Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2021 dec. 10. - 04:46:29 4/10 Előzmény guess.who
(4662/4882)
Na ez is szép, Ági kb. kétszer randizott az irritáló Nándival, most meg már ott is aludt nála (gyerekei meg eközben felszivódtak, vagy mi?), és máris kész összeköltözni véle?

Nekem az az érzésem, hogy apránként kirják, kiirtják a szereplőket. Ági el Nándihoz pereputtyostól, Petra el Spanyolországba, nyilván Mukival, Szabi el valami kolostorba a lelkét gyógyitani, TTamást infarktus éri, amit nem vettek észre az orvosok, a maradék szereplőket meg nyugdijba küldik. Brrrrrr.
4/10
napraforgó 2021 dec. 10. - 04:40:33 4/10 Előzmény guess.who
(4661/4882)
Sanyika be van fáslizva, mint egy múmia, ahogy láttam, a karja is oda van rögzitve a testéhez. El nem tudom képzelni, miféle sérülése lehet, hogy még a fél arcát is takarni kell. Ráadásul beszélni sem tud szegény.
3/10
janderka 2021 dec. 09. - 23:56:33 3/10 Előzmény guess.who
(4660/4882)
Szabi olyannyira újra ügyvédkedik, hogy már csicskáztatni is tudja Emmát a vidéki szerződés elpostástáztatásával, aki jó csahoskutyaként (juteszembe mi lehet a korábbi évad elejének blökijével?) ugrik is neki boldogan, messze feledve már, hogy valaha saját praxisa és irodai társulása is volt már egyszer...
3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 09. - 21:47:58 3/10 Előzmény guess.who
(4659/4882)

Szarez Dénes


3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 09. - 21:45:45 3/10 Előzmény guess.who
(4658/4882)
Amekkora tehetségtelen egy lúzer ez a csávó, olyan nagy álomnőkkel írják össze. Mind a két BK Tilda meglett neki. Már megérte elvégeznie a színművészetit.
offtopic
guess.who 2021 dec. 09. - 21:43:58 Előzmény janderka
(4657/4882)

Nem tudom, az utóbbi részekben (nagyjából a PszichoBorós-lerészegedős majomkodástól kezdve) szerintem folyamatos mélyrepülésben van, képtelen eltalálni jóformán egyetlen hiteles hangsúlyt is. Mintha hetek óta úgy járna a forgatásokra, hogy minden reggel lehúzza a vécén a színészi tehetségét. Más kérdés, hogy ha a rendező odafigyelne a karakterre, akkor nem írnának neki ilyen, a komfortzónáján nagyon túl levő dialógusokat, mert úgysem tudja eljátszani.
Nagyon-nagyon rég volt már, de úgy rémlik, hogy a Hurokban még elég jó volt, pedig ott is volt mindenféle jelenete...

offtopic
guess.who 2021 dec. 09. - 21:35:40
(4656/4882)
A szomszéd kórházi ágyon a fazonnak miért van külön a szája eltakarva?
A Liza első vágásnál, amikor ott állt TTamás ágyánál háttal, simán azt hittem, hogy Zita az. :D
A doki ELMONDJA TTamásnak, hogy másnap záró és hazamehet. Később a nővér mondja neki megint, hogy másnap hazamehet - TT meg úgy néz rá, mintha akkor hallaná először. Gratulálok a vágónak!

És Petra mióta aggódik ennyire a gyerekéért?! Eddig bő egy évadon keresztül azt tolták, hogy nagy ívben tojik rá, és alig hiszi, hogy lepattinthassa valakinek. Bárkinek, aki szembejön. Most meg fél óra Makizástól teljes idegbaj?!

Szabi láthatóan kigyógyult az öngyiből, már úgy ügyvédkedik, mint korábban, csak a lakását nem láthatjuk és persze kocsija sincs: Maki nem is létező gépjárművével furikáztatja magát.


Az előzetes szerint Nyikhaj2 "nem akar többé betolakodni Íti életébe" - tehát a megszokott logikát követve ez azt jelenti, hogy megkéri Ítit, hogy költözzenek össze. Nem tudtam már, mi hiányzott!

Úgy látszik, mostanában direkt ilyen defektes figurákat írnak bele: Ádám nemlánya után ez a Nándi is szörnyű...


3/10
janderka 2021 dec. 09. - 20:10:48 3/10 Előzmény napraforgó
(4655/4882)
Elsőrangú Gagyivölgyi sót nyom ez a gigatehetséges Száraz. Szegény Böröndi, ha élne külön évadot adna neki...
4/10
napraforgó 2021 dec. 09. - 20:01:41 4/10
(4654/4882)
Szabi miért Sanyika ágyára és lábára ült az ágy alatt lévő stoki helyett?

Tamásnak meg hol van papucsa, hol nincs.
4/10
napraforgó 2021 dec. 09. - 19:48:38 4/10
(4653/4882)
Emma miért nem az irodában, hanem otthon dolgozik a nyüzsgő Petra, meg a kisgyerek mellett?
Pláne, hogy ő fizette ki az iroda bérét.

Tamás mellett egy tetőtől talpig bekötözött ember fekszik a kórházban. Keverik a sebészeti és belgyógyászati betegeket? a kardiológiát a baleseti sebészettel? Milyen kórház ez?

Tamás mióta vált ilyen hisztissé?
4/10
napraforgó 2021 dec. 09. - 19:39:54 4/10 Előzmény guess.who
(4652/4882)
A közoktatásról szóló törvény szerint " A gyermek, ha az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget elérte, abban a naptári évben, amelyben a hatodik életévét május 31. napjáig betölti, megkezdi a tankötelezettség teljesítését.
Csabika már előző év őszén betöltötte a 6. életévét és ezért idén iskolába is került. Mivel tavaly 6 éves volt, idén nyilván 7.
A tortán jól látszott a 7 gyertya. Csak amikor a kamera elmozdult, egyes gyertyák takarásba kerültek. Ezért látszott előbb csak 6, aztán meg 5.
offtopic
guess.who 2021 dec. 09. - 19:12:27 Előzmény napraforgó
(4651/4882)
Igazából ezt a vitát az döntené el egyértelműen, ha KIMONDTÁK volna a konkrét számot a jelenetben. De természetesen ilyesmi nem történt, hiszen nem fontos. Ahogy nem fontos a tér- és időugrások, az egy rész után 180 fokot forduló, illetve véletlenszerűen fel- és eltűnő szereplők megokolása sem.
Ádám nemlánya például miért tűnt el a pizzériából? Nem mintha hiányozna, de korábban azon ment a hiszti, hogy (a szublimálódott) Pietro és Zsuzsi nem elegendő, kell Íti. Aztán már ő sem volt elég, fel kellett venni furibeszédű Izékét. Most meg újra csak Íti és Zsuzsi van, kettesben bohóckodnak Ádámmal.
Szintén nyom nélkül eltűnt Olga és a Karolás szál is - nem mintha utóbbi hiányozna, és egyedül csak LL eltűnését (ha egyáltalán végleges) magyarázták túl.

Igen, 24 hónapos Muki akkor, ha az általad írtakat (ti. hogy az első évad elején született) és az elméleti 9 hónap/évad időtartamot vesszük alapul. De én ezt korábban nem tudtam, úgy gondoltam, hogy a második évad eleje előtt 1-2-3 hónappal születhetett, mert nagyjából olyan korú és viselkedésű volt.
Majd egyszer, ha lesz rengeteg időm, megnézem. Csak hát onnantól, hogy megszoktam Zalánt, Szávai Vikit, Kamarást és Sz. Dénest (utóbbit nem szoktam meg, de mindegy :D), elég zavaró lesz "visszafelé" nézni a sztorit. :D
4/10
napraforgó 2021 dec. 09. - 18:45:50 4/10 Előzmény guess.who
(4650/4882)
Nekem gyanús a 2 középső gyertya, szerintem azok takarják a mögötte lévő másik kettőt.
De még ha hülyék is az alkotók, 5, meg ősszel 6 éves gyerek NEM járhat még iskolába. Ergo Csabinak a 7. szülinapját ünnepelték.

A másik Muki. A te számitásod szerint is 24 hónapos, ami pont 2 év. Tudom, hogy nem láttad az első évadot (kár, mert az legalább ért valamit), és az egész sorozat azzal kezdődött, hogy Miki dinnyének öltözve rohangált a Vár utcáin, mert Petrát pár nappal a kiirt időpont előtt bevitte a mentő a kórházba szülni. Arról, hogy hogy jöttek össze csak jóval később volt szó - Petra Vera fodrásznője volt, amikor szemet vetett a férjére.
offtopic
guess.who 2021 dec. 09. - 16:39:52 Előzmény janderka
(4649/4882)
Egyre kevésbé érthető, hogy egy-egy baromságból mit is akarnak kihozni. A DÖ-nél is az jelentette a második évadban a fordulópontot, amikor érezhetően átálltak az előre kitalált sztorivonalról az önálló, egymáshoz nemigen kapcsolódó szkeccsekre: lassan itt sincs már A és B pont, csak egymás után dobált, lazán kapcsolódó jelenetek, amikben teljesen véletlenül (nagyjából) ugyanazok a szereplők. Lásd öngyi Szabit, aki másnap (ha egyáltalán nem ugyanaznap délután?!) már teljesen rendben van ügyvédileg és humorizálgat Verával.
offtopic
guess.who 2021 dec. 09. - 16:35:13 Előzmény napraforgó
(4648/4882)
5, 6 és 7 is volt. :D Gondolom, több fordulóval vették fel, aztán nem mindig jött össze.

Nem tudom, miért jössz azzal, hogy a Mukit játszó "gyerekszínész" milyen idős, mikor a többieknél tisztában vagy vele, hogy mindegyik túlkoros a szerepéhez... :)
És én is arra gondoltam, hogy a *figura* mennyi idős: mivel csak a második évad elejétől vannak emlékeim, ott meg egy-két-három hónaposnál nem tűnt többnek a jelenetek szerint, az alapján most még simán beleférne, hogy egyéves körüli. Azt nem tudtam, hogy az első évad elején született, úgy képzeltem, hogy az első évadban Maki előbb összeismerkedett Petrával, csalni kezdte Verát, aztán összeköltöztek és Petra még szült is valamikor az évad végén, ergo nem telhetett el olyan sok idő a szülés és a második évad eleje között.
De várj, másik időpontozás: Klára ugye a második évad elején lett terhes? Mert utána a TELJES évadon keresztül terhes volt és csak a legvégén szült, ergo a második évad időtartama nem lehetett több 9 hónapnál. Azóta meg cirka 5-6 hónap telhetett el az elhangzottak szerint (3 hónap ugrás, október vége van, Heidi fél évről beszél Klára szülése óta). Ha ezt valamiféle általános időszámításnak elfogadjuk, és Muki az első évad elején született, akkor most 9 + 9 + 6 = 24 hónap, azaz 2 év körüli lehetne. Csak sajnos semmiféle biztosíték nincs arra nézve, hogy "állandó" az idő sebessége az alternatív világban.

Ha visszaemlékszel a DÖ utolsó évadának enyhén szólva is debil tárgyalásos jeleneteire, és figyelembe veszed, hogy azóta importáltak onnan egy fontosembert a kreátorok közé, akkor sajnos azt is tudnod kell, hogy de: képesek megcsinálni egy vérgagyi bírósági tárgyalásos jelenetet. No és hát azok után, hogy a "tőzsdei árfolyamvesztést" követően Szabinak elkobozták az ingóságait, kocsiját, bútorát, szerinted komolyan felmerülhet, hogy nem húzzák be? :)
Érdekes egyébként: az első évadban a "sztárügyvéd" egyszer sem dolgozott bírósági tárgyaláson? Mert az utóbbi másfélben szinte ki sem mozdult az irodájából, márpedig sokszor igyekeztek hangsúlyozni, hogy milyen sokrétű ügyei vannak, nem csak ingatlan-adásvétel hitelesítés... (Sőt: válópere is volt, akkor feküdt le Haumann Petrával - az olyanok meg, ha már per a nevük, elég ritkán mennek le bírósági tárgyalások nélkül.)
3/10
janderka 2021 dec. 09. - 10:03:12 3/10 Előzmény napraforgó
(4647/4882)
Mondjuk ez se normális dolog, ha valóban annyira távozni akart a túlvilágra, vagy akár csak egy kolostorba...
Mindenesetre ha ennyire ügyvédesre ki tudta magát hirtelen pattintani, akkor ennyi erővel akár még praktizálhatna is. Ismét gennyesre keresve magát...
De hát itt ami kerek azt viszik, ami szögletes, azt gurítják.
4/10
napraforgó 2021 dec. 09. - 09:45:16 4/10 Előzmény janderka
(4646/4882)
No, azért Szabi csak a hozzálegközelebb állókkal viselkedett úgy, mint aki búcsúzik az élettől, csak Emmával, aki a közvetlen munkatársa, aki a fia anyja, másokkal nem. Igy aztán sem Verával, sem Mikivel, sem Tamással, sem senki mással.
3/10
janderka 2021 dec. 09. - 09:14:56 3/10 Előzmény guess.who
(4645/4882)
"Megjegyzem: Szabi Verával az irodájában már úgy viselkedett, mint egy jólfésült, normális, humorizálgató ügyvéd - ahhoz képest, hogy mindössze egy epizóddal korábban még öngyizni, meg elvonulni akart. MEGINT kivágtak jeleneteket, vagy mi a fene van?!"

Ez nekem is feltűnt. Teljesen érthetetlen változás.
4/10
napraforgó 2021 dec. 09. - 08:38:48 4/10 Előzmény guess.who
(4644/4882)
Légy erős, most sem lesz per, valahogy majd megegyeznek.
Remélem, hogy nem blamálják magukat egy per, egy birósági eljárás mutatásával, pláne, ha fogalmuk sincs, hogy megy az.
4/10
napraforgó 2021 dec. 09. - 08:35:17 4/10 Előzmény guess.who
(4643/4882)
Muki a legelső évad legelső részében született! Azóta eltelt a 2. évad is és a 3. nagyobb része is. Nyugodj bele, Muki már tuti elmúlt 2 éves, sőt a harmadikhoz közeledik.
Neked valószinűleg nincs gyereked, de nekem kettő is. Ez a kis kölök cirka két és fél éves! Saját lábán jár, már gagyog is, naná, hogy rég volt már egy éves.
A legtöbb baba egy évesen kezd el járni - saját lábán, segitség nélkül és elkezd valamiféle beszédhangokat is adni. (baba, papa, mama, enni, inni, stb.). Mukika ennél többet is tud.
A harmadik évadban vagyunk, már csak ezért is jóval több idő múlt el.