon is van egy ablak.
Mindenesetre a beltér akkor is sokkal szűkebbre van komponálva, mint ami a valóság lehetne. Ott van pl. a konyha két ablaka. Kintről van köztük vagy 2,5 méter, belül meg alig egy.
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 09:30:28 Előzmény guess.who
(4250/4882)
És még: a belső képeken a bejárat síkja MÖGÖTT van a nappalijuk, a bejárat falán levő ablakkal - azaz a bejárat az elülső homlokzaton van, onnan nagyjából középig ér az előszoba, ahonnan a nappali folytatódik tovább. A külső képen egyáltalán nem látszik, hogy a bejárat mögött (a kert irányába) lenne folytatása a háznak, esetleg egy garázsnyira van még hely (arra visz fel a térkőburkolat).
Ha az utcafronti részt nézzük a külső képen, akkor majdnem(!) jó, hiszen a (díszlet)konyhájuk a szomszéd felé néző falon van, az étkező ablakai nyílnak az utcára. A bejárat melletti ablak ugyan hibádzik (ilyesmi nincs a díszletben) és az arányok sem stimmelnek, ugyanis a díszlet tetőtéri lépcsője eszerint már a szomszéd légterébe vezet - de legjobb esetben is egyenesen neki a ferde tetősíknak. Izgi lehet négykézláb megérkezni a tetőtérbe. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 09:22:25 Előzmény janderka
(4249/4882)
Nekem úgy rémlik, hogy a nappalit már nagyjából körbemutatták: az ülőbútorral szemben van egy ablak (meg a tévé), annak a függönye mögött bújt el felsőruházat nélkül Klári, amikor lebuktak Gézával a gyerkőcök előtt. A(z ülőbútoron ülve) jobb oldali falat meg látjuk az étkezőből fényképezve sokszor - egyszóval szerintem egyértelmű, hogy ott NINCS semmiféle, másik helyiségbe vezető ajtó (és nem is használják, nem volt olyan jelenet, kizárólag a bejárati ajtót és a lépcsőt láttuk használni).
Ahogy több olyan, a konyhából fényképezett jelenet volt, amiben láttuk a bejáratot (valakik jöttek Gézáékhoz és ott tessékelték be vagy zavarták ki őket).

Megjegyzem: szerintem EZ a rotundás bejárat egyáltalán nem egyezik a belső (díszletes) képeken látott bejárattal: EZ a bejárati tömb valószínűleg egy lépcsőház, ott lehet feljutni az emeletre csigalépcsőn. A beltéri jelenetekben viszont egy téglalap alapú előszoba van (ami nem is előszoba, mert nincs leválasztva túlzottan az étkezőtől, legfeljebb csak jelképesen).
És fura, hogy a képen látszik, hogy itt is van kert a ház mögött, mégis Géza és a három gyerek úgy kerültek el Mucsiékhoz, mintha eddig végig panelben laktak volna: nem értenek a gazoláshoz, a fűnyíró beindítása megoldhatatlan problémát jelent nekik, az meg undorító és gusztustalan számukra, hogy állatokkal kelljen foglalkozniuk.
3/10
janderka 2021 nov. 21. - 09:04:13 3/10 Előzmény guess.who
(4248/4882)
Nem látunk sose a lépcsős nappali kamera mögötti részére, amerre bámulva nézték legutóbb a tévét, pedig ott elvileg még egy oldalablak is van.
Nem látunk onnan balra hatra sem, hogy hogyan folytatódik tovább a földszint, pedig arra van a bejárat is.
Ahogy nem láttuk még az előszobát se. Sem a toronyszobát és annak földszinti párját.
És persze az emeleti két kijárattal bíró erkélyes szobákat sem. Pláne a ház hátsó frontját, ahol fent ugyancsak elférne még egy-két helyiség. Legalábbis a valódi ház tömege alapján.
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 08:36:03 Előzmény janderka
(4247/4882)
Ezt a minigarzont azért elég kicsi valószínűséggel gondolnám megvalósíthatónak: azok után, hogy a pizzéria "felújítását" mekkora hercehurcával vezették fel, majd végül voltak vagy tízen annak a pár négyzetméternek a tisztasági festésére - szerintem legalább ötven ember kéthavi, napi 16 órányi munkája lenne egy papundekli (vagy gipszkarton) falat felhúzni Gézáék nappalijában. És akkor még ott van a festés is.

