Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2021 dec. 02. - 15:52:15 3/10 Előzmény guess.who
(4502/4882)
Az a pizzéria jobban termel ezexerint mint két Mészáros Holding összesen. Hiszen nem csak hogy eltart - nézzük csak! egy, kettő, három, négy - ÖT embert, de még Geyzáéknak is jut belőle nyereség!
Aaaaapa, ha nagy leszek, én is ott szeretnék dolgozniiiii! :))))
offtopic
guess.who 2021 dec. 02. - 15:08:46 Előzmény janderka
(4501/4882)
De továbbra is az van, hogy a pizzéria az övé, annak a bevételei is jó nagy százalékban az övé kell, hogy legyenek. Szóval nincs igazad. :)
Mindenesetre ha Géza értelmes ember lenne (és legalább egy icipicit is létezne, ugye :) ), akkor nem csak hogy régen hazaköltözött volna, de eleve oda sem megy az exanyósékhoz lakni. Hiszen ezt továbbra sem sikerült a sztorin belül megokolniuk az íróknak - és mivel a szereplők nem látnak ki a sztoriból, valójában nekik sem kellene érteniük, hogy mi a frászt keres négy gyerekkel Géza Dunabütykösön. :)
offtopic
guess.who 2021 dec. 02. - 15:05:49 Előzmény napraforgó
(4500/4882)
Erre (és a korábbi, Hédi álszentkedését taglaló) hozzászólásodra is csak egy rövid válasz létezik: a műdráma. Ez az oka annak, hogy egyre durvábban irreális hülyeségeket tesznek a szereplők, hiszen ezekkel okolják meg a rettenetes szörnyűségként előadott, de normál esetben egy-két rövid mondattal megbeszélhető félreértéseket és hisztiket. És ezért hazudik MINDIG, MINDEN francos szereplő MINDENBEN. Talán Macsek az egyetlen, aki nem játssza meg magát, aki nem kamuzik folyamatosan, hanem higgadtan és természetesen viselkedik, elfogadja a többieket olyannak, amilyenek. Hédit például egy kiállhatatlan büdös banyának a Bakterházból. :)

Megjegyzem: Hédit iszonyúan rosszul megírt karakterré teszi, hogy a szállodában egyetlen szót nem szólt a portásnak, a masszőröknek, meg úgy egyébként senkinek semmiért, mert ő annyira félénk, hogy a véleményét is Mucsinak kell tolmácsolnia 20 centiről - de közben a vadidegen Macseket és Gézát is durván leteremti olyasmiért, ami nem is történt meg, csak ő képzeli be az egészet.
3/10
janderka 2021 dec. 02. - 15:05:35 3/10 Előzmény guess.who
(4499/4882)
Nem tudjuk ugyan (ezt sem), hogy kinek az ötlete volt a leköltözés, de gyaníthatóan nem az anyóséknak. Innentől viszont Geyza örüljön, hogy megtűrik ott lenn Duanbütykösön Hédiék. Ráadásul amyennyit keres, abból kb egy kiló kruplira jutna neki hetente, nemhogy koszt-kvártélyra.
offtopic
guess.who 2021 dec. 02. - 14:57:45 Előzmény janderka
(4498/4882)
Igazából Hédiéket sem "Maki szüleiként" ismertük meg, hanem Kláráéként, sőt: pont arról írtál pár napja, hogy az évadnyitóban Maki idegenként bámult Mucsira, sőt: ha jól rémlik, a múltkori családi hétvégézés előtt gyakorlatilag egyszer sem került szóba, hogy a két öreg Makinak is szülője, nem csak Klárának.
Szóval az elméleted helyes, Maki szüleit csak abból a véletlenből következően ismerjük, hogy Maki nem átallott a korábbi évadokban Klára öccse lenni.
offtopic
guess.who 2021 dec. 02. - 14:55:15
(4497/4882)
Azért annyira nem monogám, hiszen ott volt neki Zsuzsi is, és amikor Klára visszatérőben volt hozzá, egy ideig párhuzamosan futott a két nő, mert Zsuzsit a csinos rucikban nem akaródzott neki lerázni...
Egyébként igen, pont Mátéka nehezen kérheti számon az apját, hiszen neki Zituka már úgy volt meg, hogy közben még "papíron" Dorkával hetyegett.
offtopic
guess.who 2021 dec. 02. - 14:52:17
(4496/4882)
A 2. pontnak kicsi a valószínűsége, mivel elvileg LL szüleinél fognak éppen vacsorázni, kétlem, hogy oda bármiféle behajtó elmenne. :)
offtopic
guess.who 2021 dec. 02. - 14:50:32 Előzmény janderka
(4495/4882)
A leírtakkal egyetértek, egyetlen kivétellel: én Lóbeltünklől, akarom mondani Szabiról el tudom hinni, hogy sármos nőcsábász. Bár persze az is lehet, hogy azért, mert Makranczi művész úr sok szinkronizálást hallottam már, és általában ilyen sármos nőcsábászok figurájához kölcsönözte a hangját. :)
offtopic
guess.who 2021 dec. 02. - 14:47:48 Előzmény napraforgó
(4494/4882)

