Téma: MR 73

1/10
kisgabest 2011 okt. 21. - 20:13:01 1/10 Előzmény kevinspéci
(20/40)
Ez szerény meglátásom szerint egy trágya fos.Senkinek nem ajánlom sõt!!!!!
Ganyé fostalicska ha nem lett volna világos az elõbbi:-)
kevinspéci 2010 ápr. 19. - 15:09:59 Előzmény lizards
(19/40)
Nem értek veled egyet.
Ritka nagyszerû hangulatú film. Nem pörög, mint sok hálivúdi szar akciófilm. Ettõl azonban még nem rosszabb azoknál. Sõt!

Részemrõl sima 9-es. Még akkor is, ha az alapötlet valóvan sablonos.
Kr131313 2010 jan. 01. - 23:24:29 Előzmény lizards
(18/40)
Sziasztok nem tudja valaki hogy hogyan lehet szavazatok után keresni??
3/10
lizards 2009 nov. 19. - 12:46:31 3/10
(17/40)
A film depressziós, komor hangulata, vontatott menete rettentõen unalmas. 4 és fél óra alatt sikerült megnéznem belõle kb 80 percet. Aztán abba is hagytam. Szerintem a sztori sem nagy szám, és a színészek sem dobnak rajta.
Ettõl függetlenül el tudom képzelni, hogy sokakat megfog ez a hangulat, ezért senkit nem beszélnék le róla, hogy megnézze.
10/10
andris758 2009 aug. 11. - 23:52:56 10/10 Előzmény Gyuri04
(16/40)
Gyuri, ha ez a film neked semmitmondó, akkor Te nagyon nem értesz a filmekhez.
blash 2009 ápr. 02. - 03:16:21 Előzmény Gyuri04
(15/40)
En pont ellenkezoleg lattam.
1/10
Gyuri04 2009 márc. 30. - 19:05:58 1/10
(14/40)
Borzalmasan unalmas,vontatott,semmitmondó film..
10/10
deboer 2009 márc. 23. - 20:32:27 10/10
(13/40)
Huh,most néztem meg,és nagyon tetszett!Tipikus Francia,komor,sötét film,sok mondani valóval!Nem giccses,soblonoktól mentes,és sokszor nagyon naturálisan ábrázoló film,ahol nincs szó szerinti pozitív szereplõ,hisz a fõszereplõ rendõr is öntörvényû,megkeseredett ember,bár tetteit többé-kevésbé meg lehet érteni.A film csúcspontja,vagy záró akkordja teljesen szövegmentes,de így szerintem sokkal drámaibb,jobban megérint.Egyszóval nagyszerû film!10/9
9/10
Gaba-baba 2009 márc. 22. - 21:23:25 9/10
(12/40)
Nagyon tetszett!Nem egyszer nézhetõ film,tele mondanivalóval.Tegyük hozzá,hogy a film megtörtént esetet dolgoz fel.Sajnálom,hogy 10-es helyett csak 9-es szavazatot adtam.
thorndike 2009 márc. 17. - 21:22:00
(11/40)
Szerintem jó a film, mert viseli a francia filmes jegyeket, és sokan elfelejtik a film elsõ sorait, hogy megtörtént esetet dolgoz fel. Valóban kissé vontatott de a fõszereplõ-megjegyzem nagyon jó színész (Gengszterek,ugyanez a stáb, és más filmek)-útját a végkifejletig nem lehet pörgõsen ábrázolni, mert akkor nem lehet átérezni a rögös utat amit a körülötte lévõk elveszítése miatt jár be a drámai "end"-ig.
Hozzáteszem, hogy nem az a film amit kéthavonta megnézel, de nem is az volt a cél, szerintem.
7/10
beo71 2009 márc. 12. - 18:08:45 7/10
(10/40)
Régimódi,hagyományos krimi,ami speciel nekem hiányzik az utóbbi idõk filmes kínálatából.Krimi?akár lehetne dráma is a megfogalmazás,lassan,mélabús hangulatban,esõvel,sötéttel,összetört emberekkel bontakozik ki a végkifejlet.A hangulat erõteljesebben van jelen,mint maga a nyomozás vagy a cselekmény,Daniel Auteil emlékezetes alakításában,olyan franciás befejezéssel.(Ne a térdelõs fajtára tessék gondolni!)Nekem tetszett.7/10.
10/10
anti8302 2009 márc. 09. - 23:47:06 10/10
(9/40)
Kicsit vonakodva vettem rá magam erre a filmre,mivel nem vagyok nagy krimi,illetve francia múvi rajongó.De nekem ez a film nagyon bejött,nagyon tetszett!A lassú tempó pedig ebben az esetben egyáltalán nem hátrány,legalábbis nekem nem okozott problémát,holott inkább a pörgõs filmeket kedvelem.Szerintem az elmúlt évek "egyik" legjobb filmje.
Daniel Auteuil alakítása pedig végképp megerõsített abban hogy egy hatalmas színész.Ezzel a játékkal nálam bekerült a legjobbak közé.Az én részemrõl 10-es.
maukaar 2009 márc. 09. - 12:54:15
(8/40)
Azért nem olyan rossz, egyszer nézhetõ. A dramaturgia globalizált, csak francia ízesítéssel(OFF: ne tudjátok meg, mit értenek kolbász alatt, majdem ehetetlen). Az amerikai autók túlnyomó többsége teszi 'eziscsakegyfilm'-mé, ha ízig-vérig francia eszközöket használtak volna, sokkal hitelesebb lehetne. A fõszereplõ viszont nagyot alakít, nem csalódtam benne.
bitlisz 2009 márc. 08. - 21:27:46 Előzmény blackdog
(7/40)
Teljes mértékben egyetértek, sajnálom az a 2órát amit erre elcsesztem. Mondjuk meglátszik a hozzászólásokon, hogy a tömegnek akart megfelelni.
10/10
ridgeback 2008 dec. 28. - 14:36:16 10/10
(6/40)
Még szerencse, hogy a "rövid tartalomnak" köze sincs a filmhez.
Kár, hogy kicsit amerikás a film, de legalább "hálivúd"-on túltesz.
blh 2008 szept. 29. - 19:39:33
(5/40)
Sziasztok!