(Arról nem is szólva, hogy valószínűleg éppen azért ekkora nagy az a díszlet, hogy sok szögből tudjanak benne jól forgatni, sok szereplővel.)
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 08:32:10 Előzmény napraforgó
(4246/4882)
Ja, Mucsiék: mivel az vélhetően egy valódi ház, amiben forgatnak, szerintem csak a földszinti étkezőt, konyhát és az onnan nyíló egy-két szobát (meg a kert egy részét) engedték át forgatásra, az emeleti szobákat nem. Így aztán a gyerkőcök jeleneteit nem tudták odafent forgatni, kénytelenek voltak Mátékát és a két kicsit is bezsúfolni a földszintibe - amivel így számtalan műkonfliktust is tudtak generálni.
Ahogy írod is: Géza nem tudni, hol alszik (már nem a kanapén, az csak egy-két hisztizős jelenet volt az elején) és a nagyszülőkről sem tudni semmit. A gyerkőcök amúgy még mindig együtt laknak, folyamatosan vannak jeleneteik együtt: amikor Levi világgá ment, amikor Csabi világgá ment vagy -a változatosság kedvéért- amikor Máté világgá ment, akkor is hiányoztak a közös szobájukból... :) Sőt: amikor Máté múlt héten nem akart iskolába menni, akkor is ott fetrengett a földszinti szobájukban az ágyán.
Gondolom, díszletet meg nem akartak építeni, mert valószínűleg nem gondolták eredetileg, hogy egy egész évadon keresztül ott kell majd héderelniük, biztos ideiglenesebbnek szánták az egészet. Mert amióta Macsekot is behozták, azóta egyértelmű, hogy Gézáék nem fognak hazaköltözni (pláne hogy már nem csak Ádámot, hanem Zsuzsit és Ítiéket is ki kellene dobniuk ehhez a házból).
offtopic
guess.who 2021 nov. 21. - 08:24:58 Előzmény napraforgó
(4245/4882)
Az a probléma a matekozással, hogy a földszinti tér díszletét (egy bejárat és egy félméteres előszoba, egy étkező-konyha és egy nappali) alapul véve és feltételezve, hogy az emelet nem lehet annál nagyobb (mert akkor eldőlne a ház :) ), nemigen van ott négy szoba. Mivel ajtó nem vezet pl. garázsba, fürdőszobába vagy más földszinti helyiségbe, így a külső képek és a belső sehogy nem egyezik...
De mindegy is, számoljunk: jelenleg Zsuzsi biztosan Ádámmal egy szobában alszik (ha jól rémlik, volt a laza kapcsolatuk elején egy jelenet, hogy Geyzáék hitvesi ágyában henteregtek), ez tehát egy. A két gyerek kaphat egy szobát, az kettő; az anyjuk pedig egy harmadikat, ez három - ENNYI szoba BIZTOSAN volt korábban is, mert Máté tutira külön volt, az anyjáék szintén, ami meg már így három szoba. Ha van negyedik (akár gyerekszoba, akár vendégszoba), akkor -ahogy írod is- az egész probléma nem áll fenn.
Arról nem is szólva, hogy ha Íti szükséglakásként költözik be ideiglenesen, akkor akár a gyerekeivel is alhat egy szobában, ha ennyire nincs hely, hiszen jelenleg éppen örülhet, hogy fedél van a feje felett...
(Mármint akkor, ha elfogadjuk ennek az egész tőzsdei veszteséges baromságnak a létjogosultságát.)