Jól összefoglaltad, sokat nem is tudok hozzátenni. Korábban (TTamással és az exanyósával kapcsolatban) vitáztunk már itt ugyanerről, akkor is azt az álláspontot képviselted, hogy az unokák (ott egy, Juli) miatt nem lehet megszakítani a kapcsolatot - és itt is az unokákra hivatkozol. Amit maximálisan akceptálok, csak kérlek, vedd hozzá, hogy GÉZA (és alapvetően róla van szó, Heidinek is vele van baja, nem a gyerekekkel) NINCS semmilyen vérségi kapcsolatban az öregekkel, neki nem "parancsolhatnak", nem utasíthatják, nem várhatnak el tőle semmit.
Nyilván itt erősen el van túlozva minden figura és minden esemény, egy normális családban azért ennek nagyjából úgy kellene történnie, hogy az anyós elmondja a véleményét higgadtan, amit az exvő vagy megfogad vagy nem. És körülbelül ennyi. Az viszont, amit Juli nagyanyja és most Heidi is művel (ti. hogy a szülőt mocskolja a gyermekkorú, és ezért az aljasságot még nem értő unoka előtt), szerintem már nem tolerálható, bármilyen indokkal teszi is.

Ehhez jön, hogy Gézáék között még tényleg nem történt semmi (bár Máté azt látta, hogy Géza vállára hajtotta Macsek a fejét - ami azért az összes többi jelenetük szigorú távolságtartását elnézve szerintem valami későbbi jelenet lehetett, amikor már elkezdett "alakulni" valamiféle viszony köztük), szóval nem is kérhetne Hédi számon semmit rajta. Géza titkolózása tényleg érthetetlen (pontosabban nagyon is érthető: ezzel akarják az óóóóóriási műdrámát igazi drámaként előadni az írók), hiszen ha Hédi első morgása után Géza elmondja neki két mondatban, hogy mi a helyzet (és nem kezd el hazudozni, hogy honnan ismerik egymást), azzal az egész méregfogát azonnal kihúzta volna, ráadásul sokkal több időt is eltölthetnének hivatalosan(!) Macsekkal...
Csak hát mivel humoros jeleneteket a jótollú írók láthatóan nem tudnak írni, marad a műdrááááma-műbalhé típusú időhúzás.
3/10
janderka 2021 dec. 02. - 14:42:52 3/10 Előzmény napraforgó
(4493/4882)
Az meg a másik. Na de nagy úr a RESET szett :)
4/10
napraforgó 2021 dec. 02. - 14:40:01 4/10 Előzmény janderka
(4492/4882)
Apuci szeretője, Zsuzsi meg kifejezetten felvillanyozta. Csorgó nyállal leste a kanapén alvó Zsuzsi meztelen combjait.
3/10
janderka 2021 dec. 02. - 14:26:25 3/10 Előzmény napraforgó
(4491/4882)
Bezzeg az nem zavarta amikor Klára mamát a vakond úr túrta. Nem beszélve arról, hogy a régi Máté simán összejött és aztán járt is anyuci szeretőjének a lányával.
4/10
napraforgó 2021 dec. 02. - 12:54:08 4/10
(4490/4882)
Azért az elég durva lett volna.
--------------------
Mátéka még kiskorú, meglehet, hogy hogy nemsoká betölti a 18-at, se egyelőre az apja a felelős érte. Az apja egész megértően állt hozzá, hogy a fia összejött egy hozzá képest sokkal idősebb nővel. Nem tiltotta el a nőtől, csak annyit akart, hogy menjen haza, lakjon a családdal.

Én nem is értem, hogy Máté mire van most annyira megsértődve? Hisz csak beszélgetni látta az apját egy nővel, nem szeretkezni. Azért fura, hogy Géza most már szóba sem állhat senkivel, mert a gonosz nagyanyó megmérgezi mindannyiuk lelkét. Ugyanis senki nem érdeklődött igazán, hogy honnan is ismerik egymást, rögtön ellenségesen álltak Ritához, na és egyből megbélyegezték Gézát, feltételezve róla mindenfélét.
3/10
janderka 2021 dec. 02. - 10:12:52 3/10
(4489/4882)
Vicces, hogy míg minden gyüttment liba felmenőit záros határidőn beül elénk tolták, addig a 4 alapfigura szüleiről máig nem tudunk semmit (kivéve az idéntől látható Matyi-Hédi párost).
4/10
napraforgó 2021 dec. 02. - 10:09:39 4/10 Előzmény janderka
(4488/4882)
Nagyon találóan jellemezted őket.
4/10
napraforgó 2021 dec. 02. - 10:05:35 4/10
(4487/4882)
Tényleg van ilyen hotel, ahol minden a szexről szól?
És ha igen, ezt a tájékoztatójukban félre nem érthetően közlik is?
Valahogy nem hiszem, hogy a selyma Matyi nem nézett utána rendesen.

Ráadásul veszni hagynák a pénzük nagyját, csak mert Hédikének bántja a szemét a "fiatalos hozzáállás".
Én, ha nem akarok szexmasszázst, akkor közlöm a masszőrrel, hogy csak hagyományos izomlazitó masszázst kérek, extrák nélkül.
Nem értem, hogy Hédinek a többivel mi volt a baja? A koktéllal? (csak a neve), a rózsaszirmokkal az ágyon? Matyi fürdőgatyájával? Biztos lehetett volna venni egy hagyományosat a városban, vagy az üdülőhelyen. Ilyen semmiségek miatt félbehagyni egy üdülést?
3/10
janderka 2021 dec. 02. - 09:50:28 3/10
(4486/4882)
Egyébként manusfronton elég gyengén muzsikál a sorozat. A régi gárdában azért volt pár jóképű (Szabó Kimmel), macsós (Stohl), csibészeen sármos (Klem) arc. De ma? Makranczi egy karótnyelt marionettfigura, Mészáros egy pohos málé, Ági új hódolója ugyancsak egy zsibbadt zselé. Talán Kamarást és Szárazt lehetné valamennyire jó csávónak mondani, bár előbbire azért rakódnak már erősen az évek. Utóbbinak meg a triatlonos jótestűsége ellenére kb. akkora kisugárzása van, mint egy kihunyó félben lévő bunsenégőnek. Illetve ott lehet még a nyolcas pályán beúszó Mátyássy, akinek a titkolt felkopaszodása ellenére van egyfajta kisfiús sármossága.
3/10
janderka 2021 dec. 02. - 09:26:46 3/10 Előzmény Magenta99
(4485/4882)
:) Találó hasonlat! (És bár Bán János fia, színészileg sajnos a nyomába sem ér.)
Magenta99 2021 dec. 02. - 09:15:55 Előzmény janderka
(4484/4882)
Én sem értem. Az a pasi olyan, mint egy meztelen csiga...broáf.....
3/10
janderka 2021 dec. 02. - 09:09:33 3/10 Előzmény napraforgó
(4483/4882)
Mondjuk pasiszemmel nem igazán értem, mit esznek ezen a csávón. A feje ronda, a teste átlag, a bőre idegesítően fehér (tele anyajeggyel), agyilag meg zokni...