Téma: Mintaapák

7/10
luci87 2021 nov. 30. - 13:23:46 7/10
(4442/4882)
Ez a Hanna karaktere egyre undoritobb. Bocsi, tudom, hogy kislány, meg csak szerep....
En biztos nem hagytam volna, hogy reszt vegyen a H. Partyn. Az is milyen mar egyszer lesz, egyszer nem lesz.
4/10
napraforgó 2021 nov. 30. - 10:12:23 4/10 Előzmény guess.who
(4441/4882)
Szerintem Szabinak az életben nem volt olyan mellénye, mint amiben lomizni ment.
És biztos, hogy nem két nap alatt jött annyira rendbe az anyagi helyzete, hogy több rend öltönyt, inget, nyakkendőt, cipőt tudott volna venni. Ezeket vagy meghagyták neki a lefoglaláskor, vagy valóban még a tőzsdei cirkusz előtt vettek fel pár jelenetet, amit most bevágtak a többi közé.

Engem az sem érdekelne, ha Maki egyáltalán nem dolgozna, hanem vera férjeként a háztartást vezetné. Habár láttuk, hogy abban még tehetségtelenebb, mint a karbantartói munkakörben. Sem főzni, sem mosogatni, sem mosni, sem takaritani nem tud, inkább döglik a kanapén és alszik.

Az alkotóknak sikerült elérni, hogy mindegyik "minta"apa roppant ellenszenves alakká változott. Még csak szánni sem tudom őket, olyan unszimpatikusak.
offtopic
guess.who 2021 nov. 30. - 07:50:59 Előzmény napraforgó
(4440/4882)
Elvégre Vera férjeként (és üzlettársként!) mégsem lehet holmi pedellus. Ettől függetlenül eddig minden alibizős munkája (izzócsere, csöpögő csap javítás és a járólapos kőburkolat "javítása" - utóbbi külön vicc!) tipikus karbantartói volt - most viszont láttuk, hogy van külön karbantartó, aki javítgat. Innen nehéz lesz kidumálni Maki szerepét, mert az is biztos, hogy nem informatikusnak tartják az iskolában.

Igen, a lefoglaláshoz képest ez már a többedik öltönye, de a hajléktalan lomizós kosztüm után volt erős kontraszt a tökéletesen vasalt ing, nyakkendő és öltöny. Tényleg olyan, mintha vagy a lefoglalósdi ELŐTT lett volna ez a történés (csak elkavarták) - vagy a hétvégi két nap alatt már egyenesbe is jött volna. És valószínűleg ez utóbbi, ugyanis az előzetes szerint már az irodába is bemegy (még újabb öltönyben/ingben).

(Érdekes lenne egyszer végignézni, hogy vajon Szabi figurája jelenetenként vált-e ruhát, vagy azért egy-egy részt végigvisz ugyanabban? Esetleg lehet azzal számolni, hogy egy szett Szabi ruha egyenlő egy nappal a sztoriban?)
4/10
napraforgó 2021 nov. 30. - 07:23:11 4/10 Előzmény guess.who
(4439/4882)
Már ezerszer leirtam, hogy Miki NEM LEHET gazdasági igazgató, mert az tulajdonképp a főkönyvelő. Kellene hozzá mérlegképes könyvelői képesités, meg ilyesmi. De Miki semmi olyasmit nem végez, ami a számokkal kapcsolatos, kiadás, bevétel mérleg, na ezekről neki fogalma sincs.

Még a műszaki igazgatói poszt megnevezés is túlzás lenne számára, nagyképű beosztás, mert valójában ő a karbantartó, estleg a gondnok az iskolában.
Bálint viccesen pedellusnak nevezte, de ez ténylegesen közelebb van az ő beosztásához, tevékenységéhez, mint a fellengzős gazdasági igazgató.
Egyszerűen nem értem, hogy az alkotók miért ragaszkodnak ehhez a nem valós tevékenységet takaró beosztáshoz?
4/10
napraforgó 2021 nov. 30. - 04:45:34 4/10 Előzmény guess.who
(4438/4882)
Szabi már korábban is váltott ruhát. A lefoglaláskor szürke öltönyben volt. Aztán később, másnap egy kékben. Csak a lomizáshoz öltözött be szegényembernek. Még néztem is, hogy hol mosatja, vasaltatja a méregdrága ingeit, meg a szép selyem nyakkendőit.
3/10
janderka 2021 nov. 29. - 22:40:05 3/10
(4437/4882)

Ez talán egy vidéki vízparti helyszín lehet. Én Budapesten vagyok képben.


offtopic
guess.who 2021 nov. 29. - 21:29:22
(4436/4882)
És újra csak rengeteg kínzó kérdés...

Van egy KARBANTARTÓ az iskolában?! Akkor miért a gazdasági IGAZGATÓ cseréli a villanykörtéket és javítja a csapokat?
Aztán meg Maki átveszi a buli szervezését - nyilván azért, hogy elbaltázzon mindent, amit lehet. Előre biztos vagyok benne, hogy rendkívül kínos lesz a műszerencsétlenkedése.

Hopp, Íti most MEGINT a nappali kanapéján ágyazott. Akkor előtte, Zsuzsi ébresztőjénél HOL aludt? Mert amikor Ádám hívta, akkor a pizzázóban biztosan NEM, de a kanapén sem...
És ha Íti ékszereket "kapott" a csávótól, nem az lenne a legelső dolga, hogy felhívja megköszönni?
No és az az üzenet: este 6-kor "randizik" Nándi és Ádám - de akkor még süt a nap ezerrel. Milyen hónap is van a halogén-ünnep idején? És az még nyár? Október legvégén ugyanis 16:35 körül megy le a nap, azaz 6-kor már régesrégen tök sötét van. Nem is beszélve arról, hogy nemigen lenne egyikük sem szügyig kigombolt ingben, mert fáznának.
Ráadásul az előzetes szerint Nándi ugyanott fog találkozni Ítivel, ahol TTamás PszichoBoroval. A randi vége is ugyanolyan lesz? :)

Szabi már kezd normalizálódni: megint vasalt, az ing és a nyakkendő színével harmonizáló öltönyben van. Vajon HOL öltözködik és HOL vasalja a ruháit, mikor asztala sincs? Vagy ez egy korábbi/későbbi jelenet volt, amit csak úgy beszúrtak máshová? Hiszen a lomtalanításon még kopott dzsekiben játszotta a szegényembert.
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 29. - 10:50:29 3/10
(4435/4882)
Mellékhatásból nem láttam sajnos egyetlen részt sem. Nekem túl pesszimista (vagy inkább csak brutálrealista?).
De ha raksz be pár képet (mehet az adott topikba is), akkir szívesen mepróbálom belőni. :)
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 28. - 22:02:52 3/10
(4434/4882)
Furcsa hibrid kertvárosi/kisüzemi városrész. Kb két sarokra az FKF központi fővárosi telephelyétől.
Jó poén volt elcsalinkázni arra, és város-szkennelésnek sem volt utolshow. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 28. - 21:17:46 Előzmény janderka
(4433/4882)
Jellemző. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 28. - 21:17:30
(4432/4882)
Az a baj, hogy mostanában már csak időhúzós jelenetek vannak, amik tele vannak teljesen életszerűtlen, zavaros, illogikus történésekkel.

Még kellene bele DÖ Sándor és Misi (az onnan érkezett progyúször átcsábíthatná őket, színvonalnövelési célzattal). Utána már egy Oscar-jelölést is megpályázhatnának a művel.
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 28. - 12:01:22 3/10
(4431/4882)
Most, amikor elküldtem. :) Elmentünk vásárolni és arra gurultam - direkt ezért! :)
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 28. - 10:31:47 3/10
(4430/4882)
Mára már csak ennyi maradt a szajréból :)
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 28. - 09:57:41 3/10
(4429/4882)
Ha ezt a lomis jelenetet május és szeptember között forgatták, akkor azért találhattak vona valódibb kipakolást beljebb is. Bár a IX. kerületben pont most zajlik. Tehát lehet hogy akadnak kupacok ott mostanában is. Legfeljebb nem lehetne egy szál pólóban válogatni köztük :))))

https://www.fkf.hu/tajekoztato-2021-evi-lomtalanitasrol
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 28. - 09:40:55 3/10 Előzmény guess.who
(4428/4882)
Eh-ehh-ehhh! Vicc. Ez a gép 》 Dokumentumok 》Tamás tanga.jpg.
offtopic
guess.who 2021 nov. 28. - 07:47:37
(4427/4882)
Szerintem valami olyasmi hangzott el, hogy megkerülték a háztömböt a futás közben és így értek vissza a kocsihoz. Mondjuk -Jandi megfejtése alapján- jó sokat kellett futkározniuk ehhez.
offtopic
guess.who 2021 nov. 28. - 07:41:59 Előzmény napraforgó
(4426/4882)
Igazából nem állt meg messze, csak az út túloldalán. Jandi képéről szerintem látszik, hogy a lomok miatt arra a kis betoncsíkra nem is tudott volna bemenni... Mindenesetre az tényleg érthetetlen volt, hogy miért halmozgatták a lomokat ahelyett, hogy azonnal pakolták volna a kocsiba.
Ja, de érthető: hogy így készítsék elő a kopasz szaktársak jelenetét és az utána következő menekülést. Csak a szokásos: az adott jelenet felvezetéseként előadnak 2-3 plusz jelenetet, de mindegyik lehetőség szerint még nagyobb hülyeség, mint az a jelenet, amit felvezetnek vele.
(És Makinak most már fixen van autója, pedig nem is olyan régen még egy kis sporttáskányi volt minden cucca, azzal hajléktalankodta végig az összes ismerősét.)
offtopic
guess.who 2021 nov. 28. - 07:38:11
(4425/4882)
Szerintem az írók sem tudják a miértre a választ, csak valamelyiknek eszébe jutott, hogy egy fél részt meg lehetne tölteni Ádám műhisztijével, hát leforgatták. Falura jó lesz ez is.
offtopic
guess.who 2021 nov. 28. - 07:36:08 Előzmény janderka
(4424/4882)
De várj! Maki a VERA ISKOLAI GÉPÉN, annak Asztalán levő képeket próbálja meg úgy törölni, hogy Géza videchat-ablakába húzza be azokat (igaz, előtte a webmesternek akarnak írni, hogy még zűrzavarosabb legyen a hülyeség). Ami főleg azért érthetetlen, mert a jelenet szerint Vera CSAK AKKOR tudja meg, hogy léteznek ilyen képek, amikor ott meglátja.
Hogy kerültek azok a képek ARRA a gépre?!

Az már tényleg csak apróság emellett a sok baromság mellett, hogy Gézuka MUNKAIDŐBEN hívja Verát (amikor tudja, hogy dolga van igazgatóként, és elvileg Géza is dolgozik edzőként), nagyjából egy "hogy vagy, én jól" fontosságú beszélgetésre, miután Makinak első dolga a képekkel ügyködni a chatablak felett. Logikus. Szerintem nagyjából így történhetett Szabi és Íti lakásának elvesztése is: ráhúzták a tőzsdés chatablakra, és voilá!

https://www.youtube.com/watch?v=o_XaJdDqQA0
Ráadásul Lindanénit hívja a bácsi, aki szintén eltűnt. Véletlen? Aligha. :)


4/10
napraforgó 2021 nov. 28. - 03:41:43 4/10
(4423/4882)
Én azon csodálkoztam, hogy Maki jó messze állt meg a lomhalmaztól, aztán odagyalogoltak, válogattak.
Ha eszük van (mint ahogy nincs), akkor behajtanak a kocsival, úgy állnak meg és akkor, ha meglátnak valamit, aztán rögvest pakolják is be az autóba, majd gurulnak is tovább. Ehhez képest itt is bénáznak és tök mindegy, hogy kigyúrt figurák üldözik-e őket, vagy csak szimpla lomizók, akik esetleg előkapják a kést is, a lényeg az, hogy ez is egy nagyon béna jelenet volt.

De sajnos nincs is már más, csak béna jelenetek sora.