Persze valószínűleg az egész hülyeség csak azért van, mert Ítiék háza nem díszlet volt és már nem engedtek az eredeti helyszínen forgatni, úgyhogy "el kellett venni" tőlük. :) Szabi most még egy hétig bohóckodik, hogy bliccel a buszon és nem tud rendes kaját venni, de szerintem sokáig úgysem fogják ezt játszani, mert értelmetlen. Ja, de: mivel mostanában már tényleg az megy, hogy egy-egy főszereplő szálát akár egy hétig is pihentetik, simán elképzelhető, hogy a holnapi részben látjuk majd a bliccelős-éhezős-földön alvós jelenetet, utána meg valamivel a levegőben hagyják, és egy-két hétig nem fog szerepelni semmilyen jelenetben Szabi. Utána meg már jön a Jandi-reset és kiderül, hogy hazaköltözik LL-től, mert a nőnemű entitásnak más, jóval gazdagabb tervei vannak a jövőre nézve, és abba egy Szabi és egy Dani sajnos nem fér bele. A tőzsdei baromságra meg már nem is emlékszik senki, csak Íti lakik ott még mindig Ádáméknál, és fut bele Zsuzsival napról-napra újabb pitiáner torzsalkodásba, amíg csak meg nem unjuk.
4/10
napraforgó 2021 nov. 21. - 03:52:19 4/10 Előzmény guess.who
(4244/4882)
Szerintem is sokkal több szoba van abban a böhöm nagy házban. A földszinten lévő nappalin kivül odafönn volt a szülők hálószobája. És minden gyereknek volt külön szobája, most meg hirtelen a két kisebb egy szobába szorult (mármint a múltban). Ez nem igy volt eddig.
Ez eddig 4 szoba odafönn. De szerintem kell lennie egy ötödiknek, egy vendégszobának is. Klára szülei élnek, és talán néha meg is látogatták őket - még ha ezt sohasem is láttuk. És Géza szüleiről sem tudunk semmit, talán még ők is élnek és ők is jártak már náluk.

Akkor matekozzunk.
Ádám beköltözött a szülői hálószobába. Zsuzsi is kapott egy szobát és az nyilván az övé is maradt, amikor összejött Ádámmal és néha együtt aludtak. Akkor még mindig üres 2 gyerekszoba és a vendégszoba (már, ha van).
Ági és a gyerekei kaphatnak 2 szobát - minimum és ha minden kötél szakad, a gyerekei alhatnak egy szobában is, főleg, ha a hasonló korú Levi és Csabi is együtt aludt. Most mindenesetre együtt alszanak.
Oké, tudom, hogy két különnemű gyereknél jobb a külön szoba, na de ha nincs? Emberek ezrei megoldják, ahogy lehet. Nem mindenkinek van kacsalábon forgó villája.

De ha Zsuzsi felszabaditja a szobáját és bekötözik Ádámhoz, akkor pont elég szoba lesz. És ha van vendégszoba is, akkor erre nincs is szükség. Mert akkor még Zsuzsi is megtarthatja a szobáját.

És amúgy az sem érthető, hogy Matyiéknál miért szorultak a gyerekek egy szobába, és Géza is miért aludt egy kanapén, amikor odaköltöztek, mert látszik, hogy abban a házban is minimum 4 szoba van a felső szinten. Csak meg kell nézni, hogy hány ablak is van a tetőtérben. De mostanra úgy tűnik, hogy Géza és Máté is kapott külön szobát, csak a két kicsinek van közös szobája az emeletes ággyal. Most már csak a kicsi Klárika helye kérdéses, neki nincs szobája. kérdés, hogy Gézával alszik-e, vagy a nagyszülőkkel? Bár Klárikát csak hébe-hóba veszik elő, napközben ő gyakorlatilag láthatatlan.
3/10
janderka 2021 nov. 20. - 20:11:20 3/10 Előzmény guess.who
(4243/4882)
Abszolút. Elsőre én is elkezdtem rajta matekozni, hogy szerintük mekkora és hány szobás is lehet ez a kívülről minimum 200 nm-esnek kinéző, toronyszobás ház, de aztán hagytam a fenébe. Mindenesetre ez a tömegszállás sztori újabb álprobléma a javából. Annál is inkább, mert csak a nappalijuk megvan vagy 50 nm, amit egy kis átrendezéssel akár két minigarzonná is át lehetne (a valóságban) rendezni. Legfeljebb a tévét kéne onnantól máshonnan nézniük. Aminek legutóbbi konfliktusa egyébkébt kb 1986-ban volt utoljára valós (ki nézzen, hogy nézzen, mit nézzen).