Az elején leszögezem,hogy nem vagyok egy nagy francia fan,sõt...DE ezt a filmet életem olyan "élményei" közé helyezném,ami igazán megérinti az embert,iszonytatóan realista!Sokkal több mondanivalója van(még az elõttem már megemlített kliséhalmaz ellenére is),mint általam 10 év alatt látott bármely filmnek.Lassú film,de aki kitartó az olyan utolsó 20 percet
kap,hogy kapaszkodnia kell!
blackdog 2008 szept. 28. - 22:16:45
(4/40)
Uh, hát szerintem nagyon rossz volt a film. Pontosabban Bigpapa leírása alapján sokkal többet vártam. Ahogy õ írta: a film tele van amerikai klisékkel... Bár szerintem a helyes állítás az volna, hogy csak amerikai klisék vannak benne. Konkrétan az egyetlen európai (francia) dolog, hogy francia területen forgatták.
De hogy a híres francia filmeknél maradjunk. Ki látott már olyat, hogy francia filmben egy darab francia autó sincs?! Sõt a rendõrautók konkrétan csúcsszuper amerikai cirkálók (Chrysler). Jó tudom, nyilván õk adtak pénzt a filmhez. De akkor említhetném a fõszereplõ õsöreg Volvo-ját, vagy a szerencsétlen leányzó szintén õsöreg BMW-jét is. Vajon miért nem francia autókkal forgattak?
De ugyanilyen érthetetlen számomra az állandó napszemüveges nyomozók, vagy a lecsúszott fõhõs állandó öltözetét. (Értsd 9 hónap múlva is ugyanabban a ruhában van, ugyanolyan borostás, stb. Holott a ruhában való alváson és a piáláson kívül mást nem nagyon csinált.)
Utálom továbbá az amolyan "pont ekkor" és "pont úgy" történõ cselekményeket is. Bár a film megtörtént eseményeken alapul azért úgy gondolom, hogy a rendezõ úr enyhén túlzottan színezte ki. Lehet hogy amerikai piacra akar betörni a filmmel? Nem hiszem, mert ahhoz meg túl kevés.
Egyszóval szerintem ez egész film egy nagy csalódás. Hol van már a francia filmipar!

Természetesen elnézést kérek azoktól akiknek a film nagyon tetszett. Ízlések és pofonok...
kerekes jóska 2008 szept. 25. - 03:27:00 Előzmény Bigpapa
(3/40)
Köszönöm az igen érdekes elemzést, remek filmnek tartottam a 36-ot és már vártam a rendezõ újabb jelentkezését. Külön értékelem, hogy - ellentétben sok hivatásos kritikussal - nem mondta el a film tartalmát, viszont jól felkészített arra, hogy mit várjunk. Szeretem az ilyen fajta lassú filmeket is, kritikája alapján feltétlenül megnézem. Annál is inkább, mert nagyra tartom, s régóta kedvencem Daniel Auteil.
8/10
Bigpapa 2008 szept. 24. - 00:16:04 8/10
(2/40)
Azt mondja meg nekem az a három ember, aki eddig szavazott a filmre, hogy a tökömbe tud úgy szavazni, hogy még csak nem is látta a filmet? Na mindegy!

Most értem haza egy premier elõtti vetítésrõl...
Még mielõtt elkezdeném az értékelést, fontosnak tartom elmondani, hogy az elõzetes és a leírt tartalom, köszönõviszonyban sincs a filmmel, szóval nem arról szól, hogy kijön a gyilkos és azt üldözik...stb.
Én is megnéztem az elõzetest, s az alapján vártam egy pörgõs és akciódús filmet,de a valóságban egy komor és lassú filmet kaptam!Nem rossz, miután elvonatkoztatsz az elõzetestõl.

Azt eddig is tudtam, hogy Daniel Auteuil hatalmas színész, de most ezt végképp bebizonyította. Ahogy elkapta ennek a lecsúszott, életunt és alkoholista embernek a jellemét, aki ráadásul tele van fájdalommal, ami csak napról napra erõsebb...és már a pia sem enyhíti.
A film megtörtént esetet dolgoz fel, szóval kéretik ezt így nézni!
Mivel lassú a film, nagyon lassú, ezért elég soknak tûnik a 116 perc. A film közben folyton változnak a színek. Hol majdnem fekete fehér, inkább acélkékes a kép, hol pedig nagyon szép mediterrán stílusú színekben pompázik. Az operatõri munka elõtt le a kalappal.
Három szálon fut a cselekmény, s szép lassan a szereplõk élete keresztezi, s befolyásolja a többi szálon élõ ember életét.
Szar a tudat, hogy valóban vannak ilyen szemét beteg aberrált emberek, akik így gyilkolnak meg embereket. Köztünk járhatnak.A hentes,az újságos,de lehet a banki tanácsadós is.
Amit hiányoltam a filmbõl, hogy a gyilkos utáni hajsza egy adott pillanatban leegyszerûsödött. Komolyabb agymunkát vártam. Van rengeteg buta klisé a filmben, amit utálok minden amcsi filmben, erre átvették a franciák is. Annyira komor és nyomasztó a film, hogy a végén azon gondolkodtam, hazamegyek, befekszem egy kádba és felvágom az ereimet.:))
Ahogy jöttünk ki a filmrõl (a tömeg), tök kuss volt.
Qrva reálisan mutat be dolgokat a film, ami néhol kicsit sokkoló.
De alapjában véve örülök, hogy láttam. Nem lesz a kedvenc filmjeim listáján, de valami mély nyomot hagyott bennem, az biztos.

Csak az nézze meg, aki el tudja viselni, ha egy film lassú (nem vontatott), nincs benne minden pillanatban lövöldözés és akció, és be tudja fogadni egy emberi roncs zseniális megformálását. Azoknak ha nem is fog nagyon tetszeni, de elismerik, hogy maradandót alkotott Olivier Marchal.

Csináltam neki valamit : http://images.netbag.hu/20080924/16120462023.jpg
10/10
Atosz 2008 aug. 07. - 19:09:45 10/10
(1/40)
Jó filmnek igérkezik az elõzetes alapján. Kíváncsian várom